PDA

Pokaži Full Verziju : Drum LOOP TO Midi


milanceshow
25.07.2008, 18:51
Imam par programa koji konvertuju AUDIO u MIDI.
Svi ti programi su vrlo malo uspesni zbog velikog broja informacija koje program mora da detektuje i desifruje.Zato su ti programi skoro neupotrebljivi za konvertovanje pesme ili instrumentala u MIDI.

Interesuje me konvertovanje Drum LOOP-a a posebno "tarabuka" iz lupova.
Lupovi koje posedujem su stereo.Ja obrisem jedan kanal (npr L) na kome su daire,a ostavim R na kome su samo tarabuke i tako sacuvam taj LOOP kao MONO.
Tako dodjem do lupa koji nije prenatrpan elementima,a ReCycle sa lakocom detektuje udarce tarabuke.Tako ja sacuvam to u midi formatu.
Dobio sam MIDI fajl na kome se cuje samo klavir.Note su odvojene.

Kako dalje?Kojim programom i kako da tu midi informaciju dovedem do standarnog midi fajla?
Znaci -MIDI fajl samo sa tarabukama

Postavio sam taj loop i midi fajl pa nek pokusa da resi.
http://rapidshare.com/files/132408093/za_rapidshare_LOOP.rar.html

Mozda sam ja to lose odradio,ali ako neko zna i ume da mi objasni kako iz tog LooPa da izvucem MIDI fajl.

BasariStudios
26.07.2008, 11:52
Audio to Midi jos ne postoji, ispravan kako treba, od DrumLoop u Midi moze
malo sa Cubase preko Hitpoints i Quantizacije al nije ni to to.

gogspa80
26.07.2008, 12:03
ako hoces reci gdje su ti ovi elementi od bubnja, na kojoj tipki u drum kit je koji, i napravit cu ti ja to da bude u midi.. ja kada radim ovako nesto, usporim ga u programu i onda na klavjeturi to odsviram kada pravim ritam..

A u kojem se programu mogu praviti loopovi preko kompa, ili midi.. lakse bi dosta bilo kada se pravi ritam redati na kompu nego na klavjeturi...??

milanceshow
26.07.2008, 21:11
@ gogspa80

Neznam ja brate koji su koji elementi od bubnja u midi fajlu koji sam postavio.Kad bi znao ,bilo bi lakse.
Ja sam u programu ReCycle odredio udarce tog loopa.Pa sam onda iz tog programa sacuvao to kao midi informaciju.To sam sve postavio na rapid.Loop i midi.Ti gogspa80 vidi ako mozes nesto da napravis,a pokusacu i ja.Mozes da pokusas da napravis u standard midi drum set,jer meni nije ni bitno zato sto na Roland E80 mogu da sve te elemente da menjam.
Skini ono sa rapida pa pokusaj da prekopiras onaj LOOP u standard midi.

ReCycle je jedan od programa za sredjivanje tih loopova.

@ BasariStudios

Znam da AUDIO to MIDI nije dao neke rezultate,ali Drum Loop bi mogo bar tako mislim.Na onom lupu sam ocistio elemente i ostavio samo tarabuke tako da je ReCycle detektovao sve udarce.Na ReCycle mogu da podesim osetljivost pri detektovanju udaraca u loopu.Ostaje samo da se sredi to.

Probacu to da napravim.Videcemo!!!!