Prijava (LogIn)

Pokaži Full Verziju : pa1x cd ili dvd rezac???? shta ide u njega?


x3meSRB
21.07.2008, 06:14
koji cd rezac ide u pa1x jel mora bash korgov ili moze bilo koji iz kompa kao shto se hvata hdd od laptopa..... ako moze to znaci da moze i neki dvd citac/rezac??????? imam jedan pa bi probao recite mi da znam da ne odshrafljujem dzabe........

Alix
21.07.2008, 08:56
Pokušaj,ali SPALIĆEŠ kontroler...On ima isti proklop (broj pinova i konektor) kao i lap top ali da vas to ne zavede---I PA80 je imo ORIGINALNI PCMCIA priklop pa NIŠTA na njemu nije radilo kako treba,još se znalo dogoditi da je PA80 zablokiro...E sad poznam primjer gdje su momci trpali CD-RW iz Lap Topa i radili su a u drugim primjerima poslije nije radio nijedan kojeg prikopčaš na njega pa čak ni originalni...Dakle to je lutrija-neki rade neki ne rade-Testiraš na svoju odgovornost!Ja nisam htjeo da se kečim s time pa sam kupio originalni za 120eur i bio bez problema jer moraš znati da uz originalni dobiješ i obrubne letvice i šerafe tako da ga ugradiš i izgleda do jaja,dok obični nema tih dodataka i izgleda užasno ružno još plus ulazi ti stalno prašina u njega (pola centa lufta sa strana)...Ne znam,sam se odluči!Pozdrav!

x3meSRB
21.07.2008, 12:44
pa nemam originalni, tako da mi je ovo jedina solucija, a da dam 120 evra za cd jedino da me ceo forum drzi pa da mi uzmete pare :D

a i video sam u oglasima neko prodaje pa1x sa dvd citacem.... neznam sad sam u josh vecoj dilemi dal da probam, ipak hvala na savetu.

Igorčina
21.07.2008, 13:44
Ne bacajte pare , odgovara od laptopa svaki! Može cdrw,dvdrw...itd Ja imam dvd čitač u njemu i radi ok.
30€ daj i teraj!!!!

x3meSRB
21.07.2008, 16:17
idem odma da nadjem neki polovan laptop da izvucem dvd..... ne bih rezac

Igorčina
22.07.2008, 07:56
He,he...pa ja prodajem pa1xpro sa dvd čitačem...:p

Alix
22.07.2008, 08:00
Jedno pitanje...Koji đavo služi DVD-čitač kad ne prima dvd medije?
Dakle prima samo obične CD-je...A drugo,ako radi svaki iz Lap-Topa što se dešavalo kolegi macanoviću da mu se sjebo kontroler na PA1X?...i još jedno pitanje-nije li ružno kad staviš čitač a nema oko njega obrubne letvice koja estetski izgleda i preprečava ulazak prašine u njega?

Igorčina
22.07.2008, 08:05
Ne brate, prima dvd diskove, sve čita normalno,samo nabaviš okvir u koji ide dvd i vozi. Meni je Marco7 poslao masku od njegovog prethodnog pa1xpro-a za cd.
Za nas u Srbiji dati 120€ za cd je veliki novac (prosečna plata je 150€ u Srbiji), to je kao kad bi ti u Sloveniji dao 1200€ za cd. Malo je glupo , jel da?
Zato moramo da se snalazimo kako znamo i umemo. Šta ćemo!;)

Alix
22.07.2008, 08:36
Jebaji ga sad...Znam kako je dole sad mi rodbina bila iz Niša i paraćina na kumstvu...
Ali ako rade od LapTopa SVI onda je to za pohvaliti...A da čita DVD?I to nisam znao a ni vjerovo da radi,a daj mi rei kako onda zapečeš DVD od 4GB?Da mu nisu trpili kakav NERO PA1?:);)

Igorčina
22.07.2008, 08:43
Alix, ja imam dvd čitač, otvara 4,7Gb bez problema.

x3meSRB
23.07.2008, 16:26
Jebaji ga sad...Znam kako je dole sad mi rodbina bila iz Niša i paraćina na kumstvu...
Ali ako rade od LapTopa SVI onda je to za pohvaliti...A da čita DVD?I to nisam znao a ni vjerovo da radi,a daj mi rei kako onda zapečeš DVD od 4GB?Da mu nisu trpili kakav NERO PA1?:);)

druze poenta je da moze da stane preko 4gb podataka, a ne da reze, niko nije pominjao dvd rezac vec citac, ne bih da mi svako nareze shto mi je u klavijaturi...... a i mislim da nikome nece da smeta 4 gb vise, a narezesh lepo shta ti treba na kompu i to je to.

x3meSRB
11.03.2011, 10:50
Drugari, koji tip odgovara imam neka dva, od starijih laptopova, jedan cd rezac i jedan dvd rom, ne znam kakav je konektor u pa1x?

Pereca
05.04.2011, 09:10
Mora da bude ATA konektor na uredjaju...

x3meSRB
06.04.2011, 02:25
Znam drugar, ubacio sam jos tad kad sam postovao dvd i sad radi bez problema... i naravno cita vecinu dvd diskova.;)

x3meSRB
30.04.2011, 16:37
Da ne otvaram novu temu, u pa1x ima mesto za cd-dvd, ali kako da ubacim u pa1xpro vidim da ima ispod flopija, ali nema ko na pa1x, da se deo plastike vadi, sta da radim jel da sečem onu masku ili kako se već ubacuje???

Ivan_sk
06.05.2011, 08:37
jas imam Pa1x pro,sakam da stavam mesto flopy da stavam usb,,taka da ke imam pa1x pro so usb,,pozdrav od Skopje

x3meSRB
07.05.2011, 02:42
Pozdrav makedonac, ali da znaeš nije to usb kao na pa800... ne može veći fajlovi od 1,44mb i prenos fajlova je spor kao na flopi.