PDA

Pokaži Full Verziju : Pravljenje ritmova u Cubase-u


elmagio
15.07.2008, 09:49
Zanima me jedna stvar.

Situacija:
Napravim recimo midi(bubnjevi,bass,gitara...)
u Cubase-u. I onda želim to prebaciti sa SW-om u ritam.

Pitanje:
Za bubnjeve mi je jasno kad se prebace da će sve svirati, ali mi nije jasno kako napraviti bass i gitaru u midi fajlu. Tj. zanima me sljedeća stvar.
Dali moram bass i gitaru snimati u C-duru u midi fajlu ili je mogu snimati u kojem hoću tonalitetu tako da kad na klavijaturama mjenjam akorde da sve radi OK?


Lp,

stamenmeteor
24.08.2008, 03:58
druze posto imas Cubase ...neznam da li znas da i sa njim mozes da napravis ritam za bilo koju klav. lepo iseces fajl tjs rasporedis sta ti je intro ,var.,fill ending. pa to sve lepo sredis i nekako ga ubacis u onaj mali programcic midi to style (ima ga na korgovom sajtu) i iz njega ubacis u klav.pa podesis u klavijaturu instrumente i jacinu. gledao sam neke koji tako rade i uverio se da je mnogo bolje nego SW. ali nece da mi otkriju foru... mozemo da pokrenemo pitanje za sve one koji dobro poznaju cubase da nam otkriju foru. veruj mi da je na kraju extra. daleko bolje nego SW. pozdrav mozda sam skrenuo sa teme. izvinjavam se unapred ... mislim da bi trebalo da bi trebalo pokrenuti ovu temu...........!!!!!!!

Vihor
24.08.2008, 14:07
C dur, tako je!!!

antalus1000
24.08.2008, 15:09
rekli ovde da ce postaviti video tutorial po pitanju cu-base ali nesto ga nema vec duze vreme:)))))

i ja sam cuo da je bolje sa cubase.

elmagio
01.09.2008, 14:05
rekli ovde da ce postaviti video tutorial po pitanju cu-base ali nesto ga nema vec duze vreme:)))))

i ja sam cuo da je bolje sa cubase.

Zahvaljujem se na odgovorima.

Marco7
01.09.2008, 17:16
Sta bre mora u C dur?Znaci pesma koja ide iz H dura u midi fajlu kad je ieces nece da radi kako treba???Ma daj breee....Burazeru vec sam 4 puta pisao o ovome,mozes da radis tonalitet koji ti hoces i izbacis iz Cubase ili Cakewalk-a to kao midi fajl i posle ga iseces u SW i to ce da radi kao sat!Znaci nije bitno iz kojeg tonaliteta si ispisao midi ;)

BasariStudios
01.09.2008, 19:55
Nije bitno iz kog tonaliteta, to mozes srediti u SW ili u sami PA800.

antalus1000
01.09.2008, 20:26
mene zanima kad ucitas midi u cubase, i zatim hocu da podesim da mi midi ide iz c dura, kako da znam u kom tonalitetu se trenutno nalazi po ucitavanju i kako da znam kad transponujem da li onda ide iz C dura :D

elmagio
02.09.2008, 06:51
Sta bre mora u C dur?Znaci pesma koja ide iz H dura u midi fajlu kad je ieces nece da radi kako treba???Ma daj breee....Burazeru vec sam 4 puta pisao o ovome,mozes da radis tonalitet koji ti hoces i izbacis iz Cubase ili Cakewalk-a to kao midi fajl i posle ga iseces u SW i to ce da radi kao sat!Znaci nije bitno iz kojeg tonaliteta si ispisao midi ;)

Znači Marco ako ja napravim neki midi ritam u d-duru i onda ga u SW-u isječen i napravim ritam za klavijaturi on če na klavijaturi raditi bez problema?

:)

Marco7
02.09.2008, 09:43
Ma uopte nije bitan tonalitet samo ti uradi lepo midi i posl ga iseckaj u SW i sve ima da radi besprekorno dobro ;) Ko zna koliko sam stilova tako uradio i nikada nisam imao problema!Zadas mu Drum na 10. kanal i Bas na 1. kanal i ostalo sve srdjujes kako ti hoces ali kad ga izbacis iz Cubase-a onda ce samo bubanj da ti svira i sve ostalo ce biti klaviri a ti to posle lepo promeni u klavijaturi i to je to ;)

elmagio
02.09.2008, 09:47
OK.

Hvala

turbo72
24.07.2009, 21:25
TONALITET nije bitan, ali su bitni midi kanali da bi uopste sviralo...

Kad exportujes iz CUBASE,prvo si normalno sve stavio u jednu traku i stavio kanal ANY,
format MORA da bude 0 (za korga) i sve stiklirano...ovo je NAJVAZNIJE a niko nije pomenuo !

Kad ga pravis idu kanali:

09 bass
10 drum
11 perc
12-16 acc

Licno radim tako i mislim da bass na 1 nece ni da prismrdi...izvinite ako gresim!

EngyKorg
19.09.2010, 13:59
mene interesuje jedna stvar kada spojim klavijaturu sada konkretno korg pa 800 i ubacim midi u cubase jel mogu sad na bubanj od midija da stavim svoj bubanj iz klavijature sempl , pa da mi bubanj zvuci bolje jer kada se ubacvi neki style ako nemas odgovarajuce semplove hlupa bez veze .
nadam se da sam objasnio sta me interesuje :D
hvala na pomoci ;)

turbo72
10.10.2010, 16:53
ato ae intonacije tice, kao sto ste gore rekli nije bitno ali sto se midi kanala tice mislim da treba da se izveze bas 9, acc1 - 12...i td a bubanj deseti kanal,perkusije 11

mr_eko
07.04.2011, 19:45
Jeli zna neko koliko moze maksimalno traka primat Style works da se uradi ritam za korg pa80 (ja sam napravio u cubase 10 kanala s tim da sam iso kanale kako ste napisali, ali mi u STYLE WORKS sve pomješalo!!!!)

zeljko
07.04.2011, 20:08
I kod mene se isto tako desi da sve u style worksu budu klaviri:rolleyes:I sta uradim bacam sve i citav dan nemam vise apetita ni za pive a kamoli za jelom heheh....Buraz zeznuto je to pravljenje ritmova sa tim programima ali po nekad zna da uspije i ja jos ne znam kako ali ako imam srece bude sve prilicno dobro....Samo rad i rad i iskustvo ce da nas napravi majstorima:DPooozz

mr_eko
07.04.2011, 21:05
Kada exportujem midi iz cubase neizbaci mi perkusije nikako izbaci mi 8 traka u mjesto 9.... ???

grandia
07.04.2011, 21:42
@zeljko

u svakom sekvenceru imas mesto gde mu kazes koja boja na kojem kanalu da svira .. djabe sto ti to nastelujes na tvojoj spravi - u tvojem slucaju na tvoj ketron - trebas to i u sekvenceru nastelovati ...

za to postoje midi-templates koje sekvenceru kazu na kojem broju se kod tebe primer nalazi klarinet il harmonika itd. ...

posto nisi nastelovao u sekvenceru nista on deli svim kanalima prg-change broj 0 il 1 a to ti je u vecini boja klavir

nazalost ja nisam naso takav template (soundmap) za tvo ketron :(


@mr_eko

ja mislim da aranzeri koriste samo 8 trake za ritam ... ako zelis vise trake sa bubnjevima onda moras neku drugu traku da popustis


pozdrav

zeljko
07.04.2011, 23:09
@grandija pa u tome i jeste mozda problem ali ja sam mislio na midi fajl kad ucitam u cubase isto se ponekad desi da budu sve klaviri kad ubacim u styleworks,dok prije toga nema problema ako odma ubacim midi u styleworks...Predpostavljao sam da je do kanala i to imas pravo....ma polako snacu se vec nekako....hvala ti ipak na pomoci..Pozdrav druze