PDA

Pokaži Full Verziju : Noviji Roland-ov aranzer, al da zvuci kao G1000 ili EM2000


DjoleBn
10.07.2008, 14:25
Evo jednostavno pitanje, necu puno da vas zamara me, zanima me koji noviji rolandov arazner moze da zvuci IDENTICNO kao legendarni G1000 ili EM2000?

Darko
10.07.2008, 14:46
Ja bi reko nijedan . . hehe (sala)

Iskreno receno ako vec onda su to Rolandove nove E Serije 50/60/80,moje misljenje ;)

Ali da cujemo sta kazu Rolandovci ;)

skoricnik
10.07.2008, 14:58
Hmmmmm EXR?

Alix
10.07.2008, 15:10
Drug JEDINI da čemu valja jeste E80 a ostale nemoj džabe kupovati jel ćeš na njemu popušiti u svemu i na cjeni...Dakle E80 je MAJKA ostalo je plastika...pozdrav!

opusdei
10.07.2008, 15:33
Posle nekoliko demo snimaka na netu, mislim da sam se zaljubio u zvuk koji sam cuo na Rolandu E80 i kako su komande lako dostupne.

Vule
10.07.2008, 15:49
Drug JEDINI da čemu valja jeste E80 a ostale nemoj džabe kupovati jel ćeš na njemu popušiti u svemu i na cjeni...Dakle E80 je MAJKA ostalo je plastika...pozdrav!

kako znaš? jesi li svirao na g70 možda?

Evo jednostavno pitanje, necu puno da vas zamara me, zanima me koji noviji rolandov arazner moze da zvuci IDENTICNO kao legendarni G1000 ili EM2000?
identično ni jedan...a bolje rade i e80 i g70...to su praktično iste sprave,sa manjim izmenama....zvučno isto rade...

Dosta se očekuje od ovog novog aranžera za balkansko tržište EXR8,koji spada u niskobudžetne sprave,oko 850 eura,mada čujem da po zvuku nije "niskobudžetna"...uskoro će mi biti dostupan jedan pa ću vam izneti svoje mišljenje...;)

Alix
10.07.2008, 16:30
RONALDINJOS---nisam neki frajer pa da se foliram sa komentarima al vjeruj da nisam napiso gornju izjavu ko neki tukan na pamet...G70 sam imo priliku isprobati čak možda prije tebe (dok je došo u Sloveniju ja sam već za njim sjedio u trgovini i čačko po njemu) i mogu ti reći da je MNOOOGO slabiji od E80...Sad ako želiš mogu ti napisati mali milion PRAVIH i PAMETNIH razloga zaštoje E80 bolji od G70...Dakle E80 je NAJBOLJI aranžer do sada što ga je izdo Roland poslije G-serije,Pozdrav!

Vule
10.07.2008, 16:35
RONALDINJOS---nisam neki frajer pa da se foliram sa komentarima al vjeruj da nisam napiso gornju izjavu ko neki tukan na pamet...G70 sam imo priliku isprobati čak možda prije tebe (dok je došo u Sloveniju ja sam već za njim sjedio u trgovini i čačko po njemu) i mogu ti reći da je MNOOOGO slabiji od E80...Sad ako želiš mogu ti napisati mali milion PRAVIH i PAMETNIH razloga zaštoje E80 bolji od G70...Dakle E80 je NAJBOLJI aranžer do sada što ga je izdo Roland poslije G-serije,Pozdrav!

Sve što bih ti sad odgovorio moglo bi nas odvesti u bespotrebnu svadju i raspravu a to najiskrenije ne želim...imaš svoje mišljenje,ja svoje i tako je najbolje...a uzgred,sviram na g70,valjda poznajem spravu,logično,zar ne?;)


A ako ti nije teško napiši nam razlike i u čemu je e80 bolji,ako ne zbog mene bar zbog kolega koje će to svakako zanimati...interesuje me koliko si "čačkajući u radnji" uspeo da prodreš u suštinu jedne i druge sprave...unapred zahvalan...

marco
10.07.2008, 17:48
Po mom misljenju i nekakvoj logici ni jedan nov roland (ili druga klavijatura) ne moze (i ne bi smeo) da radi kao stari. Sve sto se pravi novo, pravi se sa ciljem da bude bolje od starog. Ovo danas su potpuno razlicite masine od prethonih, novi ton generatori, nove tehnologije, sempleri..., sve je drugacije. I sve ide ka tome da se zvuk klavijature priblizi zvuku "zivog" orkestra a ne da se vraca u 90 i neku godinu.

Vule
10.07.2008, 17:51
Po mom misljenju i nekakvoj logici ni jedan nov roland (ili druga klavijatura) ne moze (i ne bi smeo) da radi kao stari. Sve sto se pravi novo, pravi se sa ciljem da bude bolje od starog. Ovo danas su potpuno razlicite masine od prethonih, novi ton generatori, nove tehnologije, sempleri..., sve je drugacije. I sve ide ka tome da se zvuk klavijature priblizi zvuku "zivog" orkestra a ne da se vraca u 90 i neku godinu.
Potpisujem...:)

Sejox
10.07.2008, 18:23
Potpisujem...:)

Ne potpisujem i nisam bas ubijedjen u to.

Zasto:

Zato sto se ovdje govori o Rolandu,i njegovim aranzerima.Roland jos uvijek nije izbacio aranzer-sampler,tako da opcija diskutovanja o novim solo zvukovima na njemu,ne ide.Korg i Yamaha su tu u velikoj prednosti.

Pretpostavljam da je "DjoleBn" postavio ovaj post zato sto aludira na sound(zvuk) pratnje(ritmova) na pomenutim aranzerima.Dakle G 1000 i EM 2000 su po zvuku pratnje(ritmova) usli u legendu i jos uvijek su u masovnoj upotrebi kod muzicara-a za to mora postojati neki dobar razlog-a koji je razlog,to znaju oni koji ih koriste.Mislim da nije besparica....
Roland,nakon G i EM serije ne cini nista sto bi poboljsalo to sto su te serije imale u tom segmentu.
Mislim da su i G70 i E80 odlicne masine.E80 je novija a bolja je ona koja je bolje sredjena sa puno truda i muke.
Dosta se inace o ovome pisalo i bilo bi pametno samo iznijeti svoj stav bez nekog nepotrebnog nadmudrivanja.
Ovo je moje misljenje.

Pozdrav svima,

Vule
10.07.2008, 18:58
Sejo,znaš šta me zanima...kada bi recimo neki od Rolanda imao sempler,šta bi ti od semplovanih boja koristio...osim recimo harmonika...interesuje me šta po tebi nedostaje Roland aranžerima?

sinisa
10.07.2008, 19:09
Kako mislis identico,mislis na ritmicki deo ili na ritmicki i zvucni kompletno?

E 80 je bolji od G70, usporedi samo zvucnu sliku E80-G70.
G70 je blizi po zvuku VA seriji, Drum Set mu je skoro indentican kao kod VA.
E80 ima totalno drugaci ton generator,po meni dosta bolji.

Ako se ne varam na G70 ne mozes da dodas efekte u aranzerski deo,recimo distorziju na gitaru ili bilo koji drugi od 84 efekta.
Ako usporedjujes G70 i E80 to ti je skoro isto kao i Pa80 i PA1x.

DjoleBn
10.07.2008, 19:26
Ritmicki me interesuje, koja je najpribliznija g1000

sinisa
10.07.2008, 20:23
Ako gledas ritmicki G70 i E80 su po meni bolji ali mors da znas da sredis ritam za G ili E ne mozes jednostavno da ubacis ritam od g1000 ili em 2000 i da usporedjujes.

marco
10.07.2008, 21:18
Kako god da ga sredi NECE zvucati isto. Nikad. U e 80 se nalaze kompletno izmenjeni setovi bubnjeva, njihov zvuk je totalno drugaciji. Zvuci kao pravi bubanj a ne kao napucani elektronac sa g1000. E 80 moze samo bolje da zvuci od g 1000, ali gore, odnosno kao g 1000 kladim se da ne moze. A sto se tice semplera njega sam pomenuo usuput, kao novu tehnologiju.

Sejox
10.07.2008, 22:24
Sejo,znaš šta me zanima...kada bi recimo neki od Rolanda imao sempler,šta bi ti od semplovanih boja koristio...osim recimo harmonika...interesuje me šta po tebi nedostaje Roland aranžerima?

Rolandinjos prijatelju,
Ja i ti smo potpuno na istim frekvencijama i isto razmisljamo.Nema razlike.
Znaci ja ne kudim Roland aranzere u smislu ritmickog dijela.Ali druze,stvarno ako realno pogledamo,i Korg(PA1X,PA800) i Yamaha(Tyros 2) su ipak ispred,svidjelo se to nama ili ne.Eto ti si kupio Fantoma,i od mene ti uvijek-SRETNO.A Fantom je workstation(solo klavijatura).Solo je solo-aranzer je aranzer.E tu je Roland u zaostatku.Ja nikad ne gazim po onome sto pisem.Evo kada malo pogledamo ko sta svira-ako je Roland aranzer,onda je solo neki LE,Triton,Yamaha,ili neka druga solo masina.A koliko vidim i sa PA1X i PA 800 i Tyros 2 se moze bez drugog sinta.
Druze,ja volim Roland slusati,ali neke stvari mu ne idu u prilog.
Ne zamjeri mi-to je moje misljenje.Drugarsko....;)

@Marco
Shvatio sam sta si htio da kazes.Sve je OK.;)

PS:Da ne skrecemo sa teme-ne bih volio.Neka "DjoleBn" dobije odgovor,ukoliko ga je moguce dati.

Pozdrav,

Vule
11.07.2008, 02:14
Sejo ti si potpuno u pravu za sve...ja sam davno negde već napisao da celoga života sviram dve kljave,uvek jednu za solo...a kada pričam o aranžerima mislim samo na bubanj bas i po koju pratnju,mada i te pratnje većinom gasim...od aranžera ne očekujem više od po koje boje za tepih u desnoj ruci,to je to...
Svakako je Rolandov aranžer u zaostatku zbog semplera ili makar nekoliko upotrebljivih boja za našu muziku,ali šta je tu je,to je njihova politika i ciljanje na tržište koje njima odgovara...evo sad ćemo videti kako im radi ovaj GW8 koji je navodno namenjen našem tržištu,a nema sempler...

Vule
11.07.2008, 02:26
E 80 je bolji od G70, usporedi samo zvucnu sliku E80-G70.
G70 je blizi po zvuku VA seriji, Drum Set mu je skoro indentican kao kod VA.
E80 ima totalno drugaci ton generator,po meni dosta bolji.

Ako se ne varam na G70 ne mozes da dodas efekte u aranzerski deo,recimo distorziju na gitaru ili bilo koji drugi od 84 efekta.
Ako usporedjujes G70 i E80 to ti je skoro isto kao i Pa80 i PA1x.
vidi kolega,samo jedna rečenica...ovo nije tačno što si napisao...sad je mnogo kasno,spava mi se da bih ti obrazlagao ali ako hoćeš možemo otvoriti temu o G70 i E80 pa ih korak po korak uporedjivati...to su tonski potpuno iste sprave,kao g1000 i em2000...;)...razlike su u nekim sasvim drugim stvarima od ovih koje si ti naveo...pozdrav i laku noć

Igorčina
11.07.2008, 09:31
G-1000 je zakon....he,he...;)

zeljko_mo
16.02.2011, 03:42
ja smatram da rolandova G serija nije dobila jos dostojna nasljednika... pogledajte samo kolko je g1000 stara klavijatura, a i dan danas ljudi sviraju na njoj... i jos uvijek kolko toliko radi svoj posao... (nisam siguran koje je god izasla bio sam mlad :p .. al recimo 10god)
koja danas klavijatura, da je kupimo, znamo da ce trajat 10 godina, i da ce poslije tih 10 godina i dalje radit svoj posao?!?
-nove kljave : kvari se HDD, o RAM memoriji da nepricam, vjecno u kvaru, i jos 1000 nekih gluposti modernih... kome to jos treba...
old school zakon...

ako sam koga uvrijedio, izvinjavam se... nije mi cilj bio, samo iznosim svoje misljenje...

znaci, Rolandova G i EM serija, po mojoj procjeni i misljenju nema jos pravog nasljednika...

Zeljko

EmirTotic
16.02.2011, 03:50
Ova tema ima skoro 3 godine kolega. :)

Usput, ne bih se slozio sa tobom, mislim da je zvuk G 1000 prevazicen jos odavno. Ako na ponekim pa800 crkne ram memorija ne znaci da na svim klavijaturama se desavaju kvarovi. Gotovo nikada nisam cuo kvar tog tipa na Pa1x (pro), pa2x, tyrosima ili g70,E80, a sinteza zvuka daleko mocnija i naprednija (modernija).

zeljko_mo
16.02.2011, 03:56
ma.. :)
znam da je stara tema.. al volim citat o rolandima...

a ovo je moje misljenje bilo samo... smatram da roland jos treba izbacit pravog "mercedesa" sa ritam masinom da potopi ostale.. kosto je nekad i bilo... :)
a jesu nove modernije... al g1000 ima ritam masinu... nebih je se ni dan danas posramio... a 100 godina klavijaturi... o tome govorim...
pozdrav Emire

Zeljko

nesaband
16.02.2011, 09:16
Evo i ja da nesto napisem u ovoj staroj ali dobroj temi.
Ja sam dugogodisnji korisnik Rolandovih klavijatura.
serija u kojoj je napravljen G800 i G1000 su sto se tice aranzerskog dela po meni neprikosnovene.
ni jedan aranzer u danasnje vreme nije napravljen da tako mekano izlazi aranzerski deo klavijature.
Ali to su klavijature koje su prevazidjene i ne treba se vracati unazad.

Sada koristim Roland GW 8 i ubacio sam nekoliko fabrickih stylova koje sam koristio dok sam svirao na G800 i mogu vam reci da sam ih prilicno dobro prilagodio da zvuce jako dobro u GW8.

Moja preporuka je da GW8 moze uspesno da zameni G800 i G1000,a nije mnogo skup i da ne pricam koliko je laksa klavijatura!!!!

zeljko_mo
16.02.2011, 13:46
i dalje se neslazem... i dalje smatram da gw8 nije dostojna klavijatura kao sto je nekad bila g1000... nije joj dostojan nasljednjik....

volio bih da cujem Sejino misljenje....

nemanja 1982
16.02.2011, 14:07
Kupis brate G1000 ili EM2000 i to ti je to!;)

nesaband
16.02.2011, 22:13
i dalje se neslazem... i dalje smatram da gw8 nije dostojna klavijatura kao sto je nekad bila g1000... nije joj dostojan nasljednjik....

volio bih da cujem Sejino misljenje....

Cenim ja to sto se vi kolega ne slazete,ali nisam video da ste nesto konkretno napisali i uporedili ove dve klavijature.

voleo bih da nesto konkretno iznesete pa tek onda da donosite misljenje.

ja odlicno znam kako zvuci G800,G1000,ali i GW 8!!!!

sta to znaci dostojan naslednik?????

Ja imam licno iskustvo i nisam pisao da je GW8 naslednik niti sta slicno.

Stvar je samo u editovanju klavijatura.
I G1000 i GW8 ce zvucati lose ako ne znate da je sredite.

ostajem pri svom misljenju u potpunosti iz mog proslog posta.

GW8 moze jako slicno da zvuci kao G1000 cak sta vise i bolje!!!!!

Zlatek
16.02.2011, 23:02
@avangard band
U svoje vrijeme G 1000 je bio vrh ponude firme Roland šta se tiče aranger klavijatura.Zadnja klavijatura u tom rangu je E 80.Imao sam i G 1000 , a imam i E 80.I jednu i drugu klavijaturu sam kupio potpuno novu, što znači i potpuno praznu.Treba uložiti jako puno truda i vremena ali se klavijatura može srediti da zvuči odlično.Ipak svakome preporučujem da se prvo dobro upozna s klavijaturom ,pa tek onda krene sa sređivanjem da se nebi jedan te isti posao radio dva ili tri puta.I još jedna stvar- uvijek raditi na razglas koji se i koristi na svirci jer samo tako možeš dobiti realno stanje.
Godinama sviram Rolanda kao klavijaturu sa pratnjom ali ne zato jer sam nešto zaljubljen u tu firmu nego zato jer klavijaturu odlično poznajem i imam hrpu materijala (ritmova prije svega) koje je vrijedno iskoristiti.

Vule
16.02.2011, 23:43
GW8 moze jako slicno da zvuci kao G1000 cak sta vise i bolje!!!!!

Gde mozemo da cujemo to?

nesaband
17.02.2011, 00:11
@nadam se da cu vas uveriti uskoro kada postavim demo snimke sa konvertovanim stylovima od serije G 800 i G70.

Mislim na interne stylove ovih klavijatura.

milanceshow
17.02.2011, 00:12
Vracamo temu iz mrtvih a? :)

nesaband
17.02.2011, 00:21
:">
naravno,citajuci tvoje i vuletove postove u ovoj temi a i jos nekih kolega hteo sam da kolegama pocetnicima dam dobar primer ,da procitaju kako treba da se diskutuje o nekoj temi ovde a ne da pisu samo da bi pisali radi skupljanja postova.
Tema je jako zanimljiva,a misljenja i ukusi su naravno razliciti.

pedjajazz
17.02.2011, 00:50
Slazem se kolega Neso za temu,.. evo i ja kao bivsi Rolandovac, cekam vec dugo reikarnaciju stare serije G.
Naime,..moja prva klavijatura je bila G 800, a druga na kojoj sam sada je korg pa80.
Presao sam na korga, zbog semplova, naravno,.. user memorije,... flash memorije,... hard diska,.... zato sto mi ne treba solo klavijatura gore,... kilaza,..

U pocetku nisam mogao da se naviknem na mekani korgov zvuk ritma,... nekako tupavo mi je zvucao,... ali moze i to da se dotera,... a da je praktican, praktican je,.. super je editovanje,... za live DALEKO ISPRED g800

Ali i danas mi zao sto nemam onako otezanu i kvalitetnu rolandovu dirku,... i one kvalitetne plasticne dugmice,... probao sam 2xpro, takodje im je dirka uzas u odnosu na staru roland G seriju,... G 70 ima tu dirku, ali nazalost korg 2x ga sije u svemu ostalom.
takodje se secam nylon gitare i acoustic klavira na rolandu koji bolje zvuce nego na tritonu semplovi,... jos kad mu editujes relaese,...kraj price.
Neshvatljivo mi je sta to ceka Roland i ne izbaci vec jednom aranzer sa semplom,... izgubio je veliko trziste!!!
Sada toliko imas materijala za korga, isto kao nekad za rolanda,..ma i vise. Ali mrka kapa,.... evo kurzweil se tesko povratio,... jedva,.... a nekad je bio zakon,....

zeljko_mo
17.02.2011, 15:53
@nesaband

mislio sam konkretnije ovako... da li smatras da ce GW8 moci da posluzi narednih 10-15 godina... da ce i dalje dobra biti pored pa5xpro, pa6xpro (ili sta ja znam sta ce vec do tada korg izbacit)... jer danas i dalje rolandova G serija se mnogo koristi, i ritam masina zvuci "masnije" i meni mnogo ljepse od recimo kolegine pa800 (mozda je on nije dobro sredio, al u to necu da ulazim)... razumijes sta zelim da kazem?

tema ovoga je : noviji roland-ov aranger, al da zvuci kao G1000 ili EM2000, ima arangera, da zvuce jednako dobro ili jos bolje, to jest GW8 je bolja naravno... al nije to to u usporedi sa starom G serijom....

pozdrav
Zeljko

Zlatek
17.02.2011, 16:01
@avangard band
Zbilja mi nije jasno koja je poanta?Ako se traži Roland-ov aranger da zvuči isto ili bolje od G1000 ili EM2000-to postoji!I šta sad???

zeljko_mo
17.02.2011, 16:07
@zlatek
postoji, naravno... al da ce bit dostojan kao G serija.. ne...
vidim da me ne razumijete... pa hajd necu vise pisat na ovu temu...

pozdrav
Zeljko

EmirTotic
17.02.2011, 16:26
I ja ne razumem poentu. Treba da se zna da je danas 21. vek i da su aranzeri dobili sasvim novi oblik. Boje pre svega zvuce kao pravi instrumenti, pored toga i sempler je tu. Mozda ima prijatan zvuk za uvo, nekome ne prija, nekome se svidja pa80, nekome nesto sesto. Niko ne moze da me ubedi da g1000 ili EM2000 ima bolju ritam masinu od pa800 ili bilo koje klavijature u njenom rangu. Oseti se to modernije, to vise bendovski u novijim aranzerima. Nije sve sinteticko kao ranije sto je bilo. O kvalitetu izrade vec mozemo da diskutujemo, ali o samom soundu definitivno ne. Po meni je strasno sto ima ljudi koji i dalje 100% sviraju kao sto je to Aca Lukas radio pre 15 godina. To je zastarela svirka i vec po mnogo cemu dosadna. Ne vredjam i ne omalovazavam nikoga, ali budimo realni. Hvala Bogu sto nijedan aranzer vise nece biti 10 godina zastupljen da se svira i da bude uvek na vrhu, dobro je sto tehnologija napreduje i sto se otkrivaju nove stvari.

nesaband
17.02.2011, 16:34
[QUOTE=avangard_band;172787]@nesaband

mislio sam konkretnije ovako... da li smatras da ce GW8 moci da posluzi narednih 10-15 godina... da ce i dalje dobra biti pored pa5xpro, pa6xpro (ili sta ja znam sta ce vec do tada korg izbacit)... jer danas i dalje rolandova G serija se mnogo koristi, i ritam masina zvuci "masnije" i meni mnogo ljepse od recimo kolegine pa800 (mozda je on nije dobro sredio, al u to necu da ulazim)... razumijes sta zelim da kazem?

tema ovoga je : noviji roland-ov aranger, al da zvuci kao G1000 ili EM2000, ima arangera, da zvuce jednako dobro ili jos bolje, to jest GW8 je bolja naravno... al nije to to u usporedi sa starom G serijom....

I dalje kolega nisi naveo ni jedan tehnicki podatak da bi mogao tako nesto da tvrdis.
Ja sam samo rekao da GW8 moze jako priblizno da zvuci kao G1000 a ti meni ovde postavljas neka imaginarna pitanja koja nemaju veze sa ovom temom.

svaka klavijatura ima svoj vek trajanja i kad istekne onda postaje retro.

Milan$
17.02.2011, 16:55
mlatite praznu slamu:D

grandia
17.02.2011, 18:15
i meni vec muka od tih poredjivanja X i Y ...

cini mi se da ima jos dosta kolege muzicari koji jos zive u starim danima (sentimentalci) ...

a bogami ima ih i dosta koji kupuju to sta komsija kupi i ako ima boljeg od tog ...

a i ova prica sa pianom od g-serije mi je (sa izvinjenje) malo smesna i podseca me na neki moj slican dozivljaj:

kad sam ja prvi put (1995?) slusao TG100 i njegov drum-set ... ijaooo, pa mislio sam da su to najbolji bubnjevi koje sam cuo ... danas ne mislim to :lol: zasto? svake godine su izasle nove sprave koje su za nijansu bolje zvucale ...

isto ti to dodje kao golf2 il C64 ... legende u to vreme a niko ne zna zasto? zbog toga sto su ih skoro svi imali??

hocu da kazem: dajte neke demove, voleo bi i ja da cujem sta se vama toliko svidja taj zvuk na G-seriji

izvinjavam se ako se neko oseca uvredjen, al kao sto sam reko, meni vec dosta od ovih "bajki" o famoznoj G-seriji ... zamolio bi kolege koji poseduju te klavijature da ubace neki demo snimak u svoje demo-coske pa da se uverim i ja vec jednom o kvalitetima tih masina

pozdrav svima

Vule
17.02.2011, 18:35
Najtuznija su neargumentovana poredjenja instrumenata na osnovu necega sto je neko drugi uradio i sredio. Mogu slobodno da kazem da mozda 5% muzicara poznaje svoj instrument na kome radi i da su nesto samostalno odradili,sve ostalo je "prepisivanje' i uzimanje tudjeg materijala, i logicno da posle toga krece nezadovoljstvo i pljuvanje po instrumentu,pausalne ocene itd...ovo nam je najgora
"zaraza" na svim temama na forumu a izgleda da leka nema .

Nego kad ste vec izvukli ovu temu iz "podruma" nije fora da se ne posvadajte i ne podelimo par "banana" pre nego sto je zakljucamo,zar ne? :lol:

Hvala na razumevanju

mimiki
17.02.2011, 18:47
ja mislim da su ljudi vise emotivno vezani za te aranzere,pa sta je sa pa80 isto stara klavijatura sto godina ,a bolja je dosta od g1000 i ima da traje jos 10godina i ima da bude veca legenda od g1000,mada mislim da to vec jeste ,pa1x ima da traje milion godina isto....tako da mislim da se vi zaljubljenici u roland malo zavaravate :) ,ali surovu istinu da je korg pojeo rolanda morate prihvatiti:), (imao sam i ja rolanda ) ,valjda me nece niko roknuti :)

EmirTotic
17.02.2011, 18:49
Bjezite ljudi, evo ga Vule... :)) Ja sam off odavde malo mi banana sa pijace. :)

nesaband
17.02.2011, 19:27
Ma nece Vule,on je dobar momak,ne boj se kod njega su banane naj jeftinije.
nego da se vratimo na temu ako moze:)

nebi ja tu mnogo da pametujem ali G serija je G serija a vi kako hocete. da G800 nije toliko tezak svirao bi ja na njemu i dan danas.

pedjajazz
17.02.2011, 20:16
Evo jednog snimka i demonstracije G800, i to nylon gitara, full upper,... bez ritma,... Na korgu ni zbog dirke, ni zbog boje, ne moze izaci sound kao na g800,... a pogotovu sto je osetljivost dirki(velocity) loše odradjen na korgu.
http://www.youtube.com/watch?v=1yM_nFsJVQI

P.S. nemojte temu pod ključ,.. bas je dobra tema,... Evo kao bivši rolandovac, trenutni korgovac, a nadam se ponovo budući rolandovac želim da se prisetim stare mašine,...poneki put sintetika bolje puni kutije od sempla!
Dodato:
Evo jos jedan link:
http://www.youtube.com/watch?v=-EP_ieb0pGM

milanceshow
17.02.2011, 20:45
Roland G600/800/1000 je bila popularna klavijatura zbog svog zvuka kog nisi morao toliko da stelujes.Roland je na svakom ozvucenju svucao prilicno ujednaceno!Sto je i dan danas slucaj sa novijim modelima.
Svaki Rolandov noviji model ima neku svoju pricu,ali idalje je zvuk ostao ujednacen!Kako i mislim da treba da zvuci!
Imao sam G600 i EM2000,ali sada da mi neko ponudi njih umesto E80,samo bi se nasmejao! :)
E80 i G70 su daleko ispred G600/800/1000/EM2000!!!!!!!!

A sto se tice izjava da je Korg presisao Rolanda,tu se nebih mnogo zadrzavao!!! :)

Upoznajte svoje klavijature na kojima radite!

calevh
17.02.2011, 22:07
Mimiki, mislim da nisi fer, kada kazes da je korg pojeo Rolanda. Koliko ja znam ti si svirao Rolanda i to e50, ako se secam, tebi se svidjao i bio ti je dobar, sad si presao na korga, a Roland vise ne valja, Sto ne znaci da sutra mozda neces svirati yamahu, pa ces mozda reci da nisu dobri ni korg ni Roland. To nije merilo koji proizvodjac jede koga, i ko je bolji, to samo znaci da je tvom sluhu mozda vise odgovarao korg -oov zvuk, kao sto nekom drugom odgovara rolandov itd. Neznam kome je uopste pala ideja da poredi klavijature, i koja je bolja. Kao sto neko rece ovde, a to Je ZIVA istina, licno i ja poznajem ljude, koji jednostavno imaju aranzere od par hiljada evra, a nemaju pojma sta sve njihove klavijature mogu, i sto je gore, nece ni da se zainteresuju, ali bitno da je njihova klavijatura najbolja, ili bolja od ove ili bolja od one. Po cemu pitam ja vas? Slazem se sa milancetom da su rolandove klaijature iz g serije, bile univerzalne i mogle da rade na bilo kakvom ozvucenju, i cule su se odlicno. Kao sto je prica i sa Golfom 2, 1.6td. Sta god mu sipes on ide, gura, delovi se nalaze na trafiku, i ljudi ga vole i ljudima se svidja :D Malo je apsurdno, banalano ili sta vec, da se ovde grupa ljudi prepucava, oko toga ko je kao proizvodjac bolji, i da pljuju pojedine proizvodjace klavijatura, a i sami su na njima svirali. Ja se malo raspisah :)

zeljko_mo
17.02.2011, 22:42
vidite samo tu ritam masinu iz 90-tih...

http://www.youtube.com/watch?v=xgXTko7OS5o&feature=feedlik

Milan$
17.02.2011, 22:44
To je ta klajva s dusomB-)

nesaband
17.02.2011, 22:55
Izvini kolega,ali ja tebe ne razumem?
da li ti znas koji je naslov ove teme:confused:

ne razumem sta treba da vidimo i cujemo sto vec ne znamo od ranije?

Ja i dalje ocekujem nesto konkretno da napises u ovoj temi,da uporedis dve klavijature pa da onda imamo o cemu da diskutujemo,ovo prelazi u bespotrebnu raspravu koja nikom ne donosi korist.

calevh
17.02.2011, 23:22
Nista ovo nije specijalno, jeste onako lepo, ali nista specijalno, cak sta vise, mislim da na mom exr-u e2, imam mnogo realnije i bubnjeve, i bas gitare, i pratecu gitaru, i da moze mnogo bolje od ovoga. Ko ne veruje, snimicemo, pa cemo cuti ;)
Tema ... Najblaze receno, nema veze sa vezom, bez da uvredim bilo koga.

Rudiiiii
17.02.2011, 23:41
najslicniji G1000 i EM2000 su valjda VA7 i VA76, 100% kompatibilni prema gore, isti ton generator (zvukovi) prosiren sa novom mapom. sa G70 se Roland odrekao potpune kompatibilnosti ali to je druga prica ...
meni licno ne smeta kad neki korg 'pojede' mog rolanda, to mi se desavalo
vise puta, neki clanovi ovog foruma su mi do u tancine objasnjavali zasto je korg bolji da bi na kraju kupili rolanda :-O i onda davili zasto je to i u cemu roland dobar. davitelja uvijek ima i kad im to kazes ljute se

mimiki
18.02.2011, 02:25
ne znam,ali sad recimo da stavis rumbu neku npr od nekog rolanda npr G70 i to da stavi neko ko je maher za sredjivanje ritmova i da ja stavim npr moju sa pa1x (koju sam ja sredio, a ja nisam nikako maher za sredjivanje) i da vidimo ko će bolji zvuk da ima da otvorimo glasanje sve crno na belo :) s tim sto je i G70 skuplja klavijatura treba to naglasiti,a o farbe nema ni svrhe uporedjivati to je sve jasno ,da bi svirao rolanda moras da das 2000e za aranzer i 2000e za solo :) nikako se ne uklapa racunica svirati rolanda nista ne dobijas........činjenice su činjenice

milanceshow
18.02.2011, 02:28
Jest da nije tema,al moze!Prihvatam izazov! :)

Sviramo na 5 razlicitih ozvucenja,razlicitog kvaliteta!???? :)

mimiki
18.02.2011, 02:39
To je malo komplikovano daj da bacimo ovde obican snimak ja cu ti snimim na mp3 pa ti pusti na ozvucenju :) eto ti se najbolje razumes u roland i sredjivanje ja sam sredio rumbu po mom ukusu pa slusaj da li vredi davati tolike pare za dve klavijature da bi svirao rolanda

milanceshow
18.02.2011, 03:10
Da kupimo svi po jednog korga,a?

Milan$
18.02.2011, 03:20
kad neko predje sa rolanda na korga,od vecine mozes cuti.."eh da mi je opet rolandova ritam masina'',pa onda par psovki u korist ram memorije,nekoliko maticnih ploca,i desetak led dioda...a kad predju s korga na rolanda ne cuh da se nesto bune :D..sala,ne zamerite...

mimiki
18.02.2011, 03:25
pravimo poređenje samo ,jednostavno više pruža za manje pare ,i farbe i ritam i dobar vokoder...(pricam o pa1x jer njega imam) dobra dirka kvaliteno izradjen i ne treba ti pored njega nista kupiš za 1400eura u super stanju a G70 platis 1600e i treba ti jos i solo pored njega ...zato i kažem staviću demo jedne rumbe i neka se stavi neki dobar demo od G70 i ajde da ga merimo :D ,salim se naravno to je moje misljenje ,probao sa i E80 i meni se lično ne dopada.....e da i rukovanje samom klavijaturom za zivu svirku mi je takodje nekako zgodnije na korgu...ebi ga milance
bas sam pricao pre neki dan sa stevom s bez- kose mislim da ga Jefta zna svirao je dugo G800 i onda je svirao E50 i kleo se u Roland i čovek kad je čuo pa80 kupio ga i rekao je nikad više Roland,jedan od primera ,inače je dosta spretan sa sređivanjem,i uvek je imao neku solu klavijaturu uz aranzer da napomenm (TR) .roland polako ali sigurno izumire sto se tice aranzera a sto se tice fantoma i to tu je glavni....voleo bih jednog takvog :)

milanceshow
18.02.2011, 03:39
Jel moze Pa1x da zvuci ko G800/1000?
Mislim da je to tema!

nesaband
18.02.2011, 03:42
oce roland korporacija i korg korporacija da posvadja clanove yu-midi foruma.B-)

E pa nece moci:p

@mimiki ,imam jedan savet za tebe:opusti se bre covece i uzivaj u zivotu.
Mlad si momak i treba sad da na svirkama juris ribice i da sto vise zigujes
a to sta je bolje ili gore nije ni bitno.

pozdrav

mimiki
18.02.2011, 03:43
ok ponelo me;) nikad kraja.....mislim da su ovi aranzeri ispod G70 dosta losi i da ne odradjuju posao kako valja...
@nesho to i jeste moj problem previše se zajebavam a svirka zapuštena zato sam se bacio na pevanje...hhaaha i ribe se vise pale na to..hahah

Vule
18.02.2011, 03:45
U pravu si,korg je ipak bolji :lol:

nesaband
18.02.2011, 03:45
e sad si me dirnuo u srce=))
ja sviram GW8:lol:

nemoj to da mi radis:lol:

mimiki
18.02.2011, 03:47
e pa ti kupi pa500 :lol:

EmirTotic
18.02.2011, 03:48
Bila bi fora da uskocim sa komentarom tipa - ma Tyros je zakon. =))

Sve ovo sto je ispisano je stvar ukusa ko kakav sound voli. Ukusi su razliciti i ne treba diskutovati o tome. Samo mi nije jasno zasto se ubacuje konstantno E80 (ili G70) u pricu kad je on daleko bolji od g1000 i mocni u svakom pogledu?

Ace
18.02.2011, 03:49
Zasto PA500 ..... ima neko nesta protiv ?

Ko hoce jedan na jedan na 10 razlicitih razlgasa ? :)

mimiki
18.02.2011, 03:49
čovek je trazio zamenu za G1000 dobio je E80 hahah
brate pa500 vs roland E50 ista cena kad kupujes novo 10:0 ahhahhha

Vule
18.02.2011, 03:58
Momci jel neko gladan? :lol:

3731


Da zamolimo mi kolegu Milanceta da stavlja katanac na ovu temu ako nemate nista protiv,malo smo se salili pa da polako pravimo fajront?

mimiki
18.02.2011, 04:00
e vule idem ja da spavam :)

milanceshow
18.02.2011, 04:01
Ovde u temi ima mnogo gladnih........

http://mothergoose.files.wordpress.com/2010/05/bananas-11.jpg?w=200&h=300

milanceshow
18.02.2011, 04:03
lock