PDA

Pokaži Full Verziju : Digitech vocalist II


figaro
11.06.2008, 19:55
Cao svima.
Interesuje me kakav je Digitech Vocalist II harmonizer
Koliko para vredi?
Hvala unapred

Mondo
20.11.2010, 04:05
Znam da dosta kasnim sa odgovorom ali ce mozda moj opis nekome da koristi.
Sve sto cu napisati je licno moje misljenje i ne zelim da prozivam nikog ko drugacije misli!

Digitech vocalist II koristim dosta dugo i ovo je treci po redu jer sam ga menjao kako sam nailazio na bolje ocuvan primerak.Koristio sam pre njega i VHM5,Performer,VR... ali sam se uvek vracao na Digitech vocalist II ali ne zbog navike vec zbog toga sto je meni najprakticniji za rukovanje na Live svirci.
Ima dva displeja,zeleni textualni Lcd i crveni numericki sto je izuzetno korisno kad ste u mracnim prostorijama...ima midi in/out/thru tako da je izuzetno tacan kad je povezan na klavijaturu ili bilo koji midi izvor...ima 99 user pozicija za podesavanje glasova po zelji a ukupno obradjuje 5 glasova...ja imam 6-7 uradjenih usera koje koristim,opisacu prakticno: gornja,donja,donja zenska,troglas,cetvoroglasu par varijanti i to je to...ima 3 potenciometra, vocal (glas koji dolazi iz mikrofona), harmony (prateci glas sa vokodera) i gain (osetljivost ulaznog mik. signala), dugme bypas je na dohvat ruke i njime ukljucujemo i iskljucujemo pratece glasove sa vokodera...kao sto vidite na slici ovo je rack varijanta,nekima je to mana a nekima prednost, meni licno prednost jer je extra izrade i ima ugradjeno napajanje i sobzirom da sviram klavijaturu nije mi problem da ga postavim na stalak od klavijature bilo Proel ili Spider koji su inace i najzastupljeniji kako se meni cini...
Sto se kvaliteta zvuka vokodera tice umesto price postavicu dva snimka koji su iz 2004.g prebaceni sa kasete na mp3 jer novije nisam snimao, nadam se da cete imati sliku koliko-toliko...
http://dl.dropbox.com/u/10890789/Zarko%20Janicijevic%20-%209000%20metara%20%28Uzivo%202004.%29.mp3
http://dl.dropbox.com/u/10890789/Zarko%20Janicijevic%20-%20Slazi%20da%20volis%20me%20%28Uzivo%202004.%29.m p3

Minicevac
20.11.2010, 15:26
Hvala kolega na detaljnom opisu!Lepo radi masina i lepo pevas...

Mondo
22.11.2010, 16:49
@Minicevac... Nema na cemu.
Nadam se da ce biti jos kolega kojima ce trebati kratak opis ove sprave jer se malo za nju zna...

Kliknite "Thanks" ako vam se opis svideo! Pozdrav

nesaband
22.11.2010, 17:22
koliko kosta ta sprava.Bas mi se dopada kako radi!!!!

Zlatek
22.11.2010, 18:53
@nesaband
S obzirom da sam godinama koristio Digitech VHM 5, ove godine je bila prilika pa sam nabavio i Vocalist II.Stvar je naravno rabljena jer se taj model več dugo ne proizvodi ali još uvijek radi odlično.Ja sam ga platio 90 € (devedeset).VHM 5 stoji i čeka bolje dane (zlu ne trebalo)!

Mondo
25.11.2010, 23:59
U Srbiji se Digitech Vocalist II nemoze kupiti za taj novac, ja sam predhodna dva prodao za 300e odnosno 250e... i to je od prilike cena za ocuvan i sredjen vocalist II...
Evo jos nekih detalja o ovoj spravi i par slika:

Features:
• 5-part intelligent scalic and chordal harmonies
• Natural sounding harmonies
• 2-line x 16-character high-contrast backlit LCD display
• Vocoder mode
• Full MIDI implementation
• Recognizes chords played on MIDI keyboard
• Extensive, editable harmony library
• Chorus, portamento, DJ voice special effects
• Programmable vibrato - speed, depth and attack
• Programmable harmony volume, pitch randomization and +/- fixed pitch detune on each harmony
• XLR microphone input with built-in preamp
• Stereo headphone output
• Unit will memorize key/chord changes and they can be stepped through using the footswitch, a MIDI sequencer, or a MIDI drum machine
• No delay time when making program changes
Specifications:
• S/N: 88 dB (A weighted)
• THD: .03% (unweighted)
• Sampling: 16-bit linear at 31.25 kHz
• Bandwidth: 30 Hz to 12 kMz (+0 dB -3 dB)
• Dry Bandwidth: 3: Hz to 30 kHz (+0 dB -3 dB)
• Max. Input: +12 dBm
• Max Output: +8 dBM (5 part harmony) Пяти голосный гармонизатор!
• Mic Input: XLR 2.2 kohm input impedance, balanced
• Line Input: 1/4 jack 24 kohm input impedance, unbalanced
• Connections: Mic in, Line in, Line out, Harmony out Left (or mono), Harmony out Right, Headphone out, Footswitch in, MIDI in, MIDI out, MIDI thru, Power in
• Indicators: Input level, Program number, Signal Lock indicator, 32 character LCD display for editing, Bypass LED
• Dimensions: 17 wide X 6 1/2 deep X 1 3/4 high (the rack-mount holes are standard 18 inches apart) 220 volts Europe.

Mondo
29.11.2010, 16:42
Mozda nekom bude korisno da vidi sliku kako sam resio da DigiTech Vocalist II bude prakticno smestena na K&M Spider Pro stalku i mogu vam reci da ovako mozete i druge sprave u rack varijanti koristiti vrlo efikasno!
Takodje ovako mozete nakaciti rack varijantu na stalak za mikrofon, samo odvrnete "pecaljku" i nasrafite isto ovako kao na Spideru sa slike i onda ga namestite sa koje god vam strane odgovara u visini koja vam odgovara.

Kliknite "Thanks" ako vam text koristi ! Pozdrav

kkova66
23.11.2011, 20:06
molim te imam isti takav vokoder i nemogu da ga složim kako spada,,,zamolio bih te da mi napišeš točno koju tipku da stisnem da namjestim dvoglasje ,troglasje ,četveroglasje i peteroglasje,,,koji broj na vokoderu da upotrijebim da ga najbolje složim jer na gospelu,beatch boys ili ostalima zvuči sve katastrofa,a spojio sam ga na midi kabel od klavijature i sve samo ja stisnem d dur on meni pokazuje tri stepena gore...kad ga uspijem namjestit da mi toćno pokazuje onda mi glas u vokoderu sam skače ...lud ko batina... molim te pomagaj...i napiši mi kako da stavim da mi je bas jaći i da mi prima mikrofon na večoj udaljenosti od usta ima neki ssensitive ili tak nešto,,,,,ako ima netko uputstva na srpski ,bosanski,hrvatski ,,,sve može...pozdrav od kolege

sstipa
10.01.2012, 18:42
Pozdrav svima
Posto je ovo stara tema interesuje me dali je ovo Digitech vocalist live 2 ista stvar novije generacije i ako neko zna kako radi u kombinaciji sa aranzerom , jer sam vec pecen da ga kupim !

http://profile.ultimate-guitar.com/profile_mojo_data/2/9/3/6/293605/pics/_c498280_image_0.JPG

http://www.soundtech.co.uk/images/soundtech/manufacturer/digitech/vocalistlive2rear.gif

Dell
10.01.2012, 19:43
Ne bih rekao da je stvar za tebe. Jedino sto zauzima manje mjesta od recimo vhm5. Ovo ti je vise 'ajmo rec spravica za gitariste, koja radi tercu na osnovu harmonije, nesto kao ensemble na klavijaturi. Moze posluzit, ali nije to to...

The.ONE
16.04.2014, 00:58
Ja sam Digitech Vocalist II kupio preko eBay-a za 80 €, stigao mi iz Njemačke u odličnom stanju, inače ni u Hrvatskoj se ne može naći za taj novac.

rolandx
25.04.2014, 08:40
Da ne otvaram novu temu. Par saveta u vezi kupovine vocalista. Radio sam na Digitech vocalist workstation ( sto ima midi ulaz i fino je radio).
- Prioritet mi je da ima Phantom, ukoliko je moguće da se poveže sa mikserom na AUX... Ako ne nije bitno. Midi ulaz obavezno.... Naravno da ima što prirodnije harmonije... Vaša iskustva me zanimaju... Recimo za ono sto sam nasao u ponudi A POSEBNO me buni ovaj novije generacije po veoma povoljnoj ceni....
- Tc Helicon VoiceLive Touch

U ponudi su i :
- Vocalist-digitech Vld 3
- boss ve 20
- tc helicon voice live 1
- tc helicon voiceworks ( Reck varijanta )...

Hvala

beronjan
25.04.2014, 09:30
Pozdrav :) Ja bih svakako išao na Helicon, meni lično je bolji i od Bossa i od Digitecha. Ovako, VE-20 nisam probao, VL3D sam probao i dobar je ali ne može da se meri sa TC-jem, i po opcijama i po soundu. Što se tiče VoiceLive Toucha, njegova cena je spuštena, jer su izbacili novi VoiceLive Touch 2, pretpostavljam da je zbog toga. Dobra je sprava, lepo radi, ali meni je malo nepregledna za rad. Displej je jako nepregledan, sav je u tačkicama, mali je, i kad prebaciš preset, slova se kreću ko na onim svetlećim reklama :D VoiceWorks ne bih uzeo zato što je Reck varijanta, ali što se tiče zvuka, nema geške. Meni lično, najbolji izbor od ovih što si ti nabrojao, je VoiceLive 1. Najlakši je za upotrebu u svirci, sve ti je pod nogom, zvuk odličan, opcije i programabilnost takođe. Koliko vidim, polovni su oko 300e, što kontam da je OK. Eto, moje iskustvo :)

rolandx
30.04.2014, 22:27
Na zalost uzeh VL3D, digitech... kazem na zalost jer sam zeleo Helicon voice live, ali ocuvan nema ispod 260-300e.... ovo uzeh za 130e... Imao sam Performera 2, ovo je dosta losije od njega, Helicon nisam probao. Postoji jedan problem. Saljem sa klavijature preko midija lower signal i mislim da je tu greska. Zavisi kako uhvatim akord, ako ne pritisnem recimo prvo F u F molu ili duru svejedno, desava se da uhvati A i slicno. Sada se razmisljam da za send signal na klavijaturi stavim ACC1, on ne zavisi od prvog prsta u akordu ....... u momentu hvata dursku ili molsku koju ce odmah prepoznati.... Accapela mod mi se ne dopada ni malo..... sve u svemu, nisam prezadovoljan ali za taj novac neka malo mulja...... Ako ima neko iskustva sa ovim modelom voleo bih da cujem njegova podesavanja sto se tice Male - Female, visine ( High, Higher,lower.....) i ostalo...