PDA

Pokaži Full Verziju : Novi Korg TR


Malimuzicar
02.12.2005, 01:13
trebam savjet sto se tice ove solo klavijature sinu sam kupio klavijaturu on ima Korg Pa50 i sada sam mu jos kupio ovu novu solo klavijaturu .
Moje pitanje sto se tice boja i ostalog jeli problem to ubaciti u klavijaturu i rukovanje sa njom jer sin mi ima 9 god. do sada se dobro snalazi sakorgom pa50

yu-midi
02.12.2005, 06:38
Najbolje je ako sami nepoznajete i neradite puno oko klavijatura da odnesete nekom prijatelju muzicaru koga poznajete da vam sredi i ubaci ove nase semplove sto se koriste.
Potrebno je da imate dodatno ugradjene ramove
1.EDO RAM 2 x 32 MB (72-pin)
2.SD-Kartica do 1GB sto vecu kupite to bolje.
ZA semplove javite se meni i dacu vam par setova i problem je rijesen.

Malimuzicar
02.12.2005, 10:11
hvala za tako brz odgovor radne memorije sam vec narucio a i SDkartu danas uzimam

triton_Extreme
02.12.2005, 13:19
kakvaje to klavijatura????

yu-midi
02.12.2005, 17:01
:lol: pa novi Triton Le

Vlajko
03.12.2005, 12:56
Ma to je samo ono "TR" od TRITON....

.... znaci nije to to cim joj fali "ITON" :P hehe

pozdrav

yu-midi
03.12.2005, 16:01
:lol: :lol: :lol:
sada je umjesto Triton Le
Triton TR

Vaxter
03.12.2005, 20:12
Shto ce reci da je i vishe nego Triton Le... ;)

muki_chicago
05.12.2005, 06:38
Dali neko moze da objasni razliku izmedju ovog novog TR i le?

toma
06.12.2005, 13:58
osobno ga nisam isprobao ali cuo sam
da nije nista bolji od le-61...
jedino sto ima USB i koju banku vise
i da je tastatura jednaka le-u

ako jos neko nesto zna o ovoj kljavi neka napise

POZDRAV

Malimuzicar
06.12.2005, 16:29
Umjesto 32 MB ROM ovaj ima 64MB ROM

mxd354
07.12.2005, 22:43
kupi ti sinu jednu Dallapu prijatelju, nek se dijete nauci pravu muziku da svira i kako treba...mani djetetu aranzera..
cim ti ulazes toliki novac na instrumente, ja vjerujem da mali sigurno ima potencijala. neka svira kao mirko kodic a ne aca lukas :)

toma
08.12.2005, 00:18
gospodine mxd354
ja isto volim cuti kako neko rasteze dallapu nego
kad svira ovu novokomponovanu muziku na klavijaturama,ali to je stvar pojedinca i sta ce ko svirati
jos jedna stvar triton nije aranzer nego solo klavijatura.
gospodine mxd354 oprostite ako sam vas uvredio sa ovim
ali u jednom se slazem sa vama, harmonika je harmonika
i ni jedna klavijatura ju nece moci zamjeniti.


POZDRAV

Malimuzicar
08.12.2005, 12:43
Sto se tice Harmonike nije i ona bas jeftina tu ste sigurno u pravu da nista nemoze zamjeniti harmoniku ali je cinjenica da se harmonika danas sve manje svira ako hoces pravu Harmoniku da imas isto moras platiti 2000-3000 €uro.
Ali mali se je odlucijo da svira klavijaturu pa vidjecemo kako ce se razvijati o tome .
On sada svira na PA 50 I TRITONU :
Stavicu nesto ovdje na sajt sto on svira pa vi ocjenite.Njegov je minus samo sto on uci sa notama svirati a ne preko sluha ali i to ce doci sa vremenom.

Malimuzicar
08.12.2005, 13:07
stavio sam na MP3 muziku jedan fajl od malog ALADIN-MORAVAC
ali je to sviro prije godinu dana na yamahi

laky
08.12.2005, 15:05
Pozdrav za Malogmuzicara i njegovog tatu.

Mislim da je velika greska projektovati vlastite zelje preko dece.Ako decka vise interesuju klavijature neka svira to, a ne da mu se namece harmonika ili sta drugo.Ako vremenom oseti zelju da svira harmoniku sto da ne, ali u startu ga nesto terati, mislim da nije dobro.
Jer ko od vas tvrdi da ga mozda, kasnije sa godinama, nece privuci neka druga muzika, Jazz na primer.
Inace, to sto uci po notama nije minus naprotiv to je VELIKI PLUS.
Najveci uspeh ce ti biti u pocetku ako dete ogradis od naseg mentaliteta i shvatanja muzike, "Harmonika i to na sluh".
Ostalo ce biti mnogo lakse. :wink:
I jos nesto, bilo bi dobro da ima dobrog i kvalitetnog ucitelja bez obzira koju muziku da svira.Mislim da je ovo i najvaznije za njegov dalji napredak i uspeh.

Pozdrav i puno uspeha u radu.

Malimuzicar
08.12.2005, 17:12
Pozdrav laky ,
tu si u pravu nikad se nezna kasnije koju muziku ce mali svirati za sada se samo interesuje za narodnu muziku ,sto se tice ucitelja ja mislim da ima dobrog ucitelja to je inace profesor muzike iz Beograda mali ima veliku volju za muzikom i dosta je napredovao za svoje godine (9Godina ima).Njemu je tesko osvirati nesto sa sluhom ali najbitnije je kad nesto pogresi da zna da je pogresijo.Sto se tice Nota i ja sam misljenja da je to jedini pravi put da nauci svirati u danasnje vrjeme nije broblem doci do nota.

Imate njegovu sliku po razno za pogledati i MORAVAC za snimiti po MP3


Pozdrav

laky
08.12.2005, 20:52
Sliku sam video i zato sam se javio.
Pravi momcina, zivio sto godina i dva puta toliko klavijatura promenio a devojaka jos tri puta vise. :lol:
Snimak je sasvim korektan za nekoga njegovih godina, ali bice to vremenom jos bolje.Sacuvaj mu to pa kad odraste imace lepu uspomenu. :wink:

toma
08.12.2005, 21:20
svaka cast za malog muzicara

samo napred :wink:

POZDRAV

Malimuzicar
11.12.2005, 00:25
Danas je svirao na nekoj priredbi TOMA samo je taki stimung napravijo mali je razvaljivo i prve je €uro zaradio :D :D :D :D :D