PDA

Pokaži Full Verziju : Da li neko svira bilo koji XS u SRBIJI?


hammers
06.08.2008, 14:20
Planiram kupiti XS6 ili 7, pa me zanima da li neko svira nasu domacu muziku (pop, rock, folk...) na njoj. Neka ostavi neko neki snimak da cujemo kako zvuci ova zverka, ali obavezno i neke semplove.

daliborkorg
10.08.2008, 03:48
I mene bas zanima kako radi ta sprava, kakve su joj ROM boje.

daree
10.08.2008, 06:31
Imam motif xs6 desetak dana, jos sam u fazi ispitivanja mogucnosti tog instrumenta,a kako mi se cini jos ce dugo tako i biti, jer mi je vrlo komplicirana za editirajne,barem za mene koji godinama sviram korgove.ROM soundovi su za moj ukus kvalitetniji od korga, ne kudim korga jer imam M3 i pa800,al sta je...je. Izdvojio bi odlicne gitare,klavir,hammondi,tipka prva liga.Stavio sam 1 gb ram-a i sad polako unosim semplove,uglavnom puno me posla jos ceka da bih sa xs mogao na binu.Vrlo brzo podize sempove preko usb sticka,set od 500mb semplova lodira za majne od 4 minute.

hammers
11.08.2008, 12:33
Koliko te je iskostao sve ukupno? Mozes li neki demo sa semplovima (harmonike, trube...) da ostavis za download ? Bio bih ti mnogo zahvalan!!!

daree
11.08.2008, 15:16
Kostala me kod ovlastenog zastupnika yamahe za hr. sa ram-om od 1 gb 2200 eura,jos moram kofer kupiti,i to ce biti jos 150-200 eu,ma skupo,no nadam se da ce to dobro kad se slozi.Snimke stvarno nemam na cemu napraviti, a i ne znam sa cim bih se mogao pohvaliti .Semplove koje koje sam stavljao u xs imam do korga i kurzwela. sa awave programom sam preformatirao u yamaha es waves, i to radi ok,sad stvar tu nije gotova,sljedi editiranje programa(na yamahi se to zove voice), pa svaki vioce moze sadrzavati 8 elemenata, pa jos toliko filtera,krivulja,ekvilajzera,efekata i niz drugih stvari,koji bitno utjecu na sound,uglavnom puno posla,a vremena malo.pozz
mozes mi se javiti na mail ili skype

hammers
11.08.2008, 17:26
Hvala na odgovoru!!!! Javicu ti se kad budem skupio jos malo para i konacno odlucio da kupim tu famoznu zverku...

Tomy
21.10.2008, 20:36
Dragi kolege
Moram da se i ja prikljucim raspravi u vezi xs-a jer je to stvarno odlican synth. Ja sam se takodjer odlucio za njega jer mislim da najvise daje za te pare. Dobis i kuciste i tipku i odlicnu tehnologiju a buduci da puno napredujem u muzicarskoj karijeri moram investirati u bolju opremu. Kad ga kupim javit cu prve dojmove. Moram da skupim jos malo para.

BasariStudios
21.10.2008, 21:19
I mene bas zanima kako radi ta sprava, kakve su joj ROM boje.

Momentalno najbolji Workstation.

fury
22.10.2008, 11:57
Jel tacno da terce mogu samo u jednoj oktavi ma motifu???

hrci
22.10.2008, 12:28
Ja se Omisljam izmedju ES i XS, XS je Baba Roga u odnosu na ES ali XS nema Plug-In opciju:( Mislio sam na ES da Ugradim VL Board Neznam ni sam??

Moze Terce na Obadva vidio sam da se moze slozit na Key Drum Edit, a ovaj XS kolko sam vidio ima Fre User Scale.

Meni se Nesvidjaju Tipke u Obadva samo na tome zamjerim!!!!

Ajde ko Prvi Kupi neka javi kako ga Sluzi.

Pozdrav!

Hrci

BasariStudios
22.10.2008, 13:13
Imam ja XS vec godinu dana, i dalje, najbolja masina, Terce NE! Nemoze!
Pusti to Drum Kits, MOTIF nijedan nemoze terce, to se treba zaboraviti.
Pricam o Tercama kao na Tritonu sto mozes sve, ne o tim igrackama.
PLG kartice nemoze i to mi smeta al njegov ROM nadohnadjuje to donekle.
1GB RAM, cita mnogo brze nego ES il bilo koji Triton, radi kao kompletan
Remote Kontrol zabilo koji Soft i sve ostalo...haos...zujalice isto moze.

hammers
22.10.2008, 14:48
Malo ga je.e cena...:confused: i zbog toga ga vrlo mali broj ljudi svira. Ali stvarno je vrh sprava...;)

BasariStudios
22.10.2008, 15:07
Nije bas ni skup, svaki Motif bio jeftiniji od Triton, sad i XS je jeftiniji od M3,
ovamo iz prodavnice se moze uzeti i za 1900$ mozda.

hammers
22.10.2008, 15:41
To je problem, sto su cifre iste ( ili cesto vece) ali je samo valuta druga. Sto ce reci da se kod nas ne moze naci ispod 2000 evra...:(

BasariStudios
22.10.2008, 15:41
Uh...

jazz.zg
25.02.2011, 17:25
terce moze, i nije preko drum seta,odaberes boju-instrument dignes ga +3 i na user skali stimas kako ti pase i sejvas, posle pozoves u performance sa bojom kojom hoces i i ona svira tercu,jednu za dur jedna za mol , donja terca i moslim da je to to ,posle mozes samo da sredis za intonaciju.tako se radi, ,nadam se da ce koristiti.ako neko napravi nesto neka mi javi i meni treba,boje mozes konvert programom da sredis sa bilo kojeg semplera.i ubacujes po zelji.

gega
25.02.2011, 17:39
Kolega....procitajte naslov teme...(koja je iz 2008.godine)

A posto po odgovoru pretpostavljam da ste hteli da odgovorite na post clana @fury.....
U buduce pocinjite post sa imenom clana na ciji post dajete odgovor(primer : @fury....pa text koji zelite). Jedino ako odgovarate na post neposredno iznad vashega onda nije potrebno....tako ce forum biti pregledniji....a vi cete sebi ustedeti neprijatnosti.