PDA

Pokaži Full Verziju : Softverski sempleri


mariolino
22.11.2005, 13:09
Imam PSR2100 i početnik sam u korištenju softverskih semplera.
Zanima me kako u toku svirke mijenjati recimo različite registre harmonike kada se koristi soft sempler?
Da li je to uopće moguće elegantno napraviti ili su korisnici soft semplera uskraćeni za tu vrlo važnu mogućnost? :roll:

_____________________________
Premeshteno iz Problemi sa kompjuterom u Ostali programi


Vaxter

Vaxter
25.11.2005, 12:08
Za pochetak jedno pitanje...
Koji sampler koristish???

mariolino
25.11.2005, 15:45
Vaxter hvala ti na trudu ali uspio sam. Stvar radi fantastično! :lol:
Inače koristim Kontakt2 kao sempler.

nikdejan
20.08.2006, 16:00
Cini mi se da je umesno nadovezati se na ovu temu.

Ja jos nemam ni jedan ozbiljan softverski sampler. Cuo sam za GigaStudio, Collosus, EastWest nesto, Kontakt 2, Emulator X, Sample Tank (ST for free jedino imam) ima cak i nekih free vst samplera koji se mogu skinuti sa interneta.

Koliko sam uspeo da shvatim, makar teoretski, u principu moguce je semplove konvertovati izmedju razlicitih formata, tako da svaki sempler moze da pusta sve.

Sad mene zanima koji je od njih najefikasniji za svirku uzivo. Zna se sta zahteva "Live" upotreba jednog programa, pa molim one koji imaju brze konekcije i koji su isprobali mnogo vise stvari od nas dial-up smrtnika da mi daju nekakav savet. Jer, priznacete, pre nego sto se odlucim na koji cu soft-sampler potrositi par stotina evra, pametno je da se najpre raspitam koji ce mi sampler najvise odgovarati :lol:

Dakle: Koji je najbolji softverski sampler za "LIVE"?

Pozdrav!

BasariStudios
20.08.2006, 18:56
Emulator-X!

nikdejan
20.08.2006, 19:55
Hvala Nedime.

U vezi sa Emulatorom-X sam procitao da je za njega potrebna neka od Emu zvucnih kartica, koja mu sluzi kao dongle.

Da li postoji neki lek (fix) koji resava taj problem, tj. da li je moguce da i ja na mom kompjuteru instaliram ovaj software nemajuci pri tom Emu zvucnu karticu?

Pozdrav!

BasariStudios
21.08.2006, 04:49
E o tome ne znam brale, nikad ga nisam koristio jer to ne postoji za MAC. Mozda ce neko od kolege da pomogne.

Pozdrav

tranzit
21.08.2006, 14:27
@nikdejan
Nema fixa, nema flekica, nema zakrpa, ne trazi dzabe, ne trosi vrijeme, mora nesto i da se kupi a u ovom slucaju dobijas i vrlo pristojnu kartu i zestoki sampler.

Korgminator
21.08.2006, 16:57
kao sto je tranzit rekao, za ovu karticu nema nista FREE osim nekih zvukova sto se mogu pronaci

nikdejan
06.10.2006, 00:08
Dobro. Poslusao sam vas i kupio sam karticu Emu 0404 i uz nju sam dobio "nesto", tj. neki sampler. Medjutim, to nije Emulator X kao sto sam ocekivao, nego neka "scracena verzija" emulatora X - Proteus X. I to ne cak ni "celi" proteus X, nego Proteus X LE (Limited Edition). Znaci duplo sakato. :) E sad, ja ono Le nisam voleo ni kod Tritona Le, nekako mi seljacko i podseca me na Leskovacku registraciju :) .
Elem, ono sto je problem kod ovog mog Proteusa X LE jeste nedostatak semplova. Dakle, on je isti kao i potpuna verzija Proteusa X, ali ima samo 600 mb semplova, dok puna verzija (bez onog LE) ima oko 3 gigabajta.
Mogu li se nekako naci besplatno samplovi za Emulator/Proteus?
Da li mogu koristiti neku kopiju Emulator X DVD-ja i sa njega uzeti Samplove?

Pozdrav!

yu-midi
06.10.2006, 07:49
Pa gdje si Dejane!
Jesi dobio postu?

nikdejan
08.10.2006, 02:03
Pozdrav, Miodraze!!!

Ne da sam dobio paket, nego glavu ne odvajam od kompjutera!!! Toliko su dobre stvari koje si mi poslao, da ne stizem ni na forum da se javim, a i zena je vec podnela papire za razvod!!! :lol:

Salu na stranu, trazio sam te vise puta na MSN-u da ti se zahvalim, ali tebe nije bilo, a za forum nisam imao bas puno vremena posto je pocela skolska godina a ja radim u prosveti, i zbog nekih drugih porodicnih obaveza...

Hypersonic 2 je fantasticna alatka i napisacu o njemu nesto vise u posebnoj temi. Live-Styler + Hypersonic + master klavijatura radi odlicno u Live uslovima cak i sa kompjuterom koji nije preterano jak.. Nego ne bih sad puno o tome posto si tek nedavno kupio pa1x, pa ne bih da ti kvarim srecu :lol:

...

Nadam se da cu sledecih nedelja naci nesto malo vise vremena da se aktivnije ukljucim u forum i da podelim sa ostalima svoja skromna iskustva u vezi sa upotrebom software-a za "Live".

Pozdrav i jos jednom hvala!!!

gjoko
29.03.2009, 21:38
citao sam ovaj post i ako je star kako ne bih otvarao novi pa zamolio bih tebe Miodraze dal bi mi pomogao oko tih softverskih semplera za live nastup, probao bih to ako je moguce.....pozzzz.