PDA

Pokaži Full Verziju : Roland E70 - Kupovina?


LAsER
21.05.2008, 12:41
Zdravo.

Da li se mogu ubacivati boje i ritmovi na E70 klavijaturu?
I po vasim iskustvu da li vrijedi 180€?

Unaprijed zahvalan.

Vule
21.05.2008, 13:31
Ja sam svirao davno tu klavijaturu...možeš ubaciti mislim tačno 64 usera,i mislim toliko ritmova uraditi u tim userima...to je sve...ostalo možeš raditi na fabričkim koji nisu loši...koliko vredi stvarno ne znam,ja sam je svirao pr skoro 15 godina i mogu ti reći da je za to vreme bila mrak klavijatura,radilo se super...

kuki
21.05.2008, 13:57
Samo da dopunim!:)
A da bi' mogao da ubacis ritmove moras da imas neku njegovu karticu preko koje cita ritmove.Tu karticu je jeko tesko naci!Znam posto ovde jedan moj komsija ima E70 i od kad je kupio klavijaturu 6-7 godina jos uvek nije nasao karticu.

LAsER
21.05.2008, 13:59
Zdravo.

Hvala na odgovorima.

Bas upravo podoh pitati sta je potrebno da se ubace ritmovi ali eto Kuki je dodao odgovor ;)

Imatel koji drugi prijedlog onda za mene koju da kupim klavijaturu do jedno 500KM. A da se moze preko racunara ubacivati boje i ritmovi?

Unaprijed zahvalan

Vule
21.05.2008, 13:59
Samo da dopunim!:)
A da bi' mogao da ubacis ritmove moras da imas neku njegovu karticu preko koje cita ritmove.Tu karticu je jeko tesko naci!Znam posto ovde jedan moj komsija ima E70 i od kad je kupio klavijaturu 6-7 godina jos uvek nije nasao karticu.
Moguće Brate...ja sam skroz zaboravio neke detalje...samo da kažem još da mislim da nije puno 180 evrića ako je u dobrom stanju...ima ta kljava neki svoj šmek...;)

kuki
21.05.2008, 14:20
Moguće Brate...ja sam skroz zaboravio neke detalje...samo da kažem još da mislim da nije puno 180 evrića ako je u dobrom stanju...ima ta kljava neki svoj šmek...;)

Cena je OK,nije puno;)

kuki
21.05.2008, 14:21
Zdravo.

Hvala na odgovorima.

Bas upravo podoh pitati sta je potrebno da se ubace ritmovi ali eto Kuki je dodao odgovor ;)

Imatel koji drugi prijedlog onda za mene koju da kupim klavijaturu do jedno 500KM. A da se moze preko racunara ubacivati boje i ritmovi?

Unaprijed zahvalan

Naveo sam ti u temi"Yamaha PSR-E413" sta jos mozes da kupis za te pare!

http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=4694

Vule
21.05.2008, 14:38
Zdravo.

Hvala na odgovorima.

Bas upravo podoh pitati sta je potrebno da se ubace ritmovi ali eto Kuki je dodao odgovor ;)

Imatel koji drugi prijedlog onda za mene koju da kupim klavijaturu do jedno 500KM. A da se moze preko racunara ubacivati boje i ritmovi?

Unaprijed zahvalan

nisi nam rekao u stvari za šta ti treba kljava...za vežbu ili za svirku?
Na e70 možeš svirati u kafani ali bez ikakvog "montiranja" raznih "pomagala" tipa introi itd...to je tonski odlična kljava sa dosta upotrebljivih ritmova za našu muziku,ali je ipak medju prvim generacijama aranžera tako da nema ove neke "aktuelne" funkcije...

Za nešto što bi ti odradilo posao ako hoćeš da radiš sa namenskim ritmovima ipak treba spremiti bar "hiljadarku"...evra ,naravno...;)...možda koju stotku gore-dole,nije bitno...B-)


I još da dodam...E70 spada u onu generaciju aranžera tipa "upali i sviraj"...bez mnogo sredjivanja radi sasvim solidno,ali je "sviračka" sprava definitivno...