PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc u vezi promene klavijature


dr.milistav
29.06.2008, 22:27
Elem, necu vas (puno) daviti :)
Posedujem klavijaturu Roland Em-55 koju sam kupio iz nekog svog hira (nikad nisam tezgario, ili imao neku svirku, cisto svirao za svoju dusu).
Kao sto znate, to je aranzer.Problem je u tome sto ja aranzerski deo nikada nisam koristio.Samo klavir i jos nekoliko zvukova.
Pitanje je, da li bi mogao nju menjati sa nekim za neku drugu klavijaturu koja nema aranzer, nego samo zvukove i sta bi eventualno doslo u obzir, posto nemam predstavu ni koliko ova moja "sprava" vredi?Narodnjacke boje me ne zanimaju, iskljucivo sto lepsi klavir, eventualno stringovi.
Izvinjavam se unapred ako sam nesto nevesto objasnio, nadam se da cete mi pomoci.
Pozdrav

kuki
30.06.2008, 03:31
Elem, necu vas (puno) daviti :)
Posedujem klavijaturu Roland Em-55 koju sam kupio iz nekog svog hira (nikad nisam tezgario, ili imao neku svirku, cisto svirao za svoju dusu).
Kao sto znate, to je aranzer.Problem je u tome sto ja aranzerski deo nikada nisam koristio.Samo klavir i jos nekoliko zvukova.
Pitanje je, da li bi mogao nju menjati sa nekim za neku drugu klavijaturu koja nema aranzer, nego samo zvukove i sta bi eventualno doslo u obzir, posto nemam predstavu ni koliko ova moja "sprava" vredi?Narodnjacke boje me ne zanimaju, iskljucivo sto lepsi klavir, eventualno stringovi.
Izvinjavam se unapred ako sam nesto nevesto objasnio, nadam se da cete mi pomoci.
Pozdrav

Ovako,ova tvoja klavijatura vredi oko 200-300 evra.
Posto si sigurno navikao na rolanda preporucujem ti da kupis neku roland-ovu
solo klavijaturu.
Moja preporuka ti je da kupis nesto od roland xp serije(xp30,xp50,xp60,xp80).
One se krecu od 300 do 500 evra(otprilike).

Za to sto ti treba klavijatura,rolandova xp serija je i vise nego dobra!

milos_pcatre
30.06.2008, 04:23
mozes da uzmes i nekog korga koji ima solidne boje. n364 ili x5d,to su klavijature kojima je cena do 400 ili mozda jv-35 to imas da nadjes za 150 eura.

milan_lekic
30.06.2008, 11:13
DX11 je pravi odgovor:)

Marco7
30.06.2008, 11:16
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=5010

Ima dobre klavire,gitare,stringsove,organe,padove i sto je najbitnije ima after touch i dinamiku sto ti neeophodno za vernu imitaciju klavira ;)

jeftabgd
30.06.2008, 11:33
Posto te ocigledno zanima klavir moja preporuka je da uzmes digitalni klavir,88 dirki,dubina dirke,otpor itd.je kao kod pravog klavira.Ja sam kupio za cerku(2.raz.muzicke),Casio privia,za 450e,i to tadi odlicno.Ima i strings i jos 7-8 zvukova,metronom,i par ritmova a dobijes i sustain pedalu ,malu,plasticnu.Ima zvucnike od 10-ak.w.

dr.milistav
30.06.2008, 13:39
I ta varijanta dolazi u obzir, svakako.
Samo moram prvo da prodam ovaj moj aranzer, nije mi problem i da neko vreme budem bez instrumenta...
Jos neki predlog?
tnx