PDA

Pokaži Full Verziju : Roland GW8 - Novi Aranzer Workstation


kljucko
13.06.2008, 00:24
Evo nam malo novosti iz ROLAND-a;)

The GW-8 is the next generation of Roland's unique GW-series workstations with intelligent backing-track functionality. With its fresh, contemporary sound-set and expressive musical styles from pop to rock, plus authentic ethnic styles and a multi-format USB Memory Player feature, the GW-8 will bring a world of music to your fingertips. It's especially well suited for "one-man-band" performance.
• Contemporary music workstation with high-quality 128-voice sound engine derived from Roland's renowned sound-module lineup
• Wide variety of contemporary sounds and intelligent backing styles, plus additional banks of ethnic sounds and styles from around the world
• USB Memory Player feature allows direct playback of MP3, WAV, AIFF, and SMF files from USB key; Centre Cancel feature for audio files enables karaoke-style sing-along
• Newly designed graphical display, plus Style Select button, Analogue Modify knob, and D-BEAM
• Style Converter and Playlist Editor software included
• Onboard 16-track sequencer for saving your interactive performances

vingula
13.06.2008, 00:32
Moram priznat da mi se na prvi pogled jako svidio,a i spec. nisu loše.
Još samo da je čut kako zvuči.

medino
13.06.2008, 00:50
lepo izgleda....i provali tezinu - 6 kg???:-O

kuki
13.06.2008, 02:07
Svidja mi se ovako na prvi pogled:)

milanceshow
13.06.2008, 02:19
Videcemo kakav je.Nadam se da su poboljsali mnoge stvari.

Igorčina
13.06.2008, 10:48
Prima li semplove?

neconix
13.06.2008, 11:32
Naravno da ne,tesko da cemo mi to docekati,mozda nasa deca!!!:D

kljucko
17.06.2008, 15:49
Nema potrebe za semplovima.. http://matrixsynth.blogspot.com/2008/06/lims08-roland-gw8-on-show.html Evo vidite o cemu se radi..

vingula
17.06.2008, 16:15
@IGORČINA
he he...kolega...stvarno imaš smisla za humor :D

Pozdrav

vingula
17.06.2008, 16:21
Jaooooo pa frajer svira moju favorite song "2PAC - Changes" .......:D

Marco7
17.06.2008, 17:08
Mocno nema sta!

Marco7
17.06.2008, 17:11
Cena ce mu biti oko 700 funti ;) Nije mnogo sa obzirom na mogucnosti koje nudi!!!

jeftabgd
17.06.2008, 18:10
To ce biti vrlo dobra sprava ali samo kao druga klavijatura.Za te pare ne moze da bude bolji od g-70 i e-80,nema teorije a i ta tezina od 6kg,pokazuje da to nije sprava na nivou ovih najjacih aranzera.Proci ce jos 15.god.dok oni ne naprave nesto da valja a da je ispod 10kg,a sempler ce se setiti da stave kad im fabrika zaraste u korov posto ce ih Korg i Yamaha progutati za par god.Ja sviram na Rolanda ali stvarnost je sumorna i brojke pokazuju da im prodaja drasticno opada.

kuki
17.06.2008, 18:19
Koliko sam video na snimku moze odlicno da posluzi kao solo klavijatura za zabavnjake:)
Ima dobre gitare,klavir,organe,...

Shwawko
17.06.2008, 18:21
Taj GW-8 je chista pochetnichka mashina, jer nema neke mogucnosti bash, jer sam svirao kod jednog drugara na GW-7, i po meni to su klavijaturice za pochetnike u nizzoj muzichkoj shkoli... Josh ima USB, znachi, prava klavijatura za fajlashe, koje hocce da pushtaju midi fajlova a da ih klavijatura ne koshta mnogo.... Smeshno...

Marco7
17.06.2008, 18:38
Bolji je mngo od Gw7 i to je klaviajtura koja je u klasi sa Pa500 i stvarno ima extra zvuk aranzera!Skidao sam mp3 primere i mogu ti reci Sawawko da mnogo dobro zvuci!Sigurno dobar aranzer za muzicare sa nizim budzetom ;)

Darko
17.06.2008, 19:49
Pozdrav . . .

Kad usporedim GW-8 sa PA80 . . dobro znam da neprima semplove GW-8 ali manje vise sad to. . .nego dali je moguce dotjerat GW-8 kao pa80 mislim za nasu Muziku.

Pozdrav . ..

kljucko
17.06.2008, 20:10
Pozdrav . . .

Kad usporedim GW-8 sa PA80 . . dobro znam da neprima semplove GW-8 ali manje vise sad to. . .nego dali je moguce dotjerat GW-8 kao pa80 mislim za nasu Muziku.

Pozdrav . ..

Prednost Rolanda je sto moras odvojiti puno manje vremena na stimanje sounda nego kod Korgova Pa serije...To je dokazano milion puta i tu nema sta.:(

Darko
17.06.2008, 20:35
Ma osim toga ovo jest mozda Igracka kako bi svi rekli . . ali ja ipak mislim da bis e ona mogla fino sredit.

milanceshow
17.06.2008, 21:25
Klavijatura moze da se sredi za nasu muziku kao i svaka druga klavijatura.Sve klavijature koje smo svirali i koje sviramo nisu pravljene specijalno za nasu muziku pa ne vidim razlog zasto na GW-8 nebi mogo da se sredi za nasu muziku.....
To sto GW-8 nema sempler nekolicina smatra da to nije dobar aranzer....sto Ja licno ne smatram nikakvom manom....
Dajemo neke komentare u smislu "Ja kad ubacim moje semplove" ili "Ja kad semplujem" ,a postoje ljudi koji se porfesionalno bave semplovanjem za poznate proizvodjace klavijatura.Ljudi su to usemplovali i ubacili u klavijaturu.Tako da se u Rolandu GW-8 dobijaju sasvim dobri setovi bubnjeva ,bas gitara,gitara.........
Nisam bas siguran kakav je edit za solo boje ali je sigurno da moze dosta iz nje da se izvuce.
Pridruzujem se misljenju MARCO7 da je to sigurno dobar aranzer za muzicare sa nizim budzetom.
Pozdrav!!!

Darko
17.06.2008, 21:44
Bas tako . . . kupit cu si ovo pa da vidimo sta i kako

Marco7
17.06.2008, 21:53
Ma dobra je sprava sigurno!Gledao sam malo specifilacije i mogu ti reci da moze na njemu dosta da se uradi po pitanju boja,posebno zbog one analogne modifikacije zvuka a i cuo sam onu gitare i klavire,hmmm bas zvuce uverljivo!Mozda jeste losa plastika,6kg ali cinjenica je da ima dobar zvuk ker sam slusao demo na studiskim monitorima ;)

kljucko
18.06.2008, 13:07
Evo i manual pa citajte.. http://lib.roland.co.jp/manual/en/dl_08 ... W-8_e1.pdf (http://lib.roland.co.jp/manual/en/dl_08-24781/GW-8_e1.pdf)

Darko
18.06.2008, 13:17
Svaka cast Kljucko . . .

josipv
21.08.2008, 21:06
Bas tako . . . kupit cu si ovo pa da vidimo sta i kako

Darko jesi mozda kupio GW8,nekako sam se i ja zainteresirao za tu spravu,trebao bi neki aranzer a neznma sta bih uzeo???

Darko
21.08.2008, 21:22
Iskren da ti budem nisam jos. Osim toga jos nije ni izasao u prodaju :( tako da sam morao da uzmem nesta drugo ;)

DjoleBn
21.08.2008, 21:39
ne znam koja mu je cijena, al ovo zvuci fantazija, pravi rolandov zvuk :) e aj nek mi neko prevede koliko usera za ritmove, i sta se moze jos uraditi sa ovom klavijaturom? Naravno podrazumijeva se da ce sa nje samo ici ritam, bubanj, bas i kontra :)

provali i ovo da mozes pustati mp3 fajlove...

josipv
21.08.2008, 21:44
Iskren da ti budem nisam jos. Osim toga jos nije ni izasao u prodaju :( tako da sam morao da uzmem nesta drugo ;)

A to drugo je?

BasariStudios
21.08.2008, 21:48
Klavijatura nije aranzer i nema puno aranzerskih funkcija, to je WORKSTATION.

Vihor
21.08.2008, 21:53
Alo Izete :lol: ma dobra je to spravica, to ces ti morati da nabavis sebi :">

josipv
21.08.2008, 21:54
Kak nema,ima ono najbitnije start-stop,intro,fill in.............i moze user ritmove a ima i fabricke...

BasariStudios
22.08.2008, 02:44
Alo Izete :lol: ma dobra je to spravica, to ces ti morati da nabavis sebi :">
Hebo ti ono ne valja, ima kod Rukfasha i Dine jos bolje, Gorenje!

josipv
22.08.2008, 11:14
Ma ŠEfiljkin pasulj je najbolji.......=))=)):lol::lol:

DjoleBn
22.08.2008, 11:41
Nemojte se sprdati sa temom :) fino pitam :D

kreso
22.08.2008, 13:17
Društvo, predlažem sljedeče : ajmo mi sačekat da GW-8 dođe u prodavaonice, pa kad ga netko kupi neka stavi dojmove i demose na site da sami donesemo ocjenu na temelju vlastitog iskustva vrijedi ovaj Rolandov novitet čemu ili ne.
Ovako sve se svodi na tip rekla-kazala, a nismo se mali put opekli u dojmovima i procjenama oko izlazaka novih kljava.
Sjetite se samo Audye (koje neće biti još oho-ho), Tyrosa III i sl.
Neznam dal se slažete, al dok se netko ne pohvali da ju je uspio kupit bilo bi najbolje ovu temu do tada zaključat.

Alix
22.08.2008, 13:43
Ljudi..ja NIŠTA sd ne znam...Prije sam bar nešto znao a sad NIŠTA...Jedna strana tvrdi da NIJE aranžer i da je Worstation,Druga strana da je Arranžer...Pa šta je sad?Daj odlučite se il bar dajte konstruktivne komentare da se lakše orientiramo...Pozdrav!

Vule
22.08.2008, 14:15
Ljudi..ja NIŠTA sd ne znam...Prije sam bar nešto znao a sad NIŠTA...Jedna strana tvrdi da NIJE aranžer i da je Worstation,Druga strana da je Arranžer...Pa šta je sad?Daj odlučite se il bar dajte konstruktivne komentare da se lakše orientiramo...Pozdrav!
GW 8 je aranžer,i biće radjen u tri varijante,američki,euro i za balkansko tržište...razlika će biti u bojama koje imaju...u balkanskom će biti komplet boje za našu muziku,oko ritmova ne znam ali verovatno i ritmovi...od boja će biti zastupljeno sve,harmonike,klarineti,orijent saksofoni,gajde,buzuki,najloni,tamburice,praktično sve što je potrebno...izlazi za oko mesec dana i cena će mu biti ispod 800 eura...mislim da je to više nego povoljno,ja ću odmah uzeti jedan,jer tih 6-7 kila koliko je težak je jako dobar razlog da se sprava isproba...iskreno,samo mi smeta što ima 61 dirku,i verovatno su mekane za moj ukus ali je i to bolje od vukljanja klavijatura od 20-tak kg....ako bude mogla da se sredi da zvuči za svirku biće to moj definitivan izbor...;)

BasariStudios
22.08.2008, 15:17
Ljudi molim vas ne budite smjesni, Almire, i pored toga sto GW8 ima neke
aranzerske funkcije sint je WORKSTATION i nema veze sa svetom aranzera.
Neznam zasto su ljudi toliko pametni da tvrde obratno i od samog ROLANDa
koji pravi taj sint, GW7 i 8 nikad nisu bili nikaki aranzeri. I CZ230S ima ritmove
na sebe, dal i to znaci da je aranzer? Sint je namenje vise studiskim svetu i
u sebe sadrzi vise WORKSTATION funkcije a to isto tvrde jos 100 stranice a i
sami ROLAND na njihovu stranicu, pogledajte na ovaj search, kako ga zovu:
http://www.google.com/search?q=roland+gw8&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

A ako ste stvarno toliko tvrdoglavi i taj VAS UKUS sa kime se ljudi pravdaju ovde
evo pogledajte gde ih ROLAND stavio, u koju kategoriju, do your home work
before you say something kazu amerikanci:
http://rolandus.com/products/productlist.aspx?ParentId=83

Vule
22.08.2008, 15:21
Ljudi molim vas ne budite smjesni, Almire, i pored toga sto GW8 ima neke
aranzerske funkcije sint je WORKSTATION i nema veze sa svetom aranzera.
Neznam zasto su ljudi toliko pametni da tvrde obratno i od samog ROLANDa
koji pravi taj sint, GW7 i 8 nikad nisu bili nikaki aranzeri. I CZ230S ima ritmove
na sebe, dal i to znaci da je aranzer? Sint je namenje vise studiskim svetu i
u sebe sadrzi vise WORKSTATION funkcije a to isto tvrde jos 100 stranice a i
sami ROLAND na njihovu stranicu, pogledajte na ovaj search, kako ga zovu:
http://www.google.com/search?q=roland+gw8&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

A kakva je po tebi razlika izmedju aranžera i workstationa...Nedime nije dovoljno da sprava ima ritmove da bi bila aranžer...gw8 ima iste komande za aranžer kao i g70,e80 i ostali rolandovi aranžeri,znači introe,main-ove,prelaze,a da li ćeš ga krstiti kao aranžer ili workstation nije bitno...sprava može da radi kao i svaki aranžer,to ti potpisujem...;)

P.S. zar u mene sumnjaš kad je Roland u pitanju?:D

BasariStudios
22.08.2008, 15:53
Buraz, ne sumnjam u tebe nimalo al GW8 i dalje je workstation, sto se tice kontrola
start stop i ostalo ima i triton i motif i sve...nije to to. Pricam fakte. Razlika izmedju
aranzera i workstationa je velika, mnogo velika da mi treba sav dan da objasnim.
Jedine masine koje se danas moze nazvati arranzer/workstation u jedno su SAMO i
JEDINO korgove PA masine, sve ostalo roland i yamaha i druge su vekove unazad.
To su samo aranzeri il samo workstationi koji su bolji i najbolji u onome sto nude al
kao masina sve u jedno nijedna jos ne nudi sto jedan PA moze ponuditi ni u snu a to
i ti sam vec znas i slazes se samnom i pre no sto to potvrdis. Druga stvar, mi smo
Balkanci i poznati smo po tome da od CZ230S hocemo da napravimo TRITONa al i to
ne ide tako. GW8 nije aranzer zato sto u sebe nema nijednu aranzersku funkciju,
ponavljam funkciju ne dugmice i komande, nit moze praviti stilove nit moze editovati
nemoze nista uopste nimalo. Sto se tice Workstationa on ima vrlo dobre WORKSTATION
funkcije na sebe koje nude mnogo vise o solazi nego i cuvenih G70 il E80 i bas zato
je workstation, zato ga je ROLAND stavio kod workstations i jos mnogo ostalih stvari.

Vule
22.08.2008, 15:59
Ajde da sačekamo još koji dan dok se ne pojavi...ja čim ga budem dobio prezentovaću ga ovde pa da vidimo šta može a šta ne...

m@x
22.08.2008, 16:12
Očigledno ni sam Roland nije načistu u koju klasu bi uvrstio GW seriju klavijatura.

Na Rolandovim američkim stranicama i GW-7 i GW-8 su uvršteni u kategoriju 'Workstations' zajedno sa Fantom X i G i JUNO serijama, te VP, SH i V-synth klavijaturama?!

U isto vrijeme, na britanskim stranicama Roland stavlja GW-8 u 'Synthesizer room' kao 'workstation', ali ga ponovo stavlja zajedno sa GW-7 modelom u 'Arranger keyboard room' s tim da je i tu ponovo označen kao 'workstation', a GW-7 (koji je u istoj klasi kao GW-8 i ima riječ 'Workstation' ispisanu čak i na kućištu) je označen kao 'affordable arranger keyboard'?!!

Činjenica je da GW-8 pored anažerskih ima i neke funkcije klasičnih synth klavijatura kao što su komande za promjenu parametara zvuka za vrijeme sviranja, kao i mogućnost detaljnijeg podešavanja parametara zvukova, a isto tako i neke nove funkcije kao što je mp3,wav,aiff,smf player, te 16-tračni sekvencer, ali sve to ga teško može staviti i blizu nekoj od klavijatura koje smo navikli zvati workstation-ima (kao Yamaha Motif, Korg Triton, ili Roland Fantom).

Ovo mi nekako više liči na neku kombinaciju aranžera i synth-a (ili obrnuto), kao što je npr. Yamaha PSR E-413 ili MM6, s time da je ovdje naglasak dan kvaliteti zvukova (koji su uzeti sa Sonik Cell modula, i to sa duplo većom memorijom), a style-ovi su očito uzeti sa E serije (4 varijacije u odnosu na 2 od GW-7 modela).

U svakom slučaju, nešto novo, ne previše skupo, a sa očito jako dobrim zvukovima, i poprilično lagano u odnosu na konkurenciju (pri tome mislim i na aranžere i na slične synth-eve) tako da će imati daleko bolju prodaju nego GW-7 model koji nije nudio ništa osobito ni na jednoj ni na drugoj strani (osim možda hrpe world tj. etno zvukova).

Vihor
01.09.2008, 17:20
Ba s me onako zanima koji ce ton generator GW8 imati u sebi. Hoce li tu biti kakva mejsavina analognih soundova i klasicnih roland GM/XG LITE voices ili ce biti i kakav manji fantomic u njemu :) pozdrav

m@x
02.09.2008, 23:03
GW-8 ima isti (ili sličan) ton-generator kao Fantom serija i Sonic Cell modul.

Vihor
04.09.2008, 13:43
Jos samo kada bi GW 8 mogao da bude pravi aranger a sound sekcija sa cell formacije eh....;)

Marco7
04.09.2008, 15:37
Kad bi baba bila deda =))

Alix
04.09.2008, 17:07
###Kad bi baba bila deda###
Neće da ga može...Trabaju joj muda...A kad ima muda ne treba joj deda nikako...
Tako je i kod GW...

Vihor
04.09.2008, 21:38
Ma da svemudrijasi B-) hehe

zsimonovic
02.12.2008, 13:26
Posto vec moze da ima i ritmove,od koje klavijature moze da prima ritmove,koji format?Moze li sa g800,ili sa e86,96?