PDA

Pokaži Full Verziju : RITMOVI NA KORG-u TRITON LE


markole
31.07.2008, 23:34
Jel' neko pokusao da napravi ritmove na korgu triton le?

josipv
31.07.2008, 23:39
=)):lol:MIslim da nije niti ce itko ikad.........=))

markole
31.07.2008, 23:43
Mislis? Vidis, druze ja imam ritmove na korgu triton le, doduse bez pratnje, manualno sviram bas i solo u desnoj ruci. Pozz

GALA
31.07.2008, 23:45
Triton Le je solo sint ,nije aranzer....moze se nesto napravit na ARP al samo bubanj ,,znaci samo bubanj da svira ritam,a rucno bih morao svirat bas,,al to je jako siromasno..znaci ne isplati se,zezat s tim

markole
31.07.2008, 23:48
Isplati se, ako neces da kupujes aranzer. Posto ja imam lika koji samnom svira koji svira solo, tako da meni ostaje bas i ritam gitara arpeggator svira ritam. 16 usera je sasvim dovoljno za ritmove. Vrsi posao za sve pare. Semplovan bubanj, semplovane darbuke, semplovana bas gitara, semplovana kontra gitara. San snova!!!!

marco
31.07.2008, 23:52
A jel moze mozda ovako. Snimis kompletno ritam sa nekog aranzera (bubanj, bas, kontru stirngs i sveo sto ide). Onda posle odseces jedan deo, zapamtis kao loop, odnosno kao wav i ubacis u Triton LEskovac :)

markole
01.08.2008, 00:10
Arpeggator svira ritam, ostalo manualno, kao 80-ih, stim sto sada sviramo semplove, pa to zvuci. Posto je meni potreban aranzer jednom mesecno ili jednom u dva meseca (imam bend i normalno kad radim snjima ne treba mi aranzer imam xp10 za bas i triton le kao drugu klavijaturu), a povremeno se javi potreba za skracenom verzijom (dva, tri clana), tad nastupa problem, trazi klavijaturu na pozajmicu itd. Napravim ritmove na korgu triton le i cao!!!!

BasariStudios
01.08.2008, 00:57
Naravno da moze, i to mnogo bolje nego u arranzer samo sto ce to biti MIDI file
samo od ritmova bez nista drugo, onda sviras sve ostalo uzivi, u Sequencer
ili u ARP da non stop isto mota. Radio sam to ranije ehhhhhhheeeeeeeeee....

branoy
01.08.2008, 02:44
Ja odavno sam tu varijantu napravio na triton Le... u sekvenceru mi je ritam i kraj njega sviram bas i solo (naravno samo u slucaju da mi g1000 zastopa iz ko zna kojih razloga pa sam zbog toga napravio za ne daj boze nek se nadje da me izvuce) a u Combi sam napravio pod arp da radi sve pratnja i ostalo naravno nema prelaza al radi dobro... evo primeri da cujete kako radi samo triton Le kao copy arranzer...

http://rapidshare.com/files/133956330/branoy_Triton_Le_ARR.rar.html

npr samo da imam jos jednog tritona gore za solo bilo bi dobro ,znaci na jednom ritmovi a na drugom, solo hehe
a za ritmove u seqvenceru koristite RPPR i imate 99 usera slobodnih za ritmove! aloha

josipv
01.08.2008, 22:16
To sve sto ste naveli stoji i slazem se stim ali ritam kao na arranzeru to je druga stvar......:D

branoy
02.08.2008, 03:00
pa sta ti to znaci ritam kao na aranzeru to je druga stvar???? pa to ti je ista stvar i na Le sa ARP samo sto nema varijacije i fill, ritam isti cak isto i 8 partova za boje ili ACC znaci sve to u COMBI nastelas....

BasariStudios
02.08.2008, 03:11
Na LE to moze zvucati mnogo bolje, kad se uzme u obzir 16 traka.

marco
02.08.2008, 10:48
Ne razumem zasto ce ritam "mnogo bolje" zvucati ako je za njega predvidjeno 16 traka. |To po mom misljenju moze da zvuci samo pretrpano. Uostalom sta spada u ritam sekciju. Bubnjevi, perkusije, bas, kontra, "tepih" i eventualno bras. A kad sve to popunis ostaje ti jos 2 slobodna kanala na 8 kanalnom ritmu.

markole
02.08.2008, 11:18
????

Alix
02.08.2008, 13:21
Ma sad smo skrot zašli...Momak se htjeo pohvaliti da je ustanovio da se u sekvenceru mogu snimati SONG rotmovi i et...A to se moglo još na prastarom Korg M1 i Korg T3...Dakle ta informacija i funkcija je stara preko 20godina ali niko to nadas ne koristi...Nije to aranžer pa da zvuči do jaja...To je et onako za brez veze---da mik je naći majstora što LE koristi za solo i za aranžera...Odmah mu poklanjam svoj PA80...

markole
02.08.2008, 13:26
Ako izuzmemo prelaze u ritmovima, planiraj sta ces kupovati kad poklonis pa80.:))))

MilaN B.N.S
02.08.2008, 14:04
E,manite se.....

milanche007
04.08.2008, 01:09
markole a sto ne uzmes ritam masinu npr Alesis SR-16,to ce da ti sljaka extra,iscukas sve ritmove imas dva prelaza i bole te uvo.s tim sto ti iu u svirci sam mozes da odsviras prelaz na bubnju posto imas dugmice na kojima je dodeljen po jedan element iz seta koji koristis....Da li si mozda razmisljao o tome.A ta ritam masina moze da se nadje za jeftine pare 100-150eura.inace to ti je koristio ok bend,a ja mislim da oni uopste nisu lose zvucali sa tom masinom,seti se onog snimka sa onim rumbama i ono zvezda tera meseca.

markole
04.08.2008, 10:15
Hvala na predlogu, razmisljao sam o tome, ali dodatna investicija od 100-150e za jednu do dve svirke u dva meseca, nisam bas toliko platezno sposoban. Verujem da bi to zvucalo super.