PDA

Pokaži Full Verziju : Triton Le 61


asc01001
19.11.2005, 02:05
Cao raja! Kao sto sam napisao na Yamaha forumu u fazi sam da kupim neki synth pa se raspitujem sta je bolje. Nasao sam Triton Le61 za povoljnu cjenu ali nista neznam o njoj. Dosad sam imao dvije Yamahe pa su mi one vec malo poznate ali KORG ne. Pa bi vas zamolio da mi objasnite malo o Le 61.

Jeli dobra za narodnu muziku? Zvuci li dobro?
Jeli tesko ubaciti ritmove nase od narodne muzike?
Jeli tesko ubaciti boje nase?
Jeli cjena od 600EURA prevelika za ovaj synth?
I dali je jednostavno upravljati sa Le 61, jeli kompliciran?
Dali bi mi neko htjeo poslati boje i ritmove ako bi uzeo ovaj synth?


Hvala svima unaprijed..

Dane85
19.11.2005, 05:54
Cao Cao

Kao prvo , ovaj synth je legenda za narodnu muziku, znaci sta se tice semplova ubija. Ne sviraju dzabe 90 posto muzicara po diskotekama ;) . Onda za ritmove je malo teze, normalno je to solo klavijatura ali ima muzicara kazu da ide i ritmovi na nju. Ja jos danas neznam kako to da ide :D .
Tesko nije da se ubace semplovi ili boje, ustvari ako nemas sempler trebat ce ti prosirenje (2 x 32 mb edo ram ), to dobijes preko ebay za 20 evrica i smart media 64 MB kartica ti potrebna da bih mogo gotove semplove i boje ucitati. To i najveci deo muzicara radi, posto nema LE 61 sempler jedino ako ga ugradis :D 600 € je bas taman za taj synth, veruj mi neces se kajati. Evo iskreno receno , ja sam hteo moj da bacim kroz prozor kad sam ga uzeo, posto nisam nista znao kako se radim sa njim , ali medjuvremenom naucis se na klavijaturu i stvarno sve super lako ide , znaci sta hocu da kazem , mozes lagano rukovati sa njom. :D ;) A to sam i dosta i previse naucio od kolega koji su mi pomogli preko YU-MIDI.com (znaci ovde), da se zahvalim jos jednom svima !!! Zato hocu ja i dalje da pomognem gde god mogu. Sta se tice semplova i boja , samo reci prijatelju , tu smo svi za tebe.



http://www.beepworld.de/memberdateien/members95/danemuzicar/korg_tritonledane.jpg


POZDRAV DANE 8)

akyboy
19.11.2005, 10:15
evo i ja da se umjesam malo :)

i ja imam LE ... za sada sam stvarno zadovoljan samo me malko nervira ono prebacivanje zvukova i uopste samo pretrazivanje istih ,....

e sad to je sigurno zato sto ja koristim `paket` samplova koji sam dobio a ima naziv `seki` ... tu sad ima mali milion samplova a pola mi stvarno netreba znaci kao prvo uzima duplo vise vremena da se ucita prije svirke a drugo ,,.. stvarno ne treba....
imam i onaj paket od `sedad` ali mi nesto ne radi kako treba...
pokusao sam od svega toga da napravim i moj ali mi nesto nije islo za rukom:) downloadirao sam i manual odavde sa sajta ali nije mi pomoglo bas';:) mora da sam tupan :)

e sad molio bi nekog ko je raspolozen da mi da normalan paket ako ikako moze pa da vidim dali ce mi to pomoci :)

asc01001
19.11.2005, 11:28
Ok, hvala svima na odgovorima. Zvuci fino da toliko naroda upotrebljava taj Triton Le61 mada mi nezvuci fino da je malo tesko snjim upravljati, bar iz pocetka.

A jeli velika razlika izmedu Le61 i Triton? Evo pogledajte na ovom linku pa mi recite jeli ovaj za nasu muziku, jeli bolji i laksi od Le61, i mogu li se ritmovi na njega stavljati lako i boje, sve znaci za narodnu muziku.

http://www.blocket.se/view/6312668.htm?caller=shl_s&l=0&c=1&city=0

Admirr
19.11.2005, 11:28
Jaro!
Moj ti je savjet ako novac ne predstavlja problem:

KORG TRITON EXTREME!

Ima vecu sampling opciju nego LE,a sto je najvaznije za tezgu,sa njim nema muke oko prebacivanja i trazenja boja posto ova klavijatura ima 14 BANK-ova a samim tim znaci 14 DIRECT dugmica za prebacivanje(program i combination)!
Slicno kao na DX11 samo sto DX11 ima vise dugmica!


Pozdrav!

Pajo
19.11.2005, 16:33
Triton LE ima ritam sekciju ali je niko nekoristi posto je to ritam sekcija bez pratnje, bez varijacija, intro, fill in i endind. Znaci samo za solo!

toma
20.11.2005, 13:14
ako ti treba syint samo za tezge
onda uzmi le,jer je laksi i pogodniji za tezgarenje
od ostalih tritona
ja imam le i super zadovoljan sam sa njime.

toma
20.11.2005, 20:25
ako se odlucis za triton le i ako ti bude trebalo
stvari za nju samo reci i rado cu pomoci

asc01001
21.11.2005, 00:13
Hvala Toma a i svi ostali. Sve to fino zvuci da je dobar za nasu, ali imam dvije Yamahe i nijedan nema nasih ritmova, a CS1x i nije klavijatura, tako da moram ovaj puta ganjati nesto scim mogu na svirku i da imam i ritmove i boje i cjelu stvar. Problem je naravno da PA80, :D , kosta previse a i tesko ga je naci. Nasao sam PA50 i tako mi je krivo sto nema taj harddisk. Bojim se samo da ga nekupim dam tolike pare koje i ovako haman pa nemam i onda da mi nevalja. Zato se toliko i raspitujem, najradije bi PA80, ali izgleda da ce biti PA50.

Ima neka nasa dama prodaje Yamaha 9000 za 1500Eura ali sto bih Haso rekao "Bi al odkud mi 1500Eura" :)

akyboy
21.11.2005, 01:22
Ja sam vec trazio pomoc da ako neko moze da
mi da dobar paket samplova :) a izgleda da moj post niko nije procitao ?:)

Hvala jos jednom :)

toma
21.11.2005, 11:38
asc01001

koje yamahe imas?

ima dosta dobrih ritmova u download-centru za yamahu.

asc01001
22.11.2005, 00:33
PSR303 :lol: i CS1x

eh, stim sa ja "rasturo" po festama.. :D

Skuplji izlaz nego ulaz :lol:

asc01001
22.11.2005, 00:34
PSR330