PDA

Pokaži Full Verziju : Pilot?


Dzu box
29.07.2008, 00:25
Upravo sam zadnjih 3 dana radio sa njim,uzeo sam ga od kolege da probam...nije losa stvar ima svojih prednosti...Mada mi je trebalo dugo da ga nastimam.Model je bezicni akg al neznam koji,mada mislim da nemam potrebe za bezicnim.Moze se kupiti kvalitetniji al kablovski,jer sam ipak za sintom...Imam betu 58 kablovsku...ima li sta slicnog kvaliteta? I pristupacne cijene?

Gago
29.07.2008, 12:01
Shure WH30XLR, jako dobar mikrofon-Pilot, skroz isti zvuk kao Bete58, samo sto ti treba fantom struju-napon,ali to ima u sve nove mixete.

Ako sviras Pa2x,on isto ima 48V fantom struju,tako da ti ne treba externi fantom.

Pozdrav

zsimonovic
29.07.2008, 13:21
Ja imam pilot AKG C444,super radi i svima se svidja kako radi ko god je probao.Ima lepse kacenje od akg c420 gde mora uvo da se skuplja pa se navuce,bezveze.

medino
30.07.2008, 00:55
zsimonovic-a cena?

zsimonovic
30.07.2008, 01:42
http://www.provideosound.com/c444l.html +napajanje (nije to skupo,ne bi trebalo da je vise od 40 tak evra) http://www.akg.com/site/products/powerslave,id,424,pid,424,nodeid,2,_language,EN,vi ew,specs.html

Millan
30.07.2008, 01:44
I ja imam ovaj Akg C444, ali mi nesto probija(distorzira), ne znam sta mu je....:(

Jolly
30.07.2008, 02:29
Imam AKG C 420 i nemam nikakvih problema sa navlacenjem!
Njegovo fantom napajanje koristi bateriju od 9v(naravno alkalnu) i zaboravim kad sam je stavio,a na svirci mi je ukljucen non-stop.Plus ga koristim i kod kuce kad vezbam(ukljucim ga u PA 80).
EXTRA radi i platio sam ga 160e.
Pozdrav!

Dzu box
31.07.2008, 11:27
Kupio sam mic C420 120e stvarno nije puno. Ja nemam velike usi:) pa mi ne smeta kacenje,mada mi se vise svidja kacenje c444,C 420 ima bolji mic...Ja sam kupio kablovski,i uopste na smeta kabal,jedina mana sto ga nemozes iskljuciti kad treba...ali ima i za to lijeka:) kenon sa prekidacem,postavim ga pored sebe i zavrsena prica...Jos bolje bi bilo da ugradim na kabal mic prekidac,al je previse tanak...sto opet ima svoj razlog za to...eto sad sam pilot! Poz

MileGuerrini
05.08.2008, 21:20
Ja koristim akg c-520, super radi. A kolega kaze da mu distorzira, ne smije na napajanju b-29 potenciometar pojacati vise od 5.
To se i meni desavalo na c-420 i na ovome. Kad pojacam do kraja distorzira, a na 5 je sve ok, samo podesim gain na mixeti i OK!

MilaN B.N.S
19.08.2008, 19:44
Drugar,-da li ovo vredi kupovati ?
Evo,klik ispod na link :
http://www.skymusic.co.yu/pretraga/search.html?q=pilot
Nije skup,a dal' je dobar ?
I da li je falsh,itd...
Razmisljam se vec dugo da li da kupim taj mikrofon...
Iskreno,mnogo mi se svidja...
A,dok pevam tercu i zinem k'o budala,uvek se
setim onog jadnika(sa klipa)sto mu je mikrofon uleteo u usta,-tako da... :D

Dzu box
20.08.2008, 00:48
Iskreno pilot mi je najveca komplikacija na svirci kao klavjaturista uvijek sam blizu kutije....a tu je odmah i mikrofonije i brum,pa ga smanjuj na gejnu,pa pojacaj na masteru...kad ga namijestis samo za tercu ok. al kad hocu nesto da pijevam nema me nigdje...imam ga vec mijesec dana i nije bilo svirke da ga nisam 15 min stimao i opet nije to,to...mada ima dobrih stvari,lakse smuvas ribu:) (provjereno)!!!...al kad pjevas a ne mozes da se odmaknes od mikrofona u nekom ispjevavanju onda ga jebi...poz

MileGuerrini
20.08.2008, 13:58
Drugar,-da li ovo vredi kupovati ?
Evo,klik ispod na link :
http://www.skymusic.co.yu/pretraga/search.html?q=pilot
Nije skup,a dal' je dobar ?
I da li je falsh,itd...
Razmisljam se vec dugo da li da kupim taj mikrofon...
Iskreno,mnogo mi se svidja...
A,dok pevam tercu i zinem k'o budala,uvek se
setim onog jadnika(sa klipa)sto mu je mikrofon uleteo u usta,-tako da... :DImam i shure WH20 xlr, nist nevalj, za govorancije super ali za pjesmu JOK! Nastimas bass do kraja, malo midlova i visokih i Bozepomozi!
Ali akg mi radi super, kad se naviknes odlicno!

josipv
08.09.2008, 22:12
Evo dakle da se i ja ukljucim u ovo raspravu,tj. imam pitanje:uzeo bi neki pilot,e sad me zanima posto nemam nekih iskustava sa tim mikrofonima sta bi po vama bilo najidealnije,trenutno pjevam na Shure Betu 58A i super sam zadovoljan snjom,neamam problema kod stelanja vecinom svi parametri na sredini i radi mi super,e sad me zanima koji pilot radi priblizno kao ova Beta i naravno koja cijena,nemora biti bezicni ali smao neka je blizu Beti?

Alix
08.09.2008, 22:27
Problem kod bezžičnih mikrofona (pilota) je najviše u glavi...Dakle NIJEDAN pilot ne može postići kvalitet i raspon kao "obični" bezžični...Prvo zbog dimenzija glave (koja je osnova i temelj)-fizički je manja i ima manje vokalne sposobnosti,drugo zbog ugla hvatanja signala (uska glavica,manje hvata,nastaje disperzija zvuka (ne distorzija)-disperzija je rasipavanje zvuka u frekventnom pojasu-svaki mikrofon ima svoju kritičnu frekvenciju gdje dolazi do mogućih resonanci koja se čuje kao šum,kreštanje ili drugi nepoželjan efekt)...Ali za nezahtjevne muzičare nađe se i jako kvalitetnih mikrofona...Ja se što se tiče toga sistema kunem samo na SENNHEISER koji imaju najnapredniju tehnologiju (čak imaju i bolje mikrofone od Shure-ta)...Dugo godina sam bio ovisnik od Shuretovog zvuka (i sad imam samo shure,jer se ne isplati ulagati pare u Senn.) ali Sennheiser ima po svemu bolji zvuk,u što sam se uvjerio na vlastite uši.Inače sam bio 2 godine praktikant na Radio Televiziji Slovenija i tamo je 90% sve mikrofonije Sennheiser.Valjda ih nebi kupovali da ne valjaju jer su skuplji od Shureta...

Dr.Abdul Ihmet
03.10.2008, 13:05
Uffff......ja sam uzeo juce Akg c 555 ....mislim da je ta oznaka ....160 evra......iskreno namucih se sa njim ...ali opet razmisljam o tome da mi je prvi put da pevam na pilotu pa nisam naviko.....

Prvo, kacenje mi predstavlja problem.....koliko sam shvatio ima tacan ugao pevanja{pored usta desno} ...pa mislim drugacije i ne moze da se postavi....a i ako se postavi direktno na usta kuku meni ....probija{na ispevavanju}...... !! No.....sto se kvaliteta tice se je zadovoljavajuc.....sobzorom na cenu. Moze odraditi posao samo treba se naviknuti na taj ugao pevanja kod njega.

No...najbitnije ...sto sam hteo inace da se pozalim...ja da ne mogu nikako da da ga namestim ...pomera se,spada itd ....a hocu da mi stoji na jednom mestu......ta zica imam utisak da je lose odradjena ....{mora nesto da se nabudza po mom misljenju} trebali su da steve neku plastiku kao ojacanje ...!!

I jos nesto .....na pola svirke mi se desilo da je poceo da pisti{ali ne mikrofonija} ..toliko da mi je mikser otisao u pik .....tako mi je uradio 3 puta i morao sam da ga sklonim i na svirci stavim shure 58....... dalje moguce da je to zbog baterije ...posto sam koristio bateriju koja je bila u njemu a mozda je slaba??????

Ajd pomagajte !!!!

MileGuerrini
04.10.2008, 00:10
Uffff......ja sam uzeo juce Akg c 555 ....mislim da je ta oznaka ....160 evra......iskreno namucih se sa njim ...ali opet razmisljam o tome da mi je prvi put da pevam na pilotu pa nisam naviko.....

Prvo, kacenje mi predstavlja problem.....koliko sam shvatio ima tacan ugao pevanja{pored usta desno} ...pa mislim drugacije i ne moze da se postavi....a i ako se postavi direktno na usta kuku meni ....probija{na ispevavanju}...... !! No.....sto se kvaliteta tice se je zadovoljavajuc.....sobzorom na cenu. Moze odraditi posao samo treba se naviknuti na taj ugao pevanja kod njega.

No...najbitnije ...sto sam hteo inace da se pozalim...ja da ne mogu nikako da da ga namestim ...pomera se,spada itd ....a hocu da mi stoji na jednom mestu......ta zica imam utisak da je lose odradjena ....{mora nesto da se nabudza po mom misljenju} trebali su da steve neku plastiku kao ojacanje ...!!

I jos nesto .....na pola svirke mi se desilo da je poceo da pisti{ali ne mikrofonija} ..toliko da mi je mikser otisao u pik .....tako mi je uradio 3 puta i morao sam da ga sklonim i na svirci stavim shure 58....... dalje moguce da je to zbog baterije ...posto sam koristio bateriju koja je bila u njemu a mozda je slaba??????

Ajd pomagajte !!!!sto se tice samog c555, to nije pjevacki mikrofon, nego za govorancije i sl, freq. raspon mu je od oko 80Hz-20kHz, a c520 ti je pjevacki, ide od 40Hz-20kHz. To znaci da ti je ovaj tanak sto se tice reprodukcije.
A sto se tice pistanja i sl., il je zbog navedenog ili je baterija, a ako nije ni to, onda je pokvaren!
Ako imas priliku probaj c520, toplo i cisto radi!

P.S.Na napajanju (B29) potenciometar nemoj pojacavati do kraja jer proizvodi prejak signal pa distorzira, max do 6. Mozda cvrci i radi toga. Pozz


Pogledaj na AKG-ovoj stranici i procitaj za svaki model zasebno za sta je napravljen!!!

Dr.Abdul Ihmet
04.10.2008, 14:36
Prijatelju ...moram priznati da nisi prvi koji mi je to rekao{da nije pevacki}...ccccc
Tako je to kad se nisam raspitao na vreme ..... sto se tice onog brujanja bila je u pitanju baterija koja je po defaultu bila nova ali je bila neka kineska ...koja je grob .....kad stav stavio markiranu bateriju sve je bilo OK....

Sto se tice podesavanja......gejn sam morao skroz da spustim na mikseru .....a na Fantomu na nulu.....samo je dovoljno da master podignem {sto mi je cudno} ali ajde....

Sto se tice funkcionalnosti C 555 ...odnosno kacenja je totalni promasaj.....hocu reci da treba da imas aparat za varenje kraj sebe da bu to ucvrstio.....!!!!

Juce sam ga ponovo stavi na svirci i namucio se do zla boga......hocu da kazem da nema pustanja glasa kako sam inace navikao na bilo kom kablovskom mikrofonu ....u suprotnom distorzira!!



Po malo sam razocaran moram priznati.......mozda zato sto nisam navikao na pilota ...njisam pametan ....necu da tvrdim pazar jer nikad nisam koristio ....sem ovih 3 sata na svirci a to je malo........

Zivo me zanima onaj Kosmajac ....sta on koristi majku mu kad moze da se dere u ono ko lud i pritom zvuci i pritom mu nesmeta???????????????????????????
Gledao sam pre dva dana na you Tube....i bas me zacudilo!!

U ponedeljak idem da zamenim ovaj c 555 ...videcu da uzmem da probam i c 420 i taj c 520.....pa cu da javim ...

Ako neko jos ima nekih iskustva koji bi pomogli nek izruci....Hvala.

ajd bicu uporan pa isprobati jos neke modele ....jer mi stvarno odgovara zbog svirke ....lakse sviram ...i bolje!

Dzu box
07.10.2008, 14:10
neznam zasto.... kao da mi je mikrofon (c 420) sam proradio i lako ga nastimam...bas sam sad u subotu radio sa kolegom koji ima isti,i nikako da ga nastimamo...a kako je to kablovski mic.,ugradio sam mu mali potencimetar da mogu da smanjim i pojacam...nemoram vise prilaziti mikseti do kraja svirke....e sad sam zadovoljan sa mikrofonom :) pozzz

Dr.Abdul Ihmet
07.10.2008, 14:12
blago li se tebi ...ja moj danas vracam ....odustao sam od pilota....probacu taj c 420 ali nisam pametan...... imam vremena do 6 da razmisljam

Dzu box
07.10.2008, 14:24
c420 je ok mic.,kacenje nije lose,za razliku od c444...za c520 ne znam,nisam imao priliku da ga probam...i da,lakse je svirati,narocito ako ti se neka budala nakaci na vrat :)....nemoj da odustajes od njega...a nije pretjerano skup,probaj

Dr.Abdul Ihmet
07.10.2008, 15:18
to si u pravu ....ali matori mora da radi dobro a ne kad se proderes da probija...distorzira ...nikako dinamiku da namestim ....nisam pametan..

kako ti stojis sa dinamikom?

velkir
07.10.2008, 16:04
ako hoces pravi pilot uzmi :SHURE WH30 XLR fenomenalan radi super moj prijatelj ima takav
bolje jednom platit nego svako tolko menjat ...

Dzu box
09.10.2008, 00:51
tu se slazem...mada,nije pilot toliko potreban da se krljaju neke pare za njega...100-200 e je ok...mijesec-dva i on dosadi,pa se vratim na shure 58 betu,da vidim sta sam propustao ta dva mijeseca...:) i onako ga uvijek nosim sa sobom...onaj kablic mi nikako ne izgleda sigurno...

Dr.Abdul Ihmet
09.10.2008, 15:03
Ljudi ja sam pilot vratio.....bnemogu da se zezam sa tim .......jbg.....iskreno nemam zivaca ...... ma uzmem mikrovon stavim na pecaljku i sljakam ..... najprostije stvari su najbolje ......stvarno sam se razocarao u pilote...

Beethoven
12.10.2008, 16:29
Ja sam pilot tresnuo o zemlju 1997. godine,bio je wh10 i od onda ga vise ne koristim.Eventualno kad sviram u bezvazdusnom prostoru pa mi pecaljka lebdi i ne stoji u mestu...:)Moras glasom raditi dinamiku a kad to radis,onda puknes ko zvecka za sat vremena.Ti hoces da se udaljis,on ide sa tobom.:))Pod uslovom da pevas normalno.Ako li pevas sebi u bradu onda je pilot O.K. stvar.Ne mislim na nikoga konkretno ovde na forumu,o nekoj x osobi,zamishljenoj je rec da ne dodje do nesporazuma.Ali,u sustini je tako,mora se priznati...Ima i nesto u tome da je pilot zgodan ali je mnogo vise nezgodan.

Pozdrav.

Dell
23.08.2010, 16:11
evo citao sam malo temu, pa rekoh da reaktiviram, sad u 9. mjesec ja i gitarist cemo kupovat opremu, za sada imamo pjevacicu i ona ce vjerojatno u pocetku dok ne nadjemo pjevaca pjevat i zenske i muske pjesme, e ja sam kontao sebi isto kupi mikrofon, mozda bi i ja pjevao nekih 5-10 pjesama, a mozda ni toliko, uglavnom bi pratio tercom, e koje su prednosti a koje mane pilota i obicnih mikrofona, msm onih ostalih bezicnih i sa zicama koje mozemo drzat na stalku :)

Simke
23.08.2010, 16:20
Mana je upravo sto je kolega beethoven objasnio,ne mozes tako dinamicki da pevac kao na mikrofonu kao na pecaljki,moras voditi racuna da pre nego sto ista kazes nekom nesto,da ga skines sa glave ili da ga iskljucis ako ima on-off prekidac...imao sam situaciju u pocetku mog pevanja preko pilota da sam opsovao kolegu iz zajebancije,a na zvucnike je to tako lepo izaslo,da sam posle morao i da se izvinim domacinima,i gostima na mojoj slatkorecivosti:S ..
dobra osobina,sto vizuelno lepo izgleda(pa i prolepsa coveka:D)i najbitnija stvar od kad imam pilota,nemam dosadne goste kao pre da mi uzimaju i skidaju mikrofon sa pecaljke i da ga balave i pljuju po njemu!!

gagy
24.08.2010, 00:27
Po meni pilot je samo sminka,ne kazem da nema svojih prednosti,ali kad tad ces ga tresnuti i vratiti se na stalak i standardni mikrofon!Vjeruj!

milanceshow
24.08.2010, 00:32
Ja sam pre 15 godina koristio shure pilot.Imam ga i dan danas.Pokidao kablove,popravljao.....
Vratio sam se na obican mic,ali evo sada opet razmisljam o pilotu.....

dejanmaksic
18.10.2010, 22:58
dali je bolji c544 od c420?

mimiki
18.10.2010, 23:09
ja ti mogu reći da imam C520 i da ubija kako radi ,verovatno taj c420 nije puno losiji

svirko
19.10.2010, 08:47
Evo ovako,

ja imam C520....i prilikom kupovine...dobio sam jedan mali katalog, gdje firma AKG navodi točno koji mikrofon služi za šta, dal je za pjevanje, govoranciju, fitnis, blablablab....samo....s obzirom da sam ja ipak čovac u godinama, trebao bi pronać to, pa ću pokušat skenirat i postavit ovdje.

dejanmaksic
19.10.2010, 13:40
ja sam cuo za neki c544 kakav je taj?

hadzidinic
19.10.2010, 19:51
C544 je koliko sam video pretezno za govorancije, aerobik, itd... nije za vokale, sto ne znaci da ne moze da sluzi... a evo ti detaljan opis sa sajta..

The C 544 L is a head-worn miniature condenser microphone with a convenient behind-the-neck headband. The microphone has a cardioid polar pattern and therefore “prefers” sounds arriving from the front (from the user’s mouth).
The microphone body containing the condenser transducer is shock mounted on the microphone arm in order to suppress cable and mechanical noise. The microphone arm will place the microphone in front of the corner of your mouth to minimize pop noise and protect the microphone from contamination. The supplied windscreen makes the microphone even less susceptible to wind and pop noise.
A special moisture shield on the microphone capsule makes it difficult for moisture and makeup to penetrate into the microphone. This barrier prevents the microphone sound entries from being clogged by sweat or makeup which would make the sound dull and reduce the sensitivity of the microphone. Therefore, never remove the moisture shield from the microphone.

The C 544 L is a condenser microphone and therefore needs a power supply.

trivan
19.10.2010, 21:27
Ja imam akg c420 i c555 ali kao sto kolege kazu stalak i kabal,dobar shure mikrofon i resio si problem.Ja sam zadovoljan sa ovim pilotima ali razmisljam da uzmem shure betu.

aleksandar72
20.10.2010, 20:05
Zna se zasto i kad "Pilot"...tako da ne razumen tvoj komentar??