PDA

Pokaži Full Verziju : Takmicenje harmonikasa u Staparu


skoricnik
09.07.2008, 16:13
Evo da vas obradujem...Spremam se za sledece takmicenje harmonikasa u Staparu ;) Nadam se da cu imati punu podrsku od vas :) Za sad znam da cu sigurno svirati Medeno (Zoricino) kolo od Pavkovica...

Iznesite neke svoje predloge o tome sta bih mogao da sviram pored ovog kola, neku sevdalinku :) Ja sam mislio "Ah meraka"...


poZz

klavijaturista
09.07.2008, 16:15
Savka cast maestro SRETNO i da budes prvi!!!
samo nemoj da te trema uhvati!!!HEHE
ajde javit ces nam valjda kako si prošao!!!
pozdrav i jos jednom SRETNO

skoricnik
09.07.2008, 16:17
Javicu vam naravno :) Neko od vas ce se sigurno i tamo naci :lol: A to je tek u maju sledece godine...Da nisam malo prerano postavio ovaj topic? :confused: ;)

jeftabgd
09.07.2008, 16:36
Kada sam se ja svojevremeno takmicio u Sokobanji(pre tvog rodjenja),akuelne kompozicije su bile:Vlaska narodna igra,Psenicice sitno seme,Hora stakato,Dvije su se vode zavadile,Hora din muscel,Rafal kolo.Vidim na YouTube,da sad sviraju:Jablani se povijaju(Safet Isovic),Resavski zubor,Dadino kolo(Kemis).Sve ove kompozicije ni danas nisu prevazidjene.Mislim da Medeno kolo nije zahtevno toliko da se impresionira ziri,osim ako u ziriju nisu neki amateri i nemuzicari.Sta god da odaberes moj recept,koji se pokazao uspesnim je pre takmicenja 3 meseca po 8 sati dnevno i nemoj da brines kako ces proci.Puno srece i nimalo treme u sledecim takmicenjima od starijeg kolege.

Igorčina
10.07.2008, 11:49
Batice, samo pun gas!!! Ako nešto zatreba tu sam!!! Moj savet je : Note ispred sebe (naravno originalne sa rasporedom za klavirce-ubacio sam na download baš za Medeno kolo), slušalice na uši (nađi Medeno, ako nemaš poslaću ti) i udri. Obrati pažnju na dinamiku, registre i tempo.
I ne zaboravi, mora biti legato svirka da bi to bilo to!!! Dobar si muzičar i ako si mlad!!! ;)

skoricnik
10.07.2008, 12:05
Vec si mi poslao ;) Hvala od srca na savetima :)

shtimerserviser
10.07.2008, 12:26
Sam ti treba da znash s kakvome znanju repertoara i tehnikom raspolazesh a najbolja konsultacija biceti profesor ili bilo koji shto te ucio.On takodje ce znati da te dobro pripremi kako sa repertoarom tako i psihicki.

skoricnik
10.07.2008, 13:12
Ni jedan me nije ucio ;) Muzicki talenat je kod mene familijarno...Od pokojnog pradede pa sve do mene...Ali zahvaljujem se Igorcini sto mi je dao neke savete vezano sa sviranje! :) Vecinu kola koja sviram sam sam skinuo uz malu pomoc oca...

zsimonovic
10.07.2008, 14:13
Legendo,koje takmicenje je u pitanju,sokobanjsko,Siwino,Krnjevcevo ili je neko lokalno takmicenje u pitanju?Kad se odrzava?Ja sam bio na ova tri takmicenja od 1994 god. pa nekoliko godina zaredom.Imam drugu nagradu,ostalo cetvrta mesta zato sto sam hteo na posteno.Da znas da pojedini podmazuju parama za prva tri mesta u svim kategorijama.Svega sam se nagledao,razocarao i prestao da idem.Meni su trazili od 16-19 oblasti muzike:sumadijsko kolo lagano,sumadijsko kolo brzo,rumunsko oro,bugarsko horo,makedonsko oro,srpska pesma rubato,srpska pesma u ritmu,bosanska pesma rubato,bosanska pesma u ritmu,makedonska pesma rubato,makedonska pesma u ritmu,cigansko kolo,tehnicko kolo,starogradska pesma ili romansa,valcer ili mazurka,tango,zabavna kompozicija ili nesto od dzeza,bluza,akordina (kompozicija odsvirana u akordima),preznojavanje a dodje Vladica Miljkovic (brat Viki Miljkovic) odsvira jedan deo jednog kola i jedan deo drugog kola posle cega ziri kaze da ga je slusao kod njih u sobi predhodno vece i sta dalje komentarisati.Sve sam ti rekao.Znaci bilo je preznojavanje a ja mlad tremaros samo takav.Treba da odes na takmicenje zbog sebe da bi uporedio svoju svirku sa drugim takmicarima i video gde se nalazis u svoj toj prici,da li treba jos da vezbas ili si prevezbao.Od pesama sviraj samo izvorne pesme sto svira Ljubisa Pavkovic na TV,narodna kola priznatih harmonikasa,stara ne ova moderna.Trudi se da sviras sto tacnije,dinamicki,osecajno,povedi racuna kako istezes meh,nemoj na pola dela da otvaras ili zatvaras meh,da seckas.Popij rakicu pre takmicenja protiv treme i polako,opusteno.Zelim ti,brate uspeh pa kad prodje da javis sta si uradio i kako je bilo!Pozdrav!

Igorčina
10.07.2008, 14:22
Bravo za zsimonovic, e baš si sve lepo ispričao, to je onako prava slika i prilika svih takmičenja počev od ovih harmonikaških.
Vidiš 1993.god sam svirao u Aranđelovcu na 'Siwa' takmičenju, nisam im platio pa nisam ušao u finale,hehe...uostalom nije ni bitno...to je bilo neko čudno vreme...

Ali...Nidža Škorić je mlad i razbiće ih sve!!! Ima potencijala,znanja i volje...ma to moramo da gledamo...ko bude raspoložen možemo da se dogovorimo pa da idemo da navijamo!!! :)

jeftabgd
10.07.2008, 14:32
Povedi racuna o tempu da ti se ne desi kao meni,krenem sa 300 na sat,6-om,brzinom,pa ukapiram da nisam dobro zagrajao ruku pa na pola kompozicije ruka se raspada od napora, pa usporim za skoro pola i zavrsim u 3-oj brzini.To je klasicna i najcesca graska na takmicenjima.

Igorčina
10.07.2008, 14:45
skoricnik :Tremu staviš u džep, pokloniš se i počneš, a u sebi pomisliš: Ma ko Vas j... najbolji sam!

skoricnik
10.07.2008, 14:59
Hahahahah! Svaka cast Igorcina =))

hajro
10.07.2008, 15:06
srecno skoricnik i puno uspjeha, savjete si dobio od kolega a vremena imas na pretek.

Igorčina
11.07.2008, 13:45
Važno obaveštanje : Svako ko se sprema za takmičenje neka drži gaće!!!=)) Skoricnik vežba i opasno svira, biće belaja do j...:p

Otpisani-EA7
11.07.2008, 15:37
zdravo svima evo posto je ovde vec rec i o medenom kolu, da ne bih otvarao novu temu, da li bi neko imao volju da postavi medeno kolo u usporenoj verziji, znaci da odsvira ali lagano kako bi lakse bilo da se skine, ili mozda jos jednostavnije postoji li ikakav program koji moze da uspori neku pesmu da bi se lakse skinulo, hvala svima

skoricnik
11.07.2008, 15:38
AtomixMP3 radi posao ;)

dekipa
11.07.2008, 17:51
Pozdrav skoricnik!
Brate probaj sa programom Amazig Slow Downer.dobar je i jednostavan!Srecno brate!!!

AceKombat
27.07.2008, 11:57
SKORICNIK kako si prosao na takmicenju????

skoricnik
27.07.2008, 12:40
Pa takmicenje je tek krajem maja sledece godine ;)

skoricnik
27.07.2008, 12:54
Odlucio sam da sviram "Vlasku Igru" od Jovice Petkovica...Znaci to i Medeno kolo idu 100%... ;)

AceKombat
27.07.2008, 21:08
SKORICNIK imas li sta na youtube?????
Ako nemas mozes li nesto postaviti da te vidimo?????

MileGuerrini
28.07.2008, 23:46
Klega sretno, i da budes prvi!!!
P.S.De stavi nesta na youtube

jeftabgd
29.07.2008, 00:19
Pogledaj na YouTube,1.harmonika Srbije 2007-Dusan Djukic.Cisto da znas sta je u opticaju i kako drugi sviraju.poz.Jefta.

skoricnik
11.08.2008, 17:48
Evo nekih snimaka kako trenutno zvuce Medeno kolo i Vlaska narodna igra...

U Vlaskoj narodnoj igri mi je malo pobegao tempo, al ajd :)

@Igorcina, nisam nista jos snimio sa sredjenim zadnjim delom...Bice ;)

http://www.speedyshare.com/166586371.html

http://www.speedyshare.com/250219987.html


Enjoy ;)

skoricnik
15.08.2008, 15:12
Komentari?

Igorčina
15.08.2008, 15:15
Samo vežbaj, biće sve to full!!!

MileGuerrini
15.08.2008, 18:32
ako ovako nastavis mogao bi daleko dogurati. sretno