PDA

Pokaži Full Verziju : Roland EM-2000


terza
15.05.2008, 03:38
Imam problem sa displejom.Neradi mi svjetlo na ekranu ,pa ako neko zna sta da uradim,kako da popravim,dali uopste mogu da ga popravim ili treba u servis da se nosi.
Hvala svima na odgovoru.

WUK013
15.05.2008, 03:54
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?p=31852#post31852

Pozdrav WUK013 !!!

terza
15.05.2008, 04:15
Na mom ekranu se sve vidi ,samo sto nema svjetla .Znaci,tamo gdje nema svjetlosti ,nevidi se nista,ali po danu ili gdje ima svjetlosti sve je OK.

Vule
15.05.2008, 10:53
Sijalica za ekran...potraži neki servis,nije strašan kvar...

Alix
15.05.2008, 11:27
NEONKA ti je riknula...Serviser će da ti ispraši novčanik,jel svaki zaračunava radne sate+popravak kvara...Ako imaš kojeg kolegu elektrotehničara (ne nekog običnog električara za šparete i mašine),nek ti to izvadi,odeš u trgovinu sa elektronskim elementima i naručiš novu...Al me čudi da ti je pregorjela...Njima je životma doba preko 500.000 radnih sati,tako da me zabunjuje dali je otišla neonka,ili je otišo koji element naponske stanice koja pretvara niski napon u visoku voltažu koja napaja tu neonku...Ne znam drug,kako god se odlučiš,ali ja serviserima ne nosim nikad...Samo da ti otvori sinth već je skoro jedan radni sat (35eur)--sramota kako gule jadni narod...

terza
15.05.2008, 14:46
Hvala svima na odgovorima.Javit cu ,sta se desilo .

terza
30.05.2008, 04:15
Kao sto sam i rekao,javit cu sta se desilo.
Rastavio sam klavijaturu ,sve dijelove sam i sto sam mogao i sto nisam mogao odvojio da bih dosao do ekrana ,i njega sam uspio da rastavim da dodjem do srzi, i uspjelo mi je ali tamo nisam nasao nikakvu sijalicu niti neonku.Samo sam nasao mali displej sa 2 kabla koja su skopcana na plocu.
Znaci ,drustvo, ja sam rastavio klavijaturu bez potrebe ,jer vasi savjeti nisu urodili plodom,da se tamo nalazi sijalica ili neonka.
Ako neko moze da mi pomogne sa savjetom sta i kako dalje ,bit cu mu jako zahvalan.
Pozdrav od Terze

WUK013
30.05.2008, 04:36
Cao brate,
Pa tamo pored te neonke ima i jedan cinculator,mozda je on riknuo :)
Salim se,pogledaj - privatne poruke.
Pozdrav !!!!!

rondzo4life
30.05.2008, 04:40
Terza,

okolo samog LCD-a treba da bude kao okvir, najcesce od aluminiuma. Taj okvir treba da se rastavi, a neonka ce biti po samom dnu unutar okvira.

Evo ti link sa Ebay-a gdje ces poslati e-mail ovom tipu koji moguce da ima tu neonku:

http://cgi.ebay.com/LCD-BACKLIGHT-Korg-Kurzweil-Akai-Roland-Emu-Yamaha-more_W0QQitemZ270240921166QQihZ017QQcategoryZ29552 QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Ja sam od njega uzimao sijalicu za K2000!

Ako si izvadio display, mozda nebi bilo lose da ga uslikas i postavis sliku ovdje cisto da vidimo !

Alix
30.05.2008, 11:05
"Znaci ,drustvo, ja sam rastavio klavijaturu bez potrebe ,jer vasi savjeti nisu urodili plodom,da se tamo nalazi sijalica ili neonka"

E moj TERZA---Čovjek hoće da ti pomogne a ti se praviš kengur...Kako da nema NEONKE?
A ako misliš da svjetli LCD kod EM2000?Stave u njega one baje svjetlace i kad upališ sinth one svjetle...Da si malo bolje pogledo stvar,vidio bi da si previše požurio sa kritikama...Savjet što sam ti ga dao jeste da ti pomognem a ne da te zezam...Ta "NEONKA" ne mora da znači da je klasična ko dogački valjak u kojem su aktivni plinovi...U G-seriji i EM-u je to posebna bjelkasto-žućkasta folija koja se nalazi direkt ispod LCD ekrana...Naručiš drugu,i kad ti stigne tu odkopčaš sa napona staviš onu i stvar rješena...Inače ja mislim da je ta tvoja negdje došla do vlage (osjetljive su na vlagu jer rade po visokim naponom),ili se negdje prekinuo kontakt,jer one imaju dugu radnu dobu i ne riknu tek tako od sebe...Ajd pokušaj da poslušaš savjet pa zamjeni to,pa ćeš da vidiš da si za bez veze dizo zbrku,mjenjo sam to kod sebei znam tačno da ide bez problema...Pozdrav!

terza
30.05.2008, 12:35
Poslusat cu savjet i zamjenut cu to ali ,gdje da nabavim taj dio ili kako kazes ,da se treba folija zamijenuti.Gdje da nadjem tu foliju.Dali mogu tu foliju da nabavim preko tebe ,posto si ti to vec radio i znas gdje se moze nabavati.Novac cu ti odmah u toku danasnjeg dana poslati +putni troskovi, i naravno pice, meza,itd.
Pozdrav od Terze

terza
30.05.2008, 14:30
Napokon sam pronasao gdje se krije ta famozna neonka;) .Preostaje mi da pronadjem gdje da nabavim ovu foliju.
Zahvaljujem se svima koji su mi pomogli sa svojim informacijama i ako neko zna adresu u USA gdje mogu nabaviti te folije ,zamolio bih ga da mi da adresu.
Hvala

Alix
30.05.2008, 14:45
Tako brate mili...Najpametnije ti je naći koga da prodaje pokvared Roland E96,G600,G800,G1000 i slične modele,jel ja sam to mjenjo tamo 2003-će a sad je već 5 godina od toga pa ne znam kako i šta...Najpametnije je pozovi Rolandovog distributera ili servis i upitaj za taj dio...AL nemoj dozvoliti da ti filozofiraju ko što su meni---kao ajd donesi da vidimo kako to izgleda pa ovo pa ono...znaš šta ti treba i to je to...E sad ako želiš da imaš malo svjetliji i ljepši ekran,kolega RONDZO ti je poslo link NAJJEFTINIJEG rješenja...Tako da ako budeš imo kakvih problema oko ugradnje piši mi na PM i šta ti bude trebalo pomoću ti...Sve najbolje i javi kad bude šta novo...Pozdrav!

terza
30.05.2008, 16:00
Bacio sam se u potragu.Poslao sam e-mailove svima ,sad cekam na odgovore pa cemo cuti sta se desilo.Uglavnom, javit cu sta sam napravio.
Pozdrav i dobru svirku zeli Terza

terza
30.05.2008, 19:52
E sad mi treba vasa pomoc.Cuo sam se osobom koja mi moze pomoci a koju je rondzo4life ovdje postirao.
Covjek kaze,ako se radi o EL backlight on mi moze pomoci a ako se radi o LED backlight onda nemoze pomoci.
Zamolio bih sve one koji znaju o kojoj vrsti se radi da mi jave.
Terza