PDA

Pokaži Full Verziju : Konvertovanje namenskih ritmova


zona
23.07.2008, 00:23
Pozdrav svima na forumu

Prilikom konvertovanja namenskih ritmova pojedinih pesama KORG PA serije za Roland,Yamaha ili GEM format obicno kod drugog intro-a kada svira melodija(forspil) javljaju se fals tonovi,ustvari taj solo zvuci fals.Da li neko zna u cemu je problem ili se to mora ispravljati rucno u SW-u ili klavijaturi,a onda mislim da je lakse napraviti ritam od midi fajla za
odredjenu klavijaturu.Cini mi se da prilikom konvertovanja sa naprimer Rolanda za GEM-a taj problem ne javlja.

milanceshow
23.07.2008, 00:52
A kada drzis C dur,mol i pustis INTRO onda ne svira fals tonove.;)

Moras da izbrises jednu stavku iz ritma u MICRO EDIToru na klavijaturi.

zona
23.07.2008, 08:48
Ja sam probao u SW-u recimo taj 2 intro i u duru i molu svira fals,pa probacu i u klavijaturi.Inace sviram GEM WK6 a cini mi se da je neko konvertovao to za yamaha klavijature.Probacu i u klavijaturi da editujem taj intro tj da izbrisem tu stavku pa da vidim sta ce da bude.

zona
23.07.2008, 11:56
Evo probao sam i uklavijaturi i isto se desava,kada drzim C dur,mol taj drugi intro ne svira
ispravno a kada hocu da editujem tu solo deonicu i to trake ACC 4 i ACC5(u ovom slucaju
pesmu Kopriva za PA 80) u klavijaturi mi ne pokazuje da ima u tim trakama nota,kontrolera...
dok mi u edit funkciji SW-a pokazuje koje su note odsvirane i koji su kontroleri upotrebljeni
pa ako ima neko jos neku ideju

milanceshow
23.07.2008, 13:50
Stvarno mi nije jasno zasto ti na klavijaturi ne pokazuje informacije o tim trakovima.

Posalji ti meni taj ritam da ga pogledam....

korda
23.07.2008, 22:09
Vidi dali u intru kod rolanda svira i 7-sedmica,pored dura i mola.Izbriši sedmicu,ostavi samo dur i mol,ponekad ta sedmica kvari tonove u duru i molu,pa onda konvertuj.Mozda pomogne

zona
23.07.2008, 22:57
Ja sviram GEM WK6 ali probao sam da konvertujem i za rolanda pa onda eventualno za GEM-a ali i dalje se javlja isti problem i kad izbrisem sedmicu kod tog intra.Evo probao sam danas da konvertujem za GEM-a i ritam za pesmu Trazi i Fenomenalno ali od PA1X i to uz male prepravke u klavijaturi ili SW-u ispadne OK,znaci i prvi i drugi intro navedenih pesama u GEM-u rade dobro pa mi i dalje nije jasno zasto se javlja ovaj problem sa ritmovima od PA 80.Probacu eventualno da konvertujem sa PA 80 za PA1X pa onda eventualno za GEM-a,mada moze vecina stvari i da se odsvira tj da se koristi ritam za pojedine pesme bez tog intra,ali sam cisto mislio ako se nadje u cemu je problem mozda pomogne i ostalim kolegama

Mislim da sam uspeo da resim ovaj problem i to na sledeci nacin.Prvo se konvertuje neki ritam i preslusa se koji delovi nisu ispravni(npr.INTRO1 i intro 2).Zatim se ponovo U SW-u ucita ritam u originalnom formatu(koji se konvertuje npr. KORG PA80) pa se zatim delovi ritma koji nisu ispravni(INTRO1,2)EXPORT-uju kao midi faj,.pa se zatim u SW-u otvori ritam za onu klavijaturu za koju je konvertovan i IMPORT-uju se u ritam ti delovi joji su prethodno (INTRO1,2) exportovani kao midi fajl i posle toga bi sve trebalo da zvuci kao i u originalnom ritmu.