PDA

Pokaži Full Verziju : Powermixer ??????


kina
09.07.2008, 14:46
Ljudi, ovo je za nepovjerovat na sta sam naletio na netu!
Powermixer marka
KEYTONE DSP800, DSP1000 i DSP1600 po 2x450rms/4ohm-a.
Jos bolju opticku kopiju od legendarnog DYNACORD POWERMATE-a nisam vidio.
Model DSP800=299eur
DSP1000=369eur
DSP1600=oko450eur.
Koliko je to pametna investicija i dali je neko vec radio
sa ovom KEYTONE markom i koliko se moze covjek pouzdat?
Sa kojim powermixerom bi se moglo ovo jos usporedit i u kojem je rangu
sto se tice specifikacija?

Belja_SO
09.07.2008, 15:06
gde si naletio na to el ima mozda link da i ja pogledam ??

kina
09.07.2008, 15:20
http://www.preisroboter.de/ergebnis7314772.html
http://www.musikhl.net/dsp1600-powermixer-watt-stereo-kanal-p-2117.html?ref=3

evo dva linka gdje mozete vidjeti i uvjerit se

Vule
09.07.2008, 15:33
ovo ima sve što je potrebno,i snage i kanala,i efekat...još samo da može da se čuje kako radi...odmah bi kupio dva komada,ha ha ha

Mico23
09.07.2008, 16:05
Stvarno izgleda orginalno,idem poslije godisnjeg u muzicku kucu da je probam,javit cu rezultate.pozdrav

Marco7
09.07.2008, 16:09
Ja sam ga probao jos pre 10 meseci!Nije ni primac Powermate-u verujte mi!Ali moze da odradi posao ;)

klavijaturista
09.07.2008, 16:12
¸Jbt.. nije skupo a izgleda jako dobro!!!
Ali mislim da sam to vec vidio u jednoj trgovini kod nas u sl brodu,ili slicno nesta ali znam da nije DYNACORD,ima ih dosta takvih mixeta koje izgledaju kao DYNACORD-ove!!!i mogu vam reci da imaju jako dobre efekte i jacinu ali sto je problem sto nitko se nije jos usudio kupiti da isproba!!!

klavijaturista
09.07.2008, 16:17
I da nadodam koliko para toliko pjesme¨!!!
a nemora znaciti!!!

Alix
09.07.2008, 16:18
E moji momci...Lijepa informacija i DIVAN SAN!!!
Ali to nije ni 10% onog Dynacorda kojeg su oni kopirali...
Isprobo sam je u našem GLASBENOM CENTRU ČURIN koji je GENERALNI UVOZNIK Korg-a za balkan i čak uvoze klaviature za SkyMusic i ostale balkanske države...Apsolutno tipična KINESKA izrada i kopija koja ne valja ni pola prohe...radije bi si (ne daj bože da muka natjera) kupio Behringer Europower ili Spirit Folio neg taj krš...Al nema veze,ko misli da mu je dobra nek je kupi pa onda kasnije tuca po glavi,pozdrav!

svirko
09.07.2008, 20:19
Evo ovako drugari,

ja imam mikser Powermate X-AUDIO 2x450W 4 Ohma, sa digitalnim duplim multiefektom i duplim ekvilajzerom, 10 + 2 kanala, odradi svoj posao onako kako treba e, a sad neznam dali smijem dat stranicu od trgovine gdje sam kupio da vidite.Ako ne, javite mi se na pm koga zanima.

Pozdrav,

Svirko

Belja_SO
09.07.2008, 20:34
gde to ima da se kupi??? ja bi uzeo posto hotju da iskubinujem nesto pa da iznajmljujem,pa me zanim,jel ima toga kod nas. iskreno ja imam behringer europower pmp 3000. krsa sam zadovoljan snjim . mislio sam da je njesra al je do j.. uglavnom uzeo bi ovaj da iznajmljujem ovde u so nasim pocetnicima tj da im ne bude tesko ko i meni :) kad nemas svoju opremu a nemas gde da iznajmis,a kad nadjes onda te oderu ko majmuna. PA ako neko zna neka mi javi

AneL
10.07.2008, 21:00
dali moze na jedan kanal 2 efetka da se koriste?

vladimir68
26.10.2008, 16:12
Muzicar sam i imam taj mixer(DSP 800) skoro godinu dana(napomena imam i dinakorda powermate 600/II).Mixer malo kosta naspram dinakorda ali neradi tolko lose(3x) kolko manje (3x)kosta od dinakorda.Nije kineski vec se proizvodi u nemackoj.Ima samo jedan efekat na kanal (ne dva kao dinakord)ali je efektor isti kao kod dinakorda.Pomenuta snaga 2x450Wrms na 4 oma je tacna.Kacim mu 4 kutije RCF art 300 i roka bez problema.Dinakord je mnogo izvikana firma i diskutabilno je dali bas vredi onoliko koliko ga placamo.Neproverena informacija :ali cini mi se da se dinakord vise i nesklapa u Nemackoj nego je fabrika promenila mesto.(Znamo svi da se SHURE recimo proizvodi u Mexiku). Ovi su ˝novi˝ i probijaju se na trziste i nisu napravili mixer krs za jeftine pare kao recimo sto su behringerovi mixeri (pmp,pmh serija ,.....).Evo vam adresa ko ga licno proizvodi:www.musikhl.net.Faca se zove Karl Lehner ima firmu ,prodavnicu i proizvodi pomenuto.Naravno nek kupuje ko sta hoce.Mixer je odlican.

svirko
26.10.2008, 19:34
Drugovi moji dragi,,

kako vama nije jasno ( nekima bar ) da se danas svi dijelovi proizvode made in China, Tajwan ili Singapore, a firme a-la Dynacord, Shure, i šta ja znam više koje, eventualno sklope kutije kod sebe ili u Poljskoj, Češkoj, pa čak i Rumunjskoj, Bugarskoj.
Mislim.... ovo govorim karikativno, da neko ne shvati doslovce. Ali zato mi plaćamo barem 15-20% cijene iber, zato što piše Dynacord, a dajte neko nek molim vas, rastavi svoj mikser, pa nek vidi od kuda su dijelovi.
Evo još jednom napominjem.....imam X-Audio Power mikser, 2x450W, 10 + 2 kanala, na svakom kanalu ima Canon priključak, banana LINE i INSERT, od ekvilajzera High, Midl, Bass, AUX, EFFECT, PAN itd, znači svaki kanal, ima sve to, i još plus dva stereo kanal.Mikser ima digitalni efekat sa 100 preseta, sve potrebno, dupli ekvilajzer, i naravno košta 430 Eura za gotovinu.
A kutije imam DAP Audio 450 W, sa 15'' full range. a koje koštaju oko 350 Eura.
I na kraju, mogu samo reći, da se ne sramim niti ću ikad požalit što imam tu opremu, jel u toj snazi, mogu komotno stat rame uz rame sa nekim navikanim firmama, i odradit svoj posao bez brige, bez problema.
Jedino, što kaže kolega vladimir68, mikser ima izlaz 4 Ohma, a kutije su 8 Ohma, pa bi trebao i ja kupit još jedan par, jel sad rade u biti sa nešto malo više pola snage

Pozdrav