PDA

Pokaži Full Verziju : Koji stalak


MileGuerrini
12.08.2008, 19:42
Ljudi, trazim pomoc.
Uvjek sam svirao klavijature na stalke rucne izrade a sad bi konacno uzeo novi!
Tu pocinje dilema da li SPIDER PRO ili Ultimate Apex????
Da li netko ima iskustva s njima (sa spiderom znam da ima), jer me zanima samo VISINA (stalka) i stabilnost? (ultimate mi se vise svidja :p)

LJUDI POMAGAJTE!!!!:(

P.S.I molio bi informaciju i savjet gdje kupiti u HRVATSKOJ?

ognjen-ogy
12.08.2008, 20:11
Meni se lično više sviđa Spajder ....

zsimonovic
12.08.2008, 22:28
Brate,veruj mi da ti je bolji stalak spider zbog toga sto su nogice odozgo prema dole pa je zbog toga stabilniji.Na ovom drugom stalku nogice su postavljene ravno na tlo pa ako je malo kriva bina ne mozes lako da ga namestis,da ne klima.Cak i kod spajdera je problem sa 4 nogice pa kad je neravna bina moram da trazim polozaj stalka da nebi klimao,ovaj drugi vec da ne pricam.Najzadovoljniji sam bio na Proelov kosi stalak sa 3 pobadajuce nozice.On se najlakse postavi i nema sanse da klima zbog 3 nogice a i cvrsci je od ova dva samo sto su ova dva modela mnogo lepsa i modernija.Meni je spider jednom prilikom pao i slomila se nozica posto su zglobovi od spialtera,mekog materijala pa sam morao da varim i nalivam olovom i armaturu sam ubacio da bi ga ojacao.Sad radi ali se uvek plasim da oped ne dozivi istu sudbinu.Proelov mozes da bacis sa teceg sprata i nece nista da mu fali.Pozdrav!B-)

medino
12.08.2008, 22:37
bas kao sto sam ja u jednom postu i rekao,spider je samo lep i nista vise...svirao sam na proel,pa prodao i kupio spider,radio 3 svirke i poklonio ga ortaku i kupio sebi stari dobri proel...

Denky Pecanin
12.08.2008, 22:48
samo proel...

harisfaz
14.08.2008, 19:51
samo spyder

milanceshow
15.08.2008, 05:41
bas kao sto sam ja u jednom postu i rekao,spider je samo lep i nista vise...svirao sam na proel,pa prodao i kupio spider,radio 3 svirke i poklonio ga ortaku i kupio sebi stari dobri proel...
Mogo si meni da ga das....Ja bi ti dao i neki euro pride.......:D

Salim se ja malo......pozdrav brate......;)

medino
15.08.2008, 07:25
ha,ha,ha...pa i on mi dao neki evro ali sam mu to dao tako jeftino da je bolje da kazem da sam mu ga poklonio nego prodao...pa milance,tebi bi morao da ga poklonim stvarno,zbog onog piva sto dugujem,a po svemu sudeci nista od toga da banem u nis ovih dana ko sto sam planirao...vidimo se bratic...

Dule Va
15.08.2008, 09:26
Ovde kod mene svi imamo lose iskustvo sa spajderom svima je pukao taj deo napravljen od špialtera,našli smo čoveka da nam izlije isti takav od aluminijuma,za deo nam je naplaćivao 5000din po komadu/bolje nego da ga baciš/
Ja razmišljam o skeli mislim da je to opet nekako bolje od svega.

milan_lekic
15.08.2008, 13:16
samo spider neces se pokajati cini mi se da apexa ima cedo klaviaturista mile kitica

Marco7
15.08.2008, 13:55
Samo SPYDER PRO i nista drugo!

dominik
15.08.2008, 14:17
Ja imam proel, i više sam nego zadovoljan s njim. Imam odličan pregled na obe klavijature, što kod spider-a nije slučaj. A i niži je, medjutim ja ga planiram kupiti i kuburiti s njim samo zato što je stvarno lijepo ga vidjeti na bini!!!!

medino
15.08.2008, 14:25
ha,ha,ha...pa ovako mozemo do prekosutra samo ovaj,samo onaj,samo taj i nijedan....svako ima neko iskustvo ,svoje misljenje i to je to...a ti druze,pici u neku radnju koja ima oba stalka,probas jedan,probas drugi i izaberes sebi po svojoj zelji i kraj...zar ne ?(%)

dominik
15.08.2008, 14:28
I na kraju čovjek se odluči za Quik Look-ov!!!!hahahahaha

MileGuerrini
15.08.2008, 18:35
Ljudi, a koji je to model PROELov koji je isto dobar?

Marco7
15.08.2008, 18:39
Mile buraz prvo vidi sta ces da stavljas na stalke!Moj primer jer koristim Spyder Pro: Imam Pa1xPro i preko uvek jos po jednu klavijaturu!Nijedan drugi stalak ne moze da trpi tu tezinu osim neke profi rampe,drugo prelepo izgleda,lako se sklapa i rasklapa,mozes sve kablove da sakrijes sa unutrasnje strane i ima opciju za pecaljku sto Ultimate nema!Sasvim dovoljno argumenata zasto Spyder Pro ;)

skoricnik
15.08.2008, 18:41
Ljudi, a koji je to model PROELov koji je isto dobar?

KK20, samo sto to nije neki noviji model stalka...To je klasicni stalak, koji moze extra tezinu da podnese...

Ko hoce da mu stalak sljasti na bini, taj neka kupi Spider...A kome treba neki normalan, uobicajen, izdrzljiv stalak taj lepo kupi Proela KK20 i uziva...

No.1
15.08.2008, 18:53
Proel KK20,,, Neeeeeeeeeeeeeeee...bezite tamo....meni pao i30 sa proela imam fobiju.:mad::mad::mad:

daisa
15.08.2008, 19:02
Ma ovaj je zakon :-)
http://www.iverak.co.yu/Daska%202.tif.jpg

skoricnik
15.08.2008, 19:12
Proel KK20,,, Neeeeeeeeeeeeeeee...bezite tamo....meni pao i30 sa proela imam fobiju.:mad::mad::mad:

E moj Ivice...Sta je moj KK20 klavijatura izgurao...Bruka! Stavljano je i na njega po 2 Pa1X-a pa mu nije nista bilo...I i30 je stojao na njemu bez problema i odgore druga klavijatura, Yamahica...

Ne zavisi sve od stalka...Zavisi i od onog ko je namestio stalak ;) Moras biti siguran da si stegao dobro sve one zavrtnje...Kad znas da si to uradio...ma nema da padaju ;)

Pozdrav!

Vule
15.08.2008, 19:15
Mile buraz prvo vidi sta ces da stavljas na stalke!Moj primer jer koristim Spyder Pro: Imam Pa1xPro i preko uvek jos po jednu klavijaturu!Nijedan drugi stalak ne moze da trpi tu tezinu osim neke profi rampe,drugo prelepo izgleda,lako se sklapa i rasklapa,mozes sve kablove da sakrijes sa unutrasnje strane i ima opciju za pecaljku sto Ultimate nema!Sasvim dovoljno argumenata zasto Spyder Pro ;)

I torbu ima Brate...;)...lepota...:">

Marco7
15.08.2008, 19:16
Dzaba ga stezes brate kad puca na varovima i uz to kad ga god izvadim iz gepeka uvek je nesto kriv pa mi treba po pola sata da nivelisem rogove da mi klavijature ne stoje ko vuk na kijametu!Ma kakvi,sve su to stari modeli koji su bili prakticni pre 10 godina!I stalci napreduju kao i klavijature ;) i plus ne moras nista da stezes na spajderu i da budes siguran,.nema da propadaju navoji i sto rece gospodin povise mene cak i futrolu ima pa ga lepo stavis na ledja i pici moj brale :)

Burli
16.08.2008, 11:08
Jedina mu je mana što kad trebaš svirati nekom važnom državniku pametnjaković iz obezbjeđenja te primora da ga izvadiš iz futrole(misli se na Spayder-a, da ne bude zabune) kako bi lično pregledao da možda ne kriješ nekakvu pušku za može bit' atentat...;)

sinisa
16.08.2008, 11:43
Imam i ja jedno pitanje pa da ne otvaram novi post.

Kod KK20 nosivost je 80kg znaci 40+40,e sad kod
spider pro pise 35 kg.

Dali je to 35 kg po nosacu sto zajedno daje nosivist stalka 70kg ili ne?

harisfaz
16.08.2008, 13:41
Imam i ja jedno pitanje pa da ne otvaram novi post.

Kod KK20 nosivost je 80kg znaci 40+40,e sad kod
spider pro pise 35 kg.

Dali je to 35 kg po nosacu sto zajedno daje nosivist stalka 70kg ili ne?

35kg po nosacu.

vladan.pro
17.08.2008, 11:18
Malo li je 35kg?:confused:

Vule
22.08.2008, 04:44
Malo li je 35kg?:confused:
Ko zna...ima nas raznih...:lol:

Vule
22.08.2008, 04:47
Dzaba ga stezes brate kad puca na varovima i uz to kad ga god izvadim iz gepeka uvek je nesto kriv pa mi treba po pola sata da nivelisem rogove da mi klavijature ne stoje ko vuk na kijametu!Ma kakvi,sve su to stari modeli koji su bili prakticni pre 10 godina!I stalci napreduju kao i klavijature ;) i plus ne moras nista da stezes na spajderu i da budes siguran,.nema da propadaju navoji i sto rece gospodin povise mene cak i futrolu ima pa ga lepo stavis na ledja i pici moj brale :)
Kad se samo setim kako mi je PROEL zardjao posle jedne sezone na moru,i sad me muka uhvati...doduše stvarno pre desetak godina nije bilo boljeg,ali sad je već druga priča...a one "rogove" sam mu vario jedno pet puta...:lol:

Alix
22.08.2008, 08:52
40kG---Drugovi NIKAD...Nema teorije,pobogu svi znate koliko je težak G1000...I meni je bio popustio var ne lijevoj šipki...Sreća nije poko,već se počelo mrdati i kad sam vidio da je vrag oduzo šalu kupio nove rogove...Inače nije loš stalak ali ruku na srce,jeben je za transport i rogovi se ne izvlae ko kod Spidera...Sad to je stvar odluke i želje,ali svi ćemo se složiti da je Proelov I-format bio nešto izuzetno dobro koje je svako od nas nekad imo...Ta vremena su prošla i sad ga mjenja Spider...

No.1
31.08.2008, 16:01
Evo ja sam opet kupio novi spider pro.Ovo mi je vec drugi.
Prvi sam svirao oko 2,5 godine i se iznasvirao, pa doslo vreme da se osvezi malo.
Lepota.

Vule
31.08.2008, 18:27
A šta je bilo sa starim,slomio se,izgrebao ili šta?

Pitam čisto da vidim šta me čeka,moj je star 6 meseci?

milanche007
31.08.2008, 19:14
ma X stalak je zakon imas i one nastavke i udri.ako sviras jednu klavijaturu stavis kofer na njega ako ti je nizak i bole te uvo:-)

No.1
31.08.2008, 19:28
Zavisi brate kolike ces da ga koristis...i koliko pazis...
Najvise se ostecuje pri transport..nekud ga udaris...montiras,razmontiras...
Ja sam odradio sa njega oko 300 svirke al bi mogao bar jos toliko...
Imao sam par ogrebotina i boja izbledela malo na kolenice al nista strasno...
I one plasticne navrtke koje stegaju ima da ti proslajfuju kad-tad OBAVEZNO.
meni su oba i to na svirci.(pojela se plastika koja vrti seraf)
Onda sam morao da ih nekako pojacam i sad nema smrti.
Eto i sad sam zadrzao stare, a nove sam dao na coveku sa stari spider, jer ako su novi znam da ce me opet zajebati.

Jednostavno sam hteo da osvezim malo...
jer na njega stoji 2xpro koji nije bas jeftin...pa "za svaki slucaj"...

dugmic
01.09.2008, 07:49
kad pijanica dodje i naslonise na kljavu a ti ne gledas na tu stranu ode kljava dole sa spidera imam to iskustvo, lepota je prolazna.

dugmic
01.09.2008, 07:54
ma X stalak je zakon imas i one nastavke i udri.ako sviras jednu klavijaturu stavis kofer na njega ako ti je nizak i bole te uvo:-)

covek kaze ma spider je strasno lep ljudi kad ga vide na bini zableku , jebo ti to x je naj, stalak sa duplim nogama , vise i kofer ne koristim samo ga jos malo podignem , posto ti su koveri teski dase nose uzmes jedan gator .

milanche007
01.09.2008, 08:00
pa da...ej lepota je prolazna samo je glupost vecna:-)

vane
01.09.2008, 08:42
spider je zakon ali i zakon su pare 200euro vredi da se da ali ne od one sta su do 35kg nego ima jos jednu verziju do 80kg ali gde se da se nadje taj ja imam do 35 kg ali opet nije sigurna mozes sa ruke da ostanes u vis i da sviras u vazduh a klavijatura dolje na pod :):):)

jeftabgd
01.09.2008, 11:54
Ljudi,ako kresete nesto na stalku,vodite racuna da to bude mlado i oko 40kg,da ne sjebete stalak,a najvaznije da ima dobre sise.:lol:=))

jeftabgd
01.09.2008, 11:59
Malo zezanja nije na odmet(izmet).Sto se tice stalka ista je prica kao i sa klavijaturama.Sto ljudi,sto cudi.Svakom se svidja nesto drugo i svako ima neku svoju logiku.Ja recimo nosim na svirke i stolicu i veoma mi je vazno da ukomponujem stolicu i stalak.Na pr.na spajder ide stolica bez problema.Moze da pridje do stalka a na ovaj drugi stalak sa slike ne bi mogao da dohvatim klavijaturu.

No.1
01.09.2008, 14:42
Mozda nosis i svoj sto za pice?=))=))=))

jeftabgd
01.09.2008, 14:57
Ja,posto sam dugmetarac,imam na klavijaturi izmedju leve i desne strane razmak od 30-ak cm,pa tu stane i pice i klopa.

jeftabgd
01.09.2008, 15:01
Zezamo se mi malo ali vam mogu reci da je sjajna stvar stalak za mixetu.Pravi se od obicnog X stalka za klavijature,malo mu se potkresu noge.Na svakoj svirci nekog molis za stocic,stolicu a na kraju se zavrsi sa gajbom za pivo na kojoj je mixeta.Bas klosarski.

gogspa80
01.09.2008, 16:03
To za stalak za miksetu si upravu..;)

tonijo
26.07.2009, 22:31
Ovo ja zovem stalkom, Extreme 76, Tr 61 i DX 11, kada ga vrijeme uništi, dat ću da mi se napravi novi s mojim potpisom.

Živjeli sto godina.

b.o.Y.c.h. ČK
27.07.2009, 08:22
neznam kako je kod drugih stalaka, al kod spydera imam jednu zamjerku, za njega pod mora biti skroz ravan...Svirao sam na nekoj kosini (skroz malo) i već sam ga trebao tražiti neke dašćice da ga podložim, vjerojatno bi bilo veselje da ga nisam podložio..

makso68
27.07.2009, 09:19
Evo,ja sam nedavno kupio Bespeco Apollo stalak i zadovoljan sam i dizajnom i stabilnošću,jedino mu je transportna dužina 130 cm.Izgleda isto kao Proel,ali je od aluminijuma,s tim da se onaj tronožac ne može rastaviti od gornjeg dijela,pa je s toga transportna dužina velika.Pozdrav!

MICKY
27.07.2009, 12:22
Ljudi ja koristim Proelov model spider stalka,kojeg sam dobio gratis kada sam kupovao svog PA800.Meni je stalak extra,ima na vrhu izvedbu za pecaljku za mikrofon i sve kablove(mada ih nemam puno)mogu sakriti sa unutrasnje strane stalka.
Evo i slike:

medino
27.07.2009, 17:17
Na svakoj svirci nekog molis za stocic,stolicu a na kraju se zavrsi sa gajbom za pivo na kojoj je mixeta.Bas klosarski.

ovo je tacno 100000 posto...i svaki put kazem sebi "e pa necu vise da budem klosar zbog 1500 dinara" i uvek ista prica...nikako da kupim...cirkus.:mad:

skoricnik
27.07.2009, 19:53
@Medino

Ja sam uzeo na aukciji rucno radjen X stalak za klavijature (namerno, necu da mi mikseta bude nisko), stabilan, lagan, ima sundjercice, extra uradjen! Preporucujem ;)

Bugibendts
27.07.2009, 20:39
moje licno misljenje je da je spajder samo lep a funkcionalan nikako.kao prvo stalno mi zaglavljuju oni granicnici na rogovima pa buskam da se malo okrene za koji stepen ona spravica unutar roga.drugo jako nezgodan i nezgrapan za transport.trece ne mogu da podesim odgovarajuci ugao pod kojim zelim da sviram.cetvrto onaj deo koji kolege pomilju za pecaljku je toliko budjav da mi se smuci postavio sam 3 puta pecaljku i on otisao u k...i tako dalje moj predlog za kupovinu stalka je nov rolandov proizvod koji je tako minijaturan kada se sklopi da ne mogu da vam opisem ili onaj stari x sve je ovo ostalo veoma lepo na oko ali skupo auz to i nije neki kvalitet.svima se izvinjavam ako sam nekoga uvredio ovim mojim misljenjem.poz

MICKY
28.07.2009, 16:57
Ljudi sta mislite o ovome stalku sto ga ja koristim?
Je li neko imao iskustva s njim?
Meni licno stalak je extra,nije previse dug,i lagan je za transport.

b.o.Y.c.h. ČK
28.07.2009, 17:01
Ockey je stalak, samo je šteta što se nemože ukositi bar jedan synth, rogovi su ravni...po tom pitanju sličan je spyderu (bez PRO), jedino nogice su drugačije

milan_lekic
28.07.2009, 17:31
@bugibents
sve zavisi kako radis sa stalkom kako ga postujes i koristis do juce je bio spajder najjaci stalak a sad velika vecina (pljuje) po njemu. svi su kukali da opada boja sa nogica i da puca saraf za pecaljku ja ga imam vec dve godine i sve mi funkcionise kako treba izgleda kao iz trgovine a nebi ga mjenjao niposto.

ERKOOO
28.07.2009, 19:04
JA cu sad sebi da uzmem Spyder PRO!

milan_lekic
29.07.2009, 00:41
to erko ti si nas!:D

ERKOOO
29.07.2009, 02:26
Bas je stalak mocan,sexy skroz heh...mozda se kakva i uhvati na njemu vrtiti ko u striptiz baru,haha!

b.o.Y.c.h. ČK
29.07.2009, 03:10
Da, naravno da hoće..Ima i onih koje prvo gledaju kakav je stalak, nadam se da ćeš imat puno užitaka posle gaže :D ...Narući neki spyder sa šljokicama :lol:

Dejan
29.07.2009, 17:00
Ja imam Spyder Pro sivi,godinu dana je kod mene i kao nov je,imam i torbu za njega,jedino bih mozda kupio crni ali isti Spyder pro.Spyder je najbolji stalak

Dejan
10.08.2009, 00:54
Ljudi sta mislite o ovome stalku sto ga ja koristim?
Je li neko imao iskustva s njim?
Meni licno stalak je extra,nije previse dug,i lagan je za transport.
Druze koliko kosta taj stalak i ima li se gdje kupiti tamo kod tebe posto vidim pise da si iz Sarajeva?Drug mi hoce da kupi takav.

makikorg
10.08.2009, 03:30
Spider pro

Malimuzicar
27.09.2009, 18:48
ja mislim da je ovo do sada najbolji stalak svacije zelje zadovoljava sto se tice nagiba za klavijature itd. Jedina mana je sto je potezak skoro 18 KG. ali dobijes torbu uz njega i poskup je cjena mu je 319€ - 349€

Burli
07.11.2010, 18:33
Ovde kod mene svi imamo lose iskustvo sa spajderom svima je pukao taj deo napravljen od špialtera,našli smo čoveka da nam izlije isti takav od aluminijuma,za deo nam je naplaćivao 5000din po komadu/bolje nego da ga baciš/
Ja razmišljam o skeli mislim da je to opet nekako bolje od svega.

Znam da je o ovome pisano prije više od dvije godina, Dule zanima me da li taj čovjek još izliva taj dio, da li se uopšte isplati to popravljati ili jednostavno da uzmem nov stalak, jer mi pukao držač nogara?

Vule
08.11.2010, 00:50
ja mislim da je ovo do sada najbolji stalak svacije zelje zadovoljava sto se tice nagiba za klavijature itd. Jedina mana je sto je potezak skoro 18 KG. ali dobijes torbu uz njega i poskup je cjena mu je 319€ - 349€

Imao sam prilike da vidim stalak uživo...utisci su loši...glomazan,težak,nizak za dve klavijature i naravno preskup.

Marco7
08.11.2010, 10:52
Sto se mene tice Spyder Pro je jos uvek ne prevazidjen stalak . . .

skoricnik
08.11.2010, 14:58
Potpis.

Definitivno sam promenio misljenje kad sam prodao Proela i uzeo Spidera.
Planiram da kupim jos jedan, jer cale i ja radimo na dve razlicite strane, pa zato.

Pozdrav

Mile011
10.11.2010, 16:47
Ja imam quick lock za dve klav i zadovoljan sam sa njim. Jeste da je glomazniji malo i tezi, ali je stabilan i jak. e sad kako kome sta odgovara. Najbolje je da svako sebi bira po ukusu stalak a ne mi da mu kazemo e uzmi to, nisu svakom isti ukusi i ocekivanja! :) Pozdrav

No.1
18.11.2010, 20:00
Evo ja vec nekoliko meseci koristim Ultimate Apex90 naviko sam se na njega u super mi je
Jest pretezak i nezgodan za transport al se covek navikne
I dobio sam na njega milion pohvale u stilu WOOOWWW a spider vec vidjeno...hehehe

Ziveli drustvo
ne svira ni stalak ni klav sam

albin korg
18.11.2010, 20:23
Ultimate je moj odabir.Šta se mora nije teško.Sasvim solidan stalak.

ciric.bojan
21.11.2010, 04:47
Moje misljenje je da proelov tronozac je naj prakticniji za pakovanje ali spider pro je ipak nesto bolje

mijat
22.11.2010, 23:59
zanima me da li neko na forumu poseduje ovaj stalak:
Ultimate
DELTEX DX-48B,, i ako ga neko ima zanima me sta ljudi misle o njemu,, sada je 11,800,00 din u sky music-u, i pristupacan je a ja planiram neki da kupim pa ako neko ima zanima me da li je s razlogom dosta jeftiniji od ostalih ili bez nekog posebnog razloga... hvala unapred

albin korg
23.11.2010, 00:26
imao sam ga jedno vrijeme i moj savjet ti je ;bjezi od toga ako sviras van sobe.Stabilan je samo na ravnim podlogama.

aleksandar031
03.12.2010, 12:53
Da ne otvaram novu temu,zanimaju me iskustva ljudi ako neko ima ultimate apex AX-48B.I ovaj model i spider pro ,, ne podnose,, mali nagib,podloga mora biti idealna,koliko vidim iz ranijih postova ovde.Jos me samo zanima da li je neko imao neka veca ostecenja na ovom modelu AX-48B, kao sto su neki imali na spideru problem sa nozicama?Samo me interesuje poredjenje sa spiderom u ovom segmentu,stabilnost nozica.

BeliKS
03.12.2010, 20:42
JAa imam SPIDER Pro vec 3godine ,Nema Mane .Nemoj puno da razmisljas .SPIDER PRO i to je to.......

No.1
13.12.2010, 02:40
zanima me da li neko na forumu poseduje ovaj stalak:
Ultimate
DELTEX DX-48B,, i ako ga neko ima zanima me sta ljudi misle o njemu,, sada je 11,800,00 din u sky music-u, i pristupacan je a ja planiram neki da kupim pa ako neko ima zanima me da li je s razlogom dosta jeftiniji od ostalih ili bez nekog posebnog razloga... hvala unapred

meni se dopada samo ne znam koji klave imas
ne verujem da bi podnosio 1x,2x....i jos neki plus
mislim ono stajace ali sa kolika stabilnost?!

mile nikolic
13.12.2010, 03:02
spayder je cista estetika ja koristim proel i veoma sam zadovoljan

madaba
13.12.2010, 07:19
ma spider druze ne razmisljaj jos ako koristis pedalu lako stane pod njega jer je odignut dok ti na ovom tesko to ide uvijek smeta pod nogom ..;-D pozzz

No.1
13.12.2010, 18:44
Ja bi da pitam nesto
Vido sam spider stalke ali na ovim ne pise PRO cisto su srebrne
ali su visokii od normalni i drzaci su oba ramni znaci gornji nije nakoseni

koji je to model i meni se dopada jer klasicni spider mi je nekako nizak
i taj gornji kosi fixiran nervira me

cini mi se da sasa matic ima ovakav ako se ne varam

asmir90
13.12.2010, 20:25
samo spyder prijatelju prvo kao sto kolega kaze stabilniji je jer su mu nogice odozgo a i ako si visok bolje dodje kad stavis 2 klavijature a ovaj drugi je dosta manji...pozz

skoricnik
13.12.2010, 21:26
@No.1

To je osnovni model SPIDER stalka.

Rucice mu se ne izvlace, i obe su ravne.
Visi je za 10-tak CM od PRO verzije.
Nema navrtanj za pecaljku, ali to ima da se kupi dodatno.

BeliKS
14.12.2010, 02:15
Ma sta nemoze da izdrzi spider pro
to su samo price ,vremenom se pokrive drzaci od tezine ako stavljate klavijature preko 8 kg , ali 50 ev nove zamenis i teras dalje .Pokive se ali posle godinu , dve ako drzis teske klavijature.Oce to

Dare 82
14.12.2010, 02:37
A meni je plus jedna pijana budala autom presla preko stalka dok sam pakovao instrumente i nista mu nije bilo.Dobar je spider cim sve to moze da izdrzi.

bojanprvanov
14.12.2010, 08:02
mozes da vidis ultimate stalak..a i spyder nije los..:D

GALA
14.12.2010, 08:17
Momak je vec vjerovatno promjenio 10 stalaka do sada

oparnican
14.12.2010, 17:30
ja sam imao Spyder pro pa sam ga prodao i uzeo obicni Spyder jer mi je vislji i harmonikas sam pa ne mogu da idrzim da mi gornja klaviajatura stoji pod ugom i moram uvek da je dizem do gore pa mi aranzer stoji nisko onda i kada sam otisao u mitros video jedan i drugi i uporedio prodao pro i uzeo obican

oskar
06.01.2011, 00:37
Da ne otvaram novu temu. Zelim samo vase misljenje, trenutno imam onaj proelov stalak za dve klavijature kk20, i sada sada sam utuvio sebi u glavu da kupim spider pro, ali plasim se da mi ne bude nizak, visok sam 183-4. Sta vi mislite?

mirandess
06.01.2011, 01:30
Samo Spajdo i nitko vise :D steta sto nisam crni uzeo, crni stalak na pa2xpro XD kao daltonist! SPIDER RULEZ! :D nema veze ja sam 186cm visok, pa opet podesim kljavu do vrha i sibaj :D ha ya :D

oskar
06.01.2011, 11:40
Pa ti ga koristis samo za jednu kljavu, jel tako? meni bi stajale dve, pa ne znam da mi aranzer ne bude nisko

Va-7
06.01.2011, 11:52
Imam Giant stalak(propala firma prije par godina) već nekih 10-ak godina, slično ovom proelu KK20 , nosi trenutno Roland G-70, Tritona LE-a i Trinity plus i nikad nikakvih problema, nije se rasklimao nimalo a nosio je dosad uvijek uglavnom jako teške klavijature i uglavnom po 3 rijetko kad dvije. S obzirom da ima osjetno dužu donju ruku od proela aranžer mi je skroz dolje i nemam problema s preglednošću, u sredini je Trinity i na vrhu Triton, prelgednost na sve 3 kljave odlična, čvrstoća savršena, ruke su podesive taman po nagibu koliko mi treba a sam stalak je dovoljno visok tako da nemam problema ni s preniskom donjom klavijaturom, dapače mogu je poprilično visoko imati. Nebih ga mjenjao ni za kakve spydere ili slično ni pod razno

Uglavnom vrlo sličan ovom ali s drukčijim rukama, sistem nogu je isti

http://www.promusic.rs/katalog/kk20.jpg

mirandess
06.01.2011, 13:26
@ oskar, ma ne sekiraj se bolan, pa uvijek solo(ako imas) mozes skroooz do kraja gurnuti i ostaviti 30-40cm dole razmaka za aranzer moci ces sve! Ali uz to bi ti bila dobra i ona barska stolica! Em sto te ledja nece bolit em imati ces lijep pogled na obadvije kljave i lako stimanje boja i ritmova :D

skoricnik
06.01.2011, 14:59
Da ne otvaram novu temu. Zelim samo vase misljenje, trenutno imam onaj proelov stalak za dve klavijature kk20, i sada sada sam utuvio sebi u glavu da kupim spider pro, ali plasim se da mi ne bude nizak, visok sam 183-4. Sta vi mislite?

Mislim da ti nece biti nizak, ali ako se vec plasis, onda kupi obicnog Spidera. Al' tu gubis nagib gornjih rucki.

Pozdrav

oparnican
06.01.2011, 18:50
Ja sam imao Spider Pro pa prodao i uzeo sam sada obicnog Spidera prvo sto je vislji sto mi dosta znaci i uzeo sam sa ravnim ruckama jer mi vise odgovara tako da sviram jer sam ja harmonikas i volim da mi ruka stoji ravno jer sviram po nekada preko 12 sati bez prestanka pa se ruka ukoci kada je pod uglom a i Pro je nizi sto mi je isto smetalo jer ja svirma stojeci ne mogu da sedim ...

oskar
06.01.2011, 20:42
Hvala, razmislicu jos malo sta cu da uradim

riba_72
12.01.2011, 00:10
ja sam visok skoro 2 metra pa mi nije nizak ali držim aranžer na gornjoj ručci a na donjoj mi je trinty samo ga izvučem malo više ali nemoj crni jer mu se vidi svaka ogrebotina

oskar
12.01.2011, 14:08
:-) necu, crni mi se i ne uklapa uz klavijature nikako, a i ne svudja mi se

savo puric
27.01.2011, 17:43
Spider je mnogo bolji i stabilniji, ali po meni proel sa tri nozice naijbolji- najstabiliniji.

kufi
28.01.2011, 16:41
Spider je tata moze da prica ko sta hoce lako se namontira i jos lakse razmontira pogotovo ako dodje i do neke tuce pogodan je za samoodbranu 10 za stalak vrh brate :)

milos1
28.01.2011, 17:19
Pozdrav prijatelju !!Ja vec 2 godine koristim Spider pro stalak i veoma sam zadovoljan!Kao prvo izgled je 10-ka. Imam KORGA PA80 I TRITON LE-a tako da mi se sve boje uklapaju!kao drugo stalak je stabilan i cvrst!! Nista mi se dosad nije desilo: od padova klavijatura i tako toga!! toplo ti ga preporucujem!pozz!

oskar
28.01.2011, 17:52
Hvala puno svima na odgovorima, uzimam spider pro prvom prilikom. Pozdrav

Struja014
08.02.2011, 19:27
spyder, definitivno. pozdrav

mnjankovic@nadl
12.02.2011, 20:26
Samo spider... ;)

casi
12.02.2011, 22:32
Ja imam spydera,i zadovoljan sam!tako da mislim da je spyder najbolje resenje!

mircodr
04.04.2011, 13:35
Imam Proel kk20. Malo je nezgodan za migraciju i odlicna je kucna varijanta. Spider je bolji za profesionalce mada je malo skuplji bas zbog lakseg transporta.

milanceshow
04.04.2011, 15:29
Hoces da kazes da KK20 nije za profesionalce?

oparnican
04.04.2011, 15:58
ne cini stalak profesionalce ja prvi nisam ali imam i KK i Spyder i obican X cak sta vise puta sam i X nosio na svirku jer zavisi sta sviram i gde tako da su sva tri odilcna sam zavisi od vrste za sta ti trebaju...

Vule
04.04.2011, 16:00
Mozda je kolega mislio da je KK20 bolji za zabavnu muziku....a u zabavnjacima ima manje para?

oskar
04.04.2011, 16:06
Ja znam par, moglo bi se reci profesionalaca, a sviraju na X stalku. Jednostavno ljudi nemaju potrebu za necim vise ;)

oparnican
04.04.2011, 20:01
Mozda je kolega mislio da je KK20 bolji za zabavnu muziku....a u zabavnjacima ima manje para?
:)

No.1
04.04.2011, 22:35
"Profesionalac" to je relativna stvar.

kljavica
09.04.2011, 09:01
Ja znam par, moglo bi se reci profesionalaca, a sviraju na X stalku. Jednostavno ljudi nemaju potrebu za necim vise ;)


Kad smo ko X stalaka baš sam nedavno kupio quiklok QL 642, stalak je predobar,stabilan,čvrst...jednostavno odličan.

mirandess
09.04.2011, 12:29
Eh i ja da se prikljucim, u vezi tog x stalka, imam ga vec 10-ak godina, i sviram na njemu bez problema, cak sam i svog spider-a spakirao i stavio ga u futrolicu a vjezbam na X stalku, takodjer i na probe ga nosim jer je laksi za transport, a i svakako mi sad manje prostora zauzima.... :) al kad krenu svirke, obavezno "spajdu" nosim :) heehhe veliki pozdrav.

inajdic
11.06.2011, 12:38
Definitivno spider mislim da je mnogo stabilniji. Imam pa1xpro i na spider-u nema da mrdne. Pozdrav

Miljan
19.10.2011, 01:27
A sta mislite o Rolandovom i Ultimateovom V stalku za 2 klavijature?

zoric
19.10.2011, 21:30
Oni se vise neproizvode.....ni ultimate ni v-stand.....nema ih nigde,a ja sam imao srecu da slucajno naletim na poslednji novi v stand u srbiji.....stalak je vrh,spider mi skuplja prasinu sada.....za transport je extra.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

vlatkokorg
25.10.2011, 15:49
Po meni je najbolji i najstabilniji spider pro.

Sime1302
25.10.2011, 22:48
Ja sam si nabavio dupli X stalak Quik Lok Ql642 i stvarno je savršen. Masivan i ne klima se. Idealan za dvije klavijature jer si možeš štimat visinu gornje, dubinu čak i nagib

(http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?glavna_kat=20&kat=47&pod_kat=59&art=3387)

zeljko_mo
22.11.2011, 21:04
kk20, stabilan, 3 mjesta za klavijature, pecaljka za mic, odlicna podesivost visine i nagiba... jest da je malo tezak za transport (sto tezi, to cvrsci :p )... al nenosi ga nitko kilometre, iz auta do kafane, iz kafane u auto i to je to... a cijena mu je prihvatljiva ( oko 70€) za razliku od SpiderPro (200€)....sljedeci ce mi bit ultimate apex ax90... (kad para bude) ... lp

jurica
23.11.2011, 10:30
U mom kraju većina ih ima Ultimate Apex, al mislim da je on previše ograničen i dosta nizak, jedino ako si do 175cm, onda će ti možda odgovarati, dok je Spider ipak čvršći stalak. Druga je stvar šta ljudi pričaju svoja iskustva. Kolega ima Spider PRO i nikad nije imao problema sa klimanjem na bini il da bi trebao stavljati nešto ispod njega da bude ravan.

zsuleski
25.11.2011, 04:16
Zdravo svima! Hocu da pitam dali neko zna: dali ima orginal i kopija kod Spider pro stalak?! Ja sam primetio neku razliku kod nadpisa "Spiderpro"..... tacnije kod neki ono "PRO" je sa tamnije slova t.e ispunjeni slova, a kod neki ne?! Dali se radi o orginal ili kopija? Hvala vam
Postovano sa mobilnog uređaja

zeljko_mo
25.11.2011, 13:34
mislim da je to samo naljepnica drugacija... nisam dosad jos cuo da je netko napravio kopiju spidera... mozda je "facelift" u novijih modela, pa zatamnili malo...

zsuleski
25.11.2011, 15:03
Hvala ti kolega na odgovoru! I ja mislim da je mozda neki novi model pa zato su slova takvi....pozz
Postovano sa mobilnog uređaja

No.1
03.12.2011, 04:18
Samo spider ni apex ni nista.
Provereno!

Eddin
03.12.2011, 04:31
Ja imam Apex ali bih ti savjetovao da kupis Spider.
Narocito ako si visok.

Dell
03.12.2011, 04:38
Kod mene je proel, die hard i visok sam 192 cm, kad stavim na najvisu mozda mi je za nijansu nize, ali kako uvijek na svirkama sa klavijaturom sjedim, ne predstavlja mi problem :)

sasha93
04.01.2012, 03:45
Ja imam pravljen stalak,po merama za Spider Pro...Meni odlucno sluzi,stabilan je,sto je najbitnije...Taj stalak sam sam pravio...I estetski je lep a i kao sto rekoh veoma je stabilan...Meni za svirke sluzi odlicno...Tako da ne morate davati toliki novac za spider pro,pogledajte samo koliko poznatih muzicara ima pravljene ili X stalke... :D

enis
04.01.2012, 04:24
Definitvno spider kolega,bolji su radi stabilnosti ;)

DinO74
04.01.2012, 14:27
Spider je dobar stalak ali zna da izda kada se najmanje nadas. Trenutno imam dva komada, jedan koji sam morao kupiti prije 6 dana da bi mogao odraditi Novu godinu a drugi je izdao kao sto se vidi na slici. Najvise me razocarao materijal koji trpi opterecenje jer to je legura metala koja nema apsolutno nikakva elasticna svojstva nego puca kao ledenica nakon izvjesnog vremena. Debljina stjenke na ovom dijelu je cca 4 mm i po meni je upitno koliko je spider uopste siguran ako se na njemu postave dvije malo ozbiljnije klavijature ukupne tezine oko 25 - 30kg. Meni se ovo desilo, sva sreca na probi i to u momentu kada nije bilo klavijatura na stalku. Sta bi bilo da se desi u toku svirke ???

bosko
04.01.2012, 15:04
Spider Pro, definitivno

aleksakorgpa500
05.01.2012, 04:34
Ja imam proelov stalak i mnogo sam zadovoljan,stabilan je sto je najvaznije i dosta viskok posto sam visok 197cm.,e sad estecki nije nesto lep..

dachee
05.01.2012, 15:28
Spider..:D

DinO74
05.01.2012, 16:03
DIN074 da neces slucajno da prodas taj spider,nebitno sto je polomljen...? :D

Hahaha Sasa, sta ce ti ovako polomljen ??? Nekako cu pokusati navariti pa ga koristiti kod kuce ako ne uspijem onda je na prodaju :D

aleksandar031
05.01.2012, 16:27
@din074
Po meni spider je samo lep na oko, bar kod 5-6 ljudi znam da su imali probleme s njim,tako da dzaba lep stalak ako nije funkcionalan. Imam ultimate stalak koji ima nosivost preko 100kg tako da taj sve moze da izdrzi i nikad nece izdati. Isto kao proel kk20,sta je sve prosao kod mene,i nista mu ne fali,samo je malo izgreban

sasha93
05.01.2012, 18:31
Pa zato sto bi ga ja i zavario,napravio bi mu nesto,a verovatno bi bio jeftiniji tako polomljen...Ali na kraju i nebitno je,sad sam video da si iz BiH...Ja sto bi platio da mi to posaljes uzeo bi ovde neki... :D

DinO74
05.01.2012, 18:45
On Sasa i kada se zavari nikada vise nece biti pouzdan stalak jer pitanje je sta je sa ostalim nogarima... Ko kaze da i ostali nece puci kao sto je ovaj pukao. Nebi ti ga ni prodao pa da te poslije nosim na dusi ako ti klavijature zavrse na podu ;) Puno pozdrava ...

sasha93
05.01.2012, 19:06
U pravu si...Bolje da ne mislis,najbolje zadrzi za sebe i miran si...Pozz :D

zeljko_mo
05.01.2012, 20:46
u mene KK20... vec stoljece, i ostat ce jos naredno stoljece, NEDAM ga nikome!!!
-kvaliteta
-izdrzljivost
-stabilnost
-PROEL

malo je tezak, ali sve cemo to zanemarit kad vidimo vrline njegove :)

deki
08.01.2012, 14:02
Sto se tice mojeg iskustva, imao sam obican dupli x stalak koji je jos uvek uz mene za svaki slucaj. Kasnije sam uzeo apex, kojeg sam jako voleo, i smatram da je stabilniji od spidera, manji je za transport, no jedina stvar zbog cega sam ga ipak prodao i uzeo spyder to su dve stvari. Fancy look ;) i visina. No moram da priznam da ni spider pro nije ono sto ocekujem vec odavno. Malo da je vislji i da je malo "jaci" bio bi pravi.

Moja preporuka:
Ako nisi visi od 190 i ne treba ti mesto za neke pedale, efekte itd, onda uzmi apex ili proel. :)

QWERT123
09.01.2012, 00:48
Pozdrav,

treba mi jedan dobar stalak za Korga PA 800, znaci samo jedna klavijatura, sad imam neki glup stalak, nije nešto stabilan, pa mi treba bolji. Kupovao bi u BiH. Pucajte prijedloge.

DinO74
09.01.2012, 10:10
Evo dobar stalak za jednu klavijaturu (malo tezu) a nije puno skup,99 KM. Imas i jeftiniju varijantu Athletic KB2-EX stalka i on ti je 59 KM
http://athletic.eu/statywy-statyw-keyboardowy-kb-20,53.html?sLang=en

QWERT123
09.01.2012, 12:36
Evo dobar stalak za jednu klavijaturu (malo tezu) a nije puno skup,99 KM. Imas i jeftiniju varijantu Athletic KB2-EX stalka i on ti je 59 KM
http://athletic.eu/statywy-statyw-keyboardowy-kb-20,53.html?sLang=en

de malo neki bolji stalak, ipak to treba da traje nekoliko godina. Može li neki do 150KM?

gnovako8
10.01.2012, 00:52
Spider pro definitivno,ja ga imam vec 3 godine negdje i nikad problema ako pravilo rukujes snjime uvjek je kao novi. i najbolji stalak dosad,a ultimate je ok,ali noge su prizemlji ako je negdje neravno nevalja,,,, zpiser pro +5 znaci...... pozzzz

matrix_mo
10.01.2012, 03:10
ovaj mi je odličan....
http://athletic.eu/stands-keyboard-stands-kb-s,47.html

ima li se igdje naručit, zna li itko????

Jodik
11.01.2012, 23:58
imam proel vec godinama i nebi ga dao za nista,tri noge,stabilan,lako se namjesti na bini

deki
13.01.2012, 14:30
slazem se da je apex blizu zemlji, no tri noge uvek daju fiksni polozaj, dok 4 moze da se klima...znaci opet pobeda za cika proela. :)

acakasper
23.01.2012, 14:21
Definitivno po meni Spyder,masivan,stabilan,ekstra je za preglednost za dve klavijature dok proel ako imate dve klavijature ovu donju uopste ne vidite.Spyder,Spyder,Spyder.

davorbn
23.01.2012, 15:52
Imam Spider stalak vec 5 godina i na njemu pa1x koji je zna se potezak i veoma sam zadovoljan radim i u satorima i u restoranima tezge znaci da podijum nije uvijek ravan al ja nisam imao problema hvala bogu .a sto se tice pucanja tog donjeg dijela to obicno ide ako se neko od kolega nasloni nogom pa usled pritiska dodje do pucanja,
E to su moji utisci pozz.

Dell
11.02.2012, 19:05
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=BB08jTJHzzQ



Koji je ovo stalak kod Kosmajca i Milevskog? :O

danijel011
11.02.2012, 19:20
To je ručna izrada, kopija stalka koji je prvi "izneo" Jordan Rudess i mogao je da se rotira.

nikadvisekorg
11.02.2012, 19:39
Spajder puca zbog korišćenja na neravnim podlogama, kao i kod kolega koji se nogom oslanjaju na jedan krak i onda nije ravnomerno raspoređena težina.

Ako je težina ravnomerno raspoređena na sve 3 nogice nećete imati problema sa spajderom.

A takođe i kolege koji ne otvaraju skroz svaku od nogica od spajdera i njima strada stalak, opet zbog neravnomerno raspoređene težine..... zato bez žurbe sa tim, bolje 2 puta provire da li ste otvorili lepo svaku od nogica.

A ako niste previše pažljivi onda vam preporučujem proel koji i ja još koristim baš zbog ovog poslednje navedenog :D

Vex
11.02.2012, 19:51
Koristim spyder godinama i s nozicama nisam imao nikakav problem...ali zato mi se donji rog pokvario sam od sebe...ispali mi oni mali metalni delovi u stubu sto drze rog kad se rasklopi da ne pada vise nego sto treba...

Sent from TT

milepsr
11.02.2012, 19:56
@Dell i daniel011

Video sam takav slican stalak prosle godine, samo sto ima 4 crna stuba preko kojih ide crna mrezica sa svih strana i unutra su ubacene led diode koje osvetljavaju ceo stalak od poda pa do klavijature.

danijel011
11.02.2012, 20:06
Lepo to izgleda na sceni ali nepraktično je za "svakodnevnu" upotrebu...

Dell
11.02.2012, 22:28
Garant je i transport problem

danijel011
11.02.2012, 22:40
Sigurno... Na slikama mi deluje kao da je ceo iz jednog dela i da nema rasklapanja! Mada ne deluje komplikovano za napraviti. Mislim da je onaj glavni "stub" pozajmljen od onih konstrukcija od kojih se sklapaju bine na koncertima...

amadeus1
24.02.2012, 06:56
spider naravno .......imao sam taj drugi i veoma je nestabilan

Stanicr
20.06.2013, 16:23
Spajder mama, proel je dobar za neravne terene i neke satre, ali po stabilnosti 0 za spajder..
Proel- oko 140e
Spider- oko 205e

Sokannp
20.06.2013, 16:51
E nek si mu odgovorio kolega,nema veze sto je proslo 6 godina od otvaranja teme...:D

Stanicr
20.06.2013, 18:41
Nisam mogao da se suzdrzim ;)

tranzit
20.06.2013, 19:03
E nek si mu odgovorio kolega,nema veze sto je proslo 6 godina od otvaranja teme...:DHahahaha... dobar si... stara garda.

Simbad84
15.02.2014, 02:02
pa vec si napisala :rolleyes::D=))

Yikwo
15.02.2014, 02:04
hahahaaha ....jel ti treba privilegija za download ili sta ??? :D
Izvinite sto skrecem sa teme :)

Simbad84
15.02.2014, 02:14
privilegije za download ne postoje,tako da verovatno nije to... :)

gitar
15.02.2014, 02:23
Gretta je bila mnogo "aktivna" u zadnje vreme u raznim temama, pa je dobila prvo upozorenje ;), a za kasnije, videćemo...

tranzit
15.02.2014, 03:36
Ama ne vjerujem da joj je bilo na umu to skupljanje postova, nego ce prije biti tipicna zenska osobina... mnogo pricaju (pisu). =))=))=))=))

pedjan
21.06.2021, 12:49
Ja sam imao Spider Pro pa prodao i uzeo sam sada obicnog Spidera prvo sto je vislji sto mi dosta znaci i uzeo sam sa ravnim ruckama jer mi vise odgovara tako da sviram jer sam ja harmonikas i volim da mi ruka stoji ravno jer sviram po nekada preko 12 sati bez prestanka pa se ruka ukoci kada je pod uglom a i Pro je nizi sto mi je isto smetalo jer ja svirma stojeci ne mogu da sedim ...

Како ljudi mogu da sviraju na kosim klavijaturama to je fascinantno.Pokusao sam davno i zglob me zaboleo posle pola sata.Iskljucivo aviram na ravnom arr i solo klavijaturi.Ja jos nisam video da neko svira na naget klavir😂I imam 22 god Proel sa tri nogice.Idealan stalak za dve klav.Medjutim sad je izguljen i treba da kupim nov.Koji je model Spider ili rotacioni sa ravnim ruckama?Sta mi predlazes?