PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Fantom Xa VS Korg Triton Le


sinisa
03.11.2005, 21:49
Zanima me koji je bolji roland fantom xa ili korg triton le?

cevap
04.11.2005, 00:48
KORG LE je bolji sa tipkama ako si harmonikash, Fantom ima vecu kolichinu rama koliko mi je poznato!

Dane85
04.11.2005, 04:02
Ma Triton je zakon bato

http://www.beepworld.de/memberdateien/members95/danemuzicar/korg_tritonledane.jpg[/img]

toma
04.11.2005, 14:33
TO DANE,U POTPUNOSTI SE SLAŽEM SA TOBOM,
A JOŠ KAD SE DOBRO SREDI JEDNOSTAVNO UBIJA

kreso
04.11.2005, 14:36
Po kvalitetu iako sam KORG-ovac dajem ipak prednost Rolandu.
Triton LE osim dobrog saunda nema ništa dobro. Em je plastičan, em su mu tipke živi užas (ko neka dječja klavijaturica), em mora po paljenju očitavati samplove skoro 10-tak minuta (nema direktni pristup i trajno čuvanje samplova u memoriji već se po gašenju brišu).
Fantom po zvuku nije bolji od Tritona LE-a, ali ima poluotežane tipke, čvršću i ozbiljniju konfiguraciju i djeluje na prvi pogled ozbiljnije i profesionalnije, te mu je puno veća memorija. A i razlika u cijeni je velika na strani Rolanda, skuplji je za dobrih 700 Eur-a a to sigurno nije džaba razlog. Možda bi bila realnija usporedba Fantoma s Triton Clasic-om. Tu bi već bila druga prića.
Najžalosnije od svega je da stari Trinity je po mom ukusu profesionalnija solo klavijatura od Tritona LE-a.
Bojim se da će novi KORG-ovi po kvaliteti izrade biti sve lošiji i lošiji, pogotovo od kad ga sklapaju kinezi.

ketronsd1
04.11.2005, 22:14
O evo nam se i Kreso napokon oglasio.Dugo ga nije bilo.
Jel` to bila neka zesca turneja?
Umnogo toga se slazem sa G.Kresom.Roland je mnogo profesionalnija klavijatura ono sto se kod nas kaze puno masnija.64 MB znaci puno, a to je mozda i najveca prednost.Zatim tipke su neuporedive,na fantomu je milina svirati,mada je to stvar ukusa,nekome vjerovatno LE pase bolje.Moj prijatelj ima Xa i ono boja sto sam cuo na njemu su prilicno dobre , hocu reci da nije daleko iza tritona,mozda za jednu malu nijansu.

VELIKI POZDRAV!