PDA

Pokaži Full Verziju : Svirka i alkohol...


MilaN B.N.S
17.05.2008, 00:06
Pozdrav jos jednom svima !!!;)
-A pitanje je sledece... :D
Jel' pijete alkohol na svirci,-i koliko..?!
-Ja nekad jbg. dosta popijem i onda se treznim u "a-moll"...:D
Heheheh...
Ako ne pijete alkohol,-sta pijete na svirci.?!
I,-jos jedno pitanje...
U kakvim ste odnosima sa pevacicom..?! :p

svirko
17.05.2008, 00:12
Jaaaa da pijem???
Bože me sačuvaj.
Sreca da Korg ima veliki svijetli displej, onda vidim svjetlu mrlju pa već otprilike znam gdje je koji taster

Svirko


p,s, kolega, ti već popio svoje pivce?

Vaxter
17.05.2008, 00:15
Viljamovka, shta drugo? :D

BasariStudios
17.05.2008, 00:17
Sad uopste nepijem a dok sam pio nikad nisam svirao Trezan Pijanima
nego je sve bilo obratno skroz.

Vaxter
17.05.2008, 00:24
Jbg, ja trezan ne mogu da sviram...
Nece me... :D

svirko
17.05.2008, 00:26
Ha, ja pijem likere svih vrsta i boja.
Bože, kad se to smiksa....

Svirko

miconi
17.05.2008, 00:32
E dobro pitanje......po neki vinjacic da se razbije nervoza i to je to.
Problem je u tome sto sam nekad' previse nervozan pa dok razbijem nervozu "ode flajka" he,he....salim se....ma sto da ne,ponekad ti bas treba da cugnes po koju a sto se tice pevacica...iskreno jedna mi je zagorcala zivot,cetiri godine "ozbiljne" veze,i sta mislite kako se zavrsilo.....
Iskreno posebno ih nesto obozavam......samo na kratko i to je to..... a veza?[preporucujem]L-)NIKAKO.....ma ni u ludilu.....POZDRAV SVIMA:-c

Vaxter
17.05.2008, 00:32
@svirko
Imam mix za tebe...
U shooter chashicu ide 50% absinthe i 50% after shock.
Zapalish, i ugasish dlanom tako da ti se chasha zalepi za dlan.
Malo ga mucnesh tako, i onda exirash.
Zovu se crveni zmajevi.
Shta mislish zashto, i shta vidish posle 5-10 komada? :D

daisa
17.05.2008, 01:01
Pijem kako da ne, nema se inspiracije bez pive http://i28.tinypic.com/10ylyl3.jpg

vingula
17.05.2008, 10:54
Ovo pijem ko vodu: http://www.spasticlizard.com/images/portfolio/fanta_bottle.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Jagermeister_bottle.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Jagermeister_bottle.jpg) http://www.vinoplod-vinarija.hr/hrv/upload/484326_travarica.jpg

Alix
17.05.2008, 11:16
Ja vjerovali ili ne NE PIJEM ALKOHOLA...Odkad sam po drugi put napravio vozački (prvi put izgubio jer sam bio naroljan ko budala i još 2 godine zabrane),ne smijem da rizikujem...ALi zato sam OVISNIK od REB BUL-a...Na veče znam da stuče minimalno 7-8 limenki i ne znam što me je obsjednulo to piće...Inače kad sam prije roljo "štok-kole" znao sam da sviram ko budala u nadi da to zvuči do jaja---kad sam idući dan gledo snimke koje su kolege snimali,ustanovio sam da jako prljavo i nečisto sviram-stvarno sam nešto muljo ko da se mačke jebu...Tako da sam i zbog toga ostavio alkohol...Ali RED BULL---Vala ne znam ni sam ko da je droga,pa nikad dosta...

spale
17.05.2008, 11:19
Ja ne pijem nista od alkohola..Hm,možda zato i nisam neki muzičar......!!!!????

svirko
17.05.2008, 11:44
Kolega Vaxter,

hvala ma miksu. A jel se poslije toga puže po zidu, ili možda treba ona košulja kojoj se rukavi vežu naprijed?Ako ne, onda mi treba nešto jače.
A i ovaj mix gore...hm...k vragu...jezik mi sam počeo oblizivat usnice...bez mojeg znanja...još malo pa ću oblizivat monitor..to neće dobro završit. Mislim da ću odustat od teme dok ne ode pod ključič.Previše je to za mene...hi...hi..hi
Pozdrav svima,

Svirko

mpdzprod
17.05.2008, 12:49
pa ja nevolim na svirki da konzumiram alkoholna pica,jel nedo boga da bude neka frka,uvek moras biti oprezan..a sta ce gazdi pijan muzikant..i sramota je da te narod gleda pijanog na bini fujiii.muzikant mora biti serijozan...
jel ipak je to tvoje radno mesto.!!!!

ili zelite ovako da zavrsite

http://www.lachmeister.de/lustige_bilder/images/lustiges_bild_besoffener_weihnachtsmann.jpg

=))=))=))

Pilence81
17.05.2008, 13:49
Ne pijem dok radim,nista osim obicne vode.Alkohol pijem samo kada radim u 2 lokala sa milacetom ali ni tada ne preterujem jer uvek dodjem svojim kolima pa moram da pazim.A sto se tice pevacica,imam samo 2 u koje mogu da se zakunem,a ostale nisu bitne pomena.:D

milan_lekic
17.05.2008, 14:29
kad sviram i vozim ne pijem

jager
17.05.2008, 14:29
A pa ni meni bas ne ide 100% treznom ... :D
Bude tu svega, u glavnom pelinkovca ... a ni na pivo nisam gadljiv (iskljucivo Jelen)...
Desi se i da se pretera, ali se u glavnom trudim da se iskontrolisem i znam kad mi je dovoljno "stimulansa" ... e sad kad ne uspem, bude svasta :D Interesantno je da sam par puta bio TOLIKO UBIVEN od alkohola da se polovine ni ne secam... a basista mi posle kaze da sam tako dobro svirao da to nije istina. Nista fals i tome slicno.... Izvlacio sam samo takve improvizacije ... :D

Jugo
17.05.2008, 15:33
... a basista mi posle kaze da sam tako dobro svirao da to nije istina. Nista fals i tome slicno.... Izvlacio sam samo takve improvizacije ... :D

Pa OPUSTANCIJA....:lol:

Ja popijem poneki stok (ponekad i vrata, ali redje), mozda pivce i to je to... To sto sutradan treba da pijem rasol ili jedem kiselu corbu... To je vec drugi par cipela!

Gitarista mi dodje na svirku spreman. Uvarenog pogleda u jednu tacku i njemu vise nista ne treba;)

Basista kaze da ne voli da pije pivo pre i za vreme svirke jer je kabasto i mora da pravi cesto pauze da ide u 00. Sto se tice kratkoga, nije gadljiv ni pre, ni za vreme, a narocito ne posle svirke!

Bubnjar ko bubnjar.... Voli pivo, a voli i vino, a voli i ....:D

GALA
17.05.2008, 18:46
Ja nepijem od kad je nastalo lokanje......hheeeeehhheeee

Vaxter
17.05.2008, 19:19
@svirko
Od ovoga svashta zna da se desi...
Jako je nepredvidivo... :D
Bitno je da potrefish pravu kolichinu i pravi vremenski raspon... :D

svirko
17.05.2008, 19:54
Hm,reko sam da više neću ni gledat ovu temu, al ne mogu odolit,rastu mi zazubice.

@ Vaxter,
nije važan vremenski raspon, važna je količina!
He,he,he

Svirko

Vaxter
17.05.2008, 20:59
Kod ovog, boga mi, i raspon...
Sve zavisi kako i koliko...
Zna da bude jako zajebato! :D

svirko
17.05.2008, 21:04
Hm, morat ću to probat.
Hebiga, bolje bit mrtav pijan nego mrtav trezan!

Svirko

hajro
17.05.2008, 21:30
pozdrav alkosi-nemoze ipak muzicar bez alkohola jer to je taj adrenalin koji nama daje moc i hrabrost,ali bogami i opasno jednu veliku slabost ako postajemo NOKTURNI alkosi.ja pocinjem piti tek posle ponoci kad mi uspije da odusevim i napijem svoje goste koje zabavljam i naravno nastavim piti do iznemoglosti jer me uvijek ceka za svakim stolom po jedno pice i znate kako je kad moras sa svima popiti po nesto eeee onda je festa,pa slijedi spavanje i mahmurluk po dva dana hehe heh treba to izdrzati prijatelji mojiiii.RUZNO ALI LIJEPO dok traje.
LIJEP POZDRAV.

nidzabg87
18.05.2008, 00:16
ja ne volim bas da se utreskam za vreme svirke ko svinja8-}:@)ali malo vinjaua nije na odmet... ali samo pre svirke:rolleyes:...., dok pevam, tad ili voda ili pivo... P.S. Ovo sa zmajevima zvuci primamljivo@-)

hajro
18.05.2008, 00:31
eee jaraneee zmajevi su uvijek bili AZDAJEEE ,pa se malo pripazi da ti ne dodju jos i BIJELI MISEVIIII heeee hee-salim se mada mislim OZBILJNOO
LIJEP POZDRAV od starog muzikantaa sa velikom izkusnjom.

nidzabg87
18.05.2008, 01:13
eee jaraneee zmajevi su uvijek bili AZDAJEEE ,pa se malo pripazi da ti ne dodju jos i BIJELI MISEVIIII heeee hee-salim se mada mislim OZBILJNOO
LIJEP POZDRAV od starog muzikantaa sa velikom izkusnjom.......u pijenju:lol:...sala mala... kad dodju beli misevi to je vec onaj poodmakli stadijum pijanstva:-O poz za starijeg kolegu!

hajro
18.05.2008, 01:27
U PRAVU SI NECO ,samo imaj na umu da ces jednog dana postati STARIJI KOLEGA,to je samo savjet a ti sam odluci-UZMI ILI OSTAVI- meni fala BOGU poslije 30 godina profesionalnog rada na estradi JOS NISU DOSLI TI BIJELI MISEVI ali nikad nije kasno za njih ,CUVAJ SE JARANE ne samo BIJELIH MISEVA nego i onoga BIJELOGA, OPASNO JE .... moje POZNATIJE KOLEGE po imenu su vec odavno vidjele i BIJELE MISEVE a i ONO CUDNO BIJELO.ATENTIONEEE JARANEEE.
LP.

GALA
18.05.2008, 01:36
Ljudi od Cuge ode grlo!!!! ja se pucam u venu!!!! hahahahahahaaaa

DinO74
18.05.2008, 02:06
Zavisi kakva je svirka u pitanju. Moram imati pored sebe obicne vode po 0,5 L najmanje dvije flase ili Cappy sa 0,05 votke u njemu cisto da mi grlo ne bude suho dok pjevam. U pauzi popijem Fast ili Red bull. E na farjontu kada se spakuju klavijature u kofere i smotaju kablovi,spakuje razglas barem u grubo...onda obicno nestane i slike i tona ;)

MilaN B.N.S
18.05.2008, 02:26
Evo me,-posle toliko vremena... B-)
E,-samo sam hteo da sacekam odgovore...
Heheheh...-Dobri ste...
Alkohol pobedjuje... :D
Negooo,-sto se tice odgovora,-pobedjuje Pilence... :p
Ja nisam samo za alkohol pitao,-procitajte..
Pise i za pevacicu... :)
Ona je jedina odgovorila na tu temu...
E,-treba naravno popiti,-uvek...
Aj' da dodam,-kad zavrsim neku tezgu,
-sednem lepo,i najedem se i napijem,
-k'o covek,-i to mi je onako,-lep osecaj...
Aj' cujemo se ponovo !!! ;)

hajro
18.05.2008, 02:31
pitanje za DINU i ostale kolege,glede ALKOHOLA,da li ste ikada uradili kakvu glupost kao ja i moj
bend kada smo smo se spakirali iz hotela BRISTOL U TUZLI i krenuli u BEC na svadbu a na recepciji hotela BRISTOLA ostavili HARMONIKU GUERINRINI PREZIDENT I STIGLI U BEC pa su nam
dobri ljudi sa dobrom voljom posudili harmonikU "DELICIJU" da odradimo tu svadbu,bilo je katastrofalno ali se ipak zaradilo hehe he.PAZI NA KABLOVE MIKROFONE I OPREMU,ne pij puno ako moras pakovati opremu

MilaN B.N.S
18.05.2008, 03:08
Uuuu,-brate...
Iskreno,-ne bih voleo da mi se tako nesto desi..
S'toga...
Znaci,-treba jos vise piti...:D
Salim se...
Ma,-treba imati granice,-naravno...

nidzabg87
18.05.2008, 19:44
U PRAVU SI NECO ,samo imaj na umu da ces jednog dana postati STARIJI KOLEGA,to je samo savjet a ti sam odluci-UZMI ILI OSTAVI- meni fala BOGU poslije 30 godina profesionalnog rada na estradi JOS NISU DOSLI TI BIJELI MISEVI ali nikad nije kasno za njih ,CUVAJ SE JARANE ne samo BIJELIH MISEVA nego i onoga BIJELOGA, OPASNO JE .... moje POZNATIJE KOLEGE po imenu su vec odavno vidjele i BIJELE MISEVE a i ONO CUDNO BIJELO.ATENTIONEEE JARANEEE.
LP. kolega tek sam sad video da sam ispod tvog posta napisao: 'da nevolim bas da se utreskam ko svinja', nemoj da mislis da se odnosilo na tebe, ispada ko da sam se nadovezao na tvoju pricu.... a sto se tice belog ja brate i ne pusim, gazirano prestao da pijem zbog glasnih zica, bavim se sportom, trcanje, teretana..hvala na savetu al ne vuce mene belo niti slicno;) poz

hajro
18.05.2008, 20:31
vrlo pametno kolega NIDZABGD.

mykeli
18.05.2008, 21:48
ODGOVARAM NA HASLOV TEME, DA BUDEM KRATAK, JEDNO BEZ DRUGOG NE IDE!!!

josipv
18.05.2008, 21:57
"Bolje biti pijan nego star....................."

MilaN B.N.S
18.05.2008, 21:59
Da,-da...
Plavi orkestar,a..?!
Da sad pisu tu pesmu,-bilo bi...:confused:
"Bolje biti drogiran nego pijan"... B-)

DinO74
18.05.2008, 23:00
Pozz hajro! Desavalo se takvih stvari milion puta ali da zaboravi instrument to ne. Zaboravi se stalak ..kablo itd. Ja sam protiv alkohola na svirci iz vise razloga sto poslije pijan ne mogu mu da se nosim sa pijanim gostima a i u pijanom stanju ne ide nikako sklapanje opreme. E kada sve zavrsim onda se unistim jos ponesem par piva kuci da imam uz TV :)

nidzabg87
19.05.2008, 00:08
vrlo pametno kolega NIDZABGD. hvala hajro;)

hajro
19.05.2008, 00:45
eee ebigaa fantjee ja i PIJAN I STAR u odnosu na vas ali mi je drago da se druzim sa vama jer na MLADIMA SVIJET OSTAJE a stari mogu samo da daju PAMETNE SAVJETE i zato sam tu ,pitajte kako je bilo za mojih 30 god.sviranja i pjevanja pa cu vam pomoci o svemu sto vas zanima.s postovanjem VAS STARIJI KOLEGA .

MilaN B.N.S
19.05.2008, 00:50
Hajro,-bravo majstore...
-Pravo receno...
U pravu si,-da vas starjih nije,-ne bi ni nas mladjijh bilo,
-iako ostaje svet na nama...
Pozdrav brate...
Nego,-imao sam jedan slucaj,-kad mi je jedan pijanica prisao...
-Nije mi bilo svejedno...
To je bilo pre 2. godine...
Da kazem,-jos sam neiskusan...

hajro
19.05.2008, 00:55
maa dobar si ti DINO kad ides kuci na TV i gledas i pijes,problem je kad ne vidis KUCU po 2 dana nego picis zaradjenu lovu u barovima. hehe he bilo nekad pa proslo jarane sada i ja ponesem kakvu flasu pa pravo kuci .ajd budi pozdravljen(NECU KUCI NECU NI NA POSO HEHE)

No.1
19.05.2008, 01:05
Lepo je popiti i onako se malo raspoloziti sa goste...al kad se pretera...fuj
Kad preteram bukvalno klav mi je samo za potpirenje ruke i telo...
To je katastrofa to se ne sme dogoditi cesto...
U tamne diskoteke gde je sve ludo, onda se i ja zagubim s'pameti nekad...
Al na svadbe i ostale svecenoste mora se bit jako stabilan inace ode kariera.
I ja bolje sviram kad popijem 2-3...al kako idem vise sve gore i gore sviram.
Sad momentalno radim na tome da se skroz odreknem alkohola i cigarete.
Ja mislim da se vise dosta pilo nema tu koristi, samo skodi.
Ajd ZIVELI :lol::lol::lol:

kreso
19.05.2008, 15:10
Ja više ne pijem ...
... nego što stane u čašu ;)

A pjevačice nisu nikad nit pjevale s nama ako barem jedan iz benda nije malo servisiro mašinu.

Millan
19.05.2008, 15:44
Treba malo popiti....:D
Kada radim po lokalima, slabo pijem, ne znam sto, ali tako je, ali kad dodje tezga, pa jos satra, ajoooojjjj.... Naravno treba znati piti, i treba imati granicu....;) Doduse bilo je par slucajeva kad se preteralo, jedan od njih je kada mi je koleginica(pevacica), pakovala stalak, klavijaturu i kablove, ja nisam bio u stanju...:(, svirku sam izdrzao na nogama, al' kad sam seo, ma nisam mogao da ustanem... Sto se tice pevacica, kunem se samo u jednu, bas onu sto mi je pakovala klavijaturu. Nista posebno pevacki, al' sto se tice posla, extra, sa njom lagano na svadbu od 2-3 dana i to bez pevaca!

jager
19.05.2008, 17:46
A pjevačice nisu nikad nit pjevale s nama ako barem jedan iz benda nije malo servisiro mašinu.


Ah, pa to je opste poznato pravilo ... ili radi sa tobom neko kratko vreme i odeeeeeeeee... kod nekog servisera :D

kuki
19.05.2008, 19:02
Ja ne pijem uopste!
Mislim i kad sviram i kad ne sviram,zato i tesko podnosim one gnjavatore
na svirci.;)

No.1
19.05.2008, 20:22
A da, zaboravio sam za to oko pevacice.
To je to...gde ima saradnja...ima u svakom pogledu:p:p:p

jager
19.05.2008, 21:25
No.1, dobro je to kad se spoji lepo i korisno :D

hajro
19.05.2008, 23:53
eeehh prijatelji moji sa pjevacicama je prava .izdarija pa zbog toga sam pola moga muzickog staza radio bez njih jer se moglo, imao sam pored sebe punih 8 godina jos jednog izvrsnog pjevaca.mada sam ipak puno radio sa pjevacicama ali ovim velikim zvijezdama i to traje samo jedan nastup(jednu noc)pa nije bilo velikih problema.A po nekim pravilima je uvijek bilo uzmi si pjevacicu nauci je pjevanju i ponasanju pa postane malo trazena i odeee u drugi bend.tako je to vjerovatno i danas ali fala Bogu ja mogu bez njih.

amavrenski
20.05.2008, 17:27
ne ide svirka bez alkohola, nikako, mora se popiti, bar malo. samo oprezno, bez preterivanja. ja znam za mene, par puta sam se odvalio u kafani, dok sam radio, pustim ja klavijaturu i odmah se hvatam za mikrofon. kakav pevac, ma sta ce mi on. jadan covek ni ne moze da peva od mene i da hoce. a ne moze ni da me iskljuci kod mene je mixeta :) pozz

Vule
21.05.2008, 13:57
Ja kad se "ušikam" na svirci ladno mogu da radim samo na hornama...ha ha ha...sav ton mi ode u bas i stalno mi fali visokih...

hajro
22.05.2008, 01:47
Ja kad se "ušikam" na svirci ladno mogu da radim samo na hornama...ha ha ha...sav ton mi ode u bas i stalno mi fali visokih...

hehe he jarane ROLANDINJOS zato nemoj da pijes vise na svirkama jer doci ce ti jednom TAJ JEDAN VISOKI i izbacit ce te sa bine.
POUK-rekao sam da ne pijes VISE ali ni MANJE hehe he POZDRAV .

mariok
07.07.2008, 14:10
Ovde koliko vidim samo ja ne pijem na svirci,ja pijem sok od jabuke :),i bas sam u dobrim odnosima sa pevaljkom,dok peva ;)

svirko
07.07.2008, 16:34
A dok ne peva?:D

SaleKlavijaturista
07.07.2008, 17:12
Ma samo "Gorki list" i pici!!!!!!!!!!!!!!!!

Vule
07.07.2008, 18:42
Sad na ovim vrućinama 'ladan špricer...letnji...malo više kisele i udri...nema da boli glava...

hajro
07.07.2008, 20:36
rolandijnos vidim ovdje na tvom postu nesto vezano za Postojnu pa se pitam da i ti nisi slucajno iz Postojne.mozda sam provalio kakvu glupost ali ne razumijem engleski pa nisam skuzio o cemu se radi.
ajd pozdrav.

Vule
08.07.2008, 01:55
rolandijnos vidim ovdje na tvom postu nesto vezano za Postojnu pa se pitam da i ti nisi slucajno iz Postojne.mozda sam provalio kakvu glupost ali ne razumijem engleski pa nisam skuzio o cemu se radi.
ajd pozdrav.
:lol:=))...piše ispod mog posta Postojina,a Brate...=)):lol:

mariok
09.07.2008, 01:21
Svirko,pa kad ne peva onda je jako tesko slusati :)

jeftabgd
27.07.2008, 02:07
Ne pijem vec deset godina.Pre toga sam naravno pio od 15-30. godine.Bilo je tu svakakvih anegdota od zaboravljanja instrumenata,totalnih prekida filma i sl.Sada ne mogu da pijem cak i da hocu.Verovali ili ne imam alergiju na alkohol.Sta god da popijem sav se ispecatiram ko da imam boginje.Valjda se brani organizam ali nije mi ni zao,popio sam dva olimpijska bazena svih alkoholnih pica a i popusio dve njive raznih nikotinskih i drugih opijata.Bilo pa proslo.

Alix
27.07.2008, 08:45
Ljudi zadnja vremena sam opasno počeo da pijem Coca Colu...Ne znam zašto ali mislim da sam ovisnik od nje...Zapazivam zadnja vremena da mi nemoguće paše i pijem je po tezgama i kupujem u trgovini svaki put kad sam u prilici...Da nema ona kakvih đavola od kojih čovjek postaje ovisan-ovo je ozbiljno pitanje nije šala...Pozdrav!

Vaxter
27.07.2008, 13:07
Uuuu...
Ona jes zajebana...
Ja sam pio i po 4 litre kole dnevno do pre nekih 2 meseca...
Onda sam prekinuo jer mi sprzila zeludac.
Kiselina me mnogo muchila zbog nje.
Batali je ako mozesh.
Vece smece i otrov od nje ne postoji, a tako se lako navuche na nju...
Ja slobodno mogu da kazem da sam bio zavisnik.
I bilo mi je zajebano da prestanem da je pijem.
Skoro kao da hocu da prekinem da pushim... :S

zeko
27.07.2008, 13:42
Ljudi zadnja vremena sam opasno počeo da pijem Coca Colu...Ne znam zašto ali mislim da sam ovisnik od nje...Zapazivam zadnja vremena da mi nemoguće paše i pijem je po tezgama i kupujem u trgovini svaki put kad sam u prilici...Da nema ona kakvih đavola od kojih čovjek postaje ovisan-ovo je ozbiljno pitanje nije šala...Pozdrav!


Uhhh...i meni izmami osmjeh na lice kad god je vidim..=))
Tko zna, mozda kofein u njoj djeluje tako...A onda kad kazu..nije ti zdrava..E, hebiga, sta je danas zdravo..Dodjes na pijacu a ono paradajz ko' lubenica..kaze "pravi domaci"..pa da ja onda ne pijem kolu..:lol:;)

Vaxter
27.07.2008, 14:28
Da, zaboravih da kazem...
Ima ona tih kakvih djavola od kojih chovek postaje ovistan...
Msm, baza joj je biljka koka, a pogodite chemu je ona josh baza... ;)

Alix
27.07.2008, 14:41
KOKA?!"#$!
Nisam znao da mu je to glavni temelj...
Sad mi je sve jasno...Post sam narkoman...Nema mi više pomoći...

drmitavet
27.07.2008, 18:52
Ne pijem vec deset godina.Pre toga sam naravno pio od 15-30. godine.Bilo je tu svakakvih anegdota od zaboravljanja instrumenata,totalnih prekida filma i sl.Sada ne mogu da pijem cak i da hocu.Verovali ili ne imam alergiju na alkohol.Sta god da popijem sav se ispecatiram ko da imam boginje.Valjda se brani organizam ali nije mi ni zao,popio sam dva olimpijska bazena svih alkoholnih pica a i popusio dve njive raznih nikotinskih i drugih opijata.Bilo pa proslo.
Sto mi je to prijatelju nesto poznata prica....uffffff...

svirko
28.07.2008, 07:29
Kolega Alix,

prestani to pit čim prije!!!
I naučno ti je to dokazano, evo možda i ostali kolege znaju taj primjer,
stavili ljudi komad mesa u čašu s koka-kolom, i drugi komad u čašu s konjakom.
Ovaj komad mesa u čaši s konjakom je ostao još par dana iza kole!

Pozdrav

neconix
28.07.2008, 08:25
Kolega Svirko izgleda da ne gledas Discovery i MythBusters!
To sa mesom i kolom nije bas tako kao sto se prica!:D

mykeli
28.07.2008, 09:31
Moj drug nije isao dugo godina kod doktora na "generalku"!
Kad je skoro nekad skupio hrabrosti da ode, oni su ga pregledali...i....doktorka mu zapretila i rekla, ti pod hitno treba da ostavis alkohol pogotovu zestoka pica...:-O
Jbt...drug izbezumljen, "kako kad ja u zivotu nisam popio kap alkohola" (on je inace anti alkoholicar)...
Doktorka mu rekla da mu je jetra upropascena kao kod coveka koji godinama pije alkohol...
Odmah se setio da je to samo zbog Koke...godinama je pio po 2-3 litra dnevno, kosultovao se sa doktorkom i odmah prestao sa konzumiranjem.
I sami znamo da se jetra obnavlja sama od sebe, tako se i on oporavio...
Ovo je istina, zato bih svima reko da se manu te djavolje uzivancije, jer moze svasta da se desi...

ognjen-ogy
28.07.2008, 15:03
Uvek pijem na svirkama, apsolutno uvek, ali ima granica, do duše nije da se hvalim 10 - 15 vinjaka i uz to RED BUL - ova par kao i da nisam pio tako se osećam sviram isto bez " MRLJANJA I MAČIJEG JEBANJA " =)) ....

Prošli vikend sam pio u petak ceo dan i prepariran sam došao na svirku i u podsvesti me bilo sramota od gazde i ostalog naroda i samo mi je bilo na pameti šta će da kažu, ali u neka doba boli me neka stvar, iskočim ja iza klavijature zamolim kolegu da preuzme kormilo hehe i uskočim u masu, penjem se na šank, nema šta nisam radio, sutradan me pitaju sa čim sam se uradio haha ... Ja kontao gazda će da popizdi kad zove me sutradan, rekoh evo ga najebah, kad pita jesam li popio ijednu ljutu, AKO NISAM DA POČNEM ODMAH DA PIJEM DA TREZAN NE DOLAZIM =))=)) ( zaista sam ja tim mojm budalesanjem napravio pravu feštu ), ali opet kad pogledam ne bih preporučio da to radite, bar ne često .......

jeftabgd
28.07.2008, 15:59
Osim vec navedenih sastojaka Coca-cole,naucno je dokazano da se iz flase od 2l,izdvaja 180gr.cistog secera.Ja sam takodje prestao da je pijem pre neka tri meseca.Klasika,jetra,uvecana,bela,masna i ima neke promene na ivicama sto nikako ne valja tako da sad pijem samo obicnu i ponekad kiselu vodu.Klasican porok i navlaka potpuno isto kao i cigara.Ako se promeni malo ishrana i malo vise se jedu biljke a manje meso manja je potreba za coca-colom jer covek se navikne da mu ona olaksa varenje teskosvarljive hrane kao sto je meso.

Alix
28.07.2008, 17:30
A jeli SVA gazirana pića jebu jetru?
Jel koliko znam,najveći dio RAZJEDANJA učini CO2 od kojeg su napravljene i Coca Cola i kisela voda,s tim da Cola ima još dodatnih kakica što je čine "dobrom" a u stvari je boična kaka sa šećerom...

jeftabgd
28.07.2008, 17:54
Ja mislim da su sva stetna vise ili manje.Na nekim flasama cak i pise da je dozvoljena konzumacija do 2l na dan na 80kg,yelesne tezine,sto znaci da ako to pije dete od 20kg,a popije dve-tri case,na dan,da je vrlo zajebana situacija.Nista nije bolje ni sa tzv.gustim i bistrim sokovima koji sadrze mnogo secera.A najvece sranje su oni na kojima pise da su bez secera jer koriste vestacke zasladjivace koji su po pravilu mnogo stetniji za organizam od pravog secera.Treba obratiti paznju na one konzervanse koji imaju oznaku E,na pr,E330 isl.Svi do jednog su kancerogeni a nema u cemu ih nema.Ukratko,tesko je se hraniti zdravo a od tecnosti samo voda obicna i mineralna.Cak ni oni sokovi koje su pravile nase babe nisu mnogo bolji.Vecina njih se pravi tako sto na dve sake nekog voca krknes 1 kg,secera.

Tomy
28.07.2008, 18:29
Auuuu sto ste se raspisali za alkohol. Ako vam je to tako omiljena tema, znaci da ga i puno trosite.... Sala mala.

Sta da ja kazem???
Moji kolege iz benda i ja najvise volimo da popijemo dobar gemist naravno ako je dobro vino. Dosli smo do zakljucka da od vina ne boli glava i da mozes bolje da pjevas.
Ukratko: od pive sa spava, zestina udara u glavu a od soka moras puno da praznis mjehur a nema nikakvog ucinka na raspolozenje....

Millan
28.07.2008, 18:37
Auu, ne valja alkohol, pa sad ni sok....sta da pijemo ljudi!?:D Sto reko' jedan moj kolega:"Nemoj pusiti, nemoj piti Coca-Colu, nemoj uplatiti internet, pa u p.... materinu, onda najbolje nemoj ni ziveti...":lol:

jeftabgd
28.07.2008, 21:06
Ako se radi o umerenom konzumiranju moje misljenje je da je bolje popiti neko pivo nego Coca-colu, a i spricer ili gemist(malo tanji),je bolji izbor.

MilaN B.N.S
29.07.2008, 07:01
To je najveca greska,nema alkohola u toku svirke,ni malo,mozda posle.
Slusam razne price i dogadjaje,kaze da ubije tremu,e moj sinak,ti moras sam preko toga da predjes kad tad,i to zapamti,znaci bez alkohola.

dugmic
30.07.2008, 02:21
Pozdrav jos jednom svima !!!;)
-A pitanje je sledece... :D
Jel' pijete alkohol na svirci,-i koliko..?!
-Ja nekad jbg. dosta popijem i onda se treznim u "a-moll"...:D
Heheheh...
Ako ne pijete alkohol,-sta pijete na svirci.?!
I,-jos jedno pitanje...
U kakvim ste odnosima sa pevacicom..?! :p

coca cola

No.1
30.07.2008, 02:58
Evo i ja danas sam prosao trezno...hm...ne secam se kad sam bio...
Celo vece sam popio samo 2 coca-cole...eee na dobar sam put..:D:D:D
Mozda se odreknem alkohola daj boze...

Vaxter
30.07.2008, 03:43
Hah, kako da ne...
Evo ja cu onda i alkohola i klope... :))

Alix
30.07.2008, 08:55
Ej ljudi da vas pitam jedno GLUPO pitanje ali već od djetinstva me zanima...
KAKVA JE RAZLIKA IZMEĐU COCA-COLE I PEPSI-ja?

jeftabgd
30.07.2008, 13:07
Mislim da je razlika samo u ukusu a koliko znam Coca-cola je otkupila Pepsi kompaniju tako da je to sad sve Coca-cola.Najverovatnije je stetno za organizam kao i Coca-cola.

MilaN B.N.S
30.07.2008, 13:58
Samo ako mogu ovde da preporucim jedno pice,iako mozda ne trebam da pisem u ovoj temi,ali mislim da treba svi da probate pice Multi sola.
Verujem da su bosanci probali,to je tamo bas aktivno pice,dok u Srbiji nema toga. Pozdrav.

Millan
30.07.2008, 14:09
Pepsi je sladji od Coca-Cole, nije toliko gaziran i nemaju isti ukus, mada su dosta slicni, ko ne pije ni jedan od ovih sokova, skoro da ne moze ni da primeti razliku. Odem juce u prodavnicu, i naravno kao i uvek uz ostalo da kupim i 2L Coca -Cole, setim se u momentu postova ovde o njoj i kupim neki Nectar na razblazivanje.:D

jeftabgd
30.07.2008, 14:16
Da ne zaboravim.Ubedljivo najveci otrovi su upravo oni koje mi muzicari najvise i pijemo a to je RedBull i slicna energetska pica.Procitajte pazljivo sta pise na tim pakovanjima.Ne smeju deca,trudnice,bubrezni bolesnici,srcani bolesnici itd.Ispada da mogu samo da ga piju olimpijski sampioni i super zdravi ljudi a niko od nas to nije.Puni su kofeina i taurina a to su polu narkotici koji te bude i dizu ali na stetu organizma.Ja i sam pijem Guaranu kad recimo treba da vozim 1000-2000 km,a nisam odmoran ali sam svestan da unistavam sam sebe.Desava se da se naljuljam Guarane i ne spava mi se ali mi ne radi mozak kako treba pa vozim ko zombi,ne registrujem nista i ne reagujem kako treba a kao budan sam.

Alix
30.07.2008, 14:54
Što se tiče Red Bull-a odviko sam se od njega...
A koliko sam informiran Red Bull je napravljen iz ekstrata BIKOVIH JAJA...
Dakle u njega se stavlja TESTOSTERON kjeg vade iz bikovih jaja,i TEINA koji je jao štetljiv za organizam jer pospešuje (pobržava) bioritam i kucaje srca...Živa droga koje sam se jedva odviko a druga pića kao što su Shark,Dark Dog,Bull Dog,Guarana,Jamaica,itd...-NIKAD PROBO...Bar Red Bull je testiran i koliko toliko mu vjerujem a ostalim NIKADA...

Vaxter
30.07.2008, 17:14
Ne testosteron, nego Taurin koji je aminokiselina.
Isto kao aminokiseline koje uzimaju bilderi kao doping.
Ali, jeste...
To je gore i od kole...

nidzabg87
30.07.2008, 20:01
ma medovacha je zakon, najbolja pijanka8->

drmitavet
30.07.2008, 22:54
E sad ako cemo o dopingu,ja mislim da je najbolja za doping vutra,i to neka lagana koja vozi...Iz vise razloga:1.Ne krlja jetru ko svi ovi gore fini napitci
2.Ne moze da se predozira
3.Ne boli te u podne glava kad se probudis
4.Ne popusis uz nju 5 kutija cigara
5.Ne proliva se po instrumentu
6.Svi cevce iz ekipe,a ti pijes Vita-sok,i svi misle da ti nije dobro posto se smejes iz nepoznatih razloga,a ne pijes alkohol..
7.Ne moras na pishanje svaku pauzu
8.Svaka ti je pesma koju sviras dobra
9.Sta je falilo Bobu Marliju(dok je bio ziv)
10.I Zan Misel Zar duva-pouzdana informacija
11.Neces u ranu zoru da das miliciji sav pazar
12.Da cujem,jel treba jos neki razlog...??????

neconix
30.07.2008, 23:28
=))=))=))=))!!!!!!!!!

MilaN B.N.S
31.07.2008, 00:14
To mi nesto poznato.
Zasto muka,zasto bol kad postoji alkohol....
@ Drmitavet.
Onaj ko je karakter moze da uzme svasta i da proba.
Ali,znas i sam kako se nastavlja dalje posle 8.-og razreda,cigara,alkohola,vutre,i sta onda posle ide.....?
Koka,marihuana,itd. A sam kazes pre onim Skoricnikom,nemoj pred detetom,ono kad sam rekao za Skymusic,i pistolj,tad sam dobio i opomenu,a pogledaj sad ti pricas o vutri i svirci. Niko nista nije dobio dobro od toga.

Vaxter
31.07.2008, 00:14
Jbg, ali chovek mudro zbori... :))
Jbg, ako chovek nije karakter, zajebace se i sa alkoholom gore nego sa vutrom...
Sve to ista govna, i najbolje bi bilo da ne koristimo nishta od toga...

MilaN B.N.S
31.07.2008, 00:33
Zavisi kako ko,ali vecina sto ti kazes,ma ajde sto mi to koristimo,ali sto uvek ono nas na kraju iskoristi......=))

drmitavet
31.07.2008, 00:46
Naravno Vaxteru,u tome i jeste poenta...Zato sam i napisao ovo o vutri zezajuci se.Ni pice ni duvka nisu mnogima koje ja znam donele dobro,samo zavist.A u osnovnim skolama je javna tajna da klinci duvaju sve u sesnaest,nazalost bez mnogo preterane zelje da se na tom planu nesto uradi.To da li ce neki klinac da se navuce na pice ili duvku,ili ne daj Boze nesto gore,iskljucivo zavisi od fenotipa,tj.vaspitanja i porodice na prvom mestu.Mislim da je nas Skoricnik,sudeci po dijalozima,jedan pametan momak,i da se nece nikad latiti tih stvari.A ako slucajno budemo culi nesto,idemo sa kaisem kod njega kuci,da mu skinemo gace i da ga posadimo na koleno...Mislim da ipak to nece biti potrebno...

Alix
31.07.2008, 08:21
Čuj sad Alix-a s glupim pitanjem...Ali mislim da pola kolega iz inostranstva ko i ja ne znaju šta je VUTRA?

neconix
31.07.2008, 08:47
Marihuana!:D

MilaN B.N.S
31.07.2008, 09:43
Alix,najgore je sto neki ni ne znaju a koriste,ili kao u smislu,a zasto i to da ne probam,imam drugara,bolje reci komsiju koji je tako krenuo.
Ali za tebe se ne bojim jer mi muzicari nemamo vremena za to,da kazem.
Zar ne ? ?

Alix
31.07.2008, 11:14
Nedo Bog NIKADA!!!
To je NAJGORE što čovjek može sebi priuštiti...
Sramota da se spominje da ko to troši,svako od nas ima mnogo važnijih rupa da zapuni novcem nego da plaća tu slamu...Imo sam rođaka (Stričević od mog oca kojeg ime neću spomenuti) koji živi u Igisu (Švicarska) i sad je u domu za ovisnike....Zbgog čega?Kad smo bili mali pušio je cigare,kad sam bio srenja škola vuko je travu i snifo i sad prije godinu dana doživio je epileptični napad koji je posljedica predoziranja...I šta je napravio od sebe?Običnog jadnika za kojim žali cjela familija i kojima samo pravi nepotrebne sikiracije...SRAMOTA da se govori...

milanche007
31.07.2008, 11:53
ma ljudi koks je zakon:-)salim se ja malo.mislim da covek kad malo popije ,tj kad se opusti svirka izgleda nekako drugacije dolaze tu neke nove ideje ,jebem li ga,mozda to nekad bude i lose...mozda me neko nece razumeti,ali kade ste trezni uglavnom se drzite onoga sto znate,nema eksperimentisanja,a kad popijete onda vam uglavu dolaze neke stvari koje ste nekada skidali i onda ih odjednom 'metnete' tu i to ispadne super....kazu vauuu cega se setio ,a jos ako fora nije provaljena onda je to prava stvar.mada,kazem to nekad moze da zezne sve pa da ljudi kazu vidi ovog sta svira... inace ja pijem VINJAK I RADO GA SE SECAM,xaxaxaxax.Pozz svimaaaaaa

Dzu box
31.07.2008, 12:09
A Sljivovica ljuta? Sto se tice alkohola,granica je naj bitnija,al hajd je nadji:) A ovo Red-Bul i zesta,narocito Dzoni....ZLO! jednom sam zbog toga otisao u hitnu strasna aritmija...i to je bilo to,popijem ga solo posle svirke ako ima puno da se vozi,mada ne pomaze,opet se spavaaa,a ne daje krila,a i da daje,sta sa instrumentima?kako da letim sa nima?:)...Coca-cola,opet posebna prica...narocito za one koji pijevaju.meni sjebe glasnice.kao i bijelo vino...Do sad pivo mi je naj bolja varijanta,al ne mnogo ladna...kazu hmelj pomaze da se glasnice razmeksaju,al opet valjda se i besika razmeksa:) a onda pauza nikad dosta...Nisam za vutru,sta ako nije Smiljura.pa se nesto sjebes...a Sola,dragi kolega to ti se u Bih pije samo po zborovima,inace nemozes je naci nigdje u kafani bar ne u BL il gde ja zalazim...ako si se pozelio tog sranja onda je Ilindan prava poslastica za tebe...jos ako janjetinu volis:)

sinisaBL
02.09.2008, 21:29
nikad nista dok sviram(radim).samo kisela ,kafa ili prirodni sokovi.svaka svirka vrh odradjena.a poslije kad se smota i zadnji kabal ako je drustvo pravo moze do zore pivce:-).

pozzz

Dell
03.09.2008, 02:14
iako nemam jos iskustva sa tezgama, moram priznati kad se vratim "stucen" :D iz grada izgleda da je lakse svirati, jer ti je svejedno koju ces dirku stisnuti hahahaa malo sale, kad se radi treba biti ozbiljan, moze koja casica ali u svakom slucaju ne treba pretjerati, a trebate se paziti pive, jer ja kad je popijem svako malo dehidriram hahahahaha necete svako 5 minuta praviti pauze :D pozzz MARNEL

caka012
29.09.2008, 23:02
Ne volim da se napijem, a onda zasto da pijem ako treba da ostanem trezan?

Burli
30.09.2008, 12:07
Pročitah dobru izreku:

-Neko pije od tuge,
neko pije od sreće,
a neko pije od jutra...:D

harisfaz
30.09.2008, 15:28
ne pijem uopste, a ovaj moj pjevac 3000 puta bolje pjeva kad je trijezan, al ga on voli mahnut...

Dr.Abdul Ihmet
03.10.2008, 13:24
Ja popijem ....nije problem ....nekad mi alkohol da "krila "za svirku a nekad me jos vise smori .....uglavnom opusta u odredjenoj kolicini ......ja sam One man Band i uglavnom radim sam .....svaki vikend 3 dana minimum vec 5 god.....pa onaj ko zna sta to znaci zna........samo sviranje ili samo pevanje je lako...mozete sebi dati oduska u vise alkohola ali kad ste sami mora se ipak voiditi racuna{necu da kazem da se nisam ubijao i sam} ...... znaci ja sam za alkohol ali umereno ...i sa granicom !

MIRZA-NUMANOVIC
04.10.2008, 15:17
svirka i alkohol za mene nikako ne idu zajedno.....jbg. lošije se svira......hehehehehehe

miki_0501
07.10.2009, 17:27
prije svakog nastupa ne gledajući na alkohol bitno se opustit a i koja čašica ne igra ulogu...sve u određenim mjerama...ako prides...:):D

b.o.Y.c.h. ČK
07.10.2009, 20:10
Ja imam problem što ne mogu popit jednu čašicu, nego bi odmah dar mar...Zato ispočetka ne pijem, nego se podkraj svirke znam ošamarati ko' ajkula...Inače, ne prakticiram alkohol jer se znam gubiti u svirci, akordima i tako, zna dobro user0 :D

lagunabend
13.09.2010, 00:56
Alkohol u granicama normale pozitivno utice na rad i raspolozenje, ali kad se predje ta granica postaje kontraproduktivno.

gagan
13.09.2010, 01:29
Zveknen jedno 5 casica , pa od kuma pola cuturice ... i spreman za dejstvo . Idi begaj prijatelju pa voda nevalja ni u cipele .

Svaba
13.09.2010, 15:47
pijem ali u granicama normale ;)

gagy
13.09.2010, 18:29
Viljamovka i dcl juice-a u granicama normale a sve radi dobrog raspolozenja.Jbg,stvarno djeluje ;)

energy
13.09.2010, 22:56
Pivo za raspolozenje,a neka rakija za brze prste kolicina zavisi od mnogo faktora,npr. gde sviras,kome sviras,kakvi su gosti itd..............

sashaa
13.09.2010, 23:04
nikada ne pijem na svirkama,cim popijem bilo sta ne mogu da sviram,prsti me ne slusaju,makar to bilo jedno pivo...

Tishaa
14.09.2010, 11:54
A brate tesko da se moze svirati ako se ne popije bar malo. Nekad se sasijem ko metla ali vecinom drzim granicu, 3-4 pive ili 3-4 zestokog i onda stanem, a ako zelim da se sasadim onda to cinim pred kraj svirke, jer nisam sposoban da sviram mortus pijan jer mi svakakvi miksevi padnu na pamet pa ljudi odose vani a i prsti nece da slusaju :D
iako i male kolicine znaju bit opasne za pojednice. Pocnu pit pa stanu i onda nastaje drama, postanu agresivni i eto ti ga belaja :mad:

dekiciric
14.09.2010, 14:19
Na svirci pijem iskljucivo obicnu vodu i trudim se da mi koncentracija uvek bude na najvisem mogucem nivou.A sto se tice odnosa sa pevacicom...samo poslovno ;) uvek ;)

sashaa
15.09.2010, 00:08
znam brate da je tesko vecini muzicara da svira dok malo ne popiju,vecina njih to radi vise iz obicaja,bar u mom kraju,mozes uvrediti domacina ako ne nazdravis sa njim,cak i iako mi smeta ponekad i ja moram da nazdravim,ali mi definitivno smeta,pada mi koncentracija a i prsti me nikako ne slusaju,mada i u privatnom zivotu najvise volim vodu i to cesmovacu...

kizo
18.09.2010, 17:54
Sve ovisi o prigodi, društvu, raspoloženju... Ali u pravilu nikad ne pijem dok sviram, jer se malo znam pogubiti :)

CrniHH
18.09.2010, 17:58
ma dvije kratke su uvijek dobrosdosle prije svirke ;)

wizardpeci
23.09.2010, 14:56
zanimljiva tema dok sam svirao solo klavijaturu pio sam pivo ali sad sviram aranzera pa ne mogu da izdrzim do pauze ako me razumete i presao na vinjak i dobro je,inace nema svirke bez alkohola kako kaze jedan kolega bolje leprsaju prsti,sto se tice pevacica samo poslovno strogo

Meldin
23.09.2010, 16:34
Uz malo jaceg pica i zene lakse se svira

Burli
23.09.2010, 16:41
Ako baš moram da popijem poneko piće na svirci gledam da to bude domaća rakija(šljiva ili kruška) ili viljamovka, ali sam veliki protivnik prekomjerne upotrebe alkohola kada radim.
Em gubim koncentraciju, o nekoj tehnici da ne pričam a najgore u svemu tome što se prag tolerancije spušta pa brže i lakše reagujem kad su dosadni(pijani) gosti u pitanju...

Inače sam sinoć radio sa poznatim harmonikašem koji je već 30-ak godina na estradi i bio je mortus pijan i to sebi nikad ne bih dozvolio, naravno pri ovoj pameti...

mariok
23.09.2010, 17:02
Popijem po koji pelinkovac dok sviram i to je to.A sto se tice odnosa sa pevacicom ili pevacicama sa njima se uvek odlicno slazem naravno ako odrade korektno posao ;)

CrniHH
23.09.2010, 18:13
Jednom sam pretjerao sa rakijicom pa su mi sve tipke cinile bijelim.
Nisam imao pojma vise sta svram.:D
Neka je cura snimala kamerom pa sam poslije pogledao taj snimak......cudo!!! bilo je nekih solaza gdje sam mislio: ko ovo svira :D ali je super zvucalo i bio sam pozitivno iznenadjen=))
al nikad vise .....

davorkovacevic
23.09.2010, 18:24
sreca pa nepijem a sto se tice pevacice zena mi peva pa onda moram da je odrzavam u formi:):):)

chik
23.09.2010, 22:38
Naravno da pijem dok radim.Samo covjek mora imati granicu,jer ako pretjera "ode mast u propast". Tesko je posle duzeg staza raditi i uvjek biti dobro raspolozen. "Casa nas je odrzala, njojzi hvala"

jura20
25.09.2010, 02:11
Popijemo za vrijem vecere a onda pred kraj samo sofer ne pije ,a svki puta netko drugi vozi kombi pa onda pretezno odemo kod vozaca doma pa komentiramo svirku i onda popijemo svi ali opet do normalne granice;)

Nemanja88
27.09.2010, 20:49
Napili se mi jednom u kafani (kao gosti), onako mortus, orkestar me znao, pevac presedeo cele veceri sa nama, i negde ujutru ortak zapeo da ja odsviram nesto. Decko koji svira klavijaturu (neka solo Yamaha, toliko se secam) mi ustupi mesto bez problema, i ja krenem da pletem neko Vlasko kolo. Svirao sam mozda minut-dva, kad primetim da od nekud dopire zvuk, neko svira, ma veze nema! E, tu sam povezao da u stvari ja pravim taj zvuk, odsvirao zavrsnu improvizaciju, i povukao se za sto, da nastavim druzenje sa casicom ;)... Inace, dok sam svirao klavijaturu, nije mi bio problem i da nesto popijem (izbegavao sam, ali mi nije problem), dok me na harmonici ubise one sitne dirke :D (sreca pa ne sviram dugmetaru, pogubio bih dugmice negde). Ali mi nekako jos veci problem predstavlja kada mi se smrznu prsti...

VUNIMRAV
27.09.2010, 22:06
Eeee.brate slatki,i od cega li su ovi moji bubrezi i jetra?U 25g rada po tezgama,opio i pripio sam se nebrojeno puta,ali nikad nisam zakasnio sem jednom/gosti su nas nakon objasnjena pozdravili sa aplauzom i ovacijama,i ta svadba u Drvaru 90" bila najjaca i dan danas po baksisu/ i nije tezga prekinuta nikad zbog alkohola,a poslee!!!Pa imao sam jednog kerica koji je najverovtnije i crkao doruckujucu ujutro oko 5-6 vinjak,badel.viljamovku/takovonaravno/,vranac,pivo,pelikovac,ma sve brate,ali ja mogu hvala bogu i dobro pojesti i to praktikujem uvek:meze,meze, i neboj se brale,a sto upita onaj kolega s pocetka o pevacicama,bice da mu se svikla neka,.Pevacice..eh ,pevacice,izuzetci potvrdjuju pravilo,ali brate...Ajd ziveli /imam jelenka ispred sebe/!!!

cirica
26.10.2010, 17:06
Da gledam kako drugi piju a ja nista.....?!!!?!!! Nema sanse! Uvek je tu dunjovaca ili

http://profile.ak.fbcdn.net/profile-ak-snc4/object3/224/98/n16957161434_413.jpg

tr_le
26.10.2010, 17:14
pa dosta popijem,,
a sa pevacicom sam sa extra odnosi,
hehehheh turbo,,ide posao,:D

mirandess
26.10.2010, 17:50
bolje prijatelju prsti rade kada malo popijes, mislim tako je u mom slucaju :) :D a pevacica, znas onu"sta ce ti pevacicaaa"....... :P ;)

levkoo
28.10.2010, 02:00
i ja pijem dosta na svirci ...pijem Stock 84 od njega ne boli glava ujutro...

Minicevac
28.10.2010, 02:39
Pivo izbegavam jer sam u zadnje vreme poceo da pevam:D ali zato vinjak derem:p

jasmink
28.10.2010, 12:45
Neznam zasto svi mislite da su vinjak ili rakija super za glas to je laz obicna voda je naj bolja.

majdevac05
28.10.2010, 13:10
Gotovo nikada, a pogotovo na svirci.Čak i kafu veoma retko.

Aldin92
28.10.2010, 13:22
hehe na svirci jeli...
toliko se koncentrisem na svirku da zaboravim i jesti i piti mozda zato sto sam jos
mladi muzicar :)
jedino kad ima pauza nekih 15min uzme se po nesto ako ljudi ponude ako ne flasu vode i hajmo dalje za iste pare :D

No.1
31.10.2010, 18:00
Hahah... ja toliko se skoncentrisem na sve sa strane osim na muziku...

xpro2
31.10.2010, 18:02
ma ne!!!!!!!!!
samo malo,se pije,..hehhhahahah;)

driftkiller
31.10.2010, 19:19
Ja pijem samo štok, pogotovo ako je svadba, prošlu sam popio flašu i po, i opet ostao na nogama i svoj! pozz

Millan
31.10.2010, 19:50
Sa sve svojih 16god...:D

Goran-MNE
31.10.2010, 20:20
Spricer kad je svadba . Njega mozes dugo da pijuckas a da te ne poremeti.
A u kafani...moze i nesto zesce ako imas vremena :-)

driftkiller
31.10.2010, 21:18
Za ovih 16 godina sam prosao mnogo stvari, koji mnogi nece za 25! MOgu da se kladim u to, takvih ozbiljnih zivotnih problema i stvari nece jos nikad. pozzz

zeljko
31.10.2010, 21:32
Nije to nista ja sam znao sa 16 da iskapim pola flase vekije na eks i onda padnem na ledja sa klupe koja je bila pred skolom i tek se probudim sutra dan kod kuce i ne sjecam se vise kako sam dosao,dok mi drugi dan ne kazu drugovi koji su me doveli kuci:lol:A sa svojih 20 sam vec postao profesionalac za razna pica i sve dan do danas pice se ne plasi mene a ni ja pica:confused:

driftkiller
31.10.2010, 23:11
Uhh mi smo znali stuci nas trojica po flasu rakije, prije fizickog ( casova sporta) , jedan ponese rakiju, drugi sendvica, treci cigara, i unistimo se! i onda preskacemo po pola dvorane XD :)

zeljko
31.10.2010, 23:41
Tako i treba:)Prvo doping pa onda sport...jbt isti si ja:lol:

driftkiller
02.11.2010, 00:02
Hehe a sta znas, to su te slicnosti medu ljudima. Al to je bio ozbiljan doping, ko dofati loptu, dobija para kao na kladionci, sve poduplano, al zato trcis ko lud, ko pisne, nesto kao faul, leti glava xD

Vule
02.11.2010, 00:16
Ja pijem samo štok, pogotovo ako je svadba, prošlu sam popio flašu i po, i opet ostao na nogama i svoj! pozz

Sta ti je mladost :)

qqqqq
02.11.2010, 19:40
Ja popijem jedno pivo,....pa opet jedno,.... pa opet jedno,...pa drugo,...pa opet drugo,....Pa trece.E posle treceg me nose kuci. :) :) :)

zeljko
02.11.2010, 19:42
Malo brate:)

steplord
03.11.2010, 00:42
nije loše malo popit na svirci.. al u granicama normale ;)

driftkiller
03.11.2010, 23:56
Ja barem mislim da treba popit da se grlo podmaze ali bez pive i bez hladnog ako se pjeva, a ako se svira, onda se moze piti sta ti dusa zeli. :)

mambo
11.11.2010, 14:46
Ja dok ne popijem ne mogu ni da se opustim lepo, a vec posle 3-4 duple viljamovke kao da sam Mica Nikolic :)

GoranG800
12.11.2010, 16:21
Samo Coca cola, ništa više, + Karlovačko ako se nađe :]

zeljko
12.11.2010, 17:53
E druze da probas jednom Augustiner zaboravio bih za colu hihiihi...Pooz

Mile011
14.11.2010, 14:36
Po meni nekako ne ide alkohol uz svirku :D Ako zelis ziv da odes kuci :) Pijanim gostima se najlakse izvvuce kes uz svirku a ako si i tipijan tesko da ces sta zaraditi :)

radex
14.11.2010, 14:44
zanimljivo, ja nikad nisam popio neki alkohol na svirci, pijem samo kiselu i guaranu :)

keyboard
14.11.2010, 22:35
Kad radim svadbe, na početku svirke, popijem jedan jagermeister da mi malo "siđe" niz grlo i onda oko pola noći još jedan i to bi bilo to što se alkohola tiče. :D Kad ne pijem alkohol onda pijem vodu ili sok od naranče. E sad čuo sam da sok od naranče nije dobar za glasnice pa me zanima da li je to istina ??

zeljko
14.11.2010, 22:41
Ja od soka od narandze dobijem samo zabe u stomaku:lol:Zato pijem pivu samo heheh....Pooz

Skypi
07.12.2010, 10:02
Pozdrav svima
Sto se tice pica bilo je toga.U umerenim kolicinama je korisno jer
da malo energije.Ne valja preterati jer moze s...... svirku a
i ostavi ruzan utisak na goste.Uvek moras imati u vidu taj utisak koji ces ostaviti jer cesto ce neko od prisutnih da te angazuje kad bude potrebno.
Za one koji pored sviranja i pevaju.
Pre pocetka svirke dobro je popiti na tenane neku zestinu zbog opustanja glasnih zica.Guste sokove,gazirana pica,pivo i spricere izbegavati.
Najbolje cisto vino,a za anti alkose negazirana voda.
Izbegavati ohladjena pica.Samo sobna T.
To su moja iskustva sa cugom na svirkama.
Ali bilo je dosta svirki gde se skapavalo od zedji jer
,,tuces'' satima bez pauze i pijes sopstveni znoj.

dexa1976
07.12.2010, 10:36
zavisi kako je drustvo kome sviras ako su veseli jos pogotovu ako ih znas iz grada naravno da moras da popijes
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="if(typeof(jsCall)=='function'){jsCall();}else{setT imeout('jsCall()',500);}" id="jsProxy" type="hidden">

harmon
09.12.2010, 19:22
ne pijem nista od alkohola ,samo kiselu i nju sto manje.]
extra sam oodnosima sa pevacicama

eko_77
09.12.2010, 21:57
Na početku nešto žestoko da pripremim želudac onda pređem na pivu i to sve u grancama normale!;) Gledao sam muzičara na jednoj svadbi,kako povrača po klaviaturi,to ja sebi nikad nebi mogo dozvoliti.

sijakm
13.12.2010, 10:06
Ja nikada ne pijem na svirkama, nije mi potrebno da bih bolje odradio. Za glas mi je najbolji lek san i nista vise mi ne pomaze osim toga.

svirko
13.12.2010, 13:08
Ajmeeee......

ja pred jedno 10-tak dana.....bio neki dernek kod mene u firmi......ja popio skoro tri litre likera od višnje......
Kako sam došao doma....nemam pojma....znam da je mjesto derneka bilo udaljeno jedno 50-tak kilometara od moje kuće....
Kako sam odsvirao....nemam pojma.......početka se sječam....prvih sat-dva....
Sjećam se samo da su đepovi bili puni para......:D:D:D:D

gega
13.12.2010, 14:03
Svirko.....jesu li dzepovi bili puni para pre ili posle svirke =))=))

svirko
13.12.2010, 14:26
=))=))=)) posle...@gega....posle...=))=))
Hbga, nakupilo se onda svašta.....problemi....dobro društvo...i krenulo.....

zeljko_mo
13.12.2010, 17:49
znate kako je kod rolanda g600/800 .... ima idealno mjesto za pepeljaru i alkohol... tako da je jedna strana pepeljara,druga hajneken ili jeger... jos nikad nisam svirku imo bez alkohola.. (zar se moze svirat bez alkohola?)

driftkiller
13.12.2010, 23:48
Vjeruj da se moze svirati bez alkohola i to super se svira. Msm da ko moze da izdrzi bez njega super je, al eto. :)

Pozz

buco bass
14.12.2010, 11:06
dvadeset godina sam proveo u kafani i nikad se nisam napio naravno popije se nekad neko pivo ili nesto drugo ali to je uvijek u granicama normale ali zato stose tice cigareta e bez toga nisam nikad mogo pogotovo kad nema puno pauza ja nju moram zapalit pa stabude

pikoloh
29.12.2010, 22:02
poneko pivo ali sve u granicama jednom mi se desilo da sam prepio pa sam ispado iz takta ali bilo je veselo

boomerang1
09.01.2011, 13:53
vino..bez alkohola nema ni dobre svirke ali u odredjenim kolicinama
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="if(typeof(jsCall)=='function'){jsCall();}else{setT imeout('jsCall()',500);}" id="jsProxy" type="hidden">

efendija80
15.02.2011, 22:37
Ja pjevam, i uglavnom pijem, ali u granicama normale, i to iskljucivo crno vino, sve drugo mi ne legne dobro za grlo nekako, a sto se pijanstav tice dogodilo se par puta, al kontroliralo se nekako, uglavnom je dobro bilo, al treba pazit, posao je posao :D

whaddeva
20.02.2011, 12:27
Maksimum 5 piva za vecer ( od 19:00 - 24:00 ) koje picence svakako opusti ali prekomjerno je vrlo lose za tehniku i kontrolu.
Pjevacice su nuzno zlo, ako je mlada i neiskusna pomognem i zastitim koliko mogu a sa starijim i iskusnim korektno koliko se moze, uvijek fino i sa osmijehom, ubaci tercu gdje god moze i prati okom kad uzima baksis.... :)

Oasys
20.02.2011, 12:31
Najcesce pijem Pelinkovac, ali kazu da nije dobar u velikim kolicinama.

namik
20.02.2011, 12:56
U velikim kolicinama haha.. E ja mislim da to vrijedi za sve sto konzumiras. :D

Oasys
20.02.2011, 15:07
Pa ja ne mislim tako. Jer je umjerenost najzdravija. I vitamini su zdravi ali kad ih ima previse dobijes VITAMINOZU. :)

Dejan
20.02.2011, 18:01
Ja pijem,naravno,hocu i ja da uzivam na svirci,haha.Popijem onoliko koliko mi je dovoljno a svirka mi nikad nije trpila.Pijem obicno štok ili pivo a moze i dobra rakija,sto da ne.Inace sam gadljiv,nasao sam u soku dlaku i vise ga nikad nisam probao.HAHAHHA.Salim se. ;)

milos1
20.02.2011, 18:21
Ja pijem gusti sok!alkohol ne konzumiram!

Razer
20.02.2011, 20:22
ništa od alkohola :D kod mene

Dr.Artist
06.05.2011, 09:48
Mora se malo kad se dugo radi ....desi se da bude i puno ali opet i to puno je u granicama normale :)

bianconero
08.08.2011, 03:57
dok sviram i pevam pijem vinjak ili viski,a posle svirke volim da cepim pivo jer mi se ranije desavalo da za vreme svirke kad pijem pivo podrignem dok pevam :D

alenbar
08.08.2011, 04:05
ja mogu da kazem kad sam imao nekih 16 god.tako sam se ubio na jednoj svadbi da sam piceo dirke da preskacem.i onda sam vidio da muzika i alhohol meni to ne ide nikako,a i ipak ljudite plate daim pravis stimung i veselje a ne daim upropastis jos pogotovo ja sto nemogu da konzumiram alhohol dok radim.tako da nikako i nepijem

Tomo007
15.08.2011, 02:53
bas sam procito sve vase komentare i zacudio se sto niko nije reko da pije bambus ili vino :D izgleda da sam ja jedini svirac koji pijem bambus :) uvjek dok sviram pijem pomalo, mislim bambus je slabo pice pijem ga tokom cijele veceri i nisam pijan, mrzim imat suho grlo tako da je odlican :D na srecu jos mi se nije dogodilo da se ubijem od alkohola, ali nikad ne reci nikad :D

smuchac
15.08.2011, 12:44
Kad sviram,moram da popijem nešto,a većinom bude alkohol. Ne sastavljam se ko zmija već uživam u piću pa mi se na svirkama ne dešava da ne znam gdje sam i šta radim. Kad je neka ribarska večer tresem crno vino s mineralnom jer na takvima večerima vazda nešto jedem ili ribu ili nešto u tome fazonu pa onda samo lud ne pije vino. Pivo me uspava pa ga ni inače ne pijem a kad smo u kojoj birtiji ide vodka bitter. Ništa treće ne pijem osim sokova.

Vule
15.08.2011, 15:18
@ smuchac

Ne napisa li ti na jednoj temi kako tek pocinjes da sviras i ulazis u tajne ovog posla a ovde po kojekakvim dozivljajima koje imas ispade da si vise zivota proveo na svirkama u kafani nego kod kuce i da imas materijala za tri biografije samo sa svirki? :lol:

Izvini sto ja ovako pitam ali kako otvorim forum iskaces sa neke teme sa novom pricom,pa reko bolje ovako direktno da te pitam u cemu je fora?

romario
15.08.2011, 15:23
;)

smuchac
15.08.2011, 16:47
Nema fore nikakve. Imam sada iz sebe skoro 40 svirki što smatram još uvijek debelim početkom sviranja. Svaka svirka je novo iskustvo pogotovo ako se nešto desi da se ima za ispričati. U temi se pita pije li se alkohol na svirkama i ja sam napisao svoju priču. Ja za sebe sviram već 7-8 godina al da sam pred nekim svirao ili imao nastupe/svirke,do prošle zime nikad u životu.
Zato možda izgleda blentav moj post,al eto da i to razjasnimo. ;)
A to šta iskačem iz nekih tema,iskačem jer sam tek sad došao na ovaj forum.

Dell
15.08.2011, 17:32
Vule, nema kod njih kafana, kod njih je konoba :D :D :D

Vule
15.08.2011, 20:06
@ Smuchac,pa ti i kazem...40 svirki do sada a svasta ti se desilo. Na nekoj temi si pisao da si vec dva puta sa policijom imao "bliski susret"...prilicno dinamicno za tvoju dosadasnju karijeru. Evo i ja i neke kolege smo imali vise od 40 svirki samo u poslednja dva meseca pa nam se nista ne desava...@Makso rece da mu se za 25 godina nista nije desilo...samo sam konstatovao tvoju burnu karijeru,to je sve

smuchac
15.08.2011, 23:14
Dinamično je jer se smije svirat do ponoći a gazda nam obično kaže da sviramo dok policija ne dođe pa je najvjerojatnije zato kod mene više susreta s policijom nego kod drugih. :D
Daleko sam ja još od karijere. ;)

bucos145
15.08.2011, 23:38
Sve zavisi, ako radim blizu kuce onda pijem vise, a ako dalje onda malo manje... :) pretezno pijem pivo... popijem 7-8 komada i to mi je ono ok... :)
Kad sam trezan skroz onda mi je smor, onako mi je puno bolje...

Dell
16.08.2011, 01:50
@Smuchac A Vule, Makso i ostali tezgaroski "vuci" po vama nikad nisu imali problem s policijom i nikad nisu svirali poslije dozvoljenog vremena. Ako se potrudite da nadjete, Vule je zbog toga zajedno s opremom zaglavio u zatvoru i opet ne spominje nikakvu dinamiku.

smuchac
16.08.2011, 13:35
Svatko tko se bavi ovim poslom ima takvih iskustava. Ja jesam nitko i ništa i miljama sam daleko od spomenutih iskusnih "vukova" i od mnogih drugih s foruma,ali svejedno varate se ako mislite da je pokušavam sebe gurnuti u neki prvi plan s ovim što pišem. Ja sam najobičniji "čoban" po pitanju svega oko muzike pa tako i iskustva i staža u ovom poslu,ali kao takav ne vidim razlog da u temi ne iznesem svoja iskustva iako su malena i prema ostalima "mlađa" jer sam tek počeo ovaj posao i aktivnost na forumu pa sad vama zvučim kao neki balavac koji soli pamet naokolo ali zapravo nemam tu namjeru jer svojim znanjem nisam u poziciji da pametujem. Možda neki "svježi" članovi ne pišu ovoliko jer misle da dok ne postanu netko i nešto da je bolje da šute što je po mom mišljenju krivi korak. Ne upoznam li se s forumskom rajom,đaba mi sve šta visim tu. Svi smo jednom počeli pa tako i ja i mislim da nisam jedan od onih kojime treba svaku rečenicu stavljat pod povečalo što nije prvi put otkad sam ovdje pa se ovako u početku svega,najiskrenije nisam osjećao dobrodošao. Možda sve krivo vidim,ali još sam djelomično pod tim dojmom. Zato forumi i služe da se zezamo,prepričavamo iskustva i da se družimo i jedni drugima pomažemo u ovoj struci.

Napisao sam ono jer je tako bilo i o tome se piše u temi iako se pomalo kosi s naslovom pa savjetujem da se vratimo nazad sad kad sam vam se "ispovjedio". ;)

Vule
16.08.2011, 13:41
@ Smuchac,mnogo si ti neki osetljiv i emotivan momak...popij neku,bice ti lakse :)

smuchac
16.08.2011, 13:52
Ja osjetljiv? :">
Ma nisam,samo mi je nekako čudno da mi je netko stalno u "retrovizoru" za svaku koju napišem. :confused:

Deeda
29.08.2011, 06:02
Ja popijem 2,3 samo da se malo relax,opustim sto se kaze i udaraj...
A inace popijem neki sok XD

munjabend
01.09.2011, 21:07
Zbog pica sam dva puta isao peske po tri meseca.Prvi put je bilo leto a drugi put je bila zima :( ali i dalje nemogu da odolim kad odem na svirku da nedrmnem 2,3,4.......8,9 lepog znojavog hladnog piva.Sto se vise popije bolje se svira :lol:

muharika
01.09.2011, 23:35
Kod mene zavisi o raspolozenju i okruzenju. Kao pjevac pretezno gledam da se ne zaljevam previse alkoholom. Najvise volim ako ima, sok od jabuke ili vodu bez mjehurica, i nista hladno, odnosno oznojene flase i case kod mene ne dolaze u obzir

lohocla
08.10.2011, 15:23
Od previše akohola zaboravljam pjesme, zaboravim ritmove, ne sjetim se gdje je stajanje u pjesmi, ispadam iz ritma,..... al osječam se suuuupeeeer!!

Ace
08.10.2011, 15:26
Ali se zato gosti ne osecaju bas super a ?! :lol:
Muzika im ispada iz ritma.

katakomba
10.10.2011, 05:14
rakija sampanjac moze moze

zeljko_mo
17.10.2011, 17:47
daj meni, daj kafani... nesjecam se jos svirke bez alkoohoolaa :) cisto da se opustim malo... umjereno naravno :)

Mladjo
19.10.2011, 10:58
ne treba piti dok se svira. nemora da bude problema dok se svira, nego moze da dodje do problema kada treba kuci. cuvajte zdravlje i vozacku!

vujanov
19.10.2011, 11:06
U pocetku na nastupima sam pio sokove(bio sam mlad), pa me je svako vece boleo stomak itd...
Shvativsi da to nije resenje, presao sam na pelinkovac, zatim na domacu rakijicu...
Shvativsi da ni to nije resenje, na svirkama sam poceo piti pivo...pa kiselu vodu...
Posto ni tu nisam video resenje, sada na svirci narucim jednu rakijicu, ili nesto kratko(ali samo jedno) i narucim veliku flasu obicne vode...TO JE ZA MENE RESENJE!

blatusan
19.10.2011, 11:35
Uhhhh taj Alkohol...Jedno vrijeme tokom nije bilo sanse da se napijem sta god da popijem. Racun mi je doso tek na kraju kad se trebaju instrumenti pakovat, tako sam dva zvucnika izgorio. Onda sam preso na umjereno i bilo ok ali ima ta jedna mala pokvarena granica izmedju biti dobar i mortus pjan. Sve do odprilike godinu dana kad sam preso tu granicu. Krstenje. Ti ljudi me zovu na svaku zabavu sto prave i tu sve userem. Nisam mogo stojat za klavijturama i na kraju se potucem i belaj napravim. Eh od tad drustvo moje vjerovali ili ne, ni kap alkohola ne pijem kad sviram.

darkodax
19.10.2011, 14:20
Pijem rakiju, najcesce, ali se trudim da ne preteram (koliko je to moguce). To mi nekako najvise prija. Od piva se cesto ide u WC, a to nije bas dobro za svirku... :)
PozZ

stradellas
23.10.2011, 13:43
Da li se bolje svira, ili se samo cini?

dejong
23.10.2011, 14:45
to se samo cini. ali si opusteniji i nesmetaju ti pijani gosti sto narucuju sve jedne te iste pesme jer su tolko pijani da nemogu da se sete ni jedne dobre pesme sem onih koje smo nametnuli prvih 2-3 sata dok su bili trezni

coki99
05.11.2011, 03:01
Izgleda da sam ja jedan od onih malo kolega muzicari koji uopste ne piju.:)

boskovic1991
05.11.2011, 23:50
Definitivno ali Definitivno je najbolje kad sviras Pijan .. Ja sam imao dosta iskustva kad cak nisam ni poverovao kad sam bio trezan a pogledao video clip da to ja sviram ... ;)

stevicaca
06.11.2011, 12:37
Jelo je navika, spavanje je luksuz...a piće drži čoveka !!!

zaggy
09.11.2011, 21:44
Ako sviram negdje bliže kući il ako netko drugi vozi , popijem koju pivu ili gemišt... u svakom slučaju dobro za opuštanje

keza
14.11.2011, 08:42
Valja se malo popiti radi nervoze, ali malo, ja se najviše bojim drotova kad se vraćam autom kući sa svirke, da ne bih imao problema...

Jodik
26.01.2012, 10:32
Treba malo popiti,bolje si u kontaktu sa gostima.

ratke62
09.06.2012, 13:40
inače ne pijem alkohol,pa tako i na svirci.Čovjek dok svira mora ostati priseban. Da ne mislite da sam neki čistunac,ja sam davno svoje popio(bijeli miševi itd)

ibanez
09.06.2012, 14:44
Kolega @ratke62 i ja sam, ali davno pre faze belih miseva.
Salu na stranu, na svirku idem sam i na kraju treba i poneko
trezan u kafani.Iz mnogo razloga ne treba preterivati
sa alkoholom, a ko je u stanju da ga ne konzumira taj
ima mnogo manje problema.

almir87
13.06.2012, 12:33
Ma sve zavisi ali pretezno se raznesem na kraju haha.

zeljko
13.06.2012, 12:41
Ma sta je jedno 10-tak pivica za jednu svirku?Netreba samo pretjerivatiB-)=))=))

tayros2
13.06.2012, 17:04
pa po jednu nije lose pre svirke ali samo po jednu:) ali zato posle svirke ako se prodje dobro odvavljivanje=))

pempa
08.08.2012, 13:42
Ljudi, vidjeste li ovo , prejako, hahahahahaha

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JHQqJDBjfSM

ado_rado
09.08.2012, 01:13
Ja sam se davno zakleo da ne pijem vise, a ni manje!:lol::lol::lol:
A sto se tice pjevacice, nemam ja problema ama bas nikakvih sve ide po ps-u.
Prangija radi dobro svoj posao!:lol::lol:

miki2008
09.08.2012, 13:11
Bitno je popit umjereno jer kad pijes umjereno mozes popit koliko hoces.....Hahaha....ja pivu tucem osim kad hocu da smuvam neku dobru ribu onda pijem crno vino satro ovo ono i znaci uvjek se odvalim momacki od njega...a pjevacice u poslednje vrijeme izbjegavam u sirokom luku....hehehe :p

tranzit
09.08.2012, 13:30
Jedan profesionalac treba da ima granicu u picu, a pogotovo na radnom mjestu, jednostavno pijes dok se ne u*eres i to je to.

milos1
09.08.2012, 19:14
Kod mene, nikako alkohol.
Kao prvo mlad sam, šta će mi to u životu, a kao drugo uopšte ne volim alkohol, ne prija mi.
;)

Dell
09.08.2012, 20:25
Vjeruj mi, 1 loza ti nece skodit, pogotovo ako pjevas, da znas kako propjevas od zabaljske rakije auuuuuuuu :lol: :lol: :lol:

neconix
10.08.2012, 01:49
Nije bila loza nego kajsija,a od te kajsije si propevo ko slavuj...i nije bila jedna nego tri....;)

gitar
10.08.2012, 02:02
Znači tako Dell, piješ krišom? To je već zabrinjavajuće ;) Ha, ha šalim se, lepo je rekao @Tranzit, treba imati meru :D

boomerang1
10.08.2012, 04:01
muzika bez alkohola ne ide...ja pijem sve

ramelow
10.08.2012, 13:34
Nikad ne pijem na svirkama. Moram paziti na pjevaca koji se svaki put napije pa zaboravi i refren i melodiju i strofu =))

zeljko
10.08.2012, 13:50
Ja popijem i kad nesviram,ali nisam vec duze vrijeme nista popio od alkohola,a spremam se da se olesim jednom pravo zbog suzenog krvotoka,da se malo prosiri i da mozak opustim malkice:D

nikadvisekorg
10.08.2012, 17:29
ja otkako sam prestao da pijem, (tj pijem ali par pića zbog rigoroznih kazni) sve mi živo fali, te ovo te ono..... i pravo da vam kažem neće ni prsti da krenu dok ne uzmem neki aperitiv....

roloplastt
10.08.2012, 23:53
ma nema svirke dok se ne popije koja :D

korgPA-500
11.08.2012, 18:50
Šta kaže Aristotel? Treba piti umereno, jer kad piješ umereno, možeš piti koliko hoćeš! :D

Merdzanovic_
12.08.2012, 11:43
Ja ni jedan put nisam popijo ali kad mi dodju gosti u kuci ja sviram pogresne note hahahaha