PDA

Pokaži Full Verziju : Da li se isplati!?


ketronsd1
14.11.2005, 20:10
Danas sam dobio ponudu da dam 2500€ izmedju SD1 i TYROS 2.
T2 sa punim paketom kosta 4200€
Sta vi mislite da li se to isplati?

yu-midi
14.11.2005, 21:21
Moje misljenje je da je to velika cifra tako da uopste nebi razmisljao nego bi zadrzao soltona!
Sve je to jos frisko za pocetak jos neizvjesno kako ce se pokazati taj tyros2 u nasoj muzici.

Vaxter
15.11.2005, 01:15
Ne znam bash...
Ako je full 2500e ja bih ga iz mesta uzeo...
Mada nisam razumeo bash najbolje...
Ti treba da dash soltna i 2500e za T2 ili shta?

ketronsd1
15.11.2005, 20:29
Upravo tako Vaxter!
SD1+2500€=TYROS2.Ponuda za SD1 je prilicno dobra ali nisam bas siguran da je T2 toliko vrijedan.Prije nekoliko dana sam ga testo prilicno dugo i u sustini je to samo njegov predhodnik + sampler.
Naravno da sampler vrijedi puno.
ALI?

Vaxter
16.11.2005, 00:40
Pa, ne bih se bash slozio da je kao prethodnik, ali u svakom sluchaju nije bash povoljna ponuda, shto se mene tiche... :(

Ti ovde ipak imash klavijaturu koja je kompletno spremna za posao, a sa Tyros-om dobijash neshto potpuno prazno!

Treba posle sve to opet nakalemiti...

Sve zavisi od tebe...

Ja bih menjao, zato shto mi se T2 svideo, ali sad pokushavam da se postavim na tvoje mesto...

RadeKI
27.12.2005, 11:44
Evo i mene :) ! Pa bas ne bih dao te pare i tog soltona ;) a zasto?

Kao 1 sto je vec receno da ti je solton spreman za posao
kao 2 ima dovoljno praznih PATTERN-a za nove stilove (198)
kao 3 boje su mu odlicne (dostra realne (harmonike-kabina-organ... trube, basevi, stringovi, sax...) da nenabrajam.
kao 4 zgodna je za nosenje na posao i lako se radi na njoj nema puno filozofije - brzo i jednostavno
kao 4 imas i ti sempler samo treba da ga aktiviras

Ja sam aktivirao na mom Soltonu (ketron x1) sempler i radi odlicno, stavio zadnji OS i 8MD Edo ram-a i sad je to sto treba, i nerazmisljam da ga menjam u skorije vreme. A moj ti je drugarski savet da to ne radis nego sacekaj da se vidi kako ce se pokazati za nase potrebe. A nikad nije kasno da kupis i YAMAHU pored Soltona. Mada ja nisam neki ljubitelj YAMAHE imao sam dosta aranzera Yamaha, Rolnda, KORG-a Gem-a, ali za sad mi ovaj daje sve sto treba.

Znaci da rezimiram ovu moju filozofiju:

1) 198 praznih kanala za STILOVE (Pattern-e)
2) 198 USER Sound-a
3) HDD (ako imas)
4) Sempler (imas ali moras da ga aktiviras - zadnji OS I 8 MB EDO Ram-a)
5) Vocal & Guitar processor se isto tako aktivira zajedno sa semplerom
6) Kvalitetne i realne boje
7) jedina zamerka sto ima malo USER Drum setova svega 8 (ali dovoljno ;)
itd... more kombinacija i funkcija, a YAMAHA je po meni za sad skup "SPORT". Ipak pusti da vreme odradi svoje pa ce joj i cena u medju vremenu "popustiti" pa onda uleti u kombinaciju.

PS. Jesu li dobri oni moji ritmovi ;) ??