PDA

Pokaži Full Verziju : Razlike izmedju kabal i bezicnih mikrofona


doktor87
29.06.2008, 21:46
Ovde sam novi... Vec par dana razmisljam koji mikrofon da kupim posto sam poceo da se bavim pevanjem. Razmisljam se za Shure beta 58a ili SM58. Nesto cu uzeti, ali me muci jedna stvar. Pevao sam na bezicnom SM58 (ne znam koji model tacno) i nije los ali posto trenutno nemam toliko love da pljunem 500 EUR za to zadovoljstvo postavlja mi se pitanje da li postoji razlika izmedju wierless i kabal vrezije ovih mikrofona? Koje su i da li eventualni nedostaci mogu da se kompenzuju preko miksete i sl i da li eventualno postoji zamena u vidu neke druge marke u okviru 200 eur?

Beethoven
29.06.2008, 23:36
Prvo,zelim ti dobrodoslicu!!!

Razlike izmedju kabal i bezicne varijante nema u zvuku.Rade potpuno isto (ako ljudsko uvo treba da presudi).

Za 220 eura imas Sennheiser e865 koji ti najtoplije preporucujem.Shure SM 58 i Beta 58 se ne porede s njim jer je on kondenzatorski a to sve govori.100 puta lepsi zvuk.

6 godina sam pevao na Beta 58 (bezicni),oko godinu dana uporedo sa Betom i SM 58 (i jedna SM 58-ica na kabal za kafice).Znam o cemu govorim.

Pozdrav.

nidzabg87
30.06.2008, 00:33
jedina prednost bezicnih je sto si sa njima pokretniji i ne uplices se u kablove.... uzmi polovan sm58, ja sam moj bezicni polovan sm 58 nasao za 150e i super radi