PDA

Pokaži Full Verziju : Strings-dali moze!!!


vladan.pro
06.06.2008, 00:11
Dali postoji fora da se u levoj ruci postavi npr.strings(COMBI) ,ali kada se stisne akord da ostane -da se nemora non stop drzati ruka(kao na aranzerima).Inace je u pitanju extreme.Pozzz

Mico23
06.06.2008, 00:53
moj jedan kolega je preko apregiatora napravio ritam sekciju,gdje moze bubanj i bas da sviraju,vjerovatno se da i to sredit na taj fazon,pitat cu ga pa cu javit ako niko ne odgovori prije.pozz

mikisav
06.06.2008, 01:06
ne postoji za ceo akord

jager
06.06.2008, 13:02
Koliko ja znam, neizvodljivo je tako nesto...
A i sta ce mu slobodna leva ruka? Da drzi pivo, sta li? :D

vladan.pro
06.06.2008, 16:50
Ne treba mu leva ruka da drzi pivo,:confused: vec mi je potrebno da na nekim deonicama koristim pitch bender i sviram solo a u isto vreme da drzim strings.Posto nazalost ne sviram aranzer da mi je sve na gotovo,ako sam ne odsviram samo nece!!!Inace sviram sa celim bendom pa sam hteo sa tim da jos malo popunim svirku.

Marco7
06.06.2008, 17:12
Heheh sad ispade da aranzer svira sam =))

vladamusic
06.06.2008, 17:32
probaj sa HOLD pedalom, koju podesis da radi samo za taj strings

mykeli
06.06.2008, 18:15
@vladan.pro kaze se, imam srece pa ne sviram aranzer..nije to na zalost, hahaha...malo ljudi imaju muda da sviraju sa celim bendom, to je dobro sto ti radis!

josipv
06.06.2008, 21:08
Dali postoji fora da se u levoj ruci postavi npr.strings(COMBI) ,ali kada se stisne akord da ostane -da se nemora non stop drzati ruka(kao na aranzerima).Inace je u pitanju extreme.Pozzz

Moze,u PROGRAM slozis strings koji ces koristi za lijevu ruku i oznacis opciju HOLD,i onda ga u COMBI stavis za lijevu ruku i kad stisnes cijeli akord on ce ti ostati,ali postoji problem,ako stisnes bilo koji drugi ton u toj "lijevoj ruci" svirat ce ti svi zajedno odjednom,znaci ne mjenja ser akord nego se samo nadodaju drugi tonovi,ali za jednu harmu moze posluzit!"

vladan.pro
07.06.2008, 15:01
Hvala svima na odgovorima ako budem resio problem javljam.Pozzzz

vingula
07.06.2008, 17:01
Neznam dal to EXTREME može al ja sam si na Fantomu X6 napravio PATTERNE,to je jedna vrsta ritam sekcije na semplerima,nisam puno upoznat sa EXTREME-om tako da neznam dal se daju radit paterne,ali kao što je kolega MICO23 rekao može i preko ARPPEGI-a samo što se treba malo podesit za taj HOLD.

vladan.pro
07.06.2008, 19:38
Probacu sa arpegiator-om pa cu javiti,a to za paterne ne znam.

jager
07.06.2008, 21:02
Pa neizvodljivo je :D
Moze jedino onako kako je Josipv opisao, ali je neupotrebljivo. Otkud klavijatura zna sta si hteo da stisnes u okviru jednog akorda?... samo ce dodavati tonove i svi ce zvucati odjednom. I prethodni akord i taj novi koji si stisnuo.....
Ako neko IPAK skonta neku caku, ovo bi cak i meni znalo da koristi.... da drzim pivo :D

No.1
08.06.2008, 01:25
Ja sam gledao to na jedna svadba svirali cigani...
Decko imao korg 01/w i leva ruka mu bas tako radila..stringsove kao lower.
Epa valjda onda to moze i na extreme..?

DinO74
08.06.2008, 10:55
Koristio sam obicni foot switch koji sam spajao kao damper pedalu. Jedino na taj nacin sam uspijevao da zadrzim strings ili hor ali na svaku promjenu akorda mora se stisnuti pedala. To mi je koristilo kada npr. soliram na jednoj klavijaturi a na drugoj sam svirao bas i ostalo. Da nebi bilo suplje u svirci zadrzim akord dok sviram solo.

jager
10.06.2008, 07:42
Dino, nije losa ideja, ali verujem da velika vecina koristi volume pedalu. Probao sam u svoje vreme da koristim dve volume pedale za dve klavijature pa sam se pogubio :D
Garantovano bih se smotao i sa foot switchem, ali je sve to u principu stvar navike i vezbe.
Mada ... za slobodnu ruku za pivo se vredi potruditi :D

Alix
10.06.2008, 09:42
Momci to što govorite za ritmove i levu ruku...To je mogo još i PRASTARI ROland D-10,Yamaha V50,Korg T3,O1/W....Dakle u SEQUENCER MODE,imaš čini mi se 8 SONG-ova....U Svaki song možeš da snimiš Pattern ritam (zabereš takt,2/4,4/4,6/8,7/8,9/8,itd) i snimiš osnovni pattern udaraljki...Poslije je memorišeš i to je to...Jedina je mana što nema pratnje pa dobro dolazi jedino ljudima što umeju da bassiraju...Inače ima još jedna mogućnost da radi kao i aranžer...Naime,nasnimaš u jedan song sa ritmom i Stringsove (akordi npr od jednog kola ili čočeka),nasminaš i bas,prelaze,itd i kasnije pritisneš SONG PLAY i samo cepaš desnu ruku a leva ruka praktično stoji z abez veze...Samo u tom primeru ti je to isto ko da si KEKSAŠ,jel niko ti neće povjerovati da si ti to nasnimo...Nisu Sequenceri samo za MIDI fajlove ko što neki pogrešno misle,Yamaha V50 je imala Sequencer pa nije mogla da goni Midi fajl...Al sam se raspiso ebem li ga,;)...Pozdrav!

DinO74
10.06.2008, 10:33
Ma ja sam druže Jager koristio dva foot switch-a. Jedan na Trinity a drugi na M1 ili 01W tako da sam uvijek kombinovo sa zadržavanjem akorda u desnoj ruci. A kao što ti kažeš ...nije loše držati pivu u jednoj ruci ili zapaliti cigaru. Kad se navikneš da i nogama sviraš onda ide sve brate ;) E sad da napišem nešto i u vezi ovoga što je Alix rekao. 1995. i 1996. sam radio sa Korg X3 i M1. Na X3 sam u sequenceru radio paterne npr. SONG 01 mi je bio rumba SONG 02 orijental itd. i tu se jedan patern umnoži 200 puta a druge trake sequencera su mi bile solo boje :) Tako sam improvizovo kao da imam aranžer ;)

No.1
11.06.2008, 20:39
Eh... 01W...kako dobra klavijatura.:(

jager
11.06.2008, 22:42
Hahhaah, Dino, svaka cast!!! Mada, meni su i dve volume pedale bile na momente puno! :)
Ok, sve je stvar navike, i garantovano bi mi islo, samo da sam istrajao.... A ovako, posto je pedala stereo, ja ukljucim jednu klav u Left a drugu u Right, na samim klavijaturama podesim odnos da zvuce kako mi odgovara, pa stisavam i pojacavam obe u isto vreme... lakse mi tako :D
No, u zadnje vreme sam poceo da koristim samo extreme, pa ga vezujem stereo. E tako zvuci ko zmaj. Splitujem klavijaturu, stavim stringsove na levu stranu i ni ne treba mi XP10 koji je sluzio iskljucivo za stringsove (tepih). E sad, ako mi sve uspe kako sam planirao, bice i jedan Kurtz (od No.1) uz extreme... Banka me malo zeza, ali se nadam da ce sve da se sredi ... DRZITE MI PALCEVE!!!!!

korg_man
03.07.2008, 20:59
u COMBI editu, postavite Damper stringsa na E, a drugog zvuka na D i problem rješen.