PDA

Pokaži Full Verziju : Boje za yamahu PSR-8000


kjasmin
01.07.2008, 11:07
Molim vas ako moze iko da mi pomogne u vezi boja.Imam yamahu PSR8000,snimim ritmove,primjer sa interneta na floppy, ocita i mogu da prebacim ritmove,ali boje isto pravljene za PSR,ocita u meniu coopy disk.ali gdje treba da ocita u looad fro m disk ne moze,jer ako mi tu ne ocita ja ne mogu da prebacim boju na data,odnoso customvoice.Molim vas ako iko zna da mi objasni kako se to radi.Mnogo pozdrava svima od Jasmina.

kuki
01.07.2008, 15:25
Molim vas ako moze iko da mi pomogne u vezi boja.Imam yamahu PSR8000,snimim ritmove,primjer sa interneta na floppy, ocita i mogu da prebacim ritmove,ali boje isto pravljene za PSR,ocita u meniu coopy disk.ali gdje treba da ocita u looad fro m disk ne moze,jer ako mi tu ne ocita ja ne mogu da prebacim boju na data,odnoso customvoice.Molim vas ako iko zna da mi objasni kako se to radi.Mnogo pozdrava svima od Jasmina.

Ako imas ugradjen Hard Disk na klavijaturi,najbolje je da prvo prekopiras tu boju na HD(hard je podeljen na cetiri particije,napravi jedan Folder i prekopiraj boju u koju god zelis particiju).
Kad si to uradio,idi na Disk/Scsi - Load from disk - Tamo gde pise Device izaberes particiju gde si prekopirao boju,tamo gde pise Contents trebalo bi da vidis Folder koji si napravio i pritisnes dugme ispod ekrana gde pise IN - sad bi' trebalo da vidis boju koju si ubacio,oznacis tu boju,pritisnes dugme Next i izaberes da ti ubaci kao Individual - tamo gde pise Destination izaberes mesto u Custom Voice gde da ti bude ova boja - ponovo ides na Next,on ce da pita "Do you want to load the data?" ti potvrdis OK i sacekas da ti ucita boju.

Ako nemas HD,tj. nemas mesta na klavijaturi za boju onda nejdes na Copy,vec
odmah na Load from Disk - na Device izaberes FD(Floppi Disk) i dalje je isto kao i sa HD-om.

marco
02.07.2008, 11:45
Najbolje resenje je uputstvo. Evo ga link, lepo skines odatle pa nadjes to. Jer izgleda da nije isti princip na psr 8000 i 9000.

http://www.usersmanualguide.com/yamaha_audio/electronic_keyboards_(portatone_-_portasound)/psr-8000