PDA

Pokaži Full Verziju : Roland GW 8


ballaboband
24.06.2008, 19:11
Ima li u Srbiji koja je cena, gledao sam prezentaciju sav kvalitet su preneli na zvuk. Zanimaju me misljenja.

Jeste Arazer ALI bi mogla bi da posluzi za soliranje uz neku ozbiljnu masinu. Ima raznih zanimljivih funkcija tipa MP3 pa iskljucis vokal itd.

OBAVEZNO pogledajte prezentaciju.

http://matrixsynth.blogspot.com/2008/06/lims08-roland-gw8-on-show.html

BasariStudios
24.06.2008, 19:34
Stvar je u tome sto GW8 i nije Arranger nego je Workstation, bas za Solo.
Svi misle da e GW7 i GW8 Arranger al nije bas tako, oba su Workstations.

jeftabgd
24.06.2008, 19:45
Vec je bio post o ovoj klavijaturi.Pogledaj u delu o Roland klav.Ja mislim da to nikad ne moze da sluzi kao pravi aranzer ali 100 ljudi,100 cudi.

ballaboband
24.06.2008, 19:50
Mene se svidja moram je uzeti za solo

Ima sve funkcije aranzera koliko mogu da vidim na prezentaciji

jeftabgd
24.06.2008, 23:29
Za solo je 100%,O.K.Roland u klavijature ubacuje najkvalitetnije semplove a ljudi su u zabludi kad misle da mogu sami da nesto bolje sempluju.Druga stvar su ove farbe koje mi koristimo za narodnjake,zujalice t.j.gameboy,nintendo farbe kako ih ja zovem.To se koristi samo kod nas i u orijentalnoj muzici.

DinO74
25.06.2008, 00:17
Zanimljiva klavijatura za cijenu od nekih 600 funti . Koliko sam mogao da skontam da je ovo jednim dijelom i aranzer a ovo uklanjanje vokala iz MP3 i dalje nije usavrseno do kraja...U svakom slučaju super klavijatura !

ballaboband
27.09.2008, 15:56
Ja sam ovu temu postavio otkada za GW 8 Rolandinjos mi je malo zakasnio

Vule
27.09.2008, 17:20
Ti si postavio temu ali GW8 ti nije stigao...:lol:...meni jeste...utataaaa...=)):lol:

ballaboband
27.09.2008, 18:07
E tu si mi ga zavukao =))

Nek je sa srecom !

Vule
27.09.2008, 18:26
Sve ćemo da proverimo Brate...;)...ako valja da ga pazariš,ako ne bolje samo ja da se za*ebem,jel tako...:lol:...večeras ga startujem,moram da palim na svirku pa lagano posle,dok su prsti "vrući"...:D

Boban010
27.09.2008, 23:12
Ne znam da li sam dobro razumeo ali ja mislim na osnovu vasih komentara da je GW-8 i aranger i workstation.Za bukvaliste prevod:Mogu ga koristiti i kao aranger i kao solo klavijaturu za "nase" potrebe?

ballaboband
28.09.2008, 00:23
Pogledajte prezentaciju koju sam postavio u prvom postu.

Spravica je vrlo interesantna :B

Vule
28.09.2008, 12:05
spravica zvuči odlično,bubanj i bas ubijaju kako rade,od boja osim standardnih sa Sonic Cell-a dodate su i boje za našu muziku,guerini harmonike,gajde,buzuki,ima i zurli,tamburica itd...još mi sasvim nije jasan postupak rada sa ritmovima preciznije nisam našao na kljavi opciju da menjam boje u aranžersim partovima a sve mi se čini da i ne može...:confused:...u svakom slučaju spravica iz radnje može pravo u kafanu,malo se samo doteraju efekti na bojama,to je stvar ukusa i cepaj...lagana je,može se u jednoj ruci nositi,plastika je dosta solidna,dugmići dobri i to bi ukratko bilo to...

Vule
28.09.2008, 12:08
Ne znam da li sam dobro razumeo ali ja mislim na osnovu vasih komentara da je GW-8 i aranger i workstation.Za bukvaliste prevod:Mogu ga koristiti i kao aranger i kao solo klavijaturu za "nase" potrebe?

Može bez problema plus za "kolege" koji furaju fajlove je po najbolje rešenje...ceo repertoar na USB i cepaj...:D

josipv
28.09.2008, 16:38
spravica zvuči odlično,bubanj i bas ubijaju kako rade,od boja osim standardnih sa Sonic Cell-a dodate su i boje za našu muziku,guerini harmonike,gajde,buzuki,ima i zurli,tamburica itd...još mi sasvim nije jasan postupak rada sa ritmovima preciznije nisam našao na kljavi opciju da menjam boje u aranžersim partovima a sve mi se čini da i ne može...:confused:...u svakom slučaju spravica iz radnje može pravo u kafanu,malo se samo doteraju efekti na bojama,to je stvar ukusa i cepaj...lagana je,može se u jednoj ruci nositi,plastika je dosta solidna,dugmići dobri i to bi ukratko bilo to...

Pozdrav prijatelju!!!!!

Želis reci da dok koristis ritam nemozes nista mjenati tj.mjenati boju za desnu ruku nego samo onako kako je tvornicki podeseno ili????

Vule
28.09.2008, 16:50
Ne...za desnu ruku se mogu menjati boje ali na samoj kljavi se ne mogu sredjivati ritmovi niti boje u okviru aranžmana,to se mora srediti na kompu pa tako gotovo se mora ubaciti...na samoj kljavi što se tiče aranžmanskog dela,bubanj,bas,i acc od 1-6 se mogu samo srediti odnosi,panorama i odrediti globalan efekat ali se pojedinačno parametri moraju odraditi prvo u samom stilu na kompu...taj deo mi se ne dopada ni malo...a za live svirku postoje sao jedan upper i jedan lower,s tim da se mogu splitovati ili kombinovati kao jedna boja,to je sve od mogućnosti...prilično siromašno,mada same boje zvuče vrhunski,nema šta...
Doduše nisam ni ja sasvim prostudirao kljavu,ipak je jedan dan kod mene ali ovako na prvi pogled može odraditi dobar posao,lepo zvuči,samo zavisi šta kome treba i koliko ko hoće da radi sa njom...izvadjena ovako iz kutije se može poneti na svirku,ima svih potrebnih ritmova i boja,samo se malo uhodaš u fazon i cepaj...

ballaboband
29.09.2008, 13:14
Ja bi je pre koristio kao drugu za siloranje

Vule
29.09.2008, 13:17
To možeš,nije problem ali ako bi je koristio kao aranžer sav fazon je u tome da joj ubaciš već gotov i spremljen ritam...na kljavi osim podešavanja odnosa izmedju arr partova nema nikakvih mogućnosti...;)

neconix
29.09.2008, 13:34
Kakve su dirke?

Vule
29.09.2008, 13:59
Mekane...male...šta znam,meni ne odgovaraju,ja sam "klavirista"...kao na em2000 otprilike..

vladamusic
29.09.2008, 20:56
Ako su kao na EM2000, to je jos i dobro, ali ako su kao na GW-7, meni se nebi svidjalo.
Kako izlaze boje kao sto su: strings, brass, hemondi, gitare...?

Vule
29.09.2008, 21:05
Boje su mu odlične...rekoh već...uglavnom Sonic Cell...deo boja od njega imaš i u Fantomu G...zvučno je odlično odradjena sprava ali sve je šuplja priča dok sam ne čuješ i ne probaš...:D

vladamusic
29.09.2008, 21:37
Da, naravno, ali neznam dal ga ima u Nisu, zvacu sutra.
Reci mi jos kako se pozivaju boje?
Vidim ima opcije tones, favorites i valjda performance.
Dal moze da se poredjaju boje na samoj klavijaturi za brzo biranje ili mora i to preko compa?

Vule
29.09.2008, 21:41
Boje se mogu poredjati,ima performanse na njoj i sva podešavanja za boje...:-)

vladamusic
29.09.2008, 22:18
Dobro, hvala.
Ostaje da idem da ga probam u radnji.
Pozdrav

Boban010
05.10.2008, 14:22
Niko vise ne pise o GW-8 vec nekoliko dana.Da li moze da se koristi expresion pedala na ovoj spravi i da li mogu da se memorisu user tonovi uz svaki ritam i zabeleze njihove jacine?
Kako se ubacuju novi ritmovi i da li cita ritmove direktno sa medija?
Da li mogu "nasi" ritmovi koji se nalaze na ovoj masini da se iskopiraju kao kod G800?

Vule
13.10.2008, 03:29
1. Expression pedala se može koristiti na gw8 i upper 1 i lower se mogu memorisati uz ritmove ili performanse,da budem precizniji

2. Novi ritmovi se ubacuju preko USB sticka a ne može ih čitati direktno već se moraju importovati i za ritmove imaš 100 slobodnih mesta

3. Ne znam na šta si konkretno mislio kada si pitao oko kopiranja kao na g800...na gw8 ne možeš ništa raditi sa ritmovima koji su fabrički ubačeni u nju osim sviranja i regulisanja odnosa u volumenu...one koje planiraš da ubaciš možeš editovati u računaru i samo ih gotove ubaciti...

Boban010
13.10.2008, 10:57
Ucitas njegov fabricki ritam u korisnicku memoriju pa ga onda snimas na USB,da li je to moguce?
Da li ima semplova harmonike,etnickih instrumenata,frula,saxofona i ako mozes postavi demo tih boja?
Koliko boja za solo mozes da usnimas u performansu uz jedan ritam i da li mozes uz svaku boju drugaciji efekat i jacinu?

vladamusic
14.10.2008, 13:46
Ja sam ga probao skoro u radnji i mogu reci da sam zadovoljan i bojama i izgledom. Ima narodnjacke harmonike, buzuki, tamburice, sinteticke kolko hoces i jos mnogo toga.

Rolandinjos nisu mi jasni nacini pozivanja boja, znam da ima nekoliko. Ako si proradio mozes li da opises kako se koriste Favorites i koliko i sta moze tu da se ubaci.

Vule
14.10.2008, 14:10
Pozivanje ide preko točkića...ako označiš PERF,menjaće ti performanse,samo vrtiš točkić...ako označiš UPPER ili LOWER menjaće ti samo te boje takodje na točkić...vrlo prosto i jednostavno...

vladamusic
14.10.2008, 15:48
To jeste prosto, ali dok predjes na primer od 4 na 28, a usput promasis, pa odes na 32, pa dok vratis...
Ima i ona varijanta da se pritisne dugme "numeric" pa se izaberu brojevi (koji nisu bas pod ruku), pa enter. Ali i to je mnogo sporo.
Ima li nesto brze?

Vule
14.10.2008, 16:00
Mislim da nema...može ti pomoći i ono dugme LOCK,ali i tu postoji problem koji će nadam se uskoro biti ispravljen u novom OS...upravo se radi na tome...

Btw...imam jedan gw8 na prodaju ako nekog zanima...:-)

Emilio25
28.01.2009, 20:11
koliko para i gdje se nalazis???

Vule
28.01.2009, 20:59
Opet ti ne gledas datum....:lol:=))

mesh
06.02.2009, 09:06
@rolandinjos

Jel se zna kada ce izbaciti taj novi OS za GW-8 i dali ce se moci instalirati preko starog, ili je bolje cekati pa kupiti GW-8 sa novim OS-om?
Hvala!

TomyCroSound
12.02.2009, 12:37
Čujem da je gitara ista kao na FantG... Dobra klav s obzirom na cijenu. Navodno ima tvorničke tambure i harmonike.. ?
Vidio sam ga u Os, cijena cca 440EUR

josipv
12.02.2009, 13:59
Prijatelju da se nisi malo prešao u svezi cijene, nov u ZG je 5900kn!

TomyCroSound
12.02.2009, 14:22
Aaa, moguće! Bit će da se radi o GW7...

zsimonovic
12.02.2009, 15:18
Igracka,slabe mogucnosti i nisu nesto boje!

Vule
12.02.2009, 15:45
@rolandinjos

Jel se zna kada ce izbaciti taj novi OS za GW-8 i dali ce se moci instalirati preko starog, ili je bolje cekati pa kupiti GW-8 sa novim OS-om?
Hvala!
nadam se brzo...;)


Moći će da se uradi update starog,hardwer ostaje isti tako da neće biti problema...

theface
06.03.2009, 03:47
Pozdrav! Da li je moguce podesavanje panorame aranzera, odnosno instrumenata u njemu?

Boban010
07.03.2009, 14:49
Moguce je podesavanje panorame samo za uper i lower a za pratece instrumente mozes panoramu da podesis u Style worksu pa onda tako podesen ritam da ubacis u klavijaturu.

MIŠ
11.03.2009, 10:30
Prijatelju da se nisi malo prešao u svezi cijene, nov u ZG je 5900kn!


Planiram ga novog kupiti u Zagrebu, ali ispod 6700 za gotovinu ga nisam nigdje našao. Gdje si to vidio za 5900kn, da odem tamo.

Hvala!

theface
12.03.2009, 03:37
Moguce je podesavanje panorame samo za uper i lower a za pratece instrumente mozes panoramu da podesis u Style worksu pa onda tako podesen ritam da ubacis u klavijaturu.

Hvala puno. Provalio sam da se sve radi u Style Works-u, ali ne znam mogu li se fabricki stilovi podeliti??? Ako neko zna gde se mogu pronaci za download...??? pozzzz

krile
24.03.2009, 00:48
Pozdrav svima ! ;) Uzeo sam i ja ovaj GW8,i dosta mi je komplikovan. Inace moram priznati da sam pocetnik i treba mi pomoc. Da li neko od vas ima ovakvu klavijaturu i da li je voljan da podeli samnom ili da mi proda ritmove i sredjene boje ili ti kompletan njegov backup. Jel evo ja se ubi podesavajuci ovo cudo i nikako mi ne ide :( Hvala unapred...
Dodato:
Jos nesto, da li neko zna gde se nalazi na ovoj klavijaturi funkcija Hold,da ne moram stalno da drzim levu ruku na dirkama?

Boban010
12.04.2009, 00:12
@krile
"Teska" je to klavijatura pogotovu za jednog pocetnika kako si sam rekao za sebe.Ako neko ponudi da ti proda ritmove najverovatnije ce pokusati da te predje,zato ne zuri jer je klavijatura relativno nova i nema neku softwersku podrsku osim onog jadnog Style editora .Zbog toga je vrlo tesko napraviti dobar ritam i ko ih sam pravi za sebe sigurno nece hteti da ih proda za nikakve pare.Za pocetak slazi njegove originalne ritmove uz neku boju i to stavljaj u performansu,naravno efekti igraju vaznu ulogu kao kod svake klavijature.Dobro prouci manual kao i temu na forumu" Style works i GW8" i sam pocni da uredjujes ritmove tako sto ces za pocetak umesto Standard seta bubnjeva stavljati StudioX Kit2 a umesto basa neki bas iz GW banke basova.
GW8 nema hold funkciju za strings u levoj ruci pa zato kad budes uredjivao ritmove obavezno postavljaj neki strings u svaku varijaciju.
Bice jos ritmova u download sekciji samo malo strpljenja,naravno ako svi damo svoj doprinos brze cemo osposobiti svoje klavijature.
Pozdrav.

makso68
12.04.2009, 11:57
Super je to klavijatura,a što Boban reče,malo ćeš se namučiti dok središ ritmove,ali ćeš imati pravi stroj.Slažem sa sa njim i u tome da ćeš teško naći gotove ritmove i da kupiš,jer je stvarno dug i mukotrpan posao napraviti ih.Ja sam po ritmu,od prilike,imao dan posla.Napravio sam 20-tak,onih osnovnih,za posao,ali sam sjebao kičmu za kompjuterom,praveći ih.Klavijaturu sam platio 810 evra,a sad je ne bih dao ni za 1000 evra.Polako,samo strpljenje i sve će doći na svoje.Evo,za početak staviću na download jednu rumbicu.Pozdrav i srećan rad!

krile
14.04.2009, 15:13
Pozdrav svima! Treba mi mala pomoc. Za mene kao pocetnika bi to bila velika pomoc.Ne razumem se bas u te efekte... Posto sve boje zvuce suvo na Gw8 dok se ne stavi neki efekat, treba mi objasnjenje za podesavanja osnovnih boja i njihovih efekata. Recimo za neki Saxofon,Brass,Klavir,Klarinet,Strings,i tako dalje da ne nabrajam. Znaci za te osnovne sto se koristi u svirkama. Za koju boju je najbolji koji efekat, a detalje bi ja podesavao...:) Hvala majestori unapred ! Taman sam nabavio osnovne ritmove za koje sam vam zahvalan,pa samo jos boje da sredim pa da se svirka malo (za svoju dusu,posto nisam za publiku ) :p

Boban010
14.04.2009, 15:29
Svaka muzika,i dobra i losa ima svoju publiku zato samo sviraj,sta te briga ko sta misli ako se ti lepo osecas dok sviras!
Sto se tice efekata za narodnjake mozes da koristis od multi efekata Tape echo,reverb i pomalo horusa u zavisnosti od instrumenta to jest boje.Da bi naterao GW8 da vuce efekte koje ti zelis moras u efekat meniju da podesis da source uper,lower bude perform u protivnom efekti ce biti odredjeni samom bojom(svaka boja ima svoj efekat koji ti mozes da promenis na ovaj nacin).Za neke boje je bolje da ostavis da source bude tone a da na chorusu postavish delay na primer i reverb ostaje reverb.Samo obrati paznju originalni ritam sa GW koji ima choruse nece da zvuci dobro sa ovom postavkom.I tako kombinacija ima mnogo.Isto mozes na reverbu odredis prvi efekat 01reverb pa ispod samog naziva biras type :room,stage,hal,delay itd.
Isto je vazno u efekat meniju da nadjes podmeni efekat send gde odredjujes kolicine izabranih efekata.
Pozdrav!

krile
14.04.2009, 15:59
Ajme meni sta tu sve ima,moracu ja to kada stignem kuci detaljnije. Nesto sam pokusavao sa efektima da podesavam i nisam mogao da snimim boju kao omiljenu nego kao performans,jel to tako treba ? I efekat koji postavim za boju mi se nekad odrazi i na ritam,pa me na kraju glava zaboli i ostavim sve u ... :-)

Boban010
14.04.2009, 17:49
Tako treba, i dok te glava ne zaboli nista nisi uradio!
Pre nego pocnes da pakujes klavijaturu moras da znas koje su njene mogucnosti pa da svoje zelje uskladis sa njima.Najjednostavniji nacin za koriscenje i postavljanje efekata je prvi nacin koji sam gore opisao jer ako umesto reverba postavljate delay to ce se odraziti na ritmove koji imaju odredjenu kolicinu reverba na svojim instrumentima.Ja sam hteo da ti pojasnim kojih sve nacina ima da se klavijatura koristi ali izgleda da sam te samo zbunio.Drugi nacini se odnose na one koji zele da koriste iskljucivo ritmove koji oni budu pravili pa istom prilikom imaju mogucnost da na svim ritmovima ugase recimo chorus efekat i da ga koriste za neki drugi.Valjda je sad malo jasnije.

makso68
14.04.2009, 18:22
Krile,ima u onim turskim ritmovima,što si stavio na download,fantastičnih ritmova,samo ih malo prepraviš.Neke čak ni ne treba prepravljati.Imaš ona dva Vahde ritma,jako upotrebljiva za našu muziku,oryantal se obilato koristi u našoj muzici.Ovo ti govorim,jer si tamo u komentar napisao da ti se ne sviđaju.Preslušaj ih malo bolje.Ja sam,uz male korekcije,ostavio 6 od 11 ritmova koje si postavio. Pozdrav i srećan rad!

krile
14.04.2009, 19:41
Moracu preslusati malo bolje,ja sam to na brzinu pre posla ubacio i nisam stigao sve ih preslusam. Drago mi je sto vam se svidjaju ritmovi. Iscacka cu ja jos ritmova pa cu postaviti ;-)
Dodato:
Pozdrav! Jel moze neko da mi objasni ili jos bolje napise koja su najbolja podesafanja efekata za klavir? Kako god da ja to namestim ,meni zvuci suplje :-(
Dodato:
Recimo hteo bi nesto slican klavir da napravim kao sto ima ovaj deran sto svira na Youtube-u. I nije mi jasno kako izvodi ono na kraju da mu se cuje onaj zvuk u pozadini i da svira klavir i plus da koristi D BEAM ? A evo i linka : http://www.youtube.com/watch?v=oEZBCjcfPjg

Boban010
22.04.2009, 20:51
Samo povecaj reverb na klaviru koji se nalazi na klavijaturi cim je upalis.Tip sa snimka je prvo koristio octave taster za onaj najnizi ton koji si cuo,pa je posle ukljucio dual da bi se cuo strings ispod klavira,efekat na Dbeamu je modulation.E sad kako izvodi da se istovremeno cuje i zvuk klavira i da koristi Dbeam postoje 2 nacina: prvi je hold pedala a drugi tamo gde ti je analogni ekvilajzer imas i Envelope na kome atack ostaje na nuli a release povecas koliko ti treba.Nemoj previse vec samo toliko da se ne mesaju preterano zvuci mozda oko 30-40!
Taj envelope moze da bude ukljucen svo vreme u toku svirke ili po potrebi zavrtis slobodnom rukom u desno!
Pozdrav!

krile
22.04.2009, 22:39
Sve sam skontao,samo treba to ustrebati malo... Hvala ti puno !!! Pozzzz!

krile
03.05.2009, 21:39
Jel meru terce na ovu makinu da se ture ? :green:

Boban010
03.05.2009, 22:39
Ne mere!

josipv
03.06.2009, 15:56
Uzeo sam nedavno i ja GW8 ali mi nikako nije jasan onaj program za ritmove sto se dobije na cd-u,pa ako netko zna da mi malo pojasni o cemu se tu radi?

I cemu sluzi usb na klaviajturi,dali samo za midi povezivanje ili za prijenos podataka?

korgijas
03.06.2009, 18:03
USB sluzi u ostalom za mp3, midi-fajl, backup kljave i obrnuto za ucitavanje backup-a ili drugih setova/style/performance-a .
Sada nekontam sta mislis s prijenosom podataka?! :/
Ja podrazumjevam backup tvog seta na gw8. Ili sta si mislio tocnije?
pozz korgijas


p.s. jesam preglup za ovaj "quote" :P , naucit cu jos

josipv
03.06.2009, 18:08
Da na to sam mislio sto si naveo,na prijenos mp3........

A dali znas kako ovaj program radi?

korgijas
03.06.2009, 18:28
mislis na style-editor? :/ tu ti neznam ni ja reci, probao sam i ja ali uzalud jer mora se za jedan style napravit 3 pratnje i to svaka od tih tri trebaju se memorisati posebno sa
"ime"_m.mid za akord dur
"ime"_x.mid za akord mol
"ime"_7.mid za akord sedmica
pa onda to nekako se spakuje u jedan sytle koji onda GW8 prepoznava.
Kazem ti ovo je samo nesto od prilike, neznam ni ja 100% kako ide :(

Boban010
03.06.2009, 18:58
Ne treba vam taj program samo proucite ovu temu
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=8047

josipv
04.06.2009, 00:12
Ok.hvala na pomoci,shvatio sam sve!!

STEFAN061
18.12.2011, 16:56
Moze li ova klavijatura da posluzi za Sviranje basa i solo , tj moze li lako da se menjaju boje za solo dok se svira bas levom kao na fantomu g6 .... pozz

nicic
19.12.2011, 00:51
Svakako moze jer postoji split u klavijaturi. To je odgovor kolegi Stefan 061.Imam obecanje od kolege Boban 10 da ce cim dobije vreme da postavi neki demi sa pratnjom. Kakav ce biti izbor njegovih boja videcemo

supersurfer
27.04.2012, 18:02
Pozdravljam članove foruma...
Jedan sam od onoh koji, kao što neko na samom početku teme navede koji "radi na fajlove". Upravo u tom zecu leži, grm. U uputstvu za upotrebu je navedeno da je GW8 sposoban da sa USB-a čita 999 fajlova. Moj čita 099 ( ostatak jednostavno ne prikazuje na display-u ), bez obzira da li se radi o MIDI ili MP3 fajlovima. Formatiranje USB stick-a je isto uvijek palo u vodu, zbog ERROR-a. Doduše počne on formatirati ali ubrzo zatim se pojavi taj problem zvani ERROR. Importiranje MIDI fajlova na internu memoriju je isto nemoguće. Opet se javlja ERROR, da li je to onaj isti sa USB-a još nije utvrđeno. Da napomenem originalni OS je V1, ali se predhodni vlasnih dosjetio da ubaci neke svoje ritmove i instalira OS V2 ( Urađeno na Roland-ovom servisu ), što je možda prouzrokovalo te greške koje je meni ostavio da riješavam :-( ...
Ako neko od posmatrača ima riješenje za moj problem bio bih veoma zahvalan. U najgorem slučaju može se vratiti na V1, bar tako piše u uputstvu.

Još da dopišem da midi fajlovi puno bolje zvuče kada se pretvore u MP3. GW8 im ne daje baš najbolje boje i zvuči mi nekako "PLASTIČNO".
Poslušati: OVDJE (http://www.hark.com/clips/gbbxyqbdjf-kontra-band-ti-i-ja)
Napomena: Solo i Bass gitare su žive...
U zadnje vrijieme konvertiramo u mp3, puno, puno bolje zvuči i bubanj i ritam gitare.

Unaprijed hvala za pomoć u riješavanju gore navedenog ...