PDA

Pokaži Full Verziju : ZASTITA AUTORSKIH PRAVA/muzike


nostalgicar
09.08.2008, 00:25
Halo kolege,
ja zivim vani,i imam namjeru napraviti reklamnu web-stranicu,
gdje bih izmedju ostalog,stavljao i vlastitu muziku.
E sad sta i kako da uradim da zastitim ta svoja djela.
Totalni sam anonimus,nemam nista izdato i td.......
Eto nadam se da sam bio jasan;
pozdrav

DinO74
09.08.2008, 01:54
Zar na prostoru bivse ex-yu postoji zastita autorskih prava? Ako prijatelju mislis da objavis nesto sto ce se nekome svidjeti a da se plasis da ce to neko ukrasti u potpunosti ili uzeti samo temu ili osnovu te kompozicije koju ti mislis staviti...onda nemoj! Nema ti brate ovdje nikakve zastite autorskih prava....svi kradu od svakoga..od turaka od grka od bugara od srba od bosanaca od hrvata...ma svako od svakoga kako je kome cejf. Samo se digne prasina u zutoj stampi par dana i to je sve...

nostalgicar
09.08.2008, 07:16
Ma ok Dino,
to je meni jasno.Nije mi jasno dal se neko ,ko nema nikakvih objavljenih djela moze uclaniti u npr.SOKOJ ili slicne institucije,za zastitu autorskih prava.
Sta je uslov za uclanjejnje ???

Alix
09.08.2008, 08:02
Drug koliko je meni poznato ovdje kod nas moraš biti u udruženju SLOBODNIH UMJETNIKA (ne znam kako je kod vas dole)...I sam sam htjeo da se učlanim,pošto nam dolaze razne inspekcije po kafana i traže papire z ajavno izvođenje muzike...I kad sam vidio šta sve treba,odusto sam i dan danas sviram "na crno"...Dakle da bi se učlanio,treba ti prvo diploma o muzičkom obrazovanju.Ako je nemaš,moraš da napraviš vanredni tečaj na muzičkoj akademiji u Ljubljani (koji nije nimalo jeftin 12eur/sat),i kad ga napraviš doneseš ga kao potvrdu o muziškom obrazovanju.E kad si to napravi i učlanio se,moraš da platiš upisninu 120eur+ddv i svaki mjesec plaćaš člnarinu od 40eur...E sad kad to sve sračunaš gdje si došo?Pa više plaćaš usranoj državi nego što zaradiš,dakle nemaš računa,bar ne kod nas,a mislim da i kod vas nije ništa drugačije---lopovi svuda...

nostalgicar
09.08.2008, 17:59
Hvala kolega na iscrpnom odgovoru.
Naravno da se ne isplati,toliki novac bacati bezveze.
Ja sam ti u susjedstvu/Austria/i te cifre su sigurno jos vece nego u SLO.
Nista batalit cu tu moju fiks ideju.
Pozdrav