PDA

Pokaži Full Verziju : Tyros 3


jeftabgd
29.06.2008, 00:42
Da li neko zna nesto o Tyrosu 3,bilo kakvu informaciju?Pouzdano se zna da izlazi na jesen.

kristian
29.06.2008, 13:07
61 keys with Toch Response and After Touch
• 128-voice polyphony
• 1312 Voices incl. 23 Mega Voices
• 47 Super Articulation Voices and 5 Super Articulation 2 Voices
• 450 Styles with 4 variations
• 7 Slider for Real-Time Control e.g. for Drawbar-Organs
• Great Graphic-12.1 inch Colour-Display for score, lyrics and text
• Harddisk-Recorder: Play 2 Stereo Tracks / Rec 1 Stereo Track
• Microphon-connection and Vocal Harmony
• USB 2.0 Technology: USB-to host and 2 x USB-to device
• LAN-Port for Internet Direct Connection (IDC)
• Video-Out and RGB-Port
• brandnew Tone-Generation
• new Live! Concert Grand Piano
• new Mega Voices
• new Super Articulation and Super Articulation2 Voices
• new Sweet!, Cool! and Live! Voices
• new Drumkits
• more and new Styles
• new DSP-Blocks for Styles
• enhanced Harddisc-Recorder
• 9 Slider for Real-Time-Control
• USB 2.0 Technology and LAN-Port

vingula
29.06.2008, 15:29
Eto ga na...opet 5 oktava,sve sam čeko da izađe sa 76 tipki al opet sam razočaran :(

Marco7
29.06.2008, 18:15
Hvala Bogu sto nisu ovog puta propustili slider za laksu kontrolu ;) To mi je mnogo bitna stavka kod aranzera!

milan84
30.06.2008, 03:10
kolika li ce mu biti cena,i nadam se da ce ispraviti sve nedostatke koje ima t2,kao na primer mesanje roma i rama u drum kitu sto je veoma bitno.

kristian
30.06.2008, 10:25
Cjena bi trebala da bude oko 500 euroda skpulji od predhodnog.(€3800,37 )
Pozz...

milan_lekic
30.06.2008, 10:36
sigurno mora da je monstrum po ovim specifikacijama

jeftabgd
05.07.2008, 11:39
Mnogo je to jaka cena za nas iz ex-yu.

jeftabgd
20.07.2008, 01:40
Danas sam bio u Mitros musicu u Bgd,i kaze mi prodavac da ce Tyros 3 da kosta oko 5000e,verovali ili ne!!!!!Samo sto nisam pao u nesvest.Kad sam ga pitao da li ce da padne cena za Tyros 2,kaze covek,da nema sanse jer je pojeftinio sa 3200e na 2600e i da je ta cena poklon od boga,cist minus za firmu itd.

Bokic
20.07.2008, 03:58
2600 E. poklon ??!!! Za klavijaturu koja se pojavila okt.2005 ??!! Pa oni su neverovatni !! Ali ima i ljudi koji nazalost nasednu na price. Pa ja sam moj Tyros2 platio NOV, 2400 E,i to pre dve godine,a nije ispao iz kamiona. ;)
A 5000 E za Tyros 3 ? Jedino da mi sam pravi i daje baksis. Mada ne verujem da ce mu to biti cena,barem ne kod nas. Vidim da ga ljudi preko vec kaparisu i da ce biti oko 3200-3500 funti. Mnooogo. Pogotovu ako su tacne ove specifikacije koje su se pojavile. U svakom slucaju,videcemo.

Vaxter
20.07.2008, 04:30
Oni niiiisu noooormalni! :-O
I onda se svi chude zashto se Yamaha ne svira kod nas...
Sve to super, ali nisu normalni sa tim cenama...
Volim Yamahe, ali NE VREEEEDI TO TOLIKO!

Alix
20.07.2008, 08:07
Hehe...vidi Yamasha što kuka...:):P
A nigdje nisam zapazio podatke o sempleru i šta sve nudi...
A vala nigdje ni neke "demo" slike pa makar iz photoshopa,ali mislim da se Korg PA2X ne treba plašiti konkurencije,ako ništa bar ima solidnu cjenu za razliku od Yamahe koja vadi duši prosječnom čovjeku...

jeftabgd
20.07.2008, 11:31
Jos mi je rekao covek da je svetska premijera u Londonu za novu godinu.

zsimonovic
20.07.2008, 13:31
Narode sta se lozite sa tim preskupim klavijaturama.Ljudi,koliko vam treba da radite da bi je odradili.Mislite da narod kojim svirate znaju da li svirate na klavijaturu od 100 ili 6000 evra a iste pare cete zaraditi svirali na x5 ili oasys-a od 6000evra.Samo im opada cena i sto skuplja klavijatura vise se kalira na njima.To je tako.Narod,generalno je glup za muziku,jedino sto se muzicari loze bezveze.Moze da se kupi jeftinija klavijatura i da se namesti da radi super,sljakas i uzimas pare.Za 3500eur kupio bih pa 80 sa karticom,eventualno pa 800 i za ostatak para dobar motor i uzivao u zivotu.:lol::lol::lol:3500evra ne bih dao nikad za klavijaturu pa da je nosim po svirkama da mi je polivaju pivom guraju se oko nje.

kuki
20.07.2008, 15:09
Ne verujem da ce toliko kostati klavijatura,to su samo price.

NeX007
20.07.2008, 16:13
Ljudi evo vam link na kome je otkriven samo donji desni ugao Tyrosa3...

http://www.yamahapkowner.com/?p=436

kristian
20.07.2008, 17:42
evo oba ugla...

http://music-tyros.com/

kristian
20.07.2008, 17:44
[QUOTE=Alix;44387]Hehe...vidi Yamasha što kuka...:):P

A vala nigdje ni neke "demo" slike pa makar iz photoshopa,


http://www.tyros3.net/

marco
20.07.2008, 18:43
evo oba ugla...

http://music-tyros.com/

Au kristijan, nahebao si. Sad ce da te napadne Nedim sa pricom da siris dezinformacije i da ovo nije Yamahin sajt :)

Alix
20.07.2008, 21:23
Marco li Marco...Majkemi drug svaki put me nasmeješ do suza...Pa ija mislim da bi se takvo nešto moglo dogoditi uskoro;)

coke357
20.07.2008, 21:43
evo oba ugla...

http://music-tyros.com/


Ja kad sam postavio taj link pre mesec dana svi me napali da ovaj sajt nema veze sa Yamahom i da sam ja jos mali da ne shvatam to heheh samo je Vaxter primetio da je Domain registrovan licno od Yamahe nego polako kad bude tu sve izaslo na videlo onda ce Nedim Ive i kompanija da lalaju gana

flosarka
21.07.2008, 00:21
I ja sam poslednje vrijeme počeo razmišljati kao Zsimke.Promjenio sam čuda klaviatura u životu od Gemova,Rolanda,Korgova i na kraju sam ostao na yamahi psr9000/pro.Za Tyros2 ne mogu skoro ništa da kažem jer sam je imao vrlo kratko vrijeme koju mi je sredio jedan drug u Italiji sasvim novu za jako male pare prema onome što se svugdje prodaju.Nažalost taj t2 bio je ili sumnjljivog porekla ili je pak bio za odpis ili šta znam jer kad sam ga doneo počele su komplikacije.Štekovao mi je ko lud primjer pustim neki ritam on sa zvukom zašteka i pišti ko lud tako dok ga nisam ugasio.Ja sam svoj prodao odmah dalje a taj drug što ga isto uzeo zadržao ga je i sad ima iste velike probleme čak ga nosio nazad u italiju i posvađao se sa tim prodavačem jer taj neče da ga uzme nazad pod garanciju koju nije ni dao kao zato su bili toliko jeftiniji.Ok koliko znam drugima rade t2 odlično samo sam hteo time da kažem da treba imati pažnje oko kupovine klavijatura u Italiji.Ali kao što več rekoh sasvim se slažem sa Zsimke jer i tyros2 več sasvim jasno je da je bio i još jeste preskup a da ne govorimo još za t3 ako če stvarno imati takvu cjenu.Naime iz svojih iskustava znam da jeste tako,da ljudi na svirci nemaju pojma koliko košta sint te uopšte nema veze dal se trudiš i hočeš iz njega izvuči što više njima je svejedno uglavnom da nešto lupa pa ionako svi misle da puštaš ili midi file ili kako oni kažu playbek mada sviraš u živo.To njima ne možeš objasniti čak i da im pokažeš da sviraš sam.A za klaviaturu ionako bilo koju imaš oni misle da ne dođe više od jedno 200 ili 500 eura.E pa sad kad su svirke ionako što manje plačane stvarno se treba pitati za šta ti treba naročito tako skupa klaviatura ako preračunaš i nemaš slučajno nekih vrhunsko plačenih svirki što je danas vrlo malo kad češ dobiti taj novac nazad šta si uložio u nju.U tom slučaju za par godina a tada je ta klavijatura več stara.Zbog velike konkurencije muzičara danas ja ponekad mora da idem svirati na večer za po 200 eura i još se koji majmun hoče cjenkati jebi ga al bolje to nego da sjedim kod kuče.Ok ponekad se nađe vrlo dobro plačena gađa ali toga je sve više manje.E pa kad tako razmišljam ovdje je Yamaha sada potpuno zasrala do kraja sa tim njenim cjenama.A da dam tolike pare za tu klavijaturu da je imam više kao za svoju dušu ili se namječem sa njom to mi je stvarno sasvim bez veze.Poznam nekoliko drugova koji imaju stvarno klavijature više za djecu prema mojoj sad i puštaju midi file i tako dalje i svima sve je jednako dal sviram ja ili dal svira neko od njih.

No.1
21.07.2008, 00:22
T3?
Nista, samo je to mrtva trka. Ovi nemaju kraja.

GALA
21.07.2008, 01:01
Ljudi ja se potpuno slazem svama da sviramo gluvim ljudima,i da nema potrebe za nekim velikim ulaganjima, al instrument kupujemo iskljucivo radi sebe ,svako od nas tezi za boljim instrumentom i skupljim,i svako ko kaze da nebi kupio bolji instrument i skuplji taj il laze sebe ili nema para

Marco7
21.07.2008, 01:16
Ja koja sam budala sve bih pare dao na opremu ali jbg ima rucna =))

flosarka
21.07.2008, 01:44
Ma naravno da svaki od nas voli da ima što bolji sint nego Gale nije bila riječ ko ima ili nema para jer danas nikomu nije problem kupiti sint čak i ako nema para dobije se na kredit bez problema.Nego je bila riječ dal je taj t3 vrijedan toliko para ne znam kako za ostale meni ni na daleko na primjer nije.I kao što sam rekao da dam tolike pare da se namječem kao imam t3 sasvim mi je bez veze a za svirku skoro svejedno je koji sint imaš.A zapamti još nešto.Nije uvijek sve najbolje ono što je novo i ima u mome kraju više muzičara jako dobrih a i bendova koji vidiš na t2 ne daju ništa.Kao prvo zbog dužine dirki klaviature a zatim i dirki na t2 koje su daleko od psr9000/pro i pa1x.E pa neki bi i t2 uzeli a neče pošto nema 76 dirki i radije uzmu pa1x i sada 2x.Tako mora da gledaš sa te strane a i pomenute klavijature valjda jednom su jeftinije od t2 a kamoli od t3 ako če imati takvu cjenu.

zsimonovic
21.07.2008, 14:33
Nije problem para,radim 12-13 godina i ovo sam napisao iz iskustva.I ja volim da imam dobru spravu,normalno ali da nosim pod sator elektricnu spravu od 3500 evra da mi kisne,pada prasina po njoj,da je ukljucujem na razne agregate gde je losa struja,pa kad ugreje pusta cirada da razmisljam dal ce da mi crkne displej na 50 stepeni ne pada mi napamet.A da kupim tyros 3 i npr triton le za satre,to je vec preskupo.:D

Vihor
22.07.2008, 21:05
@zsimke

Poz kolega. Pa ako uzmes T3 onda se ocekuje da ces da radis sa njime, sad vise manje svuda ima i prasine i voda se zalijeva, jbg ;). Svaka nova sprama donosi nove pogodnosti al nazalost da komentarisem da mnogi nikada i ne upoznaju do kraja svoju masinu. Zadovoljan sam sa T2 jel mi radi kao vekerica, al sto da ne uzmem jaci i noviji stroj ako ovaj nudi u svim domenama kvalitetu. U svoga T2 imam od ******a ali i nekih drugih izvrsne multisemplove, terce, stylove nabildane u svakom pogledu. Dakle posle ovo sto imam samo pretovarim i editujem na T3. To mora biti mnogo mnogo bolje, pozdrav

kreso
23.07.2008, 09:51
Pozdrav kolege !

Nabava i kupnja svakog novog syntha je BOLEST !
I ja sam razmišljao kao večina vas, patio na svaku novu "babarogu" koja je izašla, jednostavno morala je zvijer bit moja, jer nisam bio sretan ako nisam danima čeprko po njoj, sređivo je i programiro je do bola.
I onda ... ?
Shvatiš da si budala, da taman je isprogramiraš i izađe noviji model, ne puno bolji, al opet nov je, i naravno opet stara bolest "Ja je moram imat !"
I tako se sve to vrti u krug.
Eto, napokon sam presto, mada još uvijek imam "narkomansku" krizu i srce me vuće da ubodem samo nešto malo za nijansu jače.
Izašo je KORG Pa800, bio sam lud. Zakapario ga čak i onda sam skonto : "A ne ! Ne Krešo moj, to više ne ide tako. Ma koji će ti qrac, pa i KORG Pa80 radi isti posao kao i Pa800 i tu razliku u kavlitetu na stageu il na nekoj "pijanoj" svadbi čuje 1 od 250 gostiju :-O. Zapito sam se "Pa čija sam ja budala ?".
Ma nek odhebu. Neču više nit gledat nit slušat demoe od svih tih novotarija što izlaze. Dosta su mi ove moje kante (Pa80, LE, N364). Rade svoj posao bezprijekorno i ja sam prezadovoljan. I vjerujem da ništa više nebi kući donio para pa da umjesto njih imam Pa2X, Tyros3 i najjačeg Fantoma.
Prijatelji dragi, razmislite malo. Nije bez razloga ona teza da u svakom bedu ostatak benda tvrdi da smo mi klavijaturisti svijet za sebe i malo udareni u mozak :lol:

zsimonovic
23.07.2008, 11:01
Bravo KERSO!A ne vidim sto su pa 80 i le kante.Dobre su to sprave!Secas se ranije kad je izasla JV-35,kad je ta klavijatura bila pojam a ima samo 130-tak boja.Le je super sprava.Poredio sam je sa extremom,nije neka velika razlika u kvalitetu zvuka kolika je razlika u ceni.Pa 80 isto dobra sprava,ubacis semplove bubnja i super radi.Da kupis pa2x,isto para ces i sa njom zaradjivati kao i sa pa80 pa nema nekog razloga da se menja.Slusam na ovom sajtu snimke tih sprava,nekome bolje radi pa 50 nego nekome pa2x (jos ako lose svira na taj pa2x onda jbg)Pozdrav!8->

Alix
23.07.2008, 11:15
Svaka čast obojici...Stvarno kontruktivni komentari...No međutim ima tu i drugih faktora...meni na primjer bilo je dosta onih 32MB RAM-a što ga ima PA1X i odlično sam s njim radio dok nisam dobio neke semplovane turke koji zavijaju i galame ali zvuči do jaja...par tih multisemplova mi zauzme skoro 14MB i sad kad ih stavim nemam mjesta za ostale stvari..Zato mi je toliko potrebna RAM memorija...A u suštini svako od nas hoće da se pokaže u najboljem svjetlu pa bio pod šatorom il na svadbi znaš i sam...A to da kečiš toliko skup instrument po prašini i suncu--Odkloni takve svirke...Ja gledam mnoge sviraju na raznim vašerima izpod šatora i imaju Extreme i PA800 a klaviature prljave,prašljive,ogrebane-to nije nikakvo poštovanje prema instrumentu...

krcmar
23.07.2008, 11:22
Zsimke ti kazes "samo 130 boja", pa ti covjece kad sviras ne koristis vise od 10-15 boja. I 130 je puno, naravno ritmova nikad viska. POz

kreso
23.07.2008, 12:26
@ Alix

Buraz, izvini ali ako ti je memorija na sampleru potrebna da bi pušto efekte (u tvom primjeru zavijanje nekih turaka :lol:) umjesto stvarnih potrebnih samplova izvornih instrumenata, onda ponovo izvini ti se igraš s klavijaturom a ne sviraš.
Rađe si kupi onda Play station, uštekaj na video karticu LCD monitor i špilaj games dok sviraš ako ti je dosadno =)). Ono pusti keksu, s desnom rukom se nadodaj na pjesmu,a lijeva ti je ionako slobodna. Preostaje ti da u miru piješ pivce za živce, da hvataš nekog komada za prdu il sise il da opališ neki Need for Speed dok prođe vrijeme :lol:
Daj stari, 32 MB je malo, al da bi memoriju trošio na zajebancije, sorry al meni je to neozbiljno, mislim to je tek nepoštivanje instrumenta.
Ajd, nisi stigo očistit skupu kljavu od masnoće i prašine ... al napucat je unutra s efektima mi je tek bezveze. Al neka. Svak ima svoje zadovoljstvo, kako se kaže sto ljudi sto čudi. Lako tebi, ti imaš dovoljno memorije za takove stvari na Pa1X, a ja hebem mater KORG-u Pa80 zato jer nemam mjesta na FMC da u aranžmanu imam sample bubanj, bas, ritam gitaru i solo boju. Tepih neka bude njegov tvornički, a ostalo s kartice. I kad sve zbrojim ispadne za neke performance da trebam i po 20 Mb :mad:. Al to bi onda zvučalo do jaja. Ovako bubanj 4,5 Mb, fender bas 2,5 Mb, dobra ritam gitara 3 Mb i pošten sample 2-3 registra Guerrinke il Dallape 10 Mb. I to je 20 Mb, a ja imam il 8 Mb il 16 Mb. Dobro, ajd vučeš nešto i s LE-a (solo boju), al opet hebeš pjesmu koju odsviraš samo s jednom bojom, barem moraju bit dve tri. Kužiš što hoću reč. 8->

Vihor
23.07.2008, 15:39
Povlacim post!!!

Vihor
03.08.2008, 21:16
:confused: sorry!!!

DinO74
03.08.2008, 23:48
Da je moguce ubaciti vise od 8 user ritmova na Rolandu G-800 ...nikad ga nebi prodao. Dok je Korg Pa1XPRO lezao i dok sam ga ucio i nastimao da zvuci "priblizno" Rolandu, za to vrijeme ga je G-800 otplatio...Ali dati za sint 5000 EUR pa otici sa njim pod sator ili svirati negdje za dnevnicu od 50 do 100 EUR jednom ili dva puta sedmicno...hmmm, moze ali da mi se pojavi odjednom veliko nasljedstvo od nekih 1.000.000,00 $ od nekog dalekog rodjaka iz Amerike ili Zimbabvea...Sto se tice opreme cini mi se da sam povukao rucnu kao sto Marco kaze :)