PDA

Pokaži Full Verziju : korg i 30 i hard disk staviti sam


vane
17.05.2008, 04:12
zdravo svima zanima me dali korg i30 moze se staviti hard disk koliko giga podrzuje i dali je ista procedura kao na pa80 sta ima slot i ti sam ga ubacis hvala vam unapred

BasariStudios
17.05.2008, 05:10
Neznam nista kako i sta i specifikacije al znam da HD moze u I30,
ima u moj al nisam ja stavljao.

Alix
17.05.2008, 11:11
Ugraditi HDD u I30 nije nikakav problem...Dakle ISTA proceduro ko kod PA80,ISTI disk (obični IDE HDD od Lap Top-a) ali jedino je jedna mana (uvjek mora biti kakva mana)...Zajedamput je maksimalna veličina što je podpire oko 4GB...(Da su napravili Update sistema bilo bi i vše),tako da ti treba stvarno neki stari disk od jedno 2-4GB,koji koštaju oko 10-15eur (zaviši kod koga kupuješ),staviš ga i to je to...Pošto pitaš za Hard disk predviđujem da si fajlaš,jer običnom muzičaru HDD nema nikakve funkcije,al nema veze---nadam se da sma ti objasnio...Pozdrav!

MilaN B.N.S
18.05.2008, 02:30
Hm...
Pa,-dobro..
Ne mora da znaci...
Al' verovatno...
Eee,-kad se setim tog i-30...
Sta bi bilo da sam ga kupio...
-Mozda bih pitao da li moze da se ugradi hard-disk... :D

vane
18.05.2008, 06:06
hmmmm dobro hvala vam na sovet inace ja ne radim sa midi fajlovima mozda ne poznaete me zasto nisam dolazio na net puno vremena a vas vidim da ste novi clanove pitajte o meni od stare clanove inace ja sviram na korg pa800 ovo i30 je na jedan kolega i zamolio me da se raspitam kako ide taj svar inace za pa seriju znam sve sto treba ako vam sam u pomoci samo pitajte tu sam vredi ovaj sajt da bude naj naj i jos bolje ali smrt za lopovima koju se netrude nista a samo downloadiraju pozdrav

mykeli
18.05.2008, 08:56
Vangel:)
Kako to da se pojavis?
U fabrickom korgu i30 HD stavljaju Toshiba model MK1401MAV, on je 1,4GB to je sto se tice ugradnje u fabrici..
A mozes i sam da ugradis i podrzava do 4GB, a ugradjuje se slicno kao na pa seriji, samo moras da obratis paznju da ti je OS 2.1.3!

Aj pa se javi jos koji put, tebe covek ne moze da nadje ni sa magnetom..:p

BasariStudios
18.05.2008, 15:00
A ako nekome 4GB na I30 je malo...NEMAM RECI! Kao prvo taj sint nemoze samplove
a kao drugo, stilove i MIDI u 4 GB moze da stane sva YU muzika koja je ikad postojala
kompletno u MIDI i STYLE format, uz to da se doda sva TURSKA a takodje i ARAPSKA
a i ALBANSKA a na kraju i sav jedan HOR ubaciti unutra...eh majko mila, i slamke kurcu
smetaju...4GB neznam dal neki ljudi uopste imaju predstavu koliko je to.

MilaN B.N.S
18.05.2008, 15:58
Hahahah...
Jao brate,-sasvim te kapiram..
Al' kad si rekao "turska,albanska,i onda hor na kraju"..
Hahahah... =))
Kakav si car...
-Pa dobro...
"Desava se"...
Covece,-stvarno kad je mnogo,-mnogo je...

josipv
18.05.2008, 16:31
Ugraditi HDD u I30 nije nikakav problem...Dakle ISTA proceduro ko kod PA80,ISTI disk (obični IDE HDD od Lap Top-a) ali jedino je jedna mana (uvjek mora biti kakva mana)...Zajedamput je maksimalna veličina što je podpire oko 4GB...(Da su napravili Update sistema bilo bi i vše),tako da ti treba stvarno neki stari disk od jedno 2-4GB,koji koštaju oko 10-15eur (zaviši kod koga kupuješ),staviš ga i to je to...Pošto pitaš za Hard disk predviđujem da si fajlaš,jer običnom muzičaru HDD nema nikakve funkcije,al nema veze---nadam se da sma ti objasnio...Pozdrav!

JA imam u mom i30 hard disk i to mi uopce ne sluzi nicemu osim za ritmove, a i30 ima dosta velik user tako da opet ovaj hd nije potreban,a sto kolega kaze ako si fajlas,onda naravno da koristi!

mykeli
18.05.2008, 22:47
OK..covek je dobio odg..znaci moze i koliko moze!!!
Ae da ga privodimo kraju...
Vane, ako ti nesto treba..moze na MSN ili PM!!