PDA

Pokaži Full Verziju : Instalacija HDD-a na Roland G-800 - link


kreso
17.07.2008, 12:34
Pozdrav kolege.

Rolandaši, radosna vijest za vas !
Mogučnost ugradnje HDD-a na vaš stari dobri Roland G-800

Link :

http://www.2av.com.ua/instg800e.htm

NeX007
17.07.2008, 12:47
Pa Kreso ,hvala ti ...Mada ovo ne izgleda ni malo jednostavno. I gde kupiti taj mali Disk???

kljucko
17.07.2008, 13:11
Kolega da li ovo vrijedi i za G-1000?

Ako se ne varam,ovo je hd od laptopa.

kreso
17.07.2008, 13:21
Hebi ga momci, neznam !

Ovo sam našo na netu.

Potražite malo. Upiši na google il yahoo tražilicu pojam HDD on Roland G-800 or G-1000 i izbacit će vam brdo podataka.
Mislim da morate kupit i ovaj numerički dodatak (ekrančić s ona 2 dugmića)za šaltanje setova.

Eto na stranici www.2av.com.ua/indexe.htm (http://www.2av.com.ua/indexe.htm)
imate još brdo rješenja dodatne memorije za sve tipove klavijatura.
Eto, meni je ovaj UNIFlash interesantno rješenje.

medino
17.07.2008, 14:44
ja sam svirao g800 odavno {pre 5-6 god} , i tad sam se raspitivao o tome i moglo je ali je bilo nesto bas,bas skupo i ne isplativo.
ne secam se sad bas koliko tacno para je kostalo ali secam se da sam se zgranuo kad mi je majstor rakao cifru.
na g1000 moze i uopste nije skupo,izbaci se zip i stavi HD...

NeX007
17.07.2008, 14:51
Mislim da je u G 1000 nepotrebno ugradjivati ovaj mali HDD ,jer G1000 ima SCSI prikljucak! G800 nema tu opciju i zato sam se raspitivao za prosirenje memorije kako RAM/ROM tako i memorije u kojoj bi cuvao ritmove ,setove,performans itd... Ali mislim da je nije moguce direktno vuci ritmove sa tog diska (na G800) oni se prvo moraju ucitati kao USER Stilovi...mislim da je isto slucaj sa G1000 ,mada on ima ZIP sa 100MB,i to je i vise nego dovoljno i za ritmove i ostale gluposti kao sto su midi fajlovi... Mozda je pre bilo skupo,ali sada se HDD sa lap topa mogu naci za male pare,samo pitanje je gde naci onaj displej i ko ce ti to ugraditi!!!!

Sejox
17.07.2008, 15:10
O ugradnji dodatne memorije na Roland G 800,se raspravljalo na ovom forumu
vec poodavno.Na zalost bez nekih rezultata,jer niko nije objavio da je to uradio i da li mu to funkcionise.Fotografije i postupak su identicni kao i na prethodnom linku sa ove teme.
Evo link od pomenute teme:
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=1268
U jednom od postova je objavljen link,na kojem se vidi ta ugradnja.
http://home.arcor.de/hdm-world/index_en.htm

Nisam cuo ni procitao,da li je neko to uradio.Ako jeste,volio bih da objavi,pa da cujemo iskustva.

Pozdrav,

Alix
17.07.2008, 22:13
Bez veze...Imali su oni i Mega Floppy i razne pretvarače ali koja je svrha?Ovaj disk što je kolega Krešo spomenuo je još NAJBOLJE rješenje jer ipak ovo je PRAVI Hdd a ne ko što neki Flash kartice nazivaju diskovima...Ali svi znamo da je prenos podataka na FDD kontroleru mnogo sporiji od prenosa na IDE ATA kontrolerima...Jedino što spašava tu metodu jest da su fajlovi mali (kB) inače bi ot kočilo ko mazga...

Sejox
17.07.2008, 23:49
@Alix

Almire druze,ja sam sada malo zbunjen.
Nekako mi je sada sve pomalo nejasno i nedoreceno.

Evo ti link jedne teme sa ovog foruma,na kojoj si i ti ucestvovao:
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=1268

E sada mene interesuje sljedece:
-Ako sada pises da je ovo pravi HD a na gore navedenoj temi pises da nije,
sta je u stvari tacno.
-Da li tada mozda nisi bio dobro informisan,a ova informacija sada je svjeza.

Jer ovo sto je drugar Kreso postavio,je identicno sa onim linkom koji je dao i Din074.Samo su razliciti sajtovi.

Ovo te pitam cisto zbog toga,sto se bas u tu kompjutersku tehnologiju ne
razumijem vise nego sto mi je potrebno.U ovo se bas ne razumijem....

Pozdrav,

Boban010
30.05.2009, 01:06
Tema je stara ali da napisem cisto da se zna.U G800 je nemoguce ugraditi Hard disk bez dodatne elektronike.Na slikama na kojim je prikazano ugradjivanje HDD u G800 je predstavljena jedna starija verzija HDM uni flasha gde se umesto compact flash kartice nalazi hard disk.Inace i starija i novija verzija HDM uni flasha rade na principu Megaflopyja s tom razlikom sto je mega flopy prakticniji jer nema daljinski sa kablom,ali je nije rentabilan jer se SCSI hard diskovi retko nalaze dok je Compact flesh kartica jeftinija i moze svuda da se kupi!

Sejox
30.05.2009, 01:21
Ja iskreno jos nisam vidio niti jedan G800 sa HD-om.
Imam ugradjen megafloppy,ali to nema veze sa pravim HD-om,i brzim
povlacenjem,npr. ritmova sa istog.
A ni to sa dodatnom elektronikom,nisam nigdje ni vidio ni procitao....

Boban010
30.05.2009, 01:49
Ako imas megaflopy onda imas i hard disk jer jedno bez drugog ne mere!

Sejox
30.05.2009, 14:58
Na zalost,kao sto i ti sigurno znas,taj hard disk(megafloppy) nema onu funkciju koju imaju HD-ovi na drugim masinama.
A to znaci,da na njega mozes pohranjivati,recimo,ritmove,boje....itd,ali
kada povuces ritam sa njega moras cekati da se loaduje u User style banku,a tu treba odredjeno vrijeme.
Kod drugih masina,ti sa HD-a vuces ritam ili nesto drugo i to ide odmah,brzo....
U tome je velika razlika....

Pozdrav,

x3meSRB
30.05.2009, 15:55
aj sad vi meni objasnite kako sam ja imao g800 koji je imao hdd i direktno sam vukao ritmove od njega bez cekanja i imao sam brdo snimljenih unutra na hdd, bash cu da nadjem broj od lika kome sam prodao to pre neku godinu da vidim jel ima josh tu spravu da odem da slikam komplet sve unutra, uradio i bo ti tad al me nije zanimalo, znam da sam imao otprilike usera kao i na korg i30 jer sam tada imao obe, a koliko znam i30 ima mnogo vise nego g800, zbog toga sam je i kupio jer nisam imao tad para za g1000 a sa toliko usera je mnogo bolje nego sa onih nekoliko njegovih.

Sejox
30.05.2009, 17:30
Ja ti to druze ne mogu objasniti,jer to nisam nikad vidio a evo,iskreno,prvi
put cujem da je u nekom G800 bio ugradjen HD sa kojeg su se mogli direktno
vuci ritmovi.
Ovo direktno,mislim na opciju-ti kliknes na ritam i odmah ga povuces na neku
poziciju u User banki,bez loadovanja i cekanja.

To,jedino da ti nama objasnis,ako znas naravno jer ja nesto takvo nisam imao,
ni vidio ni cuo.

Pozdrav,

Boban010
31.05.2009, 11:28
Ritam mora da bude usnimljen na jedno od onih osam mesta koliko ima G800 da bi ga user program "povukao" da tako kazem.Ukoliko tog ritma na tom mestu nema masina ce ti zatraziti dozvolu da ucitas taj ritam sa floppyja odnosno megafloppyja i tek onda mozes da startujes.Tako je bilo kod mene ako se dobro secam!

Sejox
31.05.2009, 15:12
To sa 8 Usera vec postavljenih je u redu i tako i treba da bude-to mi je poznato,kao i svima.Pa poslije pozivas neki drugi,pa cekas da loaduje....itd.

Ali evo drug @X3meSRB pise,kako je imao HD i imao brdo ritmova na njemu i vukao ih bez ikakvog cekanja.
E to ja nisam nikada ni viidio ni cuo,i o tome sam pisao.
Ostalo je sve u redu i svima poznato,ali to sto je napisano o tom HD-u
je nepoznanica i ne znam da li je to uopste moguce.

Boban010
31.05.2009, 15:43
Sejo slazem se s tobom i ja sam misljenja da ne moze da vuce ritmove sa hd-a bez cekanja dok se ucita ritam.

x3meSRB
31.05.2009, 17:31
ne niste me bash najbolje razumeli, na hdd sam imao brdo nekih stvari midi,ritmove,ali to mi sluzilo da ne bi vukao diskete, ali ako se ne varam roland g800 ima isti broj usera kao i e96 a sa hdd je direktno vukao 32 i plus one njegove, toliko je imao direktno znam o cemu vam govorim nije bilo cekanja prodao sam g800 nekom liku u Leskovac potrudicu se da nadjem broj da vidim sta je bilo s tim rolandom jer i mene sad zanima kako je to odradjeno, ja to nisam ugradjivao tako sam je kupio odradjenu.

Sejox
31.05.2009, 17:48
To me bas interesuje....
Samo,da to mozda nije bila neka varijanta sa 32 ritma na 8 User mjesta.
A to je ono,na svako User mjesto po cetiri razlicita ritma na varijacijama.
Ne znam,nisam bas siguran,ali eto mozda i vidimo.

Pozdrav,

x3meSRB
31.05.2009, 17:56
ne zato sam i uzeo taj, 1 user ima 4 varijacije znam o cemu govorim, e ovo je plus 32 usera na onih 8 njegovih.

Sejox
31.05.2009, 18:14
Ako je zaista na tom tvom G800 bilo moguce direktno(odmah bez cekanja)
vuci 8 + 32 = 40 ritmova,to je iskreno za mene cudo od ove klavijature.
Jer ljudi su,uglavnom prodavali taj sint,iz razloga sto je imao samo 8 User
mjesta,sa mogucnoscu da imaju 16 ritmova sa po 2 ili 32 ritma sa po 1 varijacijom.
Bas jedva cekam da vidim kako to izgleda....interesuje me zaista.