PDA

Pokaži Full Verziju : ROLAND E-50 Pomoc,sta da radim?


mimiki
13.08.2008, 02:18
Uzeo sam Roland E-50 pre godinu dana,inace to mi je prva klavijatura,nisam znalac kao vi sa foruma koliko sam primetio,sto nije tesko izvaliti:">,ova klavijatura sve mi se cini da nije za mene,ima mnogo da se radi na njoj a ja nemam mnogo iskustva i znanja da sve to sredim,stalno budzim neke boje ali to mi ne zvuci bas kako bih zeleo,da li je do mene ili klavijature ne znam,verovatno do mene.pa razmisljam da je prodam,ocuvana je i nije vucarana nigde,kao nova.Pa za koliko bih para mogao da je prodam i koju bih mogao da uzmem klavijaturu malo prakticniju,i dodao bih jedno 150-200 eura,i korg dolazi u obzir nisam ja zaljubljenik neki u Roland.Pa ako je neko dobre volje ne bi bilo lose da me malo posavetuje,tek pocinjem s ovim poslom:">.UNAPRED HVALA!!!

milanceshow
13.08.2008, 02:38
Ima valjda u download-u da skines ono sto ti treba za E50.Takodje odgovaraju ritmovi sa G70,E80 tako da ima tu dosta materijala koji mozes da iskoristis za E50.

Bolje ti je da radis na njoj i da je provalis jer ces nesto da naucis.Ovako mozes da kupis neku sredjenu polovnu klavijaturu i opet neces nista znati da sam radis oko klavijatura.
Moj ti je savet da zadrzis klavijaturu,ali ako vec hoces da menjas ili prodas to je tvoje pa ti odluci.

mimiki
13.08.2008, 03:08
Skinuo sam sve sa download-a ne zvuci lose,nikako sam ne mogu da nabudzim ni boju ni ritam,ne znam ni kod jednog ni kod drugog koje parametre da cackam,ja sve ispomeram pa mi zvuci dosta glupo,nemam iskustva uopste i slazem se s tobom da bi bilo dobro da naucim i moram,kad bih poznavao nekog ko ima e-seriju ili opste klavijature:">,da mi malo pomogne u pocetku.jbg svejedno hvala milanche

milanceshow
13.08.2008, 03:13
Pomogo bi ti JA.Nije problem...........
Ja imam E80 pa nisam bas siguran da li su im iste funkcije.....ali probacemo da sredimo glavne ekvilajzere i kompresore zvuka.........ako ih E50 ima.....
Videcemo........

mimiki
13.08.2008, 03:18
Ja mislim da je dosta slicno,to bi bilo ekstra,pre godinu dana nisam bas nista znao kad sam kupio ali sam vremenom dosta skontao ali jos ja imam mnogo tu da ucim tako da je svaka pomoc dobrodosla!

Morison
13.08.2008, 11:06
Eq po kanalu nema, imamo samo jedan Eq kao efekat. To vazi i za kompresor.
Daj mi tvoj mail na pp pa cu ti poslati neke usere za E50 i par ritma.
Onda odaberes neku boju koja ti se svidja kako je odradjena pa udjes u editing i vidis kako je cova sredio pa primenis na onim bojama koje sam radis

mimiki
13.08.2008, 17:16
Morison pokusao sam da ti posaljem mail na pp,ali nece nesto da mi radi,jel ima neki drugi nacin da ti ostavim mail?

NIKOLANIKOLA
30.08.2008, 18:20
Luge nemojkte da sporeduvate korg so roland.
Toa mu dovaga koko da pravite sporedba pomegu fiko i ferari.
Korg pa serija e nesto vo sporedba so g70 i e80 e obicmna igracka za mali deca.





Molim da se pridržavaš pravila foruma i da se potrudiš izražavati i pisati na srpsko-hrvatskom. Molim samo bez uvrede. Hvala !

tesla
30.08.2008, 21:58
opet ovaj ti nemas pametnija posla???? Napisao covek dva posta i oba ista........
vidi care meni moj "fićo" ide ko zmaj a znam jos neke "fiće" koji cepaju bolje nego mnogi ferariji tako da batali te stvari dok ne bude kasno..........
Tesla

mimiki
01.09.2008, 19:10
Slazem se s teslom!!!

lord
27.04.2009, 17:00
Pomoć rolandaši!
''izgubio'' sam internu memoriju na svom E-50..Računar je ne čita, synth je ne čita, nestalo je sve: stylovi, boje, pjesme..Kad pokusam nesto kopirati sa kartice na internu mem. javlja mi disk-error. Znam šta mi je činiti, ako je trajno izgubljen, ali ako ima nade...volio bih sve pokusati. Ima li neko takvih iskustava!:(

neconix
27.04.2009, 17:57
Instaliraj operativni sistem koji si dobio na CD-u uz klavijaturu.

To je sto prvo moras probati,a posle cemo da vidimo.

Jel bar imas backup na racunaru?

mimiki
27.04.2009, 17:59
formatiraj internu memoriju i sve ce biti OK,pri paljenju klavijature drzi dugmice TOP i REC i na ekranu ce ti se pojaviti opcija FORMAT INTERNAL MEMORY i trebalo bi da radi i posle mu ubacis poslednji OS

Misa91
27.04.2009, 19:36
@milanceshow

Zasto ne bi ovde javno objasnio kako da se sredi E50 i mene to zanima, a verujem jos nekoga. Ja sam do petka verovao da sam svoju klavijaturu dosta dobro sredio, bar sto se boja tice, a onda sam otiso na svirku, prostor se napunio ljudima i razocarao sam se. Distorzija pisti, od brassa otpadaju usi, boje prejake(mada mi je u toku svirke drug doneo pedalu pa sam to resio) u ritmu se bass jedva cuje, a kuci mi zvuci dobro. Potrebna je i meni pomoc.

hvala unapred

neconix
27.04.2009, 20:30
Na cemu namestas klavijaturu,na njenim zvucnicima ili na razglasu koji koristis?

Sejox
27.04.2009, 20:34
Kada bi Milance ovdje pisao kako kompletno srediti klavijaturu,to bi bio post
od kilometar duzine.
Ne moze se tako traziti od nekoga.Sredjivanje je malo duzi period,i opet sve zavisi od ukusa.Nekome valja ovako,nekome onako.
Najbolja varijanta je,po meni,upoznati se i povezati sa nekim ko ima isti sint
kao i vi,i naravno ko ima dobru volju da pomogne.
A na forumu,neko ko dobro poznaje materiju,moze uvijek otvoriti novu temu,
i napisati neki tutorijal,kako srediti neke stvari.Ali kompletno....tesko.

Pozdrav,

mimiki
27.04.2009, 20:48
to je zato sto si pravio boje na njegovim zvucnicima,a ne na svom razglasu pojacano...boje na E50 realno nisu nista posebno....ali mislim da moze solidno da se sredi...

Misa91
27.04.2009, 21:24
Na razglasu sam sredjivao boje i neke su dosta dobro radile, a neke ne. Dao sam primer distorzije koja mi se kod kuce na razglasu cini izuzetna, a tamo je bila pistava. Ne znam da li je to zbog prostora. Konkretno me zanima neki predlog sta treba kako da se podesi u ritmu da bi se bass bolje cuo!

Ivan099
27.04.2009, 21:37
ajd ljudi ne kukajte za rolandom ja kad sam prešao sam va7 na e50 preporodio sam se jest da je puno posla s njim al je mala zvijer i uz nekvi dodatni eq. sve se može podesiti i jako ljepo zvuči problem mi je jedino bio u tome što ga nisam štimao direkt na razglas te kad sam stigao na gažu razočarenje al onda sve ispočetka tako da danas uživam i ne mjenjam ga još duže vrijeme jedino g 70 jer me muči malo polifonija na njemu stavit ču kad nađem vremena demo snimke pa procijenite sami pozdrav i živjeli.

mimiki
27.04.2009, 21:39
hmm miso:confused:,reci mi jel vezujes mono ili stereo?

Misa91
27.04.2009, 22:03
Kod kuce kad vezbam vezivao sam i na mono i na stereo i na obe varijante mi dobro zvuci, a na svirci mi je bio na mono.

RadeKOKI
27.04.2009, 22:12
Pozzz aj malo da se dovezem da pomognem oko rolanda, sto se tice tog e50 to je mnogo dobra klavijatura u odnosu cena-kvalitet za malo ulozeno mnogo dobiveno, medjutim fora je u novim rolandima da dobro postavite samo master eq i compressor on vam radi bar 40% posla. Zatim morate da znate sta zelite od tog aranzera da namestite jer jedan isti ritam na novim rolandima moze da zvuci u milion varijanti kad se prepegla u MAKE UP tools-u. Mada da vam neko napise kako se sredjuje klavijatura to moze drugari u jednu recenicu da se napise samo "MAKE UP TOOLS" jer to je tolko siroko uradjeno da nije normalno mozes svaki elemenat da menjas "sminkas" posebno sa eq-ima, efektima...pitch, velocity, volume...mnogo je dato na tom polju sredjivanja (poseban eq za bas bubanj, poseban za dobos, poseban za svaki timpan, kontra cinelu........svaki elemenat ima svoj eq) kao i naravno eq za kompletan bubanj, pa eq za bas gitaru i svaki prateci instrument ima svoj eq + isto na to da dovezem i reverb, chorus, volume...znaci mnogo opsirno tako da taj post kako srediti ritam neverujem da moze da se ispise sve detaljno a to bi trajalo mnooooooooooooooogo. A da bi se covek sa tim igrao treba da upozna osnovne funkcije (parametre) sta koji radi pa onda pristupiti sredjivanju instrumenta onako kako to neko zamisli u svojoj glavi mada jedan style kod mene radi super a nekom se to ne dopada tu kasnije utice i kakav razglasni sistem koristi ko ....itd veoma opsirno za diskutovanje.

lord
27.04.2009, 22:52
Instaliraj operativni sistem koji si dobio na CD-u uz klavijaturu.

To je sto prvo moras probati,a posle cemo da vidimo.

Jel bar imas backup na racunaru?

Nažalost nemam backupa. U mom relativno dugom sviračkom stažu (a počeo sam sa G-600, pa G-1000 i VA-7, pa sad E-serija), nikad nisam imao nikakvih problema, Rolandi su me stvarno slušali, ali eto...desi se.
Zamolio bih te jos da mi, ako te ne mrzi, objasniš postupak instalacije OS u synth...pa da probam.:confused:

neconix
27.04.2009, 23:57
Probaj prvo sa formatiranjem interne memorije kao sto je kolega Mimiki rekao,na to sam skroz zaboravio.

A ako to ne uspe evo ti cela procedura instaliranja novog OS,ne moze da omane:):

http://www.rolandkeyboardclub.com/upload_area/os_updater/14_06/E50_E60instructions_11.1.pdfhttp://www.rolandkeyboardclub.com/v/OS_updater_e50_e60.php ,ovo je zadnja verzija OS za E50.

mimiki
28.04.2009, 00:19
bas ti je slabo izlazio jer si mono vezao,nikako nemoj mono nego stereo!kad vezes mono cuo se dosta jadno!

Misa91
28.04.2009, 10:35
A, znaci to je bilo zbog toga! Kod kuce nisam primetio neku razliku, ali vidis, ima! Hvala ti

I jos nesto, gde se podesava master eq i compressor?

lord
28.04.2009, 11:28
Probaj prvo sa formatiranjem interne memorije kao sto je kolega Mimiki rekao,na to sam skroz zaboravio.

A ako to ne uspe evo ti cela procedura instaliranja novog OS,ne moze da omane:):

http://www.rolandkeyboardclub.com/upload_area/os_updater/14_06/E50_E60instructions_11.1.pdfhttp://www.rolandkeyboardclub.com/v/OS_updater_e50_e60.php ,ovo je zadnja verzija OS za E50.

Prvo, veliko hvala za ovu pomoć...ali, slijedi nastavak...
Evo, ovaj postupak je završen. Interna mem. je formatirana, pa sam putem mem.card instalirao najnoviji OS (1.1.1), vratio Factory reset, napunio originalnim stylovima, user programs, music assistants, čak i njen ''Amazing Grace''.
Međutim, samo sam uspio song naći i pustiti, odnosno ''Amazing Grace'', kada pozivam bilo koji style (kroz izbornike na lijevoj strani), dobivam prozorčić '' Style not found'', a ako pozovom kroz izbornik STYLE u FINDERU (na desnoj strni syntha), onda se style učitava???
Kad pozivam USER PRG u FINDERU, boju imam, ali opet dobivam ''Style not found'', u MUSIC ASSISTANT isto...''Style not found''.
Koji je slijedeći korak?:confused:

kreso
28.04.2009, 13:00
Kao prvo svaki iskusan svirač zna da je nemoguće u desetak dana srediti tip-top ama baš niti jednu klavijaturu, pa čak nit onu dječju (ako ima ikakav model spremanja podataka). Noviji, jači i kvalitetniji aranžeri se slažu i programiraju godinama. Eto primjerice, imam Pa80 od 2001 godine. Ovo mi je već drugi Pa80 (2005 g.), i spremao sam setove i samplove još od prve. Znači, prošlo je 8 godina kako radim na njemu. Neki kažu da je fenomenalno i perfektno isprogramirana, da nadaleko nema boljeg isprogramiranog aranžera (čak i novih top modela), pa ja opet nisam skroz zadovoljan s njime. Znam da sam napravio 5 puta sve za 5, da sve zvući na njemu super, al opet osječam da to može još bolje i težim tome iz dana u dan. Mogu reči da sam ga isprogramiro na 90 % od najboljeg što mislim da može. Extrem mi je isprogramiran tek na 70 % (od onoga što želim), a N364 više nit neću programirat, iako sam ga prije 2 godine isprogramiro do boli, znam da mogu još bolje, pa čak i napraviti umjetne analogne boje (to je već drugi svijet).
Zato svima kažem, novi aranžer se doslovce programira step by step. Tako ga bolje upoznaješ i upoznaješ mu "dušu". S vremenom ga tako zavoliš da i kad imaš pare za duplo jači model, od ovog se tako teško rastaješ da vjerojatno ako ti ne trebaju pare ostane zauvjek samo tvoj.
Eto, ovako svaki ozbiljan muzičar programira klavijaturu, a ne nakon mjesec dva zaprdit po svom u stilu "To nije što sam ja očekivao, hoće li tko to kupit samo da me rješi muke :rolleyes: ". Dajte malo prosjedite kojih 3-4 mjeseca uz nju, pa onda donesite nekakav sud o klavijaturi. Sve se da složit. Na ovom site-u nas ima jako puno, i naravno da čemo pomoći maksimalno koliko možemo. Samo je jako bitno, ne skidaj tuđe setove i od istih ne očekuj da zvuće po tvom čejfu. Sva je čovjek induvidua sama za sebe i svaki čovjek ima svoj ukus. Zato najbolje svak nek slaže sam svoj SET. Iz tuđih setova kupiš samo fazone i "savjete" kako je netko došao do koje boje, kako je napravio ritam, kako ga je složio, što je koristio ? Ostalo ti ako imaš uho uopće ne treba.
Ja sam svojedobno frknuo KORG Tr u nepunih 7 dana. kako sam ga kupio, razočarao me je način učitavanja samplova i čuvanje istih i odhebo sam ga. To je moj sud o Tr-u. Ne znači da je loš, nego je samo jako loše napravljen i osmišljen način učitavanja i čuvanja samplova u istom. I amen. ja se s time neću zamarat i živcirat dok KORG ne smisli MALI sampler koji će trajno po očitavanju čuvat samplove u sebi bez gubitka istih po gašenju, i da ih je realno memorijski podržan s barem usranih 256 Mb.

mimiki
28.04.2009, 13:24
i ja sam bio u pocetku razocaran u E50 kao sto vidite posto sam ja pre nekih 10 meseci otvorio ovu temu:)samo sto su se ljudi samo nadovezali na nju,ali sam sad posle nekog vremena veoma zadovoljan jer sam je kako da kazem malo provalio i postala mi je laka za rukovanje...zasto sam bio skeptican u vezi ove klavijature?pa bio sam skeptican zato sto boje nisam mogao bas da sredim kako sam ja zamisljao:rolleyes:,ali realno ne mogu ni sad jer sam ja ocekivao vise od nje nego sto moze da izvuce sto se tice boja...ali dobro sve u svemu nastavio sam da se gnjavim oko boja pa i nije tako lose sad...ali zato mu ritam sekcija ubija i jos sam uzeo sad TR uz njega i da me bog vidi:)

LORD znam tacno gde si napravio gresku.slusaj: ti si te fabricke ritmove prekopirao u PUT NEW STYLES a trebao si u ROMStyle !

lord
28.04.2009, 14:33
Tako je MIMIKI, skont'o sam to jutros i popravio. Uglavnom ''Rocky'' (moj R E-50 se tako zove), šljaka bez problema i u subotu će opet, da odrađuje pos'o, zajedno sa Yamahom CS1X.
U svakom slučaju, još jednom veliko HVALA i tebi i NECONIXU, ali i svima na forumu. Ovo je stvarno, prava stvar. Thanks!

mimiki
28.04.2009, 14:36
nema na cemu;)

Misa91
28.04.2009, 23:38
Ajd uradicu nekoliko boja i neki ritam najbolje sto mogu, pa cu da postavim da vi ocenite! Tacno je sve sto kazete i vec sutra sedam za klavijaturu i sredjujem je! Hvala

Minicevac
28.04.2009, 23:53
Naravno da treba da se zagreje stolica...I ja imam e-50 ali tek nedelju dana i jedva cekam da sednem uz njega da ga sredjujem,samo cekam da mi prodje ovaj ispitni rok;)Svoju prethodnu klavijaturu sam sredio bas kako treba ali su mi trebale dve godine!Svaki dan sam nesto cackao po njoj, prepravljajo i doradjivao(pa 50)Sa rolandom sam zadovoljan za sad samo ritmovima a boje dok sredim trebace mi malo vremena...A sa pa 50 nisam imao taj problem sto se tice boja(juznjackih) ali mi je bubanj malo tanak...zato sam i uzeo e-50!Cim sredim rolanda kacim da cujete i komentarisete...Veliki pozdrav!!!

mimiki
29.04.2009, 01:14
sad da ces dobiti juznjacke boje bas kao na pa50....:confused:tesko.....

sinisa
29.04.2009, 01:56
moze i bolje nego na pa50.

Minicevac
29.04.2009, 14:07
Nadam se da je tako kao sto kaze Sinisa...Koliko sam ja upucen u ovu klavijaturu ona ima bolji procesor i verujem da moze mnogo dobro da zvuci...

milanceshow
29.04.2009, 14:33
Sredjujte svoje klavijature na razglasu i nece biti problema.....
E50 je dobar.....