PDA

Pokaži Full Verziju : Monitori???


kina
08.07.2008, 19:42
Imam za kupiti od covjeka MONITORE -Dynacord M12 passive-,
to je serija ja mislim iz Chorus LinePRO, barem po izgledu.
U jednom monitoru je 12" + Driver/Horna mala a iza pise
program 300W. Mali su i slatki i nerade lose i + dobro ocuvani.
Gledao sam iste u MusicShops dodju majmanje po 500eur/komad.
Ja ih dobijam dva za 300eur.
Dali je to dobra investicija i dali je preporucljivo na njih raditi kao
satelite sa basbinovima?
Poz.

Marco7
08.07.2008, 20:13
500e po komadu brate je mnogo skupo!!!Ja sam skoro imao ponudu 400e par i to extraa,extra stanje!Znaci ta cena od 300e je povoljna par kutija ako nisu ispustile ddusu ili su pri izdisaju :)

medino
08.07.2008, 20:31
ako nisu ispustile ddusu ili su pri izdisaju :)

kako ovo moze da se proveri ??? i jel moze uopste nekako da se provali kad je kutija odradila svoje?

Marco7
08.07.2008, 20:37
Vrlo lako burazeru!Svakak kutija ima radni vek,prvo i osnovno poznaajes po zvuku kad joj nacepis ton,Skini zastitnu mrezicu i pusti aranzer neka radi pa ce da vidis kako se bas koji je odradio svoje krivi u toku disanja zvucnika!Ostali faktori koji uticu na rad kutije su ti ovi!Mnogo je bitno kako i gde cuvas kutije jer znam moje kolege koji ostavljaju zvucnike u podrumu na -20 zimi pa ga onda prebaci kolima do lokala gde je normalna temperatura i odma pali i svira pa se javi kondenzacija,ovlazi bas,pa vlaga pa cuda!Imas milion faktora druze moj koji uticu na vek i na rad zvucnika!Ja sto cujem kako radi znam koliko je sati veruj mi!Na toliko sam razlicitih ozvucenja radio i dan danas radim da vise nista ne moze da mi promakne!Profesionalna deformacija ;)

medino
08.07.2008, 20:47
pa onda je najbolje kad uzimas od nekog koga znas , pa znas kako cuva i vodi racuna o opremi...
mada kad odes {recimo na oglas} i baja ti kaze ma nisu puno radile ili tako te pricice...verovatno ti mozda neko ne bi ni dao da skines mrezicu i gledas setanje basa {jer ces mu srafcigerom oguliti srafove??!?},onda izgleda ostaje samo na iskustvu { to sto kazes kako se cuje idr..},i fizicki izgled...jbg.

Marco7
08.07.2008, 20:58
hehehe da mu ogulis srafove???E moj brate pa prvi ce taj vlasnik zvucnika da uzme lepo i da sve te srafove ofarba pre prodaje pa da ti posle prosipa muda za bubrege!zna se ko je ozbiljan kupac i tu nema sta,tome je sve dozvoljeno!Evo ko sad bude hteo da uzme moj Pa1xPro a procenim ga da je kupac slobodno moze da ga tvori ovde kod mene na licu mesta i da vidi kako stoje stvari!Druga stvar!!!Ja radim na kuitjama Ev Zx5 i ko ih ima dobro su mu poznati problemi ovih kutija!Ispod zastitne mreze ima lepljivo platno koje je zalepljeno na mrezici i vremenom se ono isprlja,upije prasinu i izgleda bas odvratno!Ko malo vodi racunaa o higijeni taj ce lepo da uzme i skine platno i normalno ga opere jer necu na zadnje sediste u autu da stavljam zvucnik koji je pun prasine i da udisem to kod kod krenem na putovanje a dao Bog u sezoni prelazim od 2000 do 3000 km nedeljno!Da bi skinuo platno moram da odsfrafim 6 prednjih sraficica sa mrezice?Pa kome se god ne svidja sto su srafofi oguljeni i sto sam skidao mrezicu nemoj da ih kupi a to sto sam ja skidao mrezicu i cistio opet je produzilo vek kutiji jer bi ta prasinaa vremenom se talozila i talozila pa pocelaa da razjeda vremenom papir od zvucnika i tako dalje i tako vise....

kina
08.07.2008, 22:28
ovi monitori nisu ni 10 puta bili u pogonu, cak se vidi odguma na strani flansa kako sustajale. probao sam ih sa binovima i zadovoljan sam sa kutijama, sundom a naravno i cijenom. Koliko je pamtno na njih nesto manje odraditi?
Hvala na odgovorima