PDA

Pokaži Full Verziju : psr 9000 -semplovi


momo
09.11.2005, 11:10
Na koji način uvesti semplove Drugih klavijatura u psr .Najviše me zanima kad je sempl više delova ,recimo u Awawe triton sempl harmonike koja Jako fino radi na razglas ima 13 delova.Nemojte mi reći da je to previše posla jer kad bi 3 harmonike napravio kao na tritonu bilo bi haos.Da li je to moguće napraviti prepodešavanjem efekata na psr-u tj. da li je u pitanju efekat a da je sempl isti.Probao sam da to uradim ali aif i wav jednog sempla ne radi ni blizu.Molim da mi Miodrag dopiše adresu Ace jer mi je msn bio u kvaru
:D

Admirr
10.11.2005, 16:48
pozdrav Momo!

Mozda ce biti malo vise posla,ali ako se potrudis i ubacis kako treba tih 13 semplova,bit ces prezadovoljan!

Ja sam imao psr-9000,i jos uvjek imam EXTREME i vjeruj da harmonike za nijansu bile su bolje na psr-9000!

pozdrav!

zokin
10.11.2005, 23:02
Mene isto interesuje kako ovo da se uradi sto je Momo pitao.
Nema veze sto je puno posla samo ne znam odakle da krenem.

Jos jedno pitanje za Momu posto vidim da nas muce isti problemi : Da li si uspeo ista da uradis sa onim semplom bubja juznog vetra, posto si napisao da te interesuje odgovor
na moje postavljeno pitanje kako napraviti custom boju od tih delova.

Pozdrav!

momo
12.11.2005, 09:58
ništa prijatelju nisam stigao ali me to interesuje u svakom slučaju

Vaxter
12.11.2005, 14:27
Mislim da 9000 nema prostor za semplovane drumbsetove...
Nisam probao, ali mislim da mi je to neko rekao ko se malo vishe zamajavao sa tim...

Da uvedesh razvijene semplove probaj sa giga semplerom ili nekim drugim da napravish soundbanku i da je konvertujesh u vic, ili da na hard na klavijaturi iskopirash sve semplove, i onda da ih slazesh u samoj klavijaturi, ako te ne mrzi...

Enci
12.11.2005, 16:21
Ma moguce je ubaciti te semlove ako imas dovoljno memorije ja imam 32 sto sam sam ubacio i sad imam mijesta za sve!

Admirr
12.11.2005, 17:35
Mislim da 9000 nema prostor za semplovane drumbsetove...
Nisam probao, ali mislim da mi je to neko rekao ko se malo vishe zamajavao sa tim...

Da uv

Ima!Mogu se sloziti u Custom Voices sa kojih nesmetano vuces u ritmove!

pozdrav!

Vaxter
14.11.2005, 00:55
Super!

Jbg.
Ako su lagali mene, i ja lazem vas! :lol:
Ako ko uradi neka ja vi, pa da se isproba kako zvuchi! :D
Probao bih ja, ali nemam vremena...
Ja sad stao i sa onim programom za terce, a ne sa nechim drugim.
Ni na net nisam izashao vec 2-3 dana...
Poshaljem druge da obave moj posao...
Ma uzas...

shpeti
25.02.2006, 16:51
imao bi i ja jedno pitanje kako da ubacim ove VCE boje u PSR 9000 jer meni kad god pokusam kaze mi KEIN DATEI
dali bi neko mogao da mi objasni kako se te boje ubacuju u psr 9000
jer pojma nemam kakose radi sa ovom klavijaturom i iz manula ne razumem ama bas nista

marco
26.02.2006, 01:11
Najbolje da ti meni lepo prodas tu yamahicu posto bih se ja brzo navikao,a ti kupish pa 80 i svi zadovoljni.Salim se.

Da li na psr 9000 mogi da se koriste semplovane boje (bilo kao wav ili aiff ili vce) u ritmovima i midijima ??? Ovde sam sad procitao da admirr stavlja bubnja iz vce u ritam.Da li to moze i sa ostalim bojama u ritam (midi) ?

zokin
26.02.2006, 17:22
@Marko
Mozes da koristis semplovane boje u ritmovima kao wave ili tj. vic format na isti nacin kao i bubanj , ali psr-9000 ne cita vce boje.

marco
27.02.2006, 01:40
Ma pobrkao sam. Ja imam psr 1000,pa mi u glavi vce

delija_momak
27.02.2006, 12:29
Enci,

kako se ubacuju RAM modul u PSR9000? Kupio sam neki dan 2x32 mb, al nisam jos pokuso da ubacim. Nisam nikad to radio, bojim se pokvari cu sta.

Na ovim modulama pise: EDO 32mb.

Pozdrav!

zokin
27.02.2006, 15:03
Ma nemas sta da pokvaris samo otvoris klavijaturu i ubodes ih. Ako imas knjigu od klavijature tamo ti je bas lepo nacrtano. Kad ih stavljas malo ih zakosis i onda preklopis zbog onih plasticnih drzaca sa strane.

shpeti
27.02.2006, 17:35
evo opet ja
izglda da ni te vic boje ne mogu da lodiram na PSR 9000 pa ako nije teshko nekome od kolega da mi objasni proceduru kako da to uradim posto imam nekoliko boja kje sam skinuo sa sita ovde
pa ako nije nekome tesko da mi objasni bio bi zahvalan

delija_momak
27.02.2006, 17:36
E hvala zokin.

A kako to treba pokrenuti? Da li klavijatura sama prepozna module? Da li bude kao obavjestenje: "Found new harware" il tako nesto? I jeli to onda spremno za rad, znaci mogu li odmah puniti sa semplovima?

Uostalom, u kojem formatu semplovi moraju biti da bi se mogli uvoditi u PSR9000?

Hvala !!!

zokin
27.02.2006, 18:29
Ma nikakvog obavestenja, nista samo ces videti da imas mesta 64Mb i puni.

Semplovi se uvode u wave/aiff formatu preko komande sempling, a ako imas neke vec gotove farbe, onda preko disk/scsi, pa load i ti semplovi su u vic formatu.

Javi dal ti rade ti moduli i ako rade gde si ih kupio i po kojoj ceni. Ja sam stavio neke i rade kad stavim desetak semplova, ali kad napunim do kraja klavijatura se muci i ritmovi pocinju da preskacu, strasno!

shpeti
27.02.2006, 19:28
i ja probam da ih stavim preko disc scsi ali kad stavim u disketi recimo 5 foldera sa bojama onda ne otvara ni jedan npr imam enci gitara folder pa drugi je recimo enci koki ili kako vec i ne otvara ni jedan ad tih foldera ili pak moram da stavim boje jednu po jendu
to jest stavim jednu boju u disketi po je lodiram pa brishem tu boju i stavim drugu ili mogu da stavim svaku boju u svoj folder.

e j... ga sad ne znam ni sam sta sam hteo da kazem

zokin
28.02.2006, 00:14
Sa diskete mozes da ocitas onoliko boja koliko stane na disketu, ne mora jedna. E sad ako su te boje vic onda disc/scsi pa load pa odaberes boju, pa next, pa individual, na kraju odaberes gde ces u castum voisu da ucitas boju, pa next i to je to prosto

shpeti
28.02.2006, 15:07
hvala Zokin-e ali zaboravio sam da pitam jos dali PSR 9000 cita VIC boje jer sad za VCE boje znam da ih ne cita

Vaxter
28.02.2006, 18:08
Chita!
To su native boje za njega.
Moguce je ubacivati i vce boje, ako imash ubachen expanzioni modul za iste.

P.S. Ovo za modul vazi samo na pro...

marco
17.03.2006, 01:06
Moze li neko da mi kaze kako da upisem boje (VIC, ne semplove) u psr 9000 ?

Vaxter
17.03.2006, 12:49
vic fajl stavish u folder *.usr i snimish na disketu ili hard.
Udjesh u Disk meni, pa na Load frrom disk, ili shta vec pishe.
Nemam klavijaturu kod sebe. :)
Tamo odaberesh taj folder, pa individual, i onda odaberesh boju koja ti treba...
Samo sledi ono shto ti klavijatura izbacuje...

marco
17.03.2006, 16:00
A kako moze, i da li uopste moze da se u psr 9000 ucita set semplova. Kao JV bubanj ili kao harmoniku kod koje je semplovano vishe tonova. Da li taj set moze da se napravi preko awawe studija,i koji format da bude.

marco
17.03.2006, 16:45
I josh jedno pitanje. Kako se resetuje psr na fabricko stanje ??? Upisao sam ******ove terce, a onm mi je zapamtio njegovo setovcanje klavijature,i sad mi je svaki put pri paljenju na nemackom i pise mi owner ******

Vaxter
20.03.2006, 17:33
http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/KnowledgeBase/KnowledgeBaseDetail/0,,CNTID%253D10281%2526CTID%253D,00.html

To sve inache ima i u Users Manualu...

Mozda ti je bolje reshenje da samo promenish u podeshavanjima stvari koje ti smetaju.

marco
20.03.2006, 18:53
E hvala na odgovoru. U medjuvremenu sam skinuo manual i sad ga prouchavam. Ima i kraci put za vracanje na fabricko (ostaju boje u useru i banke ali resetuje setovanje). Kad je ugasena drzis DEMO i upalis je. Drzis dok ne ispise na ekranu da je vraca na fabricki setup.

marco
20.03.2006, 22:55
Vaxter, jel mozes ovde da postavis ili da mi posaljes na mail one 2 diskete sto idu uz psr 9000. One fabricke, sa setovnjima , bankama i svim ostalim . Hocu da uradim ovaj totalni reset na fabricko. Ja sam kupio polovnu i nisam dobio te diskete.

Vaxter
21.03.2006, 14:58
Nemam ih ni ja, na zalost... :(
Neko mi ih je maznuo na jednoj svirci, a ja budala nisam napravio backup... :(

Ono jeste kraci nachin, ali ne vraca sva podeshavanja...

flosarka
23.02.2007, 14:35
Ako če ti pomoči pokušaj po uvim upustvima koje sam negdje skinuo ali još nisam stigao da probam.

Kao prvo moras imati ugradjenu SAMPLE-RAM Memoriju. U samoj klavijaturi postoji vec fabricki RAM-Speicher od 1 MB, ali to nije dovoljno za "nase " potrebe, te je moras prosiriti sa Ram Modulima. Ako ih nemas mozes ih kupiti ovdje kod YUmidi ili negdje drugo, samo sto negdje drugo ti moduli mogu biti neprovjereni a Psr9000 je jako probirljiva sto se tice njih pa mozes tako da nasjednes, to govorim iz iskustva.

Kad si to rijesio onda ti trebaju Semplovi. Ako i njih imas onda moras ovako postupiti:

Neznam dali u klavijaturi imas ugradjeni USB Prikljucak ili Zipp Laufwerk pa zato cu ti objasniti kako to ide preko Floppy jer njega imas u svakom slucaju.

Na PC-u prebaci Sample na Disketu. Tu Disketu u klavijaturu, pa onda ides na
DISK/SCSI>>>
LOAD FROM DISK>>>
izaberes taj File sa Endung .USR >>>
pritisnes "NEXT">>>
Izaberes INDIVIDUAL>>>
pod DESINATION izabers mjesto (preporucijuem br 1 radi lakseg postupka kasnije) na kojem bi taj sample htio uvesti.

Na kraju da bi taj Sample trajno sacuvao moras ga memorisati na Hard Disk a top ide ovako:
DISK/SCSI>>>
SAVE TO DISK>>>
SETUP AND EFFECT DATA "ON">>>
REGISTRATION BANK "ALL OFF">>>
MULTI PAD "ALL OFF">>>
CUSTOM VOICE ( sad izaberes mjesto/broj na kojem si taj Sample prije uveo, ostali su naravno svi na "OFF">>>
ORGAN FLUTES "ALL OFF">>>
NEXT i izaberes mjesto ( ordner na HD gdje bi htio imati tvoje Samplove >>>
jos jednom NEXT i portvdis i to je to!!!

Znaci svaki Sample uvodis prvo u klavijaturu , pa odmah poslije toga memorises na HD-u.
Kad budes sve te Samplove uveo i momorisao na HD onda ih memorise istim putem kao gore sa Floppy samo umjesto Floppy uvodis ih sa HD. Znaci Izaberes na HD-u, Preko Next , preko Individual izaberes sada jedno mjesto koje taj Sample treba da ima trajno ( od 1-32) i potrvrdis. Tako uradis sa ostalim Samplovima. Tako ces napuniti tvoj CUSTOM VOICE " ORDNER" sa samplovima.

Na kraju svega toga, da nebi te samplove izgubio poslije prvog gasenja moras aktivirati AUTOLOAD pod:
FUNTION>>>
UTILIY>>>
AUTO LOAD "ON".
Ta funkcija aktivira automatsko lodiranje Samplova prilikom svakog paljenja klavijature. Ta funkcija traje uvijak par minuta (zavisi koliko samplova imas u CUSTOM VOICE).
Pozdrav

flosarka
23.02.2007, 14:40
MARCO te diskete mogu ti ja dati jer mi sad ovaj doneo ako ih još nemaš ustvari 3 su jedna još sa ritmovima.Samo mi reci gdje i kako da ih stavim gore.
Pozdrav

flosarka
23.02.2007, 14:53
PS.Ako misliš original tvorničke ko što su bile kod kupovine klavijature.