PDA

Pokaži Full Verziju : Dal mi je HD pri kraju?


No.1
02.07.2008, 06:53
HD mi uzasno grci....grrrrr...grrrrrr....
Znaci dok radi na svaki 30 sekunde ispusta takav zvuk al ocajno jak...grebe!!!
Dal ce da rikne?

elmagio
02.07.2008, 07:31
HD mi uzasno grci....grrrrr...grrrrrr....
Znaci dok radi na svaki 30 sekunde ispusta takav zvuk al ocajno jak...grebe!!!
Dal ce da rikne?


Iz mog iskustva. Mislim da bi ti mogao riknuti. Evo jučer sam na jednom laptopu imao isti problem. Windowsi otišli, ja izvadim disk i spojim na USB ladicu i on počne da melje kao mlin. Kad sam htio kopirati podatke sa tog hard diska na moj kompjuter(backup) blokirao mi je 2-3 puta.
Ja lijepo odmah naručio drugi i sad čekam da dođe.

Ovo nemora značiti da će tebi baš riknuti, ali pretpostavka moja je da će ti riknuti.

No.1
02.07.2008, 07:42
Nek rikne mamicu mu j*bem....:mad:

elmagio
02.07.2008, 08:04
Nek rikne mamicu mu j*bem....:mad:


Samo ti napravi backup podataka a on neka ide gdje god hoće.

:green:

No.1
02.07.2008, 08:20
Pa dosta mu je, evo vec 4 godine radi.

svirko
02.07.2008, 08:27
Ma nema to veze prijatelju,
može on riknut i odmah čim ga ugradiš, ako je sheban.Ali kao što ti kaže kolega Elmagio, napravi backup svega i onda si miran, i to čim prije, dok još HD ima imalo snage u sebi

Pozdrav

Vaxter
02.07.2008, 13:42
PRAVI BACKUP ODMAH!
Nemoj posle da kao ja placash 300e chupanje podataka...
Ne mora da znachi da ce da rikne, ali pravi backup u svakom slichaju... :D

jager
05.07.2008, 10:40
Jes, kako kaze Vax: SMESTA pravi backup!!! Sudeci po simptomima riknuce ti ubrzo. Ako imas ista vazno na njemu, skini dok disk jos radi kako-tako......
Inace, to sto ti radi 4 godine ne mora ama bas nista da znaci. Ja imam u firmi racunara koji rade vec VISE OD 10 GOD!!! I rade bas kako treba, a ukljuceni su 20 sati dnevno.
Sa druge strane, kupio sam novi, veci disk za laptop. Pazi kad je radio 10 dana!!! i CRKO! A ja taman postavio nove win i sve sto mi treba.. upicanio sistem samo tako... i on CRKO! EEeee pa samo tako sam popizdeo ....

Vaxter
05.07.2008, 15:04
Meni hard na laptopu riknuo taman kad sam sa storage-a izbirsao sve svoje sitne podatke, i prebacio na njega.
Zato ce sad platim debelo...
Ne pravite ljudi greshke kao ja...
Mnogo ce vas skupo koshtati...

krema
05.07.2008, 16:16
Odmah BackUp uradi, sta je sigurno - sugurno je !! a za vjecnost HDDa nema pravila, kako ti se pogodi, moze raditi 10 godina, a moze i 1 dan :(

jager
08.07.2008, 18:51
iiiii? Jesi uradio backup? :D

medino
08.07.2008, 20:33
iiiii? Jesi uradio backup? :D

retko docekamo kraj price ili ti STA JE BILO POSLE...:lol:

Mico23
08.07.2008, 21:41
Kad smo vec kod ovih crkavanja,dali se moze napravit backup sistema sa instaliranim programima,recimo da instalisem win pa onda nuendo i sve pratece pluginove i kad sve to zavrsim da narezem recimo na jedan ili vise DVD-ova,u slucaju da mi padne sistem i posle formatiranja samo ubacim jedan cd ili dvd pa da pokrenem instalaciju i da nemoram ponovo te pluginove instalisat jer ih ima puno :mad:,nadam se da me razumijete sta hocu.dali moze??? pozdrav

krema
08.07.2008, 22:35
naravano da ima, imas razne programe za da uradis backup ili sliku diska C:
ja koristim Norton Ghost, radi na sledecem principu, prvo instaliram recimo cisti Win Xp pro, zatim sve pridruzne programe pluginove i tako redom, na kraj uradim jedan image (sliku) na HDD i ta slika narezem na DVD posto ova slika sa kompresiom zna da dodze i preko 2, 3 pa cak mozda i vise Gb, sve zavisi od toga kolko imas programa instalirano na C:
Kad bude neke frke sa C: stavis fino lepo DVD i vratis Windows na pocetku kako ti je bilo u vreme kada si napravio onu sliku na HDD.
E sad treba samo da vidis koji ti se program najise svidza. Nadam se da si me razumeo, ajt pozdrav :)

p.s. ako slika bude veca od 4Gb, recimo 5, 6, 7 Gb onda mozes to da snimis na DVD Dual Layer:)

jager
08.07.2008, 23:00
Ghost je odlican za te namene. Postoje i druge aplikacije, ali ghost je jednostavan za upotrebu.
No, ima i jednu VEEEELIKU manu!!!
Dakle, ukoliko je laptop u pitanju, veoma je vazno znati da li na disku postoji skrivena servisna particija!!!!!!
Ukoliko postoji, ni slucajno ne petljati sa ghostom!!
Sve izgleda OK, ali prilikom prvog restarta ona skivena particija napravi totalni HAOS! Nije posle moguce bez znojenja i nerviranja vratiti svtari na staro...
Meni se tako skurcao gazdin laptop vece pre njegovog sluzbenog puta. Nisam spavao do jutra dok ga nisam napokon oziveo.....
Znaci, oprez ... :D

Mico23
08.07.2008, 23:01
Bravo majstore bas to sam htjeo,znas koliko sam puta morao formatirat C:/ i sve ode,nevjerujem da mi treba puno prostora,jer semplove od svih instrumenata drzim na drugom disku.izvinjavam se ako sam malo skrenuo sa teme.hvala na odgovoru.pozzz