PDA

Pokaži Full Verziju : Korg tr preko midi


laze
25.05.2008, 18:27
Zdravo svima kako da uradim ovo: hocu da izvucem bas preko midi od tr u bilo koju klavijaturu na primer roland, ali kad menjam boje na tr bas da si ostane isto znaci da bude nezavisne jadna od druga, nikad ni sam radio to preko midi i neznam dali je to moguce i ako je kako to ide, hvala unapred pozz.

vingula
25.05.2008, 19:36
Sličnu šemu ja radim samo obrnuto sa Rolanda na Korg,al fora je u tome što korg ima malo opcija za podešavanje za MIDI.

Pa tako i mene zanima ako netko zna kako da se to napravi.

korg_player
26.05.2008, 02:44
Moras postaviti bas na kanal na korgu koji je isti i na rolandu, samo je najgore sto moras taj bas postaviti u svakoj kombinaciji (COMBI) na taj isti kanal, iste glasnoce, sa istim efektom da bi ti jednako zvucao. Kanal za midi postavljas tako da u combi stisnes menu, pa na Prm1 (Tipka F3), open (F8), sada ovisi na kojoj je od 8 traka (timbre 1-8) u prvom redu postavis na EXT, a u drugom redu na 1 od 16 kanala koji je postavit na drugoj klavijturi. Uglavnom kanal ti mora biti isti, au prvom redu ako ti je postavka INT onda svira na korgu, a OFF, jeiskljucen, sada vidi koji je jer imas ext1(EXT) i ext2 (EX2).

ja osobno ovo nisam nikad radio ali znam kad sam postavljao zvukove na starom rolandu kako je islo a vam na korgu sam skuzio sta ima od mogucnosti.

Nadam se da ce pomoci.

laze
26.05.2008, 14:38
Hvala na odgovoru probacu.