PDA

Pokaži Full Verziju : 2 pitanja u vezi ritma na pa 80


medino
04.06.2008, 22:11
e ovako kolege
1: jel postoji fora da se sredi ritam koji dok je u molu ,kad stisnes FILL 1 ili FILL 2 ,gitara ili strings koji su tu na acc 1, i acc 5 sviraju dur. probao sam da ih iskljucim i to radi ali onda je ritam onako malo supalj, a i probao sam da ih { tu gitaru i strings}, u STW iskopiram iz recimo varijacije 3 {gde normalno sviraju mol} , i stavim u FILL ,tako sacuvam set i u klavijaturi opet isto...


2: da li neko zna kako se koristi ritam koji je tu negde na downloadu a zove se A STA BI TI... mislim ,ono,znam pesmu i sve ali sta kad treba u ovom ritmu?? skapirao sam da ide prvi INTRO 1, pa onda VARIJACIJA 1 i tu se pogubim...dalje se nista ne uklapa... nadam se da ce ovo da procita onaj koji ga je uploadowao:">

3: ...a ,da, nema pod 3....POZZ LJUDI...

MilaN B.N.S
05.06.2008, 00:59
Ja tebe brate iskreno za ovo pod "1)"
ne razumem...
A,-ovo pod dva...
Ili je greska do ritma,-il' ti ne znas kako
ide original pesma...
-Redosled...
Sve se moze kad se hoce...
A,-ono sto se mora nije tesko...

medino
05.06.2008, 15:21
kako ne razumes ...ide ritam normalno,lupam Cmol,stisnes prelaz {FILL},i gitara a i strings koji su u ritmu odsviraju Cdur,kad se zavrsi prelaz -normalno - mol...kapiras ??

Darko88
05.06.2008, 15:25
A sta ce ti to da svira dur kad drzis mol?

gogspa80
05.06.2008, 16:50
[quote=medino;39713]e ovako kolege
1: jel postoji fora da se sredi ritam koji dok je u molu ,kad stisnes FILL 1 ili FILL 2 ,gitara ili strings koji su tu na acc 1, i acc 5 sviraju dur. probao sam da ih iskljucim i to radi ali onda je ritam onako malo supalj, a i probao sam da ih { tu gitaru i strings}, u STW iskopiram iz recimo varijacije 3 {gde normalno sviraju mol} , i stavim u FILL ,tako sacuvam set i u klavijaturi opet isto...

moze otvori recording u klavjeture od tog ritma, otidji na fill 1 odaberi acc1 ta gitara npr sto ti je, ispod dole odaberi da ti pise naprimjer Gm, i onda snimi dur gitaru ritam da udara.. znaci snimis dur a upises da je moll i kad stisnes mol svirat ce ti taj dur... valjda:D:D

medino
05.06.2008, 20:38
cekajte bre ljudi,ne razumete...tako sad radi,znaci u molu prelaz svira dur, a ja to necu,znaci hocu da radi normalno,kako treba !!!:mad:

medino
05.06.2008, 21:14
jer ste sad ukapirali o cemu pricam?:-O:-O:-O

gogspa80
05.06.2008, 21:32
Aha a i to mozes rijesiti, poslusaj kakav je akord i upisi pored to, ako je sedmica svirana stavi da pise g 7 ili vec koji je, a desno nek ti pise i NTT:iseries;)

medino
05.06.2008, 22:04
ne kapiram,ajd jos jednom...idem u record i...? gde to pise koji je akord i to NTT?

gogspa80
05.06.2008, 23:13
ne kapiram,ajd jos jednom...idem u record i...? gde to pise koji je akord i to NTT?

Ides na record, pa current style, pa ce ti pisati ime ritma na vrhu velikim slovima, ispod pise ovako
E:V1 cv1:cv1 znaci varijacija 1. dolistas da pise fill1
zatim stisnes dugme track select odaberes tu gitaru na kojoj ti ne stima, stisnes Crveno dugme START / STOP i poslusas sta ti gitara svira, dali svira dur, ili mol, il sta vec.. i ispod dole nastimaj da ti pise to sto svira gitara... cackaj malo skontat ces.. a sve ti ovo ja mislim ima ispisano ovdje
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=4259

citaj malo brate i skontat ces. pozdrav

medino
06.06.2008, 15:38
aha,znam,znam...ajd imam svirke sad za vikend,probacu od ponedeljka,mrzi me da raspakujem opremu...

znam o cemu pricas,samo vidis,nisam znao da mozes pritiskom na START da cujes tu traku koja ti je obelezena,dobra fora.

hvala kolega,pozz

gogspa80
06.06.2008, 15:41
a vidi pritiskom na start ce ti krenuti ritam , to je kao kad hoces snimiti gitaru ili nesto.. i svirat ce sta je vec snimljeno, i ne smijes svirati dok to budes slusao jer ce sve sto stisnes snimiti.. ma skontat ces.. pozdrav

medino
06.06.2008, 15:46
da,da,da kapiram...predpostavio sam to.