PDA

Pokaži Full Verziju : Sempl Fender basa za TR-a


camponja
16.06.2008, 11:44
Ovo je svakako jedino mesto gde bih mogao da ocekujem pomoc za svoj "problem" i molio bih postovane kolege da mi neko na neki nacin pomogne. Pazite, u pitanju je bas za TR-a. Ja ih imam "brdo" i ovakvih i onakvih i ciganskih i kobajagi sempl ovo sempl ono V50, DX11, bla,bla ... - Kosmajac, Gorila, Ranke, Dalibor... itd. Sve je to lepo, ali... Ali to u zavisnosti od stila svirke ne izlazi baš kako bih ja voleo. Sve je to nekako, grubo receno - sirovo! Iskreno, ja tu ciganiju ne volim, ne volim "pucanje" i taj sabijacki stil svirke. Ono sto je neko postavio u download-u Sempl bas gitare fender je nesto najpribliznije sto ja trazim a poslusajte na Vidim da nisi procitao pravilnik demo BAS GITARE FENDER i bice vam jasno o cemu pricam. Ocekujem vase odgovore i pomoc da sto pre dodjem do takvog basa. Pozdrav svima!

mykeli
16.06.2008, 11:56
Najpriblizniji bas tom semplu sto si mislio je "kosmajac bass", daj mu samo malo EQ i vozi...
U buduce postuj pravilnik!

camponja
16.06.2008, 12:12
Ali kad sviram bas ja ga stavljam na individual 1 i tada su svi efekti PUFF. Sta da radim u tom slucaju i kako da postavim EQ, tj. koji konkretno efekat i kakvi su parametri? Znam da sam naporan ali...

mykeli
16.06.2008, 13:08
Oko stelovanja EQ na TRu ne bih mogao da ti pomognem, za razliku od PA serije!
Definitivno, bas koji si cuo je "Ranke" sa EQ, ili podeli klavijaturu pa na bassu na Mixeti dodaj sredji, ako imas parametrik po kanalu...

laze
17.06.2008, 00:18
Druze evo probaj ovo ako vec nisi ga probao mislim da je priblizno to ono sta trazis, http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=1536

camponja
17.06.2008, 08:45
Imam ovaj odavno ali "ne pije vodu". Više liči na neki finger ili tako nešto. Vrlo verovatno da je ipak u pitanju "Ranke bass" sa EQ ili "Brma bass", oni su nekako slicni jer se baš čuje žica i prilično jasno je definisan. Ako je neko raspoložen da me obraduje sa nekim dobrim basom,nemam ništa protiv, ha,ha... Salim se... Pozdrav svima!!!

mykeli
17.06.2008, 12:44
"Brma bass" nisam cuo, sa "ranke bass" sviram manuelno i kad treba ARRski.
Posto ga ne delim kad sviram Aranzer, u EQ GAIN mu dam MID GAIN negde bogami na 9db da bude precizniji, sto ne mora da znaci da treba i ti toliko da das srednji.

mykeli
17.06.2008, 12:47
Jao, ja ti pisao za Pa seriju, zaboravio sam da ti treba za TR.

Samo treba da pogodis pravu frekvencu na EQ i bog da te vidi!

gogspa80
18.06.2008, 22:35
Evo bass sto sam ga ja pravio licno, meni je dobar samo ga treba na poseban kanal, pa ga izostrit i srednjih mu malo dati... isprobajte


http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=1766

camponja
19.06.2008, 00:02
Hvala druze, ovako na zvucnicima kompa lepo zvuci, videcemo kako se ponasa u svirci i na razglasu. Onako, bas kao bas obecava!

gogspa80
19.06.2008, 00:04
Probaj ga posebno na kanalu znaci srediti malo , visoki mu dodaj na + 9 db
i srednjih mu treba dodati... meni u ritmu fino zvuci...

camponja
19.06.2008, 00:47
Znas kako,ja imam pa 80 i TR. Meni treba na TR-u. Ako stavim bas na individual 1 ili 2 adio Mare svi efekti i EQ. Jedino sto mi ostaje da ga doteram na mikseti koja je Powermate ali nije to bas isto kao na graph.EQ. Mozda postoji neki nacin... a?

gogspa80
19.06.2008, 01:04
kod mene je pa 80, i saljem ga na posebno kanal , isto onda ne mozes od klavjeture efekte koristiti za njega , ali na mikseti ga lakse nastimam kako ja zelim... mikseta je powermate1000.. ma moze se na mikseti fino dotjerati... samo mu visokih dodaj i malo srednjih i vidjet ces da je fin.. a promjenom frekvencije srednjih mozes dosta dobiti u promjeni zvuka, isprobaj sebi kako ti se najvise svidja... pozdrav