PDA

Pokaži Full Verziju : juzni vetar


DickOverfrick
17.06.2008, 14:55
prvo da pozdravim, sve, fin vam je forum! B-)
e, sada, sviram, bass gitaru, kontrabas i pomalo gitaru... i uglavnom sviram rokenrol pedesetih i sl, medjutim u poslednje vreme ne mogu da prestanem da slusa Juzni Vetar... sve bi to bilo super da umem da skinem harmonije pesama i da zadovoljim sebe sviranjem bassa uz pesme Juznog Vetra...
Te harmonije su totalno nepoznate za mene, i nista mi od tih pesama muzicki nije blisko. Sto se tice tehnike sviranja bass gitare, apsolutno shvatam sta Mile Bas svira, ali kocim se kod harmonija, jer ima mnogo cudnih promena i sl...
ovo sam ukapirao - uglavnom su tu dve vrste pesama, jedna je obicna "dvojka" gde ide na primer C, G, C, G sa nekim prelazima a druga je orijentalno odsvirana i tu na primer ide C, C, G, A# u onom prepoznatljivom juve ritmu..
takodje sam skapirao da se, ukoliko pesma pocinje iz E javljaju jos 2 akorda, C i D i to cesto tim redom ...
ako bi neko mogao da mi napise akorde za:
Dragana Mirkovic - Kad bi znao kako ceznem
Semsa - Pristajem na sve
Semsa - Zar za mene nema srece
Semsa - Sto me pitas
Semsa - Mi sve volimo
Sinan - Pusti me da zivim
Sinan - Sudbina me na put salje
Sinan - Ej, otkad sam se rodio
Sinan - Sve je postalo pepeo i dim
Sinan - Janicar
Mile Kitic - Casa ljubavi
Mile Kitic - Mogao sam biti car
Mile Kitic - Kockar
.... ako moze i harmonija forspila uz sve to :D
hvala svim dobrim ljudima

Darko88
17.06.2008, 15:24
Daj covece pa kad sviras rock'n'roll ovo bi za tebe trebalo da bude limunada, vrti se jedan isti kvintni krug samo iz razlicitih intonacija, za sve ovo sto si nabrojao ljudi sviraju na sluh i to ji i tebi dovoljno veruj mi