PDA

Pokaži Full Verziju : Pitanje za sve PA 50


momo
07.11.2005, 00:44
Pozdrav svima imam kolegu kupio PA 50 treba nam informacija da li može u njega hard disk i ima li neko uputstvo za montažu.Zamolio me čovek jer sam reko da znam ko može da pomogne
Osim tog molim Miodraga da mi pošalje adresu ace iz Švice Nešto sam zdrndo u MSN-u pa nemam više ni jedan e mail
Hvala unapred

Dane85
07.11.2005, 05:11
cao kolega ,

nema nazalost sance da ugradis HD u pa 50. Ja sam imao pre pa50... mozes da dosta da radis snjom ako jos ucis , mislim sta se tice ritmova... ali ako mislis aktivno da sviras onda je PA80 prava stvar, jeste da je 700 € skuplja (ako uzimas novu klavijaturu) ali ima 20 GB HD...znaci stane sta god ti srce zeli, i jos da naravno pa80 professionalna klavijaturu gde mozes da ubacis semplove. ;)

momo
07.11.2005, 10:05
Da li ste sigurni na stranici korgpa kažu da je 2.5"HD opcija
za dogradnju.Voleo bi da čujem da li je neko probao to uraditi

fico
07.11.2005, 10:11
na jednoj stranici sam pronasao da u srbiji ugradjivaju disk u pa50 sta znam mozda je i moguce potrazi malo na netu pozdrav fico

mikikg
05.12.2005, 22:58
Pozdrav!
Moguce i sasvim izvesno!Zainteresovani neka pisu na

mikikg2@yahoo.com ili tel +381 63 7070299
+381 34 338800
+381 34 212869

Marco7
09.12.2005, 17:21
Imas 3-4 coveka u Srbiji koji rade hdd u Pa 50 i danas cu da se raspitam za njihov broj telefona pa cu ti ostaviti ovde na forumu ali ako vec ides na tu opciju da ugradis Hdd u Pa 50 to nece malo da te kosta i onda ti je bolje da prodas taj tvoj i uz malu doplatu kupis Pa60 ili jos malo vise doplatis pa kupis Pa 80!A sto se tice Hdd ako ne radis na midi fajlove nece ti biti od neke vece koristi veruj mi!Ja radim bez Hdd jer ne korisistim midi files i mislim da je sasvim dovoljno ono sto ti nudi klavijatura sa fabrickom postavkom!Ostavicu ti broj veceras kad dodjem sa posla.Pozdrav ;)

cane
09.12.2005, 21:15
a kad ce moc i sempler da ugrade u pa 50 :roll: :wink: :lol:

mikikg
09.12.2005, 22:04
veoma skoro prijatelju Cane ,projekat je pri kraju i za jedno mesec do mesec i po ide komercijalno.A sto se tice Markove vizije da je hdd koristan samo za midi fajlove tu gresi,sto bi se neko secao sa disketom ,pa oce da ucita pa nece ,pa dok ucita prodje vecnost,hdd je elegantno resenje,sem ako kolega Marko na svom korgu ne svira bass-kontru,onda mu ni disketa ne treba!
pozdrav

Marco7
11.12.2005, 18:16
e Miki ne sviram bas kontru,sam sviram i pevam i to po oceni ljudi koji su adekvatni da daju ocenu radim odlicno!Hdd mi ne treba iz vise razloga i evo nabroajcu ti neki!Ja koristim nekih 50 ritmova koje nemam u klavijaturi i koje sam sam pravio i naravno pun mi je user boja i dk kit takodje pun!Sve ritmove koji nisu mogli da mi stanu u user program sam ubacio preko fabrickih jer dosta fabrickih ritmova nikada ne koristim i onda sam ih izbrisao!Drugo floppy na mojoj klavijaturi radi fantasticno dobro i nema cimanja sa njim kao sto ti kazes i trece da mi je trebao Hdd kupio bi Pa80 i jos jedna stvar sutra idem po Pa1x i ovaj Pa50 koji sam kupio samo privremeno da na njemu radim nekih mesec-dva dok ne uzmem Pa1 necu da prodajem jer sam sa njim prezadovoljan!Mislim da sam naveo dosta razloga zbog cega Hdd za ljude koji rade uzivo svirku nije potreban na Pa50 e oni koji koriste midi files to je vec druga prica i njima je neophodan jer ipak oni pstaju matrice i treba im Hdd jer ko bi se cimao svaki cas sa diksetama pogotovo ako rade u kafani gde pucaju porudzbine!Pozdrav

mikikg
11.12.2005, 19:14
Kolega Marko,ne sumnjam u tvoje muzicarske sposobnosti,i da sumnjam zadrzao bih za sebe,posto sam preko 20 godina u tom poslu i poznajem veoma dobro pravila ponashanja.Ali priznaces da je hdd makar i u pa50 veoma korisna stvar!Ni ja ne radim na fajlove,ali ima kolega koji mozda nemaju toliki repertoar,ili sta vec ,i dobro im dodje podrska!
Pozdrav

Marco7
12.12.2005, 03:08
Naravno Miki zato sam i rekao da oni koji sviraju uzivo je bolje da doplate i uzmu pa 80 jer ipak je bolji za uzivo svirku ako izuzmemo samo jednu manu koju ima a to su tvrde i nezgodne dirke za sviranje brzih solaza i za svirku koja traje duze od 3 sata a oni koji rade na midi files za njih je Pa50 sa Hdd prava stvar jer je glupost duple skuplje placati spravu koja nece da im korsisti i mislim da se slazemo u ovoj konstatiji u potpunosti!Ne sumnjam da si dugo u muzici i da volis muziku jer samim tim sto pojacavas klavijuture i omogucavas ljudima bolji rad si pokazao da si ok lik!Mozda si shvatio ovaj odgovor kao da sam se nesto pecnuo ali nije tako samo sam rekao ono sto mislim i mislim da je to ispravno!Ipak je ovo forum na kojem menjamo misljenja i razmenjujemo iskustva ;) Pozdrav