PDA

Pokaži Full Verziju : Pitanjce u vezi EMX 5000-12


Jaki
07.08.2008, 16:17
Molim Vas za mišljenje! Početnik sam( Korg Pa50) i htio bih da kupim mixer EMX5000-12.Imam ponudu od 550,00E za ovaj mixer star 2 godine.
Kakva je to mixeta i kakva je razlika izmedju nje i EMX5000-20 izuzev broja kanala

DjoleBn
07.08.2008, 18:24
Molim Vas za mišljenje! Početnik sam( Korg Pa50) i htio bih da kupim mixer EMX5000-12.Imam ponudu od 550,00E za ovaj mixer star 2 godine.
Kakva je to mixeta i kakva je razlika izmedju nje i EMX5000-20 izuzev broja kanala


Ima ga moj kolega, sta znam, solidan mixer, mislim da ce tebe kao pocetnika sasvim zadovoljiti.. ja sam svirao par puta na njega, onako, niti sam odusevljen niti razocaran.


Tu razliku ne znam, mada smatram da ce ti i ovaj 12 biti sasvim dovoljan.

milanceshow
07.08.2008, 19:01
Ja sam veoma zadovoljan miksetom.Nacices na sajtu jos tema o Yamahi EMX 5000.Procitaj ih.............

Jaki
07.08.2008, 19:30
Hvala drugari.Ma pitao sam jer mi neki kažu da ove Yamahe navodno daju "metalan" zvuk i da je bas veoma teško naštimati.Ja poštujem vaše mišljenje,držaću se toga i još jednom HVALA

milanceshow
07.08.2008, 19:41
Veruj mi da je mnogo vise zadovoljnih nego ne-zadovoljnih sa ovom miksetom.
A to sto kazu "metalan" ton,nek objasne sta je to metalan ton..........;)
Slobodno je kupi i neces da se pokajes.Ona ima dosta mogucnosti za podesavanja zvuka.Bitno je da imas solidne kutije i bices zadovoljan.
Svaki instrument moras da upoznas da bi iz njega izvukao maksimum.To vazi i za miksete....;)

Jolly
07.08.2008, 21:16
Ukusi su razliciti,ali koristim ovaj mixer(12 kanala),vec,dve godine i veoma sam zadovoljan."Metalni" ton nije karakteristika ove mixete.Imam 4 Peavey kutije i to sve radi veoma kvalitetno.
Pozdrav!!!

Jaki
07.08.2008, 22:16
Ok.Kao sto rekoh da cijenim vaše mišljenje i da nije tako onda nebih ni pitao šta vi svi mislite o ovom mixeru.Ja ću da je kupim nimalo ne sumnjajući u vašu dobronamjernost i iskustvo.A normalno da za te pare ja nemogu je li očekivati nešto mnogo,ali radiće mi to da povremeno uživo isprobam ovo što sam već naučio i što ću nadam se da naučim.A i nakon toga za neke lokalne nastupe.
Pozdravljam Vas još jednom sve.

Darko88
07.08.2008, 23:25
ma radice dobro ako su i kutije dobre ako zviznes neke kutije koje su loseg kvaliteta to nece biti dobro ali za to nece biti kriv mixer. Ja imam pro mix 01 i ne bih menjao nizasta ali isprobaj mixer na kutijama na kojima radis ili na kojima ces raditi i sve ce ti biti jasnije Pozzdravv

Jaki
12.08.2008, 23:00
Momci,poslušao sam Vas i kupio sam ovaj mixer.Čini mi se da je sve ok i da se nisam zeznuo,zamoliću vas da mi kada smo već kod toga preporučite koje zvučne kutije bi kupio.(nebih nešto baš skupo)

milanceshow
13.08.2008, 03:05
Naj bolje je da probas razne kutije na EMX5000 pa ces sam da vidis koje ti naj bolje rade na njoj.Samo ti mozes da kazes koje kutije su ti naj bolje u nekoj srednjoj klasi.Ukusi su razliciti.....

Jaki
13.08.2008, 22:47
Pa tako sam nešto i mislio.Čini mi se da su Wharfedale "Titan"15 dobre ili čak i Titan 12 da bi mogao da dobro posluži

Vihor
21.08.2008, 17:35
Ja imam EMX5000 (20 kanalni) i 4 kutije yamaha S115V kao i dva aktivna bass yamaha MSR800 subwoofera, to je strava koji se sound izlazi na bini. Nemoj da te neko laze da to nije solidna PA mixeta. Ja kazem odlicna za te pare i daje poprilicno, eq sekcija i procesing od yamahe rade profy. Ljudi nemaju pojma sta pricaju a nisu sigurno umijeli da urade nastelavanje mixera. Sto se tice met.zvuka o tom nema govora, to su samo neka misljenja, jamcim ti da neces pogrijesiti, e sad spakuj jedan extreni DBX DRIVERACK i imas vrlo vrlo mocnu radnju, pozz

Jaki
22.08.2008, 00:45
Ok drugar,
ja sam već nešto probao i čini mi se da sam napravio dobar izbor.Jedan moj prijatelj koji se profesionalno bavi muzikom,a do sada nije imao prilike da koristi Yamahu EMX5000,je izrazio otprilike identično mišljenje kao Jimiboj i ostali.Normalno koliko para toliko i muzike,a za malo se nisam zatrčao na nekakav Berhinger PMP5000 koji je navodno 2x600w,a kako mi je prije par dana rečeno realno nema ni 500w
Jimiboj-uz zahvalnost na ovom odgovoru molio bih te da mi ukoliko ti ne predstavlja problem,kažeš "osnovne"parametre podešavanja miksete za nastup.Normalno da je to sve relativno ali eto čisto da uporedim i zanima me kako kopčaš basove.Je li na mjesto za "sub-out" ili kako?
Molio bih i Milančeta,a i ostale koji znaju o ovome da mi odgovore mada možda kršim pravilnik jer je nešto na ovu temu već rečeno ali meni to još uvijek nije baš najjasnije.
Pozdrav svima

milanceshow
22.08.2008, 04:27
Ti brate mozes da teras 4 kutije na njoj.Takodje mozes sa njom da pravis razne kombinacije ako imas 4 kutije.To isto vazi i ako imas 2 kutije....:D

1) Mozes 2 kutije da koristis kao satelit,a 2 kao subwoofer
Na jednom izlazu idu 2 satelit,a na drugom 2 kutije koje ce da "rade kao subwoofer"
Imas onaj preklopnik(prekidac...itd...) iznad onog crnog potenciometra koji ukljucis i na tom drugom izlazu dobijas vec sasecen zvuk koji ide ka kutijama.Taj prekidac je skretnica (filter ili ga nazovi kako ti zelis ;) ).

2) Mozes da teras 2 kutije normalno ,a druge dve da ti sluze kao monitori (na ta dva "monitora" mozes da podesavas jacinu svakog kanala posebno,da podesavas efekte posebno za svaki kanal......itd....)

3)Takodje mozes da koristis sve 4 kutije kao monitore i da na njima imas sva podesavanja......a samo das signal snagasu koji gura glavne kutije.........itd.....

4) Mozes da spojis levi i desni kanal (L+R) i da svu snagu usmeris na samo jedan izlaz ( A) i tada dobijas snagu na tom izlazu "1000" vati.

Ima na njoj jos mnogo mesta za razno kombinovanje.......
Bitna stvar je da su dali mnogo mogucnosti na njoj.........

-----------------------------------------------------------------
Ja sve na kanalu drzim na nuli i mnogo se dobro cuje........a glavni ekvilajzer stelujem u (V) ......e sad zavisi od kutija koliko dodajem basa ili visokih...........

Jaki
22.08.2008, 14:27
Milanče ljudina si!
Sad mogu malo da eksperimentisem ,pa ću da vidim na šta će da izađe.Nadam se samo da neću nešto da zajebem.
Pozdrav tebi i svim ljudima na najboljem forumu!

Vihor
22.08.2008, 22:24
Evo malo shema kako mozes sta da spojis sa EMX5000-12/20:

http://i91.photobucket.com/albums/k306/siemens2/muzika/yamaha.png
http://i91.photobucket.com/albums/k306/siemens2/muzika/yamaha001.png
http://i91.photobucket.com/albums/k306/siemens2/muzika/yamaha002.png

milanceshow
23.08.2008, 04:13
Svaka cast jimiboy........