PDA

Pokaži Full Verziju : Powermate 100/2 povezivanje?


joker1205
15.07.2008, 15:24
Interesuje me da mi neko pomogne oko povezivanja.koristio bi powermate1000/2 kao suv mixer posto radim u diskoteci gde ima ozvucenja.povezem ga preko MAIN OUTPUTS(L/R).e sada,moram da iskljucim STANDBY i pojacam MASTER (L/R) da bi se culo.sad me interesuje da li on ne vuce snagu iz samog powermate jer kutije mi nisu prokacene.znaci da li kada se tako koristi ne smeta samom mixeru(grejanje,izbacivanje zastite i sl...)?

DjoleBn
15.07.2008, 15:41
Ne vuce nikakvu snagu, on samo salje signal na te izlaze, ja ti savjetujem da pojacas mixer na sledeci nacin, master na 0, i onda dizi reglere pojedinacno, dok ne signal ne dodje na lampicama do 0, ja tako radim i nikad nisam imao problema. Poz

joker1205
15.07.2008, 15:50
Hvala ti.da tako i ja radim.nego kad sam imao dynacord 1250 standby mi je bio ukljucen i samo sam pojacavao po pojedinacnim siberima a MASTER mi je bio skroz smanjen.i to me bunilo.Hvala ti jos jednom!!!

DjoleBn
15.07.2008, 16:20
Da ne otvaram drugu temu, evo interesuju me neke stvari:

1. Da li smijem spojiti jedan bas bin i kutiju trosistemac na jednu stranu, a na drugu stranu samo jednu kutiju, da li to ima veze sa otporom?
2. Da li smijem spajati samo jednu kutiju na jednu stranu i na nju da sviram, hoce li to sta smetati i mixeti i kutiji?

joker1205
15.07.2008, 16:27
mislim da moras gledati te otpore da budu podjednaki,jer mislim da ce da ti se ukljucuje PROTECT na mixeru ako imas i ti powermate

mladjannik
15.07.2008, 18:16
Interesuje me da mi neko pomogne oko povezivanja.koristio bi powermate1000/2 kao suv mixer posto radim u diskoteci gde ima ozvucenja.povezem ga preko MAIN OUTPUTS(L/R).e sada,moram da iskljucim STANDBY i pojacam MASTER (L/R) da bi se culo.sad me interesuje da li on ne vuce snagu iz samog powermate jer kutije mi nisu prokacene.znaci da li kada se tako koristi ne smeta samom mixeru(grejanje,izbacivanje zastite i sl...)?

ja dam signal na chincheve REC . Ne ide preko eqvilajzera i dobija se cist izlaz iz mixete.Uz to dobijes mogucnost mixovanja na toj drugoj mixeti koja ti je ulaz za tvoju. pozzzzz

mladjannik
15.07.2008, 18:17
Da ne otvaram drugu temu, evo interesuju me neke stvari:

1. Da li smijem spojiti jedan bas bin i kutiju trosistemac na jednu stranu, a na drugu stranu samo jednu kutiju, da li to ima veze sa otporom?
2. Da li smijem spajati samo jednu kutiju na jednu stranu i na nju da sviram, hoce li to sta smetati i mixeti i kutiji?

pod 1 nikako to ne treba raditi,a pd dva moze se svirati samo na jednoj kutiji ali treba smanjiti drugu stranu izlaza

Beethoven
16.07.2008, 01:24
I pod 1. i pod 2. slobodno.