PDA

Pokaži Full Verziju : LE ili TR ?


dzeraldin
24.07.2008, 00:24
Pozz ljudi...
Nudi mi jedan lik korg LE za 500 EURA, a nov TR kosta oko 800 EURA...
Sad neznam sta je bolje da uzmem??? Imam lovu za LE-a odmah, a TR nebi mogo do kraja godine uzet :( Sta vi mislite?

Vule
24.07.2008, 00:54
Taj LE ako je u dobrom stanju sa karticom i memorijom uzmi slobodno...cena je pristojna...ako je razlupan ili nekompletan sam odluči...

jeftabgd
24.07.2008, 01:09
Imao sam LE do pre par meseci a sad imam TR.Mislim da nema neke strasno bitne razlike niti je Tr nesto revolucinarno napravio u odnosu na Le.Razmisli sam sta i kako ti najvise odgovara.

x3meSRB
24.07.2008, 02:36
isto sranje i isto pakovanje samo je boja druga i ne koristi isti tip medija, LE koristi smart medije, a TR ove obicne SD kartice kao za foto aparate.

Alix
24.07.2008, 08:43
Tačno tako...Razlika je samo u BOJI...E sad da si pito Korg TR ili Classic,Studio,Extreme,Trinity to je druga stvar...A TR apsolutno nije bolji od LE-ja obojica imaju 4 banke,nemaju touch display,i jako siromašno zvuče nasuprom ovih gore velikana što sam spomenuo...Pozdrav!

dalabu
24.07.2008, 09:39
Mala je razlika za pocetnika izmedju tih "velukana" i Leea u zvuku a velika u parama. Lee moze da se sredi da zvuci kao "velikan" a cjena mu je relativno povoljna. Inace je to najprodavaniji triton do sada sto dovoljno govori da ce ga biti jos dugo u nasoj muzici. Definitivno uzmi Lee

skoricnik
24.07.2008, 10:30
TR uzimaj bez razmisljanja...Zato sto u njega ide SD kartica, a u LE ide SmartMedia (koju je danas veoma tesko naci) i TR ima USB prikljucak...

gnovako8
24.07.2008, 10:56
TR uzmi definitivno ja sam ga imao i prodo i kupio Studio,pa extreme sam probao i prodao i ponovo uzeo TR,zakon je nista ono nije bolje, je malo pojacan tu i tam al TR uzmi

Alix
24.07.2008, 11:05
Eto poslušaj kolege kad ti kažu da nema razlike između velikana i Le TR...Ili da je bolji tr od Studio i Extreme...Ali činjenica da MOSS board ide samu u te VLIKANE kaže ti sve...kad Korga nabudžaš sa MOSS municijom,nijedan solo sinth mu nije ravan,možda jedino ovi novi Rolandovi bageri koje razaraju pojmove tehnologije...

skoricnik
24.07.2008, 11:14
Koji ce mu MOSS za na nasu muziku? Za sta ce mu bolje boje? 'Ajde de da svira istu muziku k'o i ti, znaci JV i da svira isti stil muzike kao i La Alen...A za ovu nasu tezgarsku muziku ti je extra i XP30...Tu MOSS ne igra nikakvu ulogu...Sta ces dobiti sa njim? Mozda bolju harmoniku? Ili violine? Ma jok bre druze...MOSS nije za tezgu...MOSS je za kulturne svirke...

Ja licno nemam nista protiv MOSS-a...Samo kazem da sa ovim semplovima sto citaju TR i LE se moze napraviti CUDO! I uopste ti ne trebaju bolje boje za svirku...Bar meni...

Alix
24.07.2008, 11:25
Skočirnik drug vidim da ne znaš šta je MOSS...TO nije opcija s kojom se postižu turske,ciganske,itd boje...Nije drug i neće ni biti...Evo za primjer DOUBLE REED boja bez moss-a zvuči kako zvuči,sa MOSS-om zvuči bolje nego pravi CZ...Onda da ne govorim o Portamentu koji dobijaš,pa koje saxofone i trube možeš da napraviš...MOSS jeste da se koristi najviše zbog oriental scene ali brate on je mnogo više nego što misliš-vjeruj,Pozdrav!

jager
24.07.2008, 12:00
... extreme sam probao i prodao i ponovo uzeo TR,zakon je nista ono nije bolje, je malo pojacan tu i tam al TR uzmi


Molim ?! STA SI RADIO ????!

tesla
24.07.2008, 12:32
prodao mecku kupio yuga to bi bilo kao kad bih ja prodao pa800 i kupio pa 50 jer je vrh i bolji je od pa 800 eeeeeeee jager care daj objasni im bolje ces to nego ja jer ga vec koristis
a za moss najbolje da se nedim ukljuci jer je u toj temi jak mada ima vec topic o tome gde je pisano na siroko

Vule
24.07.2008, 12:50
Eto poslušaj kolege kad ti kažu da nema razlike između velikana i Le TR...Ili da je bolji tr od Studio i Extreme...Ali činjenica da MOSS board ide samu u te VLIKANE kaže ti sve...kad Korga nabudžaš sa MOSS municijom,nijedan solo sinth mu nije ravan,možda jedino ovi novi Rolandovi bageri koje razaraju pojmove tehnologije...
=)):D:lol:

josipv
24.07.2008, 13:28
Nije istina da nema razlike izmdu Le-Tr i Extreme-Studio,ima i to velika,onaj ko nije probao nemoze pricat da nema jer nezna ili ga uho dobro ne sluzi!

Imao sam Le i Tr i Extrema tri komada ,sad imam Opet Le(iz drugog razloga)Extreme sam imao sad oko godinu dana i tocno znam kako je radio na razglasu,sad taj isti set koristim u Le,ali Le-a nema sad u toj svirci izgubio se,cak ni neke boje koje bi trebale biti iste nerade indenticno,stoga ako niste probali jedno i drugo nemozete reci da zvuce isto!

Da odgovorim na pitanje Tr ili Le?

U prednosti je Tr samo zbog kartice koju koristi,nista vise,jer kao sto je vec netko spomenuo SMATR MEDIA se ne proizvodi vise i ako ona rikne problem ju je naci!

Usb ne znaci nista jer sluzi samo za MID POVEZIVANJE(ne spajanje na PC kao Extreme za prijenos podataka)tako da njega kao da i nema!

Sve ostalo je isto premda po meni i tipka je malo meksa na Le nego na Tr,i meni osobno LE je ljepsi jer je srebrni i bolje se uklapa na Spyder Pro!

Na tebi je sad da se odlucis sat ces....

Pozdrav!

zsimonovic
24.07.2008, 15:35
Kod tr mi se ne svidja sto je crne boje a ispod nje sivi lim pa ako je malo ogrebes primecuje se dok le je siv i ako se ogrebe manje se poznaje.U svakom slucaju bolje je kupiti novu klavijaturu.Le koristi smart media karticu koju je veoma tesko naci jer se ne proizvodi vise a i kad je nadjes ucenjuju sa cenom.Prosle sedmice sam pitao na jednom mestu,ima jedna ali rezervisana od 128mb i kosta 4000dinara.Mnogo!Nije ti velika cena tr,bolje uzmi nju.Novo je novo!Iste su to klavijature.Uporedjivao sam extrema sa mojim le,ne radi toliko bolje kolika je razlika u ceni a i sta ce kome onoliko banki i 6 izlaza.Sta ce solo klavijaturi 6 izlaza a na aranzere gde treba vise izlaza stavljaju samo dva L i R i jos tu prave zezanciju efekti sto idu na oba izlaza.Bezveze!

x3meSRB
24.07.2008, 16:28
Mala je razlika za pocetnika izmedju tih "velukana" i Leea u zvuku a velika u parama. Lee moze da se sredi da zvuci kao "velikan" a cjena mu je relativno povoljna. Inace je to najprodavaniji triton do sada sto dovoljno govori da ce ga biti jos dugo u nasoj muzici. Definitivno uzmi Lee

prvo LE i TR su ista klavijatura, a LE vs TRITON EXTREME je mnooooogo razlike, cak i obican triton ima 5 insert efekata dok le ima samo jedan. Sam pojam LE znaci LIMITED tj. ogranicen(a) verzija tritona i to shto ljudi kupe EXTREME pa ubace semplove od yamahe dx i casia nemojte da vas zavara da je slicna klavijatura, mnoooogo je velika razlika u ton generatora izmedju le/tr i ostalih tritona, samo treba da se to lepo sredi i iskoriste njene mogucnosti. aj sad cu da kazem nema neke razlike izmedju pa1x i pa80......... :D

a definitivno je LE best byu imao sam ga neko vreme ima sve shto ti treba za nashu muziku, tr je to isto samo ne koriste isti tip kartica.

medino
24.07.2008, 19:10
a koja je cena polovnog tr-a,i jel ima da se kupi polovan?

BasariStudios
24.07.2008, 20:55
Vise ovoga je samo prazne price al da se ne mesam bolje. Za mene kao programera
i profesionalca u tome ima velika razlika izmedju TR i LE al za nekoga nema.
Nemojte da mesate licni ukus i neke fakte, nije u pitanju da le Studio il Extreme bolji
nego je u pitanju LE i TR koji nisu 2 identicna sinta, TR je izasao sa Razlogom, da nije
toga bilo ne bi Korg pravio to cudo. Ako nekoga interesuje za 30 secunda mogu
nabrojati 5 razlike izmedju ta 2 sinta izmedju koje:
Outputi su mu bolji, Filteri su mu bolji, Efekti su mu bolji, bolja konekcija za COMP,
bolji Media Storge Device...nemojte reci da nema nikakve razlike...jeste nema kad
skines set sa stranicu ovde, sve je isto svakome onda, i TR i EXTREME su isti, pa
onda ga spici na live opremu...al sedni u studio da napravis set sam pa ga stavi na
studiskih monitora od par hiljada dolara...onda da vidim dal nece imat razliku...

x3meSRB
24.07.2008, 21:10
cekaj Nedime covek ne radi u studiju verujem da mu treba za tezge i pitanje dal ce sam da petlja s njom znaci da njemu i nisu bitne te razlike koje si nabrojao, tako da sam s razlogom rekao da je to jedna ista klavijatura, vecina nas samo ubaci set i pichi na tezgama, e sad daleko od toga da je skroz identicna, ako pocnemo detaljno ima mnogo vishe razlika al nek ostane na ovome...pozZ.

BasariStudios
25.07.2008, 02:06
Pa o tome i pricam, za 90% ljudi TR i EXTREME su POTPUNO IDENTICNE masine,
taj isti set sa TR ili LE loadira u EXTREME i gotovo, tu nema nikakve razlike uopste.
Al kad bi se covek razumeo malo vise u sintova (nije vazno gde ih koristi) onda bi
ta razlika bila veca i od Juge.

blatusan
25.07.2008, 07:26
Heheh...neznam sta da kazem!!! Poslusaj Nedima najbolje ti je reko! Poz, Alen!

Alix
25.07.2008, 08:09
Citiram Nedima:"taj isti set sa TR ili LE loadira u EXTREME i gotovo, tu nema nikakve razlike uopste."

Drug sa pošttovanjem tu si malo skrenuo...Evo zašto..Ja i kolega Sinan smo kupili set od Ranketa koji je pravljen na Extremu...Kad smo ih naloadali prvo što smi opazili je DRASTIČNA razlika u soundu...Dakle na Classicu je zvučalo mnogo bolje nego na LE-ju...Druga stvar je da da ostale banke koje su imale boje (sve osim ABCD),NIJE IH BILO na LE-ju kao i tih boja (mada oba imaju 64MB RAM-a ali boja prosto nije bilo)...Dakle ima ipak tu više faktora po kojem isti set baš i NIJE isti ko što se čini na prvi pogled...Taj test je bio pravljen sa istim parametrima naštimano na mikseti i razlika je bila ogromna...Zbog toga je i odlučio da kupi Trinity al nema sad material za njega...Pozdrav!

BasariStudios
25.07.2008, 11:34
Drug sa pošttovanjem tu si malo skrenuo...


A dali si stvarno toliko naivan da mislis stvarno JA to neznam???
Il si pogresno protumacio moj post...hajd da je neko drugi reko to...
bar od tih setova EXTREMA i TRa placam ciriju, vozim auto, zivim,
lecim se i sve ostalo...veruj mi da JA DOBRO ZNAM TO!

Alix
25.07.2008, 12:28
Dobro stric,nemoj da se buniš...
Ode sad na Džumaj pa da se malo smirim a ti nemoj tako brzo da eksplodiraš...

BasariStudios
26.07.2008, 11:57
Ti trebas kod Rukfasha i Dine u studio pod hitno...il kod Dzidzimilovica.

josipv
26.07.2008, 12:05
Ti trebas kod Rukfasha i Dine u studio pod hitno...il kod Dzidzimilovica.

Ma kod Izeta Nedime da ga ovaj malo preispita.........HA HA HAHA!!!

paragovo
26.07.2008, 21:05
Da ne otvaram drugu temu gledam ovu seriju skoro svaki dan imam skinuo sam do 37 epizode da li ko zna koliko ih ima totalno.
Pozdrav

BasariStudios
26.07.2008, 21:35
Ja mislim 40, 40ta je samo ponavljanje sve, kako oni razmisljaju o proslosti.

imiralem
26.07.2008, 22:25
Nedim skroman kao i uvijek :) JA PA JA. Polako drug, znaju i ovi ljudi nesto. Pa ne sviraju oni gusle. Zar se mora imati oprema od nekoliko hiljada dolara da bi se nesto znalo o muzici. Ja nisam nikakav ekspert o klavijaturama ali zato znam dosta o pc-u pa mi je nebuloza da ce jedan set zvucati isto na razlicitim sintovima. To je malo smijesno. I samo da kazem da sam slusao TR prije neki dan kod rodjaka, super je masina, a LE sam imao i prodao jer kazem ne bavim se prof. Pozdrav svima i bez ljutnje i napadanja drugih :)

korg_man
27.07.2008, 12:59
Hm... Nitko nece reci da Le ima 48 Mb ROM-a, a TR 64 Mb?
Moj glas ide Tr-u
Synth engine je isti, Tr ima veci Rom, bolju tipku, korist SD karticu... Dovoljno razloga.

skoricnik
27.07.2008, 13:00
Pa i LE bi trebalo da ima 64 :confused:

korg_man
27.07.2008, 13:04
Nema :).

TR http://www.korg.com/gear/info.asp?A_PROD_NO=TR&category_id=1

LE http://www.korg.com/gear/info.asp?A_PROD_NO=TRITONLE&category_id=1

skoricnik
27.07.2008, 13:07
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=5369 :rolleyes:

korg_man
27.07.2008, 13:18
ne ne... niste shvatili...
ROM i RAM nije isto.
ROM (Read Only Memory) je ona koja se nalazi unutar klavijature u koju su spakovani semplovi spremni za edit i njih se NEMOZE brisat (tzv. multisemplovi).
RAM memorija (Random Access Memory) je promjenjiva i u nju se stvaljaju zvukovi vec editirani i spremni za izlaz iz klaviajture.
RAM memorija moze biti u klavijaturi (rasporedjena po bankama) i moze biti pohranjena na Zipove, HDD, Floopy, SD card, SM card.. Sto bi znacilo svaki medij na koji se moze pohraniti a i izbrisati datoteka.

josipv
27.07.2008, 13:35
To sto Tr ima veci ROM to nama apsolutni nista ne znaci jer te boje koje su dodane uopce nam ne koriste!

GALA
27.07.2008, 13:44
TR i Le ima istu tipku....i potpuno su isti sintovi...TR i Le razlika TR ima nekih novijih boja u Rom-u i koristi drugaciju karticu ...nikakva bitna razlika...a sto ljudi govore kao bolje izlaze Efekti iz TR samo sto to ljudskim uhom nemoze se cuti ,pa onda i nije bitno kad ljudsko uho necuje ,vise manje svi imamo ljudske usi malo nas ima slonovo uho...hehehehee TR ili Le neces pogrijesit sta god da uzmes....naravno Novo je novo pa taman da ti neko i nudi novog Le i polovnog TR ja bih se odlucio za novo ,jer su u pitanju dva ista sinta nemopj te se zavaravat....

Alix
27.07.2008, 13:48
Za taj ROM si Josipy u pravu...Apsolutno glupoština za naš narod i ništa ne znači...To su 2 iste kante...A da se ovom prilikom zahvalim za zamjenu slike--ona s prstm u nosu je bila užasno gadna...

korg_man
27.07.2008, 13:48
To sto Tr ima veci ROM to nama apsolutni nista ne znaci jer te boje koje su dodane uopce nam ne koriste!

da, na akustic base dodano jos Mb

josipv
27.07.2008, 14:00
Za taj ROM si Josipy u pravu...Apsolutno glupoština za naš narod i ništa ne znači...To su 2 iste kante...A da se ovom prilikom zahvalim za zamjenu slike--ona s prstm u nosu je bila užasno gadna...

Sta stvarno je bila gadna?HE HE HEHE.......

Gala prijatelju ja bi rekao da tipka nije ista na LE i Tr,imao sam Le i odma nakon toga Tr i tipke nisu bile iste,Tr je imao tvrde tipke i nikao mi nisu odgovarale.....

korg_man
27.07.2008, 14:04
Sta stvarno je bila gadna?HE HE HEHE.......

Gala prijatelju ja bi rekao da tipka nije ista na LE i Tr,imao sam Le i odma nakon toga Tr i tipke nisu bile iste,Tr je imao tvrde tipke i nikao mi nisu odgovarale.....


Takve meni odgovaraju :D

GALA
27.07.2008, 14:54
Prijatelju ja sam imao jednu kraj druge...

josipv
27.07.2008, 15:48
I ja sam imao jednu kraj druge,i sad imam Le i tpke nisu iste barem ne na ovom mom,mozda ima veze u razradenosti tipke,(ovisi koliko jer svirano na nju)premda na ovima i nije puno svirano,Le sam kupio skoro novog a Tr je bio oko godinu dana!

gnovako8
27.07.2008, 16:59
ima veze u razradjenosti tipke, ali ja sam stavio na svoj novi TR sa utezima tipku radi sam tak i nebi ju mijenjao za nist.;) a nova tipka je uzas dok se bar malo ne razradi kao guma je ,ali ima rijesenje Utezi......:lol:

korg_man
27.07.2008, 17:58
Sorry zbog malo OT.
Gdje ste kupili utege?
Kako to izgleda?
Koliko kosta jedan?

gnovako8
27.07.2008, 19:28
te utege imas naprimjer od rolanda u20 ili kurzweila imam ti ja jednu komplet tipku od kurzweila sa utezima mozes ih skinuti ili komplet tipku stavit pase,e znas kak je super za svirat

korg_man
27.07.2008, 19:48
Jeli to sustav klavirske tipke?
Koliko kostaju?

Alix
27.07.2008, 19:57
Te uteži ima i Kawai K1 i Kawai K4...Ja ih imamna svom K4 sa dojnje strane kad pogledaš vide se metalni djelovikoji su zaljepljeni u šupljinu tipke odozdo (jebaji ga opisivam kaok znam)...Inače bez tih uteža tipke bi bile katastrofalne a ovako mi se opasno sviđaju dirke na K4...

jager
27.07.2008, 20:13
Mogu samo toliko da kazem da su tipke na novom TR-u UZASNE! Ne znam kakve su kada se klavijatura malo razradi, ali kao nove su katastrofa ....

nesajasna
10.01.2013, 15:38
Po mom misljenju le, imas ga za 400e, a ima po oglasima i kartica za njega, nepotrebno je davati po 100 ili 150e za tr, radi isto.

maricm
11.01.2013, 10:20
Nesajasna zar ti misliš da on jos nije uzeo klavijaturu ,pa drug prošlo je 5 god.
Samo da znaš ovi postovi se ne računaju da ti bude odobren download.

Ubuduće pazi gdje pišeš i vrijeme kad odgovaraš.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

VUNIMRAV
11.01.2013, 11:36
:rotflol::rotflol::rotflol:

sale_band
11.01.2013, 12:09
#o

VUNIMRAV
11.01.2013, 12:33
Ja bih rekao...da nije kupio,nije imao vremena do sada [-X
E sad nesto ozbiljno!!Neka bude sramota one clanove foruma koji traze pomoc na forumu u vidu "dilieme" da li ovo ili ono.Mnogi clanovi se ubise prepucavajuci se sta je bolje,a lik kupio i boli ga neka stvar za forumom,i bio je jos 3 godine aktivan na forumu posle postovanja(provereno)
Znam da nije u temi ali oprostice mi ADM jer se lakse uci na primerima.