PDA

Pokaži Full Verziju : invalid boot.ini file


medino
29.06.2008, 02:39
ljudi, poceo komp da mi izbacuje ovo pre podizanja sistema

INVALID BOOT.INI FILE
BOOT FROM C:WINDOWS/

sta je ovo,kako da ga ugasim ? :S

svirko
29.06.2008, 11:55
Prijatelju,

ako poslije toga nemožeš podići sistem, najbolja ti je opcija probat sa CD repair ili još bolje,formatiranje harda.Ako možeš podići sistem, onda si nešto definitivno izbrisao od sistemskih fajlova
Probaj kod podizanja sistema ubacit CD od XP-a ili Viste, šta već imaš.Ako ti se sistem podigne preko CD-a, onda je to to
Probaj još otići u Safe Mode, pa vidi u Hardware Manageru da te nešto tamo ne zeza drugo.

Pozdrav,

Svirko

neconix
29.06.2008, 13:09
Tesko ce to ici sa repair,mislim meni nije ni jednom uspelo,sto ne znaci da tebi nece,nego najbezbolnija varijanta je format c i ponovo dignes sistem.:">

Alix
29.06.2008, 13:23
Imaš više opcija...Meni se desilo to više puta...Prvo kad sam instaliro neki program za THEME (kao da mi ljepše izgleda),i kad sam ošo na restart-funito...Inače više puta se to desi ako ti dođe kakav spyware ili adware i izbaciva ti neka opozorenja ili uptade i kad restartaš sjebe ti XP...Repair ti je obična glupost jel ti na novo postavi sistem a podatke izbriše...nego uzmi taj disk priklopi na drugi kompjuter,prenesi važne podatke,stavi ga nazad na svoj kompjuter,format (ne fast nego full) i install na novo...Inače kad instaliraš XP,odklopi internet,stavi na comp najnoviji NOD32,i poslije restarta pšriklopi se nazad...I NOD32 ima da te brani pred svim zlom...Pozdrav!

jager
29.06.2008, 13:35
Nema tu puno filozofije ... :D
Stvar moze da se resi i bez reinstalacije.
Ostecen mu je fajl u kojem se nalazi opis operativnih sistema koji se nalaze na racunaru.

Probaj podici racunar na bilo koji nacin, a mozes cak i neki linux live CD da koristis za tu namenu.

Proveri nakon podizanja file boot.ini. Njegov sadrzaj treba da bude slican ovom:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

I sve mora da radi... :D

Alix
29.06.2008, 14:07
Bravo majstore!
TO ni ja nisam znao a vidim da se dosta razumiješ u to...E da sam znao prije pa da ne moram praviti backupe i formatirati disk...Svaka čast na savjetu,mnogima si pomogo!

vingula
29.06.2008, 15:24
Zbog takovih problema ja pretežno na svim računalima imam FAT32 file system na disku,kad se nešto shebe... BOOT floopy ili CD u nutra prek NC (norton commander) izbrišem Windows direktorij i Program Files,a Documents and settings samo promjenim ime i podaci su spašeni....nemoram formatirat disk...samo ponovo install. windowse

medino
29.06.2008, 15:45
ej,izvinite sto nisam napisao...to upozorenje traje svega par sekundi i posle toga podigne sistem normalno i komp radi kao sat...samo sam se zabrinuo sto to izbacuje jer pre nije... i molim kolegu da mi malo pojasni sta konkretno da uradim sa tim boot fileom,da ga iskopiram negde,sta?

medino
29.06.2008, 15:49
jeger,kako da dodjem do ovoga pa da ispodesavam sve ovo?

medino
29.06.2008, 18:27
Nema tu puno filozofije ... :D


[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

I sve mora da radi... :D

jeger ,ubacio sam ovo i sredilo se to sto je izbacivalo INVALID BOOT .FILE ali prilikom podizanja sistema izbaci dve stavke operativnih sis. pa ono kao da izaberes koji ces..jos da mi kazes kako to da sredim i ko Bog...znaci da ne izbacuje tu listu operativnih { a svakako nema dva operativna,nego sigurno zbog razlike u nazivu vidi kao dva}, nego brate da odmah podigne... pozzz

medino
29.06.2008, 21:27
hvala momci,uspeo sam da resim ovo sr.nje...


[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

evo ako se jos nekome desi,ja sam sa ovim resio...slicno ko sto rece jeger

hvala jos jednom svima ...

jager
01.07.2008, 11:17
Eh ... resio si i sam pre nego sto sam stigao da odgovorim :)
Nema veze, najbolje se uci kada sam skontas neke stvari. Svaka cast na trudu, drago mi je da ti je uspelo...

Pozzzz

medino
01.07.2008, 19:06
uuuu kako sam bio pop..deo...prodao sam stari racunar,uzeo ovaj novi pre 3-4 dana,instalirao sve potrebne programe,isprebacivao sve podatke sa starog,sredio muziku...radio sam 2 dana,i posle svega,on ce meni INVALID ?!? rekoh -pa necu te obarati,pa ne znam sta da je...