PDA

Pokaži Full Verziju : povezivanje laptopa i pc-ja???


x3meSRB
05.07.2008, 21:18
nabavio sam kabl za povezivanje pc i laptopa preko lan portova i neznam kako da mi proradi veza shta sve treba da se odradi da bi mogao da na laptopu koristim internet konekciju sa home pc-ja, i jel vidi xp posle hdd od drugog kompa u MY COMPUTER ?imam na oba xp sp2 i kabl nije sa vezom kao onaj za switch nego za direktno povezivanje..... zna li neko? pomagajte....

Vule
06.07.2008, 17:21
pa zar ti nije lakše da uzmeš ruter i povežeš oba kompa na internet,ako ti je samo zbog toga?

krema
06.07.2008, 17:48
ruter je skupa opcija !![

1. moras imati crossover cable kad bi povezivao dva PCa pomocu LANa !
2. na PC gde imas internet sheruj internet da bi moglo preko LAN da ti internet ide prema laptop, kad to budes uradio automatski LAN dobije 192.168.0.1 IP adresu, i tako mora da bude!
3. na laptop u LAN opcije nek ti bude setiranje kod TCP/IP automatski podeseno za IP adresu.
4. da bi gledao HDD medzusobno, mozes da sherujes My Documents ili bilo koji Folder ili Disk !

nadam se da sam ti malo pomogao

Vule
06.07.2008, 17:55
http://www.wlanbook.com/wp-content/uploads/2008/03/ethernet-crossover-cable-pinout-gigabit.jpgruter je skapa opcija !!

1. moras imati crossover cable kad bi povezivao dva PCa pomocu LANa !
2. na PC gde imas internet sheruj internet da bi moglo preko LAN da ti internet ide prema laptop, kad to budes uradio automatski LAN dobije 192.168.0.1 IP adresu, i tako mora da bude!
3. na laptop u LAN opcije nek ti bude setiranje kod TCP/IP automatski podeseno za IP adresu.
4. da bi gledao HDD medzusobno, mozes da sherujes My Documents ili bilo koji Folder ili Disk !

nadam se da sam ti malo pomogao

ma jeste "skupja" opcija...50-tak eura,ali pošto čovek hoće da koristi lap top glupo je da bude ograničen da ga drži pored ovog računara i da ga pomera onoliko koliko mu je dugačak kabl...mislim da se wireless ruter može naći i jeftinije,možda 35-40 eura i stvar rešena...

krema
06.07.2008, 18:09
rolandinjos,

covek ako ima para onda nek sam odluci dal da uzme wired ruter ili mozda wireless router, takodze postoji opcija i jedan mini LAN switch koji kosta tri puta manje od routera!!!
Ja sam njega razumeo da on ima onaj cabal i da trazi pomoc kako da poveze dva PCa preko LAN portova.

Vule
06.07.2008, 18:25
rolandinjos,

covek ako ima para onda nek sam odluci dal da uzme wired ruter ili mozda wireless router, takodze postoji opcija i jedan mini LAN switch koji kosta tri puta manje od routera!!!
Ja sam njega razumeo da on ima onaj cabal i da trazi pomoc kako da poveze dva PCa preko LAN portova.
ma ok...eto mu izbor pa neka sam odluči šta mu je najbolje...;)

x3meSRB
06.07.2008, 21:09
ma nije problem u 20-30 eura za to ali imam kabl koji sam kupio za 100 din (crossover) a i ne treba mi za neshto posebno, samo sam hteo da koristim blagodeti interneta i iz kreveta..... :D plivanje po prostranstvima interneta ledjnim stilom =)) tako da ce i kabl da mi zavrshi posao.... samo me jebe u kompu mi izbacuje crveni krstic preko konekcije i pishe kao da kabl nije ukljucen......

Vaxter
07.07.2008, 00:39
Onda ce biti da ti kabal nije dobar...
Samo, da bi mogao da sherujesh internet medju kompovima, na XP-u je u 90% sluchajeva potrebno na oba kompa dodeliti fiksne IP adrese u istom segmentu.

krema
07.07.2008, 02:34
uradi kako sam gore napisao, sheruj internet konekciju, a na laptop u LAN setiranje kod TCP/IP setiraj automatski, i nemas frke, kod mene tako radi 100% bez problema, ovo ti kazem od moje iskustvo. A kabl mora biti crossover !!!
ajt probaj pa javi :)

x3meSRB
07.07.2008, 04:05
u laptopu kad ubacim kabl pishe CONECTED a u pc ne, i probao sam da zamenim strane opet isto, ipak mislim da je do moje lan kartice, da je mozda drajver sjeban.... a kabl je crossover i sherovao sam konekciju,

x3meSRB
07.07.2008, 04:11
kad sam probao na network setup wizard, i kad bi doshao do lan modema evo shta pishe:

Some of this computer hardware is still disconected. Before you can continue, you must either plug in or otherwise connect all of your hardware, or select "Ignore disconected network hardware".

ja razumem shta znaci ali nemam pojma shta da radim sad.....

x3meSRB
07.07.2008, 12:05
najnovije stanje: uspeo sam da osposobim lan karticu na kompu, morao sam da udjem u bios da stavim ENABLE na ON-BOARD LAN neznam shto je bilo na disabled...... e sad izmedju pc i laptopa pishe da su CONNECTED 100mb/s ali nishta se ne deshava na laptopu, kad otvorim firefox on mi izbacuje opciju za dial up konekcije..... adresa na laptopu je 192.168.0.2 na na pc je sa 1 na kraju..... i uradio sam onaj carobnjak za veze...... shta dalje?

Vaxter
07.07.2008, 14:19
Kao shto vec rekoh.
Fiksiraj ip adrese, jer tako mozesh da fiksirash i DNS i Gateway na laptopu, shto je potrebno da bi imao net.
WindowsXP ne podigne dhcp skoro nikad kako treba, tako da je ove vrednosti uglavnom potrebno uneti ruchno.
Na kompu, na kom ti je net, unesi ip 192.168.0.1, a na laptopu npr. 192.168.0.2 da bude IP, a gateway i primary DNS 192.168.0.1.
Takodje, proveri za koji ti je interace sharovana ta konekcija.
http://www.hotcomm.com/FAQ/FAQ_staticIPXP.asp
Ovde imash u slikama kako da dodelish statichki IP.

x3meSRB
07.07.2008, 15:07
proradio mi net na laptopu kad sam stavio da ip tcp bude automatski, a na komput 192.168.0.1.... ali neznam kako da ulazim u sherovane foldere iz kompa u laptop i obrnuto?

Vaxter
07.07.2008, 17:03
Imash onaj My Network places, pa mozesh tuda, a mozesh i da kucash adresu u exploreru.
\\192.168.0.1, da pristupish tom kompu sa laptopa, tj. kucash \\ip onog kome pristupash.

jager
08.07.2008, 18:50
\\192.168.0.xx je najpouzdanija opcija. Ako bude pravilo problema, iskljuci firewall na obe masine. Ukoliko I DALJE zeza, odes u spisak servisa i iskljucis Security Center... Ako NI TADA ne radi, javis se... ima jos par caka :D