PDA

Pokaži Full Verziju : parametri na powermate 1000/2


joker1205
06.08.2008, 01:41
zna li neko dobru kombinaciju parametara (hi-,khz-,mid-,lo).interesuje me za aranzer i vokal

medino
06.08.2008, 07:09
pitao si jako osetljivo pitanje,to je stvar ukusa i jako je relativna,zavisi od brdo stvari,evo mog slucaja. VOKAL-hi-otvoris glas sa visokima,znaci za pevaca kod mene stoji obicno na 2 sata,kod pevacice manje,KHZ i MID-oni mi stoje obicno na 11 sati,a bas,opet zavisi od pevaca do pevaca koliko ima basa u glasu...pa recimo na 9 sati...a klavijatura,to bas zavisi kakvi su ti ritmovi i to sam moras da podesis. ako kucas i slusas ritmove na zvucnike od klavijature,muzickog stuba ili tako nesto,stavi jbg sve na 12 sati,bas podesi posebno i to ti je to...kazem opet,ovo nije nikakva sema po kojoj se podesava,to je samo moj slucaj...i da,ekvilajzeri mi nisu u V ,nego na 0...pozzz

Alix
06.08.2008, 09:56
Drug na tu temu će samo da se pojave svađe i kritike...Ja štimam ovako,Marco onako,nedim treća kombinacija,itd,itd...Dakle da ne započinjemo isto kolo na kojeg će morati Šerif Krešo da lupi motkom...Dakle SAM moraš to da isprobaš,odi u jedan prostor đe nikome ne smetaš i polako šteluj....SVE EQ stavi na nuli,i polako dodaj ovo dodaj ono dok ti ne bude odgovaro zvuk...Dakle nema tu pametnog savjeta da ti a neko da,kad svako vuče na svoju stranu a svakom dobro zvuči...Pozdrav!

DjoleBn
06.08.2008, 11:04
@Alix

Dakle da ne započinjemo isto kolo na kojeg će morati Šerif Krešo da lupi motkom.

Kupio Kreso novu kandjiju, pazite se =)) =))

A da ne otvaram novu temu, postavicu pitanje ovdje, ispod gaina, postoje ona 2 prekidaca, ne mogu da se sad sjetim tacno, mislim da ima low cut, i jos jedan, kako ih treba drzati za vokal i kako za aranzer?

joker1205
06.08.2008, 12:28
hvala u svakom slucaju SVIMA.a za ta 2 prekidaca kod mene ja za vocal ukljucen voice filter,a za klavijaturu ponekad uklJucen lo cut,i to sve zavisi od prostorije gde sviras

Alix
06.08.2008, 12:58
Ja LOW CUT imam stalno upaljen na svim kanalima...KOliko sam imo priliku da vidim,taj mu LOW FILTER sprečava mikrofoniju i zujanje...bar kod mene je tako,a neke druge promneje i zvuku NEMA...Pozdrav!