PDA

Pokaži Full Verziju : Da li e50 i e80 zvuce isto?Kakva je razlika...da li se isplati menjati?


speedy23
21.05.2008, 19:37
Skupio asm neku kintu,razocarao se malo u zvuk e50(nebitno),sta dobijam sa e80 koja je osnovna razlika i da li se isplati ova investicija???hvala...

milanceshow
21.05.2008, 20:19
Pomogo bi ti drage volje,ali nikad nisam imao u isto vreme prikljucene obe klavijature.Razlika u ceni je bila oko 1500 eura,ali nisam siguran.

Ja sam dao 2850 eura za E80.
Koliko kosta E50?
-----------------------------------
EDIT:
Sada sam zvao zastupnika za Roland klavijature......
Zvanicna cena je : E50 - 1050 eura E80 - 2860 eura ( razlika 1810 eura )

No.1
21.05.2008, 20:41
Kad je tolika cenovna razlika onda to nije dzaba.
Sigurno da E-80 je mnogo bolji.

milanceshow
21.05.2008, 21:27
Sigurno je E80 mnogo skuplji. ;) :D

Postoje velike razlike.
Svaki proizvodjac (Roland,Korg,Yamaha.....) napravi prvo najacu klavijaturu u klasi (naprimer E80 ). Onda pravi jeftiniju varijantu na bazi vec postojece klavijature.
Mnoge funkcije se zakljucavaju u jeftinijoj varijanti (E50/60) ,sto se tice softverskog dela.......
Hardverski delovi su takodje nize klase........
Zavrsna obrada klavijature je manje kvalitetnija........

Alix
21.05.2008, 21:59
Mislim da je E80 mnogo bolja od E50...Prvo zbog cjene--sjetite se PA80 i PA50---Pa50 NIKAD neće onako dobro kao PA80 i posle slavne "prerade"...A mislim da je E80 mnogo bolji premda nisam imo prilike da ih uporedim...Mislim da ima odje više članova koji ganjaju Rolandove aranžere i poznavaju razliku između njih...Al imaj u vidu da CJENA govori o samom KVALITETU klaviature...Pozdrav!

milanceshow
21.05.2008, 22:20
A sto ti SPEEDY23 ne postavis neki svoj snimak ili mi posalji program pa da ga uporedimo.Da se nesto prepravi ili tako nesto.........

sinisa
21.05.2008, 23:08
Evo neke stvari koje dobijas na E80,mada to nije sve ovo je onako na brzinu:

Za pocetak E80 ima vecu internu WAV memoriju zvuka 1Gb

polifonija je 128

sami izlazi na E80 su bolje uradjeni

Hammond orgulje (VK-8 modul)
i tehnologiju virtualnih klizača uključujući 9 klizača koji omogućuju da zvuči i da se ponaša kao prave orgulje sa harmonijskom lestvicom.

SRX proširenje x2

Moguće je svirati 6 istovremenih zvukova ne e50 4

Preko 350 fabrickih ritmova

Vokal harmonizer

E-80 ima 50Mb interne memorije

Svaki ritam se može poboljšati sa maksimum 3 multi efekta, a svakom instrumentu u ritmu i svakom elementu iz drum seta se može dodati EQ.

MFX 84 kod e50 mislim da je 41

Tezina 22.5,a E50 8.8 kg:D

Licno ja sam prezadovoljan sa E80,a drugar ima E60 koji je potpuno isti kao i E50 i na mom ozvucenju zvuce skoro identicno. Sve zavisi kako ga sredis i veruj mi jako mnogo zavisi od ozvucenja.

GALA
22.05.2008, 00:27
Speedy 23 prijatelju vjeruj nije do sinta nego do ozvucenja nemoj mjenjat sint...
ja sviram jos na onu staru kantu od Va7 i nikad nisam bio nezadovoljan zvukom jer sam ga ustimo,i nebi ga dao nema ti para... sjedi jos za masinom i sredi ju bit ces zadovoljan,prednost u tvom sintu nemas ZIP disketu da ti rikava,,E-50 je roland i to mora dobro radit....
Poslaji mi neke snimke da cujem pa cu ti znat rec sta valja a sta nevalja,sta bih ja napravio po svom ukusu pa ti odluci,pomoc cu ti oko sređivanja da budes zadovoljniji sintom...Pozdrav

No.1
22.05.2008, 01:05
Sve je u redu sa E-50 samo ga jos slabo poznajes.

speedy23
22.05.2008, 13:17
"Prodaj kucu,stavi sve na crno,hehehe zajebali smo se"...:green:...hm..
ne znam vise sta da radim,evo bas danas sam probao e80 jednog drugara...ritam sekcija je potpuno ista kao i moja...a posto vidim da svi kazete da ej dodatnih 1800e samo bacanje para...oket...

for milanche show...care imam nekoliko svirka pa punim bojama i sredjujem svoj wfd,cim najdjem malo vremena,a i kolega jedan mi je obecao ritmove sredjene pa da ja provalim semu kako se i sta radi,saljem ti odmah demo da cujes sta je i kako je...hvala ti!!!

speedy23
22.05.2008, 13:20
Gala i tebi isto samo da nadjem vremena da sednem i nasnimim vam nesto...

opusdei
22.05.2008, 14:24
Video sam temu o rolandu e50 - e80, pa pogledao sam ovaj video i ostao bez rjeci.
Ja koristim sada pa800 i mogu reci da je dobar, ali ovo mi se svidjelo jer me potsetilo na davno vreme kad sam koristio e86 (puno lakse je svirati na roland aranzeru nego li korg aranzeru). Definitivno rolandi su laksi za svirku (User-Friendly Interface), ali sad ovo i bolje zvuci, ima toplinu zvuka.


http://www.youtube.com/watch?v=CF2yIxbDmmw

speedy23
22.05.2008, 15:24
hm...jer roland je to8->

vingula
22.05.2008, 16:12
Svirucko sam od kolege E50,i totalno se razočaro,a E80 sam vidio kod jednog muzikanta :D u jednom lokalu,i stvarno moram priznat da ga je čovjek prehebeno sredio,klavijature zvuči ono.....vau....ja bih ti preporučo E80.

vingula
22.05.2008, 16:13
@Sinisa

šta bi ovo trebalo značit: "Za pocetak E80 ima vecu internu WAV memoriju zvuka 1Gb"

sinisa
22.05.2008, 16:33
Interna WAV memorija ti je prostor u kom su smesteni fabricki zvukovi najprostije receno, i ona ne moze da se menja.

Kod G70 ti je 192 MB

vingula
22.05.2008, 16:54
@SINISA

Ma znam šta je WAV memorija....nisi me dobro skonto na šta sam mislio.

Sad mi nije jasno,G70 ima 192 MB a ima 1596 zvukova (boja) i 48 setova bubnja,a E80 ima 1 GB wave memory a ima 1100 zvukova (boja) i 54 setova bubnja.

No.1
22.05.2008, 17:44
Svidja mi se distorzija na ovaj demonstracion.

BasariStudios
22.05.2008, 17:52
Sad mi nije jasno,G70 ima 192 MB a ima 1596 zvukova (boja) i 48 setova bubnja,a E80 ima 1 GB wave memory a ima 1100 zvukova (boja) i 54 setova bubnja.

Zato se i zove E-80 i kosta vise, sto znaci ima kvalitetnije boje.

rondzo4life
22.05.2008, 20:05
Roland G70 ima veci ROM od E80!

Kako?

Zato sto G70 ima 192 MEGABYTE ROM , a E80 ima 1 GIGABIT sto je jednako 128 MEGABYTE.

Ono 1 Gb je mala opticka varka !!!

Roland G70 rom = 192 MB

Roland E80 rom = 128 MB

Pozdrav!

Vaxter
22.05.2008, 20:53
Gde ti vide gigabit? :?
Ja video GB, shto mu valjda dodje gigabajt... ;)

EDIT:
Aha, sad sam video gde je nastala zabuna... :)

rondzo4life
22.05.2008, 21:18
Da, da.

Po meni je to malo prljav marketing! Ne sumnjam da je klavijatura super, samo bolje je bilo da nikako nisu ni objavili velicinu Rom-a nego sto su to na ovaj nacin odradili.

Sto se tice E50 / 60 , ja sam cuo demo snimke od jednog momka koji je aktivan na slicno imenovanom forumu, i mogu samo reci da zvuci za 10. Po meni jedna mala mana tih instrumenata je mala polifonija, 64 voice, ali sve ostalo se da fino nasminkati i srediti.

Treba malo posvetiti vremena tim instrumentima.

neconix
22.05.2008, 21:26
Kolega Speedy!
Stavio sam na download nesto ritmova i boja,tj. zadnje sto sam izvukao iz nje,probaj i preslusaj.Sve sam stelovao prema mom razglasu,nije nista extra ali se nadam da ce ti koliko toliko pomoci da nadjes neku zlatnu sredinu i da nastelujes da to valja!;)

vingula
23.05.2008, 02:09
Koliko ja znam 1 GB je 1000 MB,osim ako ne grješim,a što se tiče još oko te veličine E80 Wave Rom-a na Rolandovom sajtu nigdje ne piše veličina Rom-a za E80,al sam naletio ne neki sajt gdje piše da E80 ima 1GB Wave-a (ROM) što isto tako sumnjam da ima toliko,bar koliko ja znam da nema nijedna klavijatura koja ima toliki ROM,možda Nedim zna više?

milanceshow
23.05.2008, 04:16
E80 je novija klavijatura od G70......
Ima neka novija resenja sto se tice OS-a ...........
Ima bolje boje.........itd..
Da ne davim vise...............

Nisam ja nimalo pristrasan po tom pitanju....G70 je opasna klavijatura,ali E80 je malo bolji.....
Sve to nije toliko i bitno....Naj bitnije od svega da je SPEEDY23 lepo informisan o klavijaturama i da ne gubi nadu.
Ja licno sviram E80 jedno 6 meseci i jos mi se uvo nije 100% naviklo.Jos patim za zvukom od EM2000 (jos ga nisam prodao,a mozda i necu ;) ). Samo cepaj SPEEDY23 i glavu gore brate!!!!!

m@x
18.06.2008, 11:34
Kao što se može vidjeti sa službenih stranica Rolanda:

http://www.roland.co.uk/arrangerkey_room_catspec.asp?id=G70

G-70 ima 192 MB (Mega Bytes) wave memorije

http://www.roland.co.uk/arrangerkey_room_catspec.asp?id=E80

E-80 ima 1 Mb (Mega Bites) dakle 128 MB (megabajta) wave memorije

a,

http://www.roland.co.uk/arrangerkey_room_catspec.asp?id=E60

E-60 i E-50 imaju 512 Mb (Mega Bites) tj. 64 MB (megabajta) wave memorije.

Prema ovome ispada da E-50 u odnosu na G-70 ima 2/3 zvukova smještenih u 1/3 prostora, pa bi zvukovi na E-50 trebali biti dvostruko lošije kvalitete, što opet ne mora biti točno (svi zvukovi ne zauzimaju istu količinu memorije).

Inače, Roland se u zadnje vrijeme ponaša prilično čudno, prvo izbace seriju E u kojoj su modeli iz donjeg dijela ponude (50 i 60) doslovno iskasapljeni što se tiče kvalitete zvuka i polifonije, a zatim izbace mješavinu aranžera i syntha (GW-8) u istom cjenovnom rangu i stave mu engine od Sonic Cell sa 128 notnom polifonijom i 256 MB (megabajta) wave memorije, što je na razini njihove serije vrhunskih workstation-a (Fantom G).

RadeKOKI
28.08.2008, 09:04
:) hm sad velicina rom memorije na e80 je veca al su i fabricki semplovi u tom istom rom-u temeljnije semplovani nego na g70 cak mislim al opet nisam siguran nisam googlao da e 80 ima i vise bitne semplove da je g70 na 16 bitnim a e80 24 bitnim semplovima, ako sam se presao nek me neko ispravi slobodno, samim tim iako su 24 bita moraju biti veci zapisi u semplu i normalno da se podize i velicina rom memorije, brkao sam po g70 cc adresma i pronasao jos nekih drum setova to mu dodje otprilike na isti broj drum setova kao na e80 ima dosta skrivenih stvari, mada nemam pojma zasto?? sve u svemu isto je prepakovano u drugo kuciste samo sa kvalitetnijim semplovima, zvucnicima i dodatim jos jednim srx prosirenjem. Brkao sam na jednom e60 aranzer je super samo treba sesti i muciti se danima dok se ne sredi, nije nista komplikovano sve je stvar uva i onog sta trazis uopste od aranzera ;)

Morison
15.11.2008, 15:54
Ovo je malo starija tema al da ne otvaram novu...
Imam E50 i uz pomoc EQ i kompresora na mikseti sam dobio ovo:

http://www.speedyshare.com/662119976.html

Dakle snimio sam Mp3 demo moje E50, tu su demo songs iz samog E50 i na kraju jedan midi fajl splet kola.
Interesuje me misljenje vas koji vec imate E80 koliko sam uspeo ovim podesavanjima na mikseti da priblizim zvuk E50 ka E80.
Drugo pitanje bi bilo vezano za vokal harmonajzer: vidim da je moguce u ulaz za mikrofon staviti i LINE pa me interesuje jeste li probali nesto sem mikrofona da ukljucite u E80...
Mene konkretno interesuje kako bi harmonika (FR5) radila sa harmonajzerom, a vi mozda probate neku drugu solo klavijaturu da ustekate tu pa da isprobate? Ako je moguce,snimite primer pa dajte na slusanje ovde.
Trece, kakve su dirke na E80 u odnosu na E50?
Cetvrto, kako se snalazite samo sa dva izlaza, kako to izlazi sve skupa, i ritam, i solo i vokal harmonizer i lead vokal?
PoZzz

milanceshow
15.11.2008, 16:50
Koji ti je ovo ritam na (3:38)?
Dobro zvuci...Stvarno nemogu da dam ocenu jer svaka klavijatura zvuci drugacije.Razlika postoji u odnosu na prosle snimke ovih kola koje si postavljao!To je sigurno!
E sad kako to izlazi na kutije!?

Morison
16.11.2008, 04:06
Dobro se cuje na kutijama, ali bilo bi sad lepo kad bih na istom ozvucenju cuo i E80.
Sto se tice snimka,to je pusten demo sa klavijature...mogu ti poslati sve demo midi fajlove iz njega.
A sto se tice razlike u vezi tih kola...pa sada je sve propusteno kroz EQ i kompresor miksete,tu je najveca razlika.
Kako se kod tebe sve to cuje iz dva izlaza (i ritam, i solo i harmonizer)? Cudi me da ne stavise makar posebne izlaze za vokal

milanceshow
16.11.2008, 06:38
@Vidi sad Morison..............
Ja sam na istom ozvucenju (EMX5000 i 4XEV33/15) slusao par klavijatura drugih proizvodjaca.Svirao sam i na mikseti sam stavljao sve na nulu,moj E80 i PA800,E80 i PA1X,E80 i PA2X,znaci da mikseti je sve bilo na 12 sati.....

Jedino Yamahu (TYROS) nisam imao na istom ozvucenju!!!!!!

Ja nikad nisam bio pristrasan obozavalac jedne marke klavijature,ali ovo sto sada pisem je cista realnost!!!!!

Svirao sam na E80 i posle pauze za veceru mi je kolega rekao da ce on da odsvira par stvari sa njegovim aranzerom.Cisto da cuje razliku izmedju Rolanda i Korga!!!
Roland E80 je imao bas namazan zvuk i onaj smekerski saund,a kada je krenuo Korg,zvuk je bio kao kad pustis ono NOKIA zvono---tinuninu,tinuninu,tinuninuni......
Te kolege koje su svirale korga nisu bili nimalo naivni sviraci,a to sam rekao onako informativno,tako da su im klavijature bile sredjene................

Imam veliku zelju da cujem E50 i E80 na istom ozvucenju.Novcana razlika izmedju njih je velika (1800 eura) ,ali mene zanima razlika za zivu svirku.Ja znam sta ima E50,a sta ima E80,ali mane interesuje krajnji proizvod ,odnosno ZVUK (kako to izlazi na kutije)......

Nisi mi reko koji je ono ritam na tvom snimku(3:38 je vreme na snimku)?

Mislim da E50 moze jos bolje da izlazi........mada je to stvar ukusa.....;)
Posalji mi to sto imas za E50,pa da snimim to na E80 bez miksovanja zvuka na mikseti!Postavicu snimak sa E80................................

Trebali su da postave poseban izlaz za mikrofon!Taj OUTPUT bi mu mnogo znacio!!!!
E80 radi kao pravi studio!!!To sto nastelujes na njemu,to cujes i na kutije.....
Harmonajzer je odlican mada imam zamerki........
Ja koristim vokoder tako da nisam ni probao E80-harmonajzer na tezgama.Ali kada sam ga testirao u kucnoj varijanti,sve je bilo OK!!!!

Morison
16.11.2008, 13:37
Sace izbije pokolj za ono tinuninu :-) al verujem da je tako!
Kod mene se desava (zavisno od prostorije) da moram da korigujem bas i visoke na mikseti, ali, u sustini nije lose. Ima masu.Ipak mi se cini da bubanj malo propada u miksu a komponente pratnje se takodje izgube kada ih pokrije, recimo, ziva gitara.
Imam utisak (kuci na ozvucenju) da je solo boja jaka u odnosu na pratnju aranzera dok, na svirci, kada se pojaca, bude taman. Kada sam kuci nivelisao da miks bude ujednacen (leva+desna) obavezno mi solo boja bude tiha (kad se odvrnemo).
E sad, ja imam Behringer DDX3216 gde imam fenomeno dobar Eq sto na takvoj mikseti koju ti imas a i na Powermate mikserima (probao sam, jer sam ga imao) nije slucaj. Na takvim mikserima E50 zvuci mutno, neubedljivo. Opet, meni to nije problem, sa mikserom koji imam ali, ja sredjujem (budzim) frekfencije celog miksa (uvek kada nesto radis preterano sa EQ negde se ipak gubi). Kod E80 ekvilajzerom utices SAMO na pojedine komponente, studijski rad.
Prednost E80 je sto ti na ravnom EQ miksete imas odlican zvuk a EQ ti sluzi da samo malo korigujes ako to prostorija zahteva, ako se ne varam?
Voleo bih da cujem taj harmonajzer u koji je ukljucena druga klavijatura sa nekom solo bojom (Line switch)...kako bi to radilo (da se dobije nesto poput terci).
Saljem ti na PP par ritma koje sam sredio za E50. Tu je i demo (u midi obliku)...tu je sve sto sam snimio.
Recimo rumbasrb koju sam sredio za E50 pa, ako vec snimas, snimi i nju kao demo da je cujemo (ako moze i bubanj solo, bez pratnje).