PDA

Pokaži Full Verziju : triton le ili tr i transpoze ??


medino
29.05.2008, 17:05
danas na nekom postu procitah da je neko ko koristi transpoze hteo da svira na nekoj svirci tritona pa nije mogao jer nema transponovanje pa me zanima JEL TO BRE MOGUCE LJUDI ???????? pa za X5D znam da ima svirao sam ga ,dal je moguce da triton nema... :-O:-O

Vaxter
29.05.2008, 17:07
Ma, ima...
Ako se dobro secam...

zsimonovic
29.05.2008, 17:13
O Boze,pa kako nema transpozer.Naravno da ima i nije komplikovano za koriscenje.Udjes,brate u global i tu je.Spustis kursor na transpozer i kad ti zatreba samo pritisnes global i pomeris ga na inc-dec i vratis na commbinaciju ili program gde sviras.O Boze kakva pitanja.Koliko znam svaka klavijatura ima transpoze.

medino
29.05.2008, 17:25
O Boze,pa kako nema transpozer.Naravno da ima i nije komplikovano za koriscenje.Udjes,brate u global i tu je.Spustis kursor na transpozer i kad ti zatreba samo pritisnes global i pomeris ga na inc-dec i vratis na commbinaciju ili program gde sviras.O Boze kakva pitanja.Koliko znam svaka klavijatura ima transpoze.

pa bre brate neznam,zato i pitam..ovde sam procitao ...mislim da je u temi "koristite li transpoze"...SORRY

Shwawko
29.05.2008, 17:42
Da... Ja sam rekao da Triton nema transpoze... Ali, kada sam to rekao, mislio na klasichne dugmice kao na svakom aranzzeru, a nisam zalazio u to da li u podeshawanjima ima transpozer... I, to shto je kolega pitao da li ima, jer ne zna, ne mora da znachi da ga treba izbombardovati rechima: "O, Boze, glupog li pitanja, itd..." Ako ti nije problem odgovorish, a ako te neshto vec smara, bolje nemoj nishta odgovoriti, nego napushiti choveka... Svashta...

laze
29.05.2008, 18:31
Da ima transpoze idi u global tamo ti je podesavanje za transpoze.

mykeli
29.05.2008, 23:00
Eeeee...jbg, taman sam hteo da kupim Tritona, a on nema transpoze, eeee...jebi ga :p=))=))

vingula
30.05.2008, 02:29
A jel se može na LE-u i TR-u isprogramirat TRANSPORSE na one dvije SW tipke (Assignable Switches)?????
Znači da SW1 bude -Transporse,a SW2 +Transporse.

Ja sam si tako napravio na FANTOM X6.

Vule
30.05.2008, 12:41
A jel se može na LE-u i TR-u isprogramirat TRANSPORSE na one dvije SW tipke (Assignable Switches)?????
Znači da SW1 bude -Transporse,a SW2 +Transporse.

Ja sam si tako napravio na FANTOM X6.
Ne može...samo preko Global kao što je kolega napisao...;)...a zašto si ti to radi na fantomu kad on ima dugmiće za transpose?

vingula
31.05.2008, 00:27
Brate ako mi kažeš gdje su ti gumbiči da on ima Soft. složeno ja ti dam svog Fantoma.

laze
31.05.2008, 00:42
Neznam dali moze na SW1 SW2 da se namesti transpoze nisam nikad probao, kolega je vec rekao da nemoze, moze da napravis transpoze na neka boja koja ti treba i da zapamtis tako.

Vule
31.05.2008, 00:52
Brate ako mi kažeš gdje su ti gumbiči da on ima Soft. složeno ja ti dam svog Fantoma.
Nisam te razumeo? fantom ima ona dva dugmeta za transpose i to je to...korg nema...moraš u GLOBAL pa da menjaš...to je to...ona dva digmeta sw1 i 2 se ne mogu koristiti za transpose,samo može cela oktava gore ili dole...to je to

vingula
31.05.2008, 03:00
Sve se može stavit tamo na SW1 i SW2 (mislim na Fantom),ja sam si i stavio transporse - na SW1 a + na SW2 na te dve tipke staviš šta hočeš.

jager
01.06.2008, 22:54
Da rezimiramo:
Triton IMA transpose, cak i Fine tuning, ako treba. Moze se koristiti JEDINO iz GLOBAL-a.
Znaci 2 koraka i podesi se transpose kako se zeli...

blatusan
12.06.2008, 16:49
Ako ima cojk drugu klavaijturu neki aranger spoji ga brate MIDI OUT/IN i nastimaj kako na arangeru tako na solo i rokaj....Pozdrav,AleN!

nesajasna
10.01.2013, 15:46
Mogli su da rese taj transpose kao na pa seriji da izbace dva tastera plus i minus,ali moze i ovako, mada je na pa aranzerima prakticnije i brze.

Sejox
10.01.2013, 15:52
@nesajasna

Drugar,ti danas imas "strahovito produktivnu" inspiraciju za pisanje.
Evo mene,konkretno,si podmladio za 5 godina,jer su teme vecinom iz
2008.godine i sve su vec apsolvirane.
Kompletan forum si "pokrio".
Ali kad te vec krenulo,....;)