PDA

Pokaži Full Verziju : Konvertovanje iz wav formata u kmp,ksf


camponja
12.06.2008, 09:36
Moze li neko da mi objasni kako da u Awave studio konvertujem boju koja je u wav formatu, treba mi za TR? Pokusavao sam ali mi bas ne polazi za rukom, pa ako neko ima slobodnog vremena i volje da mi to malo pojasni!? Zahvaljujem!

gogspa80
12.06.2008, 10:22
ovako ubacis boje koje imas u wav formatu u awave studio,kliknes desnim klikom na boju i save selected waveform as i eto ga.. ali ako je se radilo o nekoj boji gdje ima vise wav za jednu boju, moras im uraditi Kmp, a i loop nije sredjen..

to radis ovako

sve znaci ih moras ubaciti u program, recimo nek se radi o semplu nekakvih gajdi i imas 5 boja u wav formatu, 5 tonova, c2,fis2,c3,fis3,c4.. naprimjer. i sad si ubacio sve te u awave studio.. moras uraditi loop dobar za te boje.. kliknes na boju dvaputa i ides na loop, zatim find, pa finish, mozda ce naci sam dobar loop, a mozda i nece, ako ne nadje moras sam naci..
kad si to sredio desnim klikom klikni na ovo u lijevoj pregradi pored tih instrumenata sto si ubacio:), pise collection, onda add new instrument, onda ce se otvoriti ovako +000:000 : New instrument

klikni na plusic

onda desnim na layer pa propertis for layer

onda ti se otvori tastatura, sad stimas od koje tipke do koje ce koristiti koji sempl evo recimo povuces od dna do dis 2, onda kliknes na new region
odaberes sempl da je c2, ispod stavi kvacicu pored override waveform parameters odaberi rot key da je c2, drugi stavi od e2 do fis 3 i tako dalje.. skontat ces..kada si to odradio ides na save layer as pa odaberes korg triton kmp

nadam se da sam bio od nekakve pomoci. pozdrav

camponja
12.06.2008, 17:24
Hvala puno,pokusacu cim stignem a ako bude trebala neka pomoc ja cu opet morati malo da dosadjujem.PozZZ

gnovako8
10.07.2008, 00:05
svaka cast majstore nisam znao da se moze to uraditi na tom programu Awave,radio sam samo konvertiranje i loop. Ajd mi molim te reci ako znas naprimjer konvertiram neki sempl od Kurzweila u format za Tr korg i napravi to,ali neradi svaki sempl dobro na korgu pucka ili kao da nije lupiran krci kako to ispraviti,dali treba ponovo lupirat il sta Hvala pozdrav;)

korg_player
20.07.2008, 15:37
jel mozete objasniti kak se radi KMP. u aWave-u. ja to ne kuzim, imam dosta samplova sdamo sa ksf. zvukovima ali fali kmp i nasam ga mogao napravit

BasariStudios
21.07.2008, 04:03
Wave file da se pretvori u KSF nema nikakvu potrebu za AEAVE, sami sint
radi to, samo ga loadiras u sint i vec je konvertovan. KMP se radi u Sampling
Mode gde loadiras sve KSF ili WAVE files koje posle sastavljas u jedan KMP
koja je malo poveca procedura i nije BAS tako lako.

korg_player
23.07.2008, 00:16
nemam sampling opciju na tr-u nego me zanima kako da napravim kmp. fail za vec postojece ksf. fajlove.

gnovako8
23.07.2008, 12:32
pozdrav probaj te KSF. datoteke otvoriti u Awave studio i tamo mozes sloziti,ali prvo probaj kad si uvuko u awave samo save colekcion i nadjes ksc triton i on ti napravi koplet mapu da ocita TR, ali ako nije semplovi slozeni onda isto u tom prgramu mozes javi se na mail

igorrsv
12.04.2009, 14:14
Dali neko moze da mi objasni kako da stavim u wav format boi od kpm pcm

kuki
12.04.2009, 15:39
Bilo je vec 100 puta...!!!
Awave studio!

vingula
12.04.2009, 16:55
Pogledaj ovdje: http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=7688&highlight=awave tu imaš kompletno moje objašnjenje.

alenbar
15.04.2011, 03:02
dali neko mene moze pomoci jer se slabo snalazim sa awve programom a trebami kmp ksf ?imam sax u wav formatu koji se sastoji od 61-jednog tona i nikako to da sastavim pokusao sam masu puta al dzabe.dali bi mi neko ucinio uslugu dami to odradi bio bi mu mnogo zahvalan>pozz