PDA

Pokaži Full Verziju : ne mogu nikako spojiti pa80 sa pc!


zagi
18.11.2005, 17:31
stlno pokusavam ali nikako da uspijem . ima li neko voljan da mi kaze kako se to radi. imam midi kablo i muzicku karticu creative! hvala unaprijed ! pozdrav!

fico
18.11.2005, 19:27
evo zagi reci cu ti ja nisi napisao dali je to midi kabal da ima usb ili djojstik konektor i koju creative cartu imas odnosno koji prikljucki su na njoj i sta hoces da snimas dali midi fajlove ili audio fajlove ako imas kabal midi to usb spojis usb na kompjuter a midi in na kablu spojis na midiout na sintu a midi out na kablu na midi in na sintu kad otvoris sekvencer u kojem ces da snimas imas uvek midi device setup tu mu odaberes da je tvoj midi usb i odma ce ti primati tonove koje budes sviro ako imas midi to djojstik........... ako hoces da snimas audio .........ako,, ako....napisi sta hoces da radis i sa kojim programom i dobijas odgovor i savet vako mogu pisati za citav referat i sam te vise zbuniti pozdrav fico

zagi
18.11.2005, 20:08
fico evo ovako taj kabal je ovako u kompjuter je petnaest pinski kao onaj za stmpac samo malo manji a u klavijaturu dva petopinska djeka midi in i midi out. a creative kartica ima 4 boje i onaj jedan za midi kablo. samo mi reci sta da pritiskam na klavijaturi a sta na pc? hvala! pozdrav!

zagi
18.11.2005, 20:20
i jos nesto ocu da snimam midi. za audio je malo komplikovanije treba ozvuciti prostoriju znaci ocu samo midi. hvala! pozdrav!

fico
18.11.2005, 21:48
jos samo napisi koji program imas za snimanje cubase cackevalk pro tools itd fico

laky
18.11.2005, 23:07
Najcesca greska u ovakvim slucajevima je pogresno spojen midi kabl.Ne mora to biti slucaj kod tebe, ali pokusaj drugacije da spojis.
I kao sto fico rece, koji program koristis?

zagi
19.11.2005, 14:39
cubase sx2.0

zagi
19.11.2005, 17:17
htjeo bih da snimam u cubaseu ili sound forge. samo da mi je spojit posto imam neke svoje pjesme za djecje festivale pa da ne snimam na audio kaseti nego na cd-u. hvala! to mi je hitno. pozdrav!

fico
19.11.2005, 20:42
evo ovako posto nisam vec dugo radio midi fajlove moro sam danas instalirati cubase da se podsetim kako ide jer iz glave napamet nisam znao :P kad si spojio komp i sint kao sto sam ti napiso prije in i out prekrizis kablove upalis cubase da napomenem ovako sam radio ja i funkcionisalo je mozda postoji i neko lakse resenje pa moze da se javi jos neko sa foruma posto mislis praviti midi fajl ides na file new project 16 track midi otvori se prozor gde ces to sejvati i odaberes folder meni je bilo najlakse uvek napraviti ritam to jest bubanj izaberes track 10 i na vrhu u measure barupomaknes strelicu naprimer za 10 taktova tih 10 taktova ce se obojiti u svetlo plavu boju sad u tom svetlo plavom delu dva puta klikni u liniji 10 trake i sa tim si napravio stazu za bubanj kad kliknes na gornju polovinu nje uci ces u edit trake prvo sa leve strane odredi midi in to ce biti u tvom slucaju creative sound blaster mpu401 a za out microsoft gs wavetable sw sad imas odredjen in i out kad kliknes na 10 traku ona se otvori i sa leve strane okomito imas klaviaturu i naslikana je mreza cim dirnes tipke na korgu treba da ti pocnu udarati bubnjevi bubnjeve sam ja upisivao rucno a ti jih i mozes svirati na sint ako su to decije pesme sa nekim laksim ritmom mozes odabrati samo 2 ili 4 takta bubnja koji obiljezis i funkcijom copy paste razsiris ga po zelji koliko taktova ti treba a ako ces bubanj odsvirati klikni u meniju na rec dugme upali click da cujes takt i udri sad je na redu druga traka kliknes na traku broj 1 i proveri opet in i out midi i odredis volume za snagu odredis program za instrument ja sam obicno imao sint na klaviru a u cubase izaberes program sa brojem GM instrument otvoris traku jedan i klikom na rec startujes tu traku cuces takt i kad treba da pocnes svirati ozezi jaro tako ides dalje koliko god instrumena zelis da svira u toj pesmi kad uradis kvantinizaciju trebalo bi da izgleda super prvo ides na file export midi fajl i sejvas ga a ako nisi zavrsio za jedan dan ides save project i nastavi sutra dalje malo sam se previse raspisao nadam se da nece zamjeriti administratori toliko od mene pozdrav fico

zagi
19.11.2005, 21:49
fico hvala na objasnjenju . nesto mi nije bilo jasno. gdje se nalazi midi out i midi in da bih namjestio creative sound blaster i za out microsoft gs wavetable sw. sve mi je ostalo jasno bez ovo posto nisam nasao. hvala unaprijed ! i ja mislim da ima laksi nacin ali ni ovaj nije toliko komplikovan. hvala fico. pozdrav!

fico
19.11.2005, 22:51
cim startujes cubase imas na vrhu u meniju devices device setup kad ti se otvori prozor tu podesis in i out midi i audio i trebalo bi da vazi za sve kanale ili trake koje otvaras ili na koje snimas ako jos gde zaskipi slobodno pitaj postoji i korg preset fajl koji sinhronizuje midi kanale korga sa programom tako da i instrumenti na korgu i u programu nose isti broj ali nazalost nemam tog fajla pozdrav fico

zagi
20.11.2005, 01:10
hvala fico. meni pise kad otvorim midi in SB LIVE! MIDI PORT(A800) EMULATED. NIGDJE NEMA CREATIVE... POZDRAV!

fico
20.11.2005, 01:39
da to je u redi idi na devices device setup default midi device i tu imas in i out kad jih podesis tu vazi za sve trake kod mene pise drugcije nego kod tebe jer imam kartu 128 i nije ista kao kod tebe

toma
20.11.2005, 15:58
pozdrav

imam jedan problem

imam midi kabal i program CAKEWALK PRO AUDIO 9
kada spojim klavijaturu na pc sa midi kablelom
nista se ne cuje na pc-u
i nemogu nista snimiti u CAKEWALK-u (naglasavam da bih zelio
raditi midi fajlove)
probao sam i zamjeniti IN i OUT na klavijaturi i nista,sve je isto.Neznam vise sta bi napravio. jel moram nesto podesiti na pc-u ili mozda mi je preslaba zvucna karta za
te stvari.
MOZE LI MI NETKO DATI KAKAV KORISTAN SAVJET.

UNAPRED HVALA

fico
20.11.2005, 18:21
kad instaliras cackewalk na kraju ti testira program zvucnu kartu i ako ti javi da je u redu konfigurisana znaci da mora da radi kad otvoris cackewalk idi na options midi devices i otvori ti se prozor u kojem imas midi in i midi out na in strani obicno stoji ime karte koju imas i mpu 401 a na out strani napise dve ili tri opcije pokusaj izabrati jednu od njih da se samo ona oboji u plavo i klikni na move device to top tako da je ona na prvom mestu i trebalo bi da radi a izlaze na kablu in i out obavezno ukrstis i preklopis na klaviaturi znaci out na in a in na out pozdrav fico

zagi
20.11.2005, 18:55
fico ja sam sve uradio kao sto si mi ti rekao. pocnem da sviram na klavijaturi i na pc ucitava to sto sam svirao. ali posle se na pc nista ne cuje. sta da radim. ovako sam spojio u klavijaturu djek in sam prikljucio u out a out u in! ne znam zasto nece. i prikljucio sam muzicku karticu kao sto si mi rekao. pozdrav!

fico
20.11.2005, 19:18
ne cuje se jer nemas pravilno odredjen output sto posto ako imas mesinger javi se na fico_a@hotmail.com

zagi
20.11.2005, 22:04
fico nemam mesenger imam e-mail. pa mi se javi na
straus@cg.yu
pozdrav! hvala!

Vaxter
21.11.2005, 16:07
Pa onda bolje nastaviti ovde, nego da se ide na mail, ako vec nema messenger... ;)

zagi
21.11.2005, 22:24
fico je trebao da mi posalje sliku. tako da ne moze na sajtu. pozdrav!

kreso
22.11.2005, 10:55
Prije svega pozdrav !


Fico, jarane, ajde molim te da cijelu proceduru spajanja klavijature na PC i setiranja konfiguracije za Cakewalk u Cubase opišeš u školi sviranja - savjeti za bolji rad s aranžerom (ovdje na forumu). Vidim da imaš znanja, pa da samo ja ne pišem u podforumu molio bih te da posvetiš malo svog vremena za buduće naraštaje :lol: muzičara. Jer svaki savjet je dobro došao.
Unaprjed ti zahvaljujem.


Živio

Vaxter
22.11.2005, 15:06
Slazem se! :D

@zagi
Btw.
Moze da se ubaci slika na forum, i to u sam post! :)

fico
22.11.2005, 16:07
posto ove sedmice radim popodne u firmi a prije podne sam na fusu pokusat cu to za vikend zagiju sam poslao printscreen cubase programa ali moram da to resim sa nekim drugim editorom za slike posto printscreen zauzme skoro 4MB a na sajtu treba stedjeti pozdrav do vikenda fico

zagi
22.11.2005, 16:39
fico sve sam uradio kao sto je na slici pisalo. jos nisam prikljucivao sad cu da probam sigurno je bio problem zbog drugogo programa i njega sam izbrisao . valjda ce raditi. pozdrav! hvala!

zagi
22.11.2005, 20:00
fico sve je uspjelo. hvala ti. ima jedna caka kako u cubaseu da maknem onaj zvuk sto prati prilikom snimanja i pustanja onogo sto je snimljeno? on udara kao takt veoma jako da smeta. moze li se maci. intresuje me da li moze da se snimi pjesma sa klavijature zajedno sa ritmom i desnom rukom. kad ocu to da snimim ono nece! pozdrav!

fico
22.11.2005, 21:19
to sto ti pored radi klik to je zvuk takta koji upalis ili ugasis na glavnom bar meniju to je onom ispod gde imas play stop i rec imas pored jedno polje gde pise tempo i click stavi click na off i resen problem drago mi je da si uspeo instalirati sve i pokrenuti program da ti radi kako treba jer zato sam ti i reko slobodno pitaj ovde na forumu neko ce uvek naci vremena da ti pomogne pozdrav fico

zagi
23.11.2005, 00:01
hvala na odgovoru samo mi nisi odgovorio na drugo pitanje. pozdrav

zagi
23.11.2005, 00:06
fico ne mogu da nadjem taj tempo kako izgleda to? izvini sto te mucim. pozdrav!

fico
23.11.2005, 08:47
kad upalis cubase stisni dugme F2 i videces koji meni dugmica se pali i gasi na njemu imas podesavanje takta 2/4 4/4 i tako dalje na njemu je i tempo kojim ces snimati funkcija klik koju stavis na on ili off i sako dalje na pitanje dali mozes da direktno snimas pratnju sa klaviature nemogu da odgovorim jer nisam probo al mislim da moze samo ti nece zvucati kako treba jer to bi ti morao objasniti neko od skolovanijih ovde na forumu posto sam ja samouk za sve ovo ali koliko se ja razumem klaviatura ti salje odredjen signalkoji nosi u sebi informaciju koja nota je to a ne koji instrument tako ako bi ti upalio pratnju i hteo da je snimis na jednu traku naprimer 10 svi instrumenti bas gitara ritam gitar itd bi dobili komandu da svira na toj traki bubanj i dobio bi dosta buke a ne ritam koji ti cujes na sintu fico

zagi
23.11.2005, 19:28
nasao sam . hvala! nadam se da cu dobiti odgovor na drugo pitanje od nekog muzicara! pozdrav!