PDA

Pokaži Full Verziju : semplovanje na TR (ili bilo kom drugom sempleru)


Kompozitor
16.06.2008, 18:06
interesuje me da li je moguce da iz mp3 pesme iskoristim zvuk nekog instrumenta koji svira solo (znaci samo on bez bubnja, basa...) i ubacim u tr tako da mogu i ja da sviram s tim instrumentom?

klavijaturista
16.06.2008, 18:39
mozes ali samo jedan to i to moras izfiltrirati jako dobro!!!! ma da to je bezveze imas sasvim dovoljno samplova i setova za tTR u download centru tako da imas dosta poznatih kombinacija zvukova,pa ti netreba to sto ti zelis!!!
Jedino da si ubacis neki uvod pjesme!!!!

laze
17.06.2008, 00:13
Da moze samo neki uvod pesme ili neka improvizacija, a samo solo ili bilo kog instrumenata nemoze da se izvadi od Mp3 nemozes da razdvojis svaki instrumenat pesme posebno.

x3meSRB
17.06.2008, 00:36
to shto hocesh je mnoooogo zajebano, verujem da ni oni koji super barataju sa takvim stvarima zele da se navate na tako neshto. u pravu je klavijaturista, jedino ako hocesh neki uvod da iskoristish kao loop, inace mislim da ima vec skoro sve semplovano.... ili bar ono shto treba za nash melos. pozZ.

Kompozitor
17.06.2008, 16:29
Da moze samo neki uvod pesme ili neka improvizacija

na to sam i mislio a ne da razdvajam instrumente iz pesme. Znaci npr. samo klavir svira u pesmi, nema ni jednog drugog instrumenta ni pevanja, i mislio sam da mogu da iskoristim taj zvuk klavira da ubacim u tr i da kasnije sviram s njim. Moze li neko da napise postupak kako da uzvedem ovo? Sviram techno/house a za to stvarno nisam nasao nikakve semplove pa mi zbog toga trebaju

vladan.pro
18.06.2008, 17:27
To sto si naumio je neizvodljivo.

harisfaz
20.06.2008, 00:41
Ih kad bi to moglo!

BasariStudios
20.06.2008, 10:23
Moguce je ako nadjes glas potpuno sam, odradi se vrlo fino. Radio sam to dosta cesto
i neke boje su vec i u Komercijalnim Setovima.
Tako sam dobio i Gajdu Makedonsku o kojoj mogu slobodno rec da ne postoji jos ni na
jednom sintu ili setu sto sam do sada cuo. Uspeo sam skinuti 4 pune note od originala.

jager
20.06.2008, 11:37
Kako kaze Nedim: Moguce je!
Medjutim, trebas imati sjajan uzorak koji ces samplovati, pre svega!
I ako uspes da izvadis 4-5 semlova po visini onda si uradio posao...
E sad, ako je klavir u pitanju: Ukoliko u pesmi sa koje zelis da skines sempl svirka ide u akordima, nema sanse da dobijes to sto si zeleo... Mora biti JEDAN ton, i to dovoljno dugacko da bi ti to mogao ispravno semplovati

klavijaturista
20.06.2008, 12:37
Ako zelis svirati uz takvo šta Ubaci si MIDI file ostavi samo tu dionicu tj tu TRAKU na kojoj svira klavir i sviraj uz to problem riješen a šta će ti SAMPLOVI tj Loop-ovi!!!!
to je čisto gubljenje vremena!!!

Kompozitor
20.06.2008, 20:27
ma klavir sam naveo samo kao primer, i instrument svira samo po 1 ton, ne ceo akord pa sam zbog toga mislio da je izvodljivo. Sta znaci "I ako uspes da izvadis 4-5 semlova po visini onda si uradio posao..." i koliko dugacak treba da je taj ton?

jager
23.06.2008, 11:47
Znaci, ako semplujes neki instrument sa samo jednim semplom, koji je npr C-3 on ce super zvucati ako ga budes svirao recimo od A-2 do F-3. Ukoliko ga budes svirao oktavu ili cak dve vislje ili nize, jako ce se primetiti da je sintetika u pitanju. E tu uskace u pomoc multisemplovanje. Znaci, uzmes uzorak zvuka odsviran u raznim visinama, i od njega napravis jedan multisample. U, recimo, Awave napravis i definises koji sempl ce od koje do koje tipke da se koristi...
Duzina sempla koja je potrebna, zavisi u glavnom od samog zvuka koji samplujes. Naravno da je pozeljno da bude sto je duzi moguce, stim da opet ne treba preterivati jer ces onda nepotrebno potrositi sample memoriju.
Za klavir mislim da je sasvim OK ako uspes da ga semplujes u duzini od recimo 2 sec.
Za neke druge semplove i pola sekunde je dosta, a za neke ni 5 nije dovoljno... opet sve zavisi ...

Kompozitor
23.06.2008, 19:59
e hvala, nije mi potrebno multisemplovanje, dovoljne su 2 oktave, a sta se koristi od softvera, da li je awave dovoljan ili je potreban jos neki program?

jager
23.06.2008, 22:19
Nisi me razumeo u prethodnom postu.... Ako ti trebaju 2 oktave, a da sempl zvuci prirodno, MORACES da koristis multisempl. Jedan sempl moze da ti zvuci ok samo za par tonova tamo-amo. Bar 3 sempla po oktavi, to je nekako minimum....
A sto se tice softvera, awave je sasvim OK. I za ovu prigodu dovoljan za slaganje semplova. Za samo semplovanje ces morati koristiti neki software posebno za tu namenu... wavelab, soundforge ili slicno...